Reklama

Zimní údržba chodníků

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
 
chipsa
Extra třída :D 13140 příspěvků 17.12.16 13:55
Zimní údržba chodníků

Děvčata a chlapci, potřebuji to objasnit. Obce dají ven cedulky, že v zimním období se komunikace neudržují. Jenže jsou to komunikace, kde denně projde x lidí. Například máme za barákem schody. Průchozí tah, schody nelze obejít. A když, tak obrovskou oklikou. Město se zbaví zodpovědnosti, aby ušetřilo peníze. Ale kdo tedy má na starosti v zimě údržbu chodníků a veřejných komunikací? Jen proto, že město chce ušetřit peníze na sypací písek si občané mají zlámat nohy na zledovatělých schodech, nebo chodnících?


Reklama

Reakce:
 
jakanas
Kelišová 6274 příspěvků 17.12.16 14:59

No nevím ale opravdu se obec zbaví nějakou cedulkou zodpovědnosti za svůj majetek?
Pokud vím tak pokud když umístím před svůj obchod stojan nakola a někomu tam ukradnou kolo tak za to nesu zodpovědnost já jako provozovatel, stejně tak když je v čekárně věšák tak ten je postě na věšení bund a odpovídá za ně provozovatel ordinace. takže ze stejné logiky se nějakou cedulkou asi nezbaví odpovědnosti ani obce.
Ovšem pokud nemíní chodníky udržovat, není přece problém zajít se osobně zeptat starosty jak si to představuje a co dělá pro svoji obec. Taky takto chodím a světe div se. Už nám svítí lampy, uklízí chodníky, neteče asfalt přes půl dědiny, občas i uklidí silnici a poslední top právě opravují prohlubeň přes celý chodník u přechodu, kde se tvořila kaluž 3*4m o hloubce okolo 15cm.
Vše tu bylo od té doby co jsme se nastěhovali ( 9 let), ale řešet se to začalo až jsem začal otravovat, a otravuju pravidelně a neustále :cert:

 
chipsa
Extra třída :D 13140 příspěvků 17.12.16 15:04

Já se tady ptám, protože opravdu nevím, jak to ze zákona funguje. Na chodnících jsou prostě umístěné stojany s cedulemi, že se komunikace neudržují. A když si někdo rozbije držku na neposypaných schodech, tak bude co?

 
Janli
Kelišová 5385 příspěvků 9 inzerátů 17.12.16 15:06

Obec to jenom zkouší. Tahle cedule je nezbavuje odpovědnosti za údržbu, hlavně pokud se jedná o frekventovanou cestu. To ovšem neznamená, že si můžu vyrazit v teniskách na náledí a pak obec žalovat, že jsem si zlomila nohu.

 
Ivan PPZ
Kelišová 5606 příspěvků 17.12.16 15:31

U nás (a asi i jinde mimo centrum měst) jsou v ulicích (některých) tyto tabule. Ale jen na jedné straně, druhá se uklízí. Dát to na místo, které „nejde“ obejít a ještě to tam ani neuklízet je divné. Na druhou stranu- občané jistě mohou na zastupitelstvo vznášet požadavky.
Pokud by se stal úraz, neznamená to automaticky, že poškozený má smůlu. Ale bude se posuzovat, jestli to bylo 10 minut po začátku sněžení, nebo jestli to tam bylo zapadané 3 dny. Stejně tak se ale bude řešit nějaká běžně nutná opatrnost při pohybu.

 
Samy
Závislačka 3422 příspěvků 17.12.16 19:12

U nás město každý rok někdy v říjnu vyhlásí, které ulice a uličky a které úseky ulic nebude v zimě udržovat. :cert: Tabulky o tom, že se někde neudržuje silnice/chodník, je ve městě jen pár, to jsou jiné lokality. Když pak sněží, tak dojde i na úklid některých míst z těch „písemně vyhlášených“, ale třeba až třetí den po nasněžení nebo ledovce. Když se k domu dá dojít ze dvou různých ulic, tak často udržují hlavně v oblasti paneláků jen jednu přístupovou stranu. :roll:

@Ivan PPZ A na zastupitelstvu můžeš sice vznést dotaz nebo připomínku, nicméně je to nezajímá. Ovšem v ulicích, kde zastupitelé žijí, se s údržbou počítá. :mrgreen:

 
Žaneta79
Nováček 1 příspěvek 19.12.16 17:57
údržba chodníku - opačný dotaz

Dobrý den, potřebovala bych se tu s Vámi poradit ohledně údržby chodníku u mého domu…i když mám úplně opačný dotaz/přání než-li vy ostatní..
Jde mi konkrétně o to, zda mohu napsat nějakou žádost či stížnost na náš obecní úřad, aby mi přestali udržovat chodník u mého domu. Vím, že to zní zvláštně a že všichni většinou chtějí pravý opak, ale já mám k tomu své důvody. Třeba situace z dnešního zasněženého rána. Obec má zaměstnaného pána, který udržuje zasněžené chodníky tím, že je prohrnuje traktůrkem s radlicí. Chodník je obecní, nicméně povrchovou úpravu chodníku, tedy litý beton, jsme si komplet kolem celého domu dělali sami - a tady tento zaměstnanec nám jej poškozuje.. Nejen že tou radlicí jej dře, ale odírá nám i podrovnávku domu, dnes nahrnul asi na 4m délky chodníku jakýsi štěrk ze silnice (a my abychom šli to odklízet) a aby toho nebylo málo, poškodil nám vánoční osvětlení. Na kraji chodníku máme v předzahrádce již přes 35let rostoucí 3metrový kónický zakrslý smrk bílý, na kterém máme vánoční osvětlení (sítě) - a samozřejmě že nám jej tento pracovník dnes ráno roztrhnul tou svojí neodbornou manipulací s traktůrkem při odhrnování sněhu. A to nemluvím o těch kilech soli sypané všude kolem.. :,(

Je možné něco dělat? Nějak se bránit…? Osobně jsme byli ráno za naším starostou a ten nám řekl, že škodu na osvětlení není možno nám uhradit a že se nedá dělat nic, neboť pozemek, na němž je chodník, je majetkem obce a obec má povinnost se o chodníky starat…

Jsme bezradní… nebo je nějaká šance? Poradíte..?
Děkuji, Žaneta


Reklama

 Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Váháte, zda a kdy nechat děti očkovat? Udělejte si vlastní názor

Neublížím svému miminku očkováním brzy po narození? Otázku, kdy začít s... číst dále >

Co zařídit po porodu: Přehled do konce šestinedělí

Už se miminko klube na svět? Příjemnou novinku je potřeba nahlásit nejen... číst dále >

Články z Expres.cz

Bláznivý spot brněnské policie: Proč na něm strážník bojuje s kozou?

Být městským policistou sice neznamená dennodenně nasazovat život, rozhodně... číst dále >

„Žoldáci, kteří sem pustí migranty,“ říká Orbán o Frontexu. Co je agentura zač?

Německá kancléřka apeluje na členské státy Evropské unie, aby pomohly... číst dále >

Články z Ona Dnes

Přehlídka prádla podle Rihanny? Nálepky na bradavky i těhotné modelky

Pětinásobná držitelka Grammy, zpěvačka, herečka a módní návrhářka Rihanna se... číst dále >

Co s úrodou jablek? Oslaďte si babí léto skvělým koláčem nebo štrúdlem

Jablek se letos urodilo požehnaně. Možná i vy přemýšlíte, co s kulatými... číst dále >


Reklama