Zimní bunda, nebo kombinéza?

44
16.9.06 08:21

Zimní bunda nebo kombinéza?

Vy mi tu vždycky tak dobře poradíte, tak mám další dotaz. :wink:
Malá bude mít v lednu 1rok a já začínám uvažovat, co je lepší koupit na zimu do kočárku. Jestli kombinézu nebo jen zimní bundu. Jak jste to řešily nebo budete řešit vy?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

6545
16.9.06 08:45

Asi záleží, jak moc bude chodit. I když - malá chodila od necelých 11měs, v zimě jí bylo 15měs, ale vzhledem k tomu, že to chození až tak nevyžadovala, v zimě jsem jí nechala sedět většinou v kočáru:) a tak byla celou zimu v zateplených kalhotech a bundě, ale to pak byla i ve sněhu. Pokud chození vyžadovat bude, asi bude pro začátek lepší kombinéza, protože kolem roka pořád pilujou chůzi, takže o pády na sněhu nouze nebude.
Pokud jsi městská, zdá se mi pak kombinéza zbytečná.
A letos už kombinéza nebude, protože malá je bezplínová a tam se mi jeví lepší kalhoty a bunda. V tomhle to maj kluci krapet lepší;)
Asi jsem moc neporadila
G

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2857
16.9.06 08:56

ahoj

tak malýmu byl v letošním únoru rok a celou zimu mi nechodil ale vozil se v kočárku a měla jsem kombinézu. Bylo to pro mě výhodnější - doma chodil v punčocháčích a na ven jsem ho šupla jen do kombinézy a samozřejmě i fusaku, jeliož letošní zima byl opravdu krutá:o)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
ro
2159
16.9.06 10:22

Přestože mám slečnu, tak i na chození po Praze jsme měly kombinézy, jednu supráckou voděodolnou do sněhu a bláta, druhou tenčí na vycházky za sucha. Měla jsem tu výhodu, že Joko téměř nikdy od okamžiku, kdy začla chodit do doby definitivního odložení plín (ve dvou a půl letech) necítila potřebu venku znečišťovat plíny (pak by muselo následovat okamžité přebalení venku na mrazu - za dvě zimy jsem to zažila jen dvakrát). Druhý rok jsem o měsíc oddálila odplínování při denních vycházkách - právě kvůli plánované zimní dovolené na horách - abychom netrávily den svlékáním a oblékáním kombinézy, kdykoli by se Johaně zazdálo, že musí nutně čůrat. No a udělala jsem dobře. V březnu se to pak zadařilo velmi rychle. Loňskou zimu (3,5 r.) měla na sněhové hrátky a lyžování kombinézu a na vycházky zimní bundu a dvoje šusty převlekové kalhoty přes kamaše - ušila jsem je s Uniky - látky používané na péřové bundy se speciálním voděodolným tkaním - skutečně mokro neprojde. Bylo to taky skvělé řešení - za sucha stačily jen nějaké kamaše či zateplené kalhoty, malíčký balíček jsem nosila sebou, když se náhodou rozsněžilo nebo jsme dorazily někam, kde sníh byl.
Takže rada pro tuto zimu - kombinéza, hodně kvalitní, protože to, že dítko chodí, ještě neznamená, že ho nebude bavit se plazit ve sněhu. Další zimy se pak rozhodneš podle stavu plínkování - vážně to maj kluci jednodušší.
Romana

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
16.9.06 11:25

řeším podobné dilema :lol: Koncem března bude malé rok a i kdyby už chodila tak si myslím, že ve sněhu moc capkat nebude. Ale můžu se mýlit. Natrefila jsem na super komplet v sekáči (v dobrém stavu) Je to bundička + jakoby vak na nohy s postranním zipem (komplet jenž se k sobě přidělá cvočkama ve spodní části bundičky a horní části vaku). Obojí se dá nosit sólo a ve vaku je udělaný obšitý čtverec (zní to blbě) na pásy (např. autosedačka nebo do kočárku když bude sedět na kšíry) což je úplně super :D A hlavně nebudu muset řešit deky v autosedačce atd.
Je to vel 74 i když mi přijde větší. Když bude zájem vyfotím 8) kdyžtak písni SZ

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
44
16.9.06 11:38

Holky, díky za názory. :wink:
Neznáte nějaký dobrý on-line bazárek? Vzhledem k tomu, že třetí dítě neplánujeme, nechci za kombinézu nebo bundičku zbytečně dát moc peněz.

Pindruse01 ten komplet jsme měli, když se malá narodila a takhle jsme ji vozili v autosedačce. Ale teď bych asi raději klasickou kombinézu. A vel. 74 je malá. Už teď ji kupuji oblečení vel. 80, ale díky za nabídku. :wink:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2733
16.9.06 13:39

Já už mám pořízenou jednu kombinézu a jednu bundu. K té bundě bu%ď seženu oteplovačky, anebo si pořídím ještě druhou kombinézu. Jenže mám starší dítko než ty a je mi jasné, že se bude chodit ven, do sněhu, dopoledne se vrátí domů mokrý a odpo to ještě suché nebude, takže musím mít oblečení dvoje. Řekla bych, že kombinéza je určitě praktičtější, bunda se může vyhrnout a ofouknout záda. Ale bundu chci mít taky na ty případy, kdy např. jen nasednem do auta a pojedem nakupovat a pak zas hned zpět-nechci aby někde v obchodě chodil zbytečně v kombinéze.
U vás je otázka, kdy malá začne chodit a zda se jí i nadále bude líbit v kočárku. Ale být tebou bych šla do kombinézky.
K.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2733
16.9.06 13:41

Ni-ki, já jsem oboje, jak jsem před chvílí psala, pořídila na mimibazaru. Byla to děsná fuška ve velikosti 92, ale v té vaší, menší, si myslím, že zas takový problém nebude. Chce to průběžně sledovat i několikrát denně, holky to tam dávají průběžně.
Pak jsou odkazy na sekáče přímo na stránkách emimi, kupovala jsem věci přes kvitko i drobečka a v pohodě.
K.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
16.9.06 13:53

Ni-ki a jak jste byli s kompletem spokojeni? Já si nebyla jistá zda do toho jít a nakonec jsem vzala oba - tm. modrý a sv. růžový :lol: Ségruše taky shání na zimu kombinézu vel 80 pro dcerku - koukám na mimibazárku zda náhodou něco neseženu 8)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
44
16.9.06 14:04

kristain, já to asi nakonec budu taky tak řešit. Je fakt, že malá je hodně divoká už teď, takže by ta kombinéza byla lepší a zase na druhou stranu hodně jezdíme autem a když jdeme nakupovat, tak s oběma holkama. Snad někde něco seženu.
Na Kvítko i Drobečka už jsem koukala, ale zatím nic. No MMB znám, ale máš pravdu, že to chce fakt hodně sledovat.

Pindruse01, ten komplet byl super. My jsme to měli tak, že jsme měli bundičku a k tomu takový pytel na kšandy, který měl mezi nožkami zipy. Takže buď se to dalo použít místo fusaku nebo to bylo jako oteplovačky. Bylo to fajn praktické.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2184
16.9.06 15:40

Ahojky Ni-ki,
koukni na ten mimibazar, teď jsem tam koukala a nějaké kombinézy ve velikosti 86 tam mají, což by mohlo být pro malou na zimu :wink:

Zuza

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2184
16.9.06 15:40

Ahojky Ni-ki,
koukni na ten mimibazar, teď jsem tam koukala a nějaké kombinézy ve velikosti 86 tam mají, což by mohlo být pro malou na zimu :wink:

Zuza

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
585
16.9.06 16:03

Naší malé bude po vánocích 10 měsíců a mám pro ni jak kombinézu, tak komplet, kombinézu rozhodně na sáňky a na ven, komplet pak třeba na cestování, kde nebude moc venku a dá se to snáz sundat, takže tak.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
884
16.9.06 20:45

NI-KI- www.mimibazar.cz - je to po e-miminu moje nejoblíbenější stránka :lol: Dají se tam ulovit supr hadříky za supr peníz :wink:

pá Yasmin

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1180
17.9.06 14:43

Ahoj, já jsem koupila malé v lednu, když měla šest měsíců, zimní bundu a vydrží nám ještě i tuto zimu (byla přeci jen větší). Malé bude v zimě 1 a půl roku a je to neposedné batole, které už pěkně běhá. A to vyžaduje i na vycházkách. Také ji učím na nočníka ráda bych v zimě už opustila plínky. Pak je kombinézka pro holku dost nepraktická. Kluci to opravdu mají v tomto lehčí. Vyřeším to tedy tak, že bundu už máme z letošní zimy a k ní koupím dobré oteplovačky.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama