Žiji v zahraničí a nechci očkovat druhou MMR

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
lisatka
Kecalka 255 příspěvků 09.07.19 23:45
Ziji v zahranici a nechci ockovat druhou mmr

Ahoj, synovi je pet let a bydlime ve spanelsku. Chodi zde take do skoly i k doktorovi. Mame ceskou karticku zdravotni pojistovny, ale syn je u doktora registrovany tady ve spanelsku i v cr. Dnes jsem ho nechala preockovat vakcinou na tetanus, zaskrt a cerny kasel. Ve spanelsku povinnost ockovani neni, takze druhou mmr davat nemusim a hlavne po reakci na jeho prvni mmr nechci, byl po ni dva tydny nemocny, jednou mel i dechove potize a musela jsem mu dat ventolin. Ma otazka zni, kdyz syn zije mimo cr, musim ho podle legislativy cr nechat ockovat? Predem dekuji za info.

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
pikola
Generální žvanilka 21419 příspěvků 1 inzerát 09.07.19 23:47

Nemusíš :nevim: otázka pak jestli se chceš vrátit. Já žila ve dvou státech a očkujeme podle místních plánu a ne podle země odkud pocházím

lisatka
Kecalka 255 příspěvků 09.07.19 23:50

@pikola no vratit se nechci, ale treba jednou budu muset, s praci je to tu bidne. No a nechci aby me tam cekala pokuta 10000 kc s exekuci na muj majetek, jak je to v cr zvykem :(

pikola
Generální žvanilka 21419 příspěvků 1 inzerát 09.07.19 23:53
@lisatka píše:
@pikola no vratit se nechci, ale treba jednou budu muset, s praci je to tu bidne. No a nechci aby me tam cekala pokuta 10000 kc s exekuci na muj majetek, jak je to v cr zvykem :(

Já myslim, že ti nikdo hlavu neutrhne :mrgreen: není žádná mezinárodní evidence očkování, všude tahám jen různé očkovací průkazy s nálepkami.

lisatka
Kecalka 255 příspěvků 10.07.19 00:03

@pikola taky si to myslim, ale jeho doktorka v cr by to mohla nahlasit na hygienu…ona je docela v pohode, pristi tyden si tu syna pozvali na sestiletou prohlidku, tak to pak poslu zpravu jeho doktorce v cr i s ofocenym ockovakem, snad ji to ukoleba a pak si na syna delsi dobu nevzpomene, ona vi, ze v cr nezije, nicmene i ona ma sve povinnosti :D
Jinak tady ockovani probehlo uplne v klidu. dosla jsem tam, rikam ze chci tohle ockovani, jeste mi dali vybrat jestli to chci i s obrnou nebo bez :lol: na to, ze nechci ockovat mmr nemeli zadne namitky :palec:

pikola
Generální žvanilka 21419 příspěvků 1 inzerát 10.07.19 00:21

@lisatka to nemusíš nikomu v ČR hlásit, vždyť jste mimo Český zdravotní systém :nevim: už to není vaše doktorka
Moje se narodila ve Španělsku, žije v Německu a nějaký český systém zdravotnictví mě vůbec nezajímá :jazyk:

Agusaguss
Stálice 61 příspěvků 10.07.19 00:37

Prave vzdyt tvoje dite s cr nema uz nic spolecneho nemuzes byt pojistena ve dvou statech

pikola
Generální žvanilka 21419 příspěvků 1 inzerát 10.07.19 00:52

Nebo to čtu znovu, vy máte žlutou kartičku pojišťovny nebo jak? Ty jsi zaměstnaná pod českou firmou nebo jak máte obě kartičky?

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 10.07.19 02:01

Ahoj, žiju v mimoevropské zemi a dvě z mých tří dětí mají české občanství. V ČR nejsou očkované ani nejsou nahlášené a zapsané na žádné české základní škole. Dosud mě nikdo z ČR nekontaktoval (nejstarší syn má 13 let), takže předpokládám, že jim je to jedno, žádný zatykač nebo pokuta mi nedorazila. :mrgreen: Na druhou stranu, když mi náhle zemřela maminka a nikdo ze širší rodiny, se kterou nemluvím a nemluvila jsem ani tehdy, na mě neměl přímý kontakt, z ČR poslali dopis o úmrtí maminky na velvyslanectví, které mě tu našlo a dopis mi přeposlalo.

beruska9
Extra třída :D 11252 příspěvků 10.07.19 06:08
@pikola píše:
@lisatka to nemusíš nikomu v ČR hlásit, vždyť jste mimo Český zdravotní systém :nevim: už to není vaše doktorka
Moje se narodila ve Španělsku, žije v Německu a nějaký český systém zdravotnictví mě vůbec nezajímá :jazyk:

Pise, ze maji ceske pojisteni :nevim:

beruska9
Extra třída :D 11252 příspěvků 10.07.19 06:10

Taky zijeme v zahranici, ale jsme tam I pojisteni…nicmene mam ceske kamaradky, co neockuji a o pokutach jsem neslysela :nevim:

Jeremi
Zasloužilá kecalka 558 příspěvků 10.07.19 06:54

Kamarádky syn měl po první dávce očkování MMR bouřlivou reakci a dětská lékařka mu před další dávkou nejprve nabrala krev na zjištění protilátek. Z toho se zjistilo, že jich má vytvořeno dostatečné množství už po té první dávce a druhou už ani nedostal. Možná i to je cesta - nechat nejprve zjistit hladiny protilátek. Bývá to teda placené vyšetření, ale to by nemusela být nepřekonatelná překážka.

monique1112
Stálice 57 příspěvků 10.07.19 07:33

Dcera mela ted ve 2,5 letech prvni davku. Druhou ockovat nemusim. CR Ostrava

pikola
Generální žvanilka 21419 příspěvků 1 inzerát 10.07.19 07:37
@beruska9 píše:
Pise, ze maji ceske pojisteni :nevim:

Mohla ji zůstat kartička, to ale neznamená, že mají pojištění

AnnieTRoj
Kecalka 331 příspěvků 10.07.19 10:11

Tak ho v ČR od doktorky odhlašte, ne? K čemu mít dva pediatry.

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama