Zimní údržba chodníků

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
chipsa
Extra třída :D 13147 příspěvků 17.12.16 13:55
Zimní údržba chodníků

Děvčata a chlapci, potřebuji to objasnit. Obce dají ven cedulky, že v zimním období se komunikace neudržují. Jenže jsou to komunikace, kde denně projde x lidí. Například máme za barákem schody. Průchozí tah, schody nelze obejít. A když, tak obrovskou oklikou. Město se zbaví zodpovědnosti, aby ušetřilo peníze. Ale kdo tedy má na starosti v zimě údržbu chodníků a veřejných komunikací? Jen proto, že město chce ušetřit peníze na sypací písek si občané mají zlámat nohy na zledovatělých schodech, nebo chodnících?

Reakce:
jakanas
Kelišová 6325 příspěvků 17.12.16 14:59

No nevím ale opravdu se obec zbaví nějakou cedulkou zodpovědnosti za svůj majetek?
Pokud vím tak pokud když umístím před svůj obchod stojan nakola a někomu tam ukradnou kolo tak za to nesu zodpovědnost já jako provozovatel, stejně tak když je v čekárně věšák tak ten je postě na věšení bund a odpovídá za ně provozovatel ordinace. takže ze stejné logiky se nějakou cedulkou asi nezbaví odpovědnosti ani obce.
Ovšem pokud nemíní chodníky udržovat, není přece problém zajít se osobně zeptat starosty jak si to představuje a co dělá pro svoji obec. Taky takto chodím a světe div se. Už nám svítí lampy, uklízí chodníky, neteče asfalt přes půl dědiny, občas i uklidí silnici a poslední top právě opravují prohlubeň přes celý chodník u přechodu, kde se tvořila kaluž 3*4m o hloubce okolo 15cm.
Vše tu bylo od té doby co jsme se nastěhovali ( 9 let), ale řešet se to začalo až jsem začal otravovat, a otravuju pravidelně a neustále :cert:

chipsa
Extra třída :D 13147 příspěvků 17.12.16 15:04

Já se tady ptám, protože opravdu nevím, jak to ze zákona funguje. Na chodnících jsou prostě umístěné stojany s cedulemi, že se komunikace neudržují. A když si někdo rozbije držku na neposypaných schodech, tak bude co?

Janli
Kelišová 6870 příspěvků 17.12.16 15:06

Obec to jenom zkouší. Tahle cedule je nezbavuje odpovědnosti za údržbu, hlavně pokud se jedná o frekventovanou cestu. To ovšem neznamená, že si můžu vyrazit v teniskách na náledí a pak obec žalovat, že jsem si zlomila nohu.

Ivan PPZ
Kelišová 5723 příspěvků 17.12.16 15:31

U nás (a asi i jinde mimo centrum měst) jsou v ulicích (některých) tyto tabule. Ale jen na jedné straně, druhá se uklízí. Dát to na místo, které „nejde“ obejít a ještě to tam ani neuklízet je divné. Na druhou stranu- občané jistě mohou na zastupitelstvo vznášet požadavky.
Pokud by se stal úraz, neznamená to automaticky, že poškozený má smůlu. Ale bude se posuzovat, jestli to bylo 10 minut po začátku sněžení, nebo jestli to tam bylo zapadané 3 dny. Stejně tak se ale bude řešit nějaká běžně nutná opatrnost při pohybu.

Samy
Závislačka 3474 příspěvků 17.12.16 19:12

U nás město každý rok někdy v říjnu vyhlásí, které ulice a uličky a které úseky ulic nebude v zimě udržovat. :cert: Tabulky o tom, že se někde neudržuje silnice/chodník, je ve městě jen pár, to jsou jiné lokality. Když pak sněží, tak dojde i na úklid některých míst z těch „písemně vyhlášených“, ale třeba až třetí den po nasněžení nebo ledovce. Když se k domu dá dojít ze dvou různých ulic, tak často udržují hlavně v oblasti paneláků jen jednu přístupovou stranu. :roll:

@Ivan PPZ A na zastupitelstvu můžeš sice vznést dotaz nebo připomínku, nicméně je to nezajímá. Ovšem v ulicích, kde zastupitelé žijí, se s údržbou počítá. :mrgreen:

Žaneta79
Nováček 1 příspěvek 19.12.16 17:57
údržba chodníku - opačný dotaz

Dobrý den, potřebovala bych se tu s Vámi poradit ohledně údržby chodníku u mého domu…i když mám úplně opačný dotaz/přání než-li vy ostatní..
Jde mi konkrétně o to, zda mohu napsat nějakou žádost či stížnost na náš obecní úřad, aby mi přestali udržovat chodník u mého domu. Vím, že to zní zvláštně a že všichni většinou chtějí pravý opak, ale já mám k tomu své důvody. Třeba situace z dnešního zasněženého rána. Obec má zaměstnaného pána, který udržuje zasněžené chodníky tím, že je prohrnuje traktůrkem s radlicí. Chodník je obecní, nicméně povrchovou úpravu chodníku, tedy litý beton, jsme si komplet kolem celého domu dělali sami - a tady tento zaměstnanec nám jej poškozuje.. Nejen že tou radlicí jej dře, ale odírá nám i podrovnávku domu, dnes nahrnul asi na 4m délky chodníku jakýsi štěrk ze silnice (a my abychom šli to odklízet) a aby toho nebylo málo, poškodil nám vánoční osvětlení. Na kraji chodníku máme v předzahrádce již přes 35let rostoucí 3metrový kónický zakrslý smrk bílý, na kterém máme vánoční osvětlení (sítě) - a samozřejmě že nám jej tento pracovník dnes ráno roztrhnul tou svojí neodbornou manipulací s traktůrkem při odhrnování sněhu. A to nemluvím o těch kilech soli sypané všude kolem.. :,(

Je možné něco dělat? Nějak se bránit…? Osobně jsme byli ráno za naším starostou a ten nám řekl, že škodu na osvětlení není možno nám uhradit a že se nedá dělat nic, neboť pozemek, na němž je chodník, je majetkem obce a obec má povinnost se o chodníky starat…

Jsme bezradní… nebo je nějaká šance? Poradíte..?
Děkuji, Žaneta

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Rozhovor: Jak přirozeně otěhotnět nebo připravit tělo na IVF

Na Lenku Malcher se mimo jiné obrací ženy, kterým se nedaří otěhotnět. Věnuje... číst dále >

DIY: Karnevaly se blíží. Vyrobte dětem originální masku

Každý, kdo se v posledních letech zúčastnil dětského karnevalu, ví, že se to... číst dále >

Články z Expres.cz

2. díl seriálu Nejhezčí mluvčí Česka: Na kterém úřadě najdete krásnou Sabinu?

Redakce Expresu pro vás připravila nový seriál, díky kterému detailně poznáte... číst dále >

Komentář: Pirát Bartoš chce být premiér. Nabídne víc než legalizaci konopí?

Pirátská strana odstartovala kampaň do Evropského parlamentu. Na... číst dále >

Články z Ona Dnes

Jak prožít spokojený rok 2019? Zlepšujte přítomnost, radí psycholog

Pokaždé, když rok končí a další začíná, všichni si přejeme, aby byl ten nový... číst dále >

Plastika mi zničila vztah i život, říká žena závislá na úpravách vzhledu

Modelka Elina Romasenková má za sebou nespočet plastických operací. Nechala... číst dále >