Zimní neplánované odplenkovaní - nevím si rady

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Rezii
Zasloužilá kecalka 856 příspěvků 22.10.18 08:24
Zimní neplánované odplenkovani- nevím si rady

Ahojte, 19 měsíční syn mě překvapil a sám se zbavil plinek, já se přiznám že jsem to chtěla nechat až na jaro/léto. O víkendu už neudělal žádnou chybu, má plinu jen na odpolední a noční spinkání a i ty jsou někdy suché. No jenže je to takový ten stav, kdy si řekne a do půl minuty čůrá, že jo. Nehody jsou maximálně typu, že běží, svléká, ale už čůrá když sedá, takze trochu mokro kolem. Ne pokaždé, většinou stíhá, ale je to fofr. No a já teď nevím. Venku dva stupně a čeká nás zrovna celý pochůzkový den. Můj lékař, jeho lékař i obchody, doma asi nebudem ani přes oběd. Jak se to jako v zimě dělá? Mám mu říct že venku bude ještě čůrat do plenky a nechat ho na to dlabat? Co když se bude dožadovat nočníku? V metru, busu, na úřadě? Mám vzít nočník pod kočárek s sebou? Neumrzne mu zadek? Mám rozbalit nočník na perónu?;););) Prostě tisíc a jedna otázka matky co odplenlovala starší dceru ve 30 stupňich;) :zed:

Reakce:

Tichošlápek
Extra třída :D 10438 příspěvků 22.10.18 08:25

Dokud to nezvladal třeba u dr nebo na cestách, měl plenu. Venku jsem mu ji vždy sebrala a cural do kericků :) rozhodne bych netahala nocnik do metra apod.

Tarinka
Echt Kelišová 8211 příspěvků 22.10.18 08:27

Ja bych mu plenku nedavala, to ho zmate a to zmateni mu muze celkem dlouho vydrzet. Poridit gate na gumu, co jdou rychle svliknout, s sebou veci na prevleceni, davat vycurat nez vlezete na misto, kde to moc nejde.

blumen
Hvězda diskuse 41915 příspěvků 22.10.18 08:28

@Rezii moje se odplinkovala v lednu. Na ven jsem ji davala zezacatlu plinku, ale ona si rikala - plinka byla sucha. Tak jsme pak utikaly kamkoli na wc a drzela jsem ji nad misou. A nahradni obleceni radeji s sebou, ale ani jsme nepotrebovali.

chaela
Ukecaná baba ;) 1274 příspěvků 2 inzeráty 22.10.18 08:41

Řeším teď to stejný. Dělám to taky že dávám oblečení, co jde rychle sundat (žádný lacle, šráky, knoflíky…). A do slipu mu dávám malou tenkou vkladacku, co mám z doby, kdy jsem latkovala. Tak i když se počítá, není celej mokrej, jen se vynda nebo vymeni vkladacka. Dávám mu to ale jen do auta, k doktorovi, do obchodu atd. Když jdeme jen ven, tak ne. Zatím to bylo potřeba jen jednou, jinak se vždy podařilo vycurat na vhodném místě. A když vím, že fakt nebudu mít čas řešit curani, dostane plinku. Ale i tak ho dávám vycurat kdekoliv to jde, takže je často suchá.

Uživatel je onlineKriss Tina
Kelišová 5415 příspěvků 22.10.18 08:46

Pořídila bych ty plenkové kalhotky, když bude chtít čůrat, jdou rychle stáhnout jako spodní prádlo, ale nechala bych aby měl nějakou záchranu, kdyby si venku nestačil říct.

Kikin16
Kecalka 226 příspěvků 22.10.18 08:48

Resim zrovna to same, ale uz mame tyden a kousek za sebou. Moje zkusenost je, ze ty intervaly se prodlouzi, syn si rekl treba v obchodaku a vydrzel i kdyz jsme stali frontu. Ale chvilku to trvalo. Plenku uz bych nedala a vzala to jako nacvik curani venku. Kdyz nekam pujdete, treba k dr, tak proste predtim venku vycurat. Stale jeste beru nahradni obleceni, ale temer to neni potreba. Jinak proste cura kam to jde, na travicku a tak. Na velky zachod vevnitr taky ce stoje, stoji na prkynku a pridrzuju.

Svistice
Neúnavná pisatelka 17405 příspěvků 20 inzerátů 22.10.18 08:57

@Rezii Dej dítěti na ven natahovací plínku (já klukovi říkala, že má plínkový trenyrky) a venku ho zkus vysazovat, když bude příležitost.
Nočník jsem ss sebou nikdy netahala, učila jsem děti rovnou čůrat na veřejných WC nebo někde u keříčku, když nebyl záchod.
A zetej se muže, ať Ti vysvětlí techniku čůrání chlapečků ve stoje. ;)

a12
Vesmírná mluvilka 32119 příspěvků 22.10.18 09:00

Ja taky dala ven plinku, ale ne s tim, ze do ni ma venku curat :mrgreen: to bych mu nerikala ;) mu jen vysvetli, ze pro jistotu..

Lama Lama
Hvězda diskuse 49041 příspěvků 22.10.18 09:04

Starší byl konzerva, chel nočník, nosila jsem skládací, s dírou v zemi, čural na zem, ale v sedě. V nouzi nejvyšší v metru plast kelímek, s klukem to jde - ale metro je problém v létě i na jaře.

MLadší bylo fuk, kam čurá, jako miminku jsem jí nosila skládací misku, v době doplenkování okolo těch 15ti měsíců už jsme to stíhlai na záchod nebo ven, byla držák, zvládla by snad i Zličín-Černý most. :mrgreen:

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Nádherná proměna: Kuchyně se díky odborníkům stala skutečným srdcem domova

Paní Jana si ve svém životě prožila mnoho těžkých chvil. Příběh dvakrát... číst dále >

Podzimní čtení: Tyhle knihy vás v klidu nenechají

Podzim je ideální na to uvařit si čaj (nebo nalít dvojku červeného), zavrtat... číst dále >

Články z Expres.cz

Komentář: Předčasné volby vymažou ČSSD a Kalouska, Babiš může opět vyhrát

Práce dvou investigativních reportérů týkající se vyšetřování kauzy tzv.... číst dále >

Rozhovor s českým Freddiem Mercurym: Na začátku mi nadávali do teploušů

Freddie Mercury žije! A je to Čech! Známý norský klub takto vychvaloval... číst dále >

Články z Ona Dnes

Nejčastější chyby při čištění zubů, které mohou za zničený chrup

Téměř každý se za svůj život setká se zubním kazem. Na vině je podle lékařů... číst dále >

Život Livie Klausové ovlivnil pobyt v dětském domově i smrt otce

Zatímco Václav Klaus byl jako prezident jedněmi obdivován a druhými... číst dále >