Zimní boty pro první krůčky

24
11.11.19 14:25

Zimní boty pro první krůčky

Zdravím vás, jdu si pro radu… Sháním pro malou (13 měs.) botičky na zimu. Už sama udělá nějaký ten krůček, jenže u nás v Boskovicích a okolí nemohu najít žádný obchod kde by se daly sehnat vyhovující boty - většinou mají všude velké velikosti nebo jsou botky docela těžké a neohebné :(. Nemáte někdo, prosím, tip kde by se daly botky sehnat (pokud možno za nějakou příznivou cenu :D
)?? Ať už na internetu nebo nejlépe tip na nějakou kamennou prodejnu v Okolí Boskovic, Prostějova nevo Blanska :) Všem moc děkuji. :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

11.11.19 14:31

A bych de pripojila k dotazu u nas taky 13 mesicu ale zatim sama nechodi. Do koearku davam tluste ponozky capacky nebo capacky. Jak je zima tak uz ji ani nenecham lezt po hristi. Takze lez a chodi kolem nabytku doma. Zatim teda klasicke chodici botky nemame ale chci se zeptat. Prijde mi ze mala ma hrozne vysoky nart a i ty capacky ji jdou spatne nazout co jsem zkousela snerovaci boty tak se do nich ztezi dostala a stejne vzadu ji ta noha klinkala nemela ji az na podrazce. Ma totiz zaroven delku nohy asi 13 cm zatim.
Je nejaka sance ze se ji to nejak jeste srovna nebo jak se resi boticky pro atypicke nohy.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
299
11.11.19 14:45

Objednávám na internetu, také tu nemáme kamenné obchody, kde bych koupila pohodlné měkké boty, kupuju většinou BF nebo nějaký kompromis, syn má hodně širokou nohu. Chce to dobře změřit nohu ve stoji na zemi. Ona toho stejně moc tuto zimu ještě nenachodí, taky záleží, kolik toho nachodí ve sněhu, u nás kolikrát není sníh celou zimu. První botky jsme měli Froddo a D.d.step, teď kupuju Jonap, ty jsou spíš do suché zimy, a na hory a do sněhu máme sněhule od Keen, ty už jsou méně pohodlné, ale zase nepromoknou a na těch pár dní v roce to syn nejspíš přežije. Na první zimu jsem měla pro syna ještě sněhule Demar po synovci, měl je celkem tak týden dva na sobě, začal chodil v prosinci, tak to fakt bylo vždycky na chvilku.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2785
11.11.19 14:47

@Kamuli Ideálně žádné, dokud se sama nerozchodí bez opory, aby se jí přirozeně vytvarovala nožka :palec: pak podle tvaru. Teď pres zimu ji stejně nebudeš venku nechávat lézt a doma může zkoušet bosky nebo v ponozkach

Příspěvek upraven 11.11.19 v 14:52

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2785
11.11.19 14:51

@ludmilaadamkova To se spraví, hlavně jí nenut boty, dokud se stabilně sama nerozchodí. Ten nárt se to navíc může jen zdát - mohla skrčit prsty, což děcka ráda dělají :roll: a i kdyby ne, jsou botky i já vysoký nárt :palec:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
299
11.11.19 14:58
@Bídžej píše:
@Kamuli Ideálně žádné, dokud se sama nerozchodí bez opory, aby se jí přirozeně vytvarovala nožka :palec: pak podle tvaru. Teď pres zimu ji stejně nebudeš venku nechávat lézt a doma může zkoušet bosky nebo v ponozkachPříspěvek upraven 11.11.19 v 14:52

Tak syn začal chodit v prosinci a do dubna ho fakt nešlo držet doma, samozřejmě, že doma chodil a chodí bosky, ale na ven jsme museli mít nějaké botky.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2785
11.11.19 15:29

@Beata.xy Tak nikdo nemluví o tom, držet dítě doma :nevim: je to individuální - mně syn začal chodit s oporou v 9 měsících, což byl listopad a až o půl roku později měl chuť chodit sám venku. Takže zimu jsme zvládli v kočárku a doma si ťapal jak chtel :palec: jen tím říkám, že nemá smysl kupovat boty, když jim holky ještě samostatně nechodí, může to trvat :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
299
11.11.19 16:01
@Bídžej píše:
@Beata.xy Tak nikdo nemluví o tom, držet dítě doma :nevim: je to individuální - mně syn začal chodit s oporou v 9 měsících, což byl listopad a až o půl roku později měl chuť chodit sám venku. Takže zimu jsme zvládli v kočárku a doma si ťapal jak chtel :palec: jen tím říkám, že nemá smysl kupovat boty, když jim holky ještě samostatně nechodí, může to trvat :nevim:

Syn právě začal chodil na začátku prosince ve 13 měsících, stejně jak uvádí zakladatelka, a přes zimu už si celkem vykračoval, jedny zimní boty to asi bude chtít, v kočárku bych ho tehdy do jara neudržela :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
11.11.19 16:01

@Kamuli
Oni ty zimni botky jsou vsechny takove hamatne a dite ktere nechodi nebo zacina chodit, tak se mu chodi v nich chodi spatne, jsou vysoke. Pokud ti ted nechodi po venku, boty nekupuj, kup do kocarku treba zatepleny softshelovy boty (holky siji ruzne na netu) pokud se ti rozchodi pak az kup boty. Pises prostejov, jestli ti nevadi kousek dal, tak v olomouci je hodne prodejen bot

• Nahlásit
  • Citovat
24
11.11.19 16:45

@Bídžej ona už právě chodí i sama bez opory a jinak doma ji nechavam chldit bez papucku :)

@Beata.xy děkuji za informace :)

Anonymni: vypada to ze mi nic jineho nezbyde nez se vydat do Olomouce nebo Brna :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2785
11.11.19 19:38

@Kamuli Tak ti je jiná :mrgreen: jinak na Facebooku je hned několik skupin, kde se dají koupit Barefoot boty z druhé ruky za slušnou cenu, nicméně doporučuji si nastudovat, jak změřit nohu a zkusit botu ještě předtím, než něco budeš vybírat, prodavačky bohužel často ví prd a ještě kecaji, aby prodaly :roll:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
24
11.11.19 20:03

@Bídžej děkuji za rady, budu to muset nějak zkusit změřit nebo hold zamířit do víru velkomest :lol: :lol: :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2785
11.11.19 20:34
@Beata.xy píše:
Syn právě začal chodil na začátku prosince ve 13 měsících, stejně jak uvádí zakladatelka, a přes zimu už si celkem vykračoval, jedny zimní boty to asi bude chtít, v kočárku bych ho tehdy do jara neudržela :)

Tak už je mi to jasný :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2785
11.11.19 20:43

@Kamuli No jestli mohu ještě doporučit - nespolehej na to, že dcerce botu zkusíš na nohu, ona se nějak projde a podle toho koupíte. Takhle malé děti často krčí palečky, takže prd poznáš, kolik tam má reálně místa, navíc si ještě nestěžují, že je to někde tlačí :nevim: za sebe doporučuji postavit ji na karton plnou vahou a obkreslit nožku - tuto siluetu pak změřit takto: https://www.bosonozka.cz/…at-velikost/

Podle toho zjistíš, jakou má nohu viz toto http://zdravenozky.cz/…a-uzka-noha/

Už to to napoví, jaké značky rozhodně ne nebo ano, čili uděláš predvyber. Pak si to z toho kartonu výstrihni a s dcerkou a obrysem běžte zkoušet. První strč do boty karton a prstem uvnitř osahej, zda je všude dost místa a karton není ohnutý, což by značilo malou botu. Pokud bude vše ok, teprve je zkus dcerce. Hodnoť i to, jak se ti nandavají, pak ten nárt a patu - aby v botě neplandala.

Uff.. takový sloh, ale snad to tobe nebo jiným pomůže :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
24
11.11.19 22:02

@Bídžej To jsem ani nepredpokladala ze by to bylo tak jednoduchy ze bych s ni sla a zkousela ji botky jak popisujes na zacatku :D :D Ale jinak te urcite potesim, protoze mi to moc pomohlo tenhle navod, takze ses se slohem nepsala zbytecne :D Takze ti za nej dekuji :) :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama