Zimnice a pocit únavy po cvičení

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
135
19.5.22 15:39

Zimnice a pocit únavy po cvičení

Ahoj ;) mam takový dotaz. Stalo se vám někdy, že po cvičení jste měli zimnici a šílenou únavu, az pocit chřipky? Ja ted od pondělí začala se sebou něco dělat. Podotýkám, že jsem předtím absolutně nic nedělala ani se nijak extra nehybala. No ale teď jsem asi dala tělu zahul. V pondělí na kole 40km (ke konci jsem neuměla ani jet po rovince jak to bolelo), v úterý jsem byla na úvodní hodině fitku pro ženy, včera jsem měla odpočinkový den a dnes jsem si udělala doma pár cviků na posilování, zítra mam zas v plánu to fitko… No po tom dnešním cvičení mi začala strašná zimnice, musím teď pod peřinou v mikině ležet, jsem úplně slabá, vyčerpaná a je mi jakoby mi začínala chřipka. Stalo se vám to někdy??? Popřípadě co vám na to pomohlo? Asi spánek a odpočinek, ze? :think: :mrgreen: :mrgreen: děkuji za každou NORMÁLNÍ odpověď :oops: protože tady je spousta umělců, co neumí číst, na co se člověk ptá, ale mají milion kecu kolem ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
229
19.5.22 15:45

Myslím že jste si pro začátek naložila víc než by vám sedělo. Podle mě jste něco chytla, je to začátek virozy. Telo se vyčerpalo, oslabilo a teď se potýká s nějakým bacilem/virem.
Počkejte až se vylezite, pak pár dní pauza a můžete začít zase, ale asi bych šla obden, ať máte vždy den na regeneraci. Než si zvyknete.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1256
19.5.22 15:50

Mozna svalova horecka, jako fandim, ze jsi se do toho oprela s takovou vervou, ale.. :lol: telo neni stroj, musi si na zatez zvykat postupne :lol: ale fakt fandim :dance:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Ou
20789
19.5.22 15:59

Svalová horečka - příliš velké zatížení na to v jakém stavu ten organismus byl, žádná regenerace.

Prostě si toho po sobě chtěla moc, bez respektu k tomu co dělo zvládne a tak to dalo najevo.

Vrať se k nižší zátěži, víc se soustřeď na regeneraci a zvyšuj tu zátěž postupně.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2197
19.5.22 16:08

Jasně, že stalo, když jsem sport totálně přepálila.

Teď je důležitý, aby ses trochu zregenerovala. To jest musíš dobře jíst (ZDRAVĚ!!!) a dát tělu odpočinout, ale nepovalovat se. Každý den si teď ty zmordované svaly protahuj a běž třeba na procházku nebo si zacvič jógu - zkrátka nějaký mírný pohyb, aby se ty svaly daly trochu do kupy.

No a držím palce do dalších dní. Ona se ta fyzička časem zlepší, ani se nenaděješ a ze 40 km s jazykem na vestě bude 140, ani nemrkneš :potlesk: hlavně se tímhle nenechej odradit, to se stalo každýmu, kdo trochu sportuje. Příště si nalož třeba jen jeden těžký tréning týdně, a potom ve zbylých dnech třeba jen rychlochůzi nebo tu jógu. Uvidíš, že to půjde rapidně vzhůru

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8238
19.5.22 16:10

Stalo. Kdysi jsem mela temer o 30 kilo vic a rozhodla jsem se s tim neco delat. Takze jsem sla s vahou 96 kilo behat. No to byl teda napad. Uz si to uplne zas tak nepamatuju, ale bylo mi hodne zle. Mam pocit, ze mi bylo na zvraceni.

A co mi pomohlo? No dostat rozum a zacit cvicit pomalu a lehce. Behat jsem od te doby uz nikdy nebyla.
Jinak ty jsi asi blazen, jestli jsi se takhle obula znicehonic do cviceni.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1603
19.5.22 16:35

Jestli máš doma magnesium tak si dej v rozestupu pár hodin 2-3 tabletky…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3849
19.5.22 17:19

Stalo se mi to, když jsme v těžkém terénu čtyři hodiny hledali psa. Dokud jsem se hýbala, tak dobrý, ke konci jen únava. Ale doma to pak bylo peklo :poblion:. Pomohlo najíst se, vzít magnesium a paralen a spánek.
@Zuzik94 Pokud jsi doteď neměla pravidelnou fyzickou aktivitu, tak je jasné, že takové dávky musí bolet. Zvolni, pár dní jen udržuj přiměřený pohyb, protahování, procházky a až se dáš dokupy začni znovu. Jeden těžší trénink v týdnu a zbytek dní „jen“ procházky v tempu. Uvidíš, jak to budeš snášet a pak můžeš přidávat. Fyzička ti půjde nahoru, toho se neboj, stačí to nepřepálit a vydržet :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19899
19.5.22 17:49

Ty jsi blazen.
Musis pomalu, postupne.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2469
19.5.22 17:56

Vim o chlapovi co sel netrenovany na spining a tamse vyhecoval tak, ze skoncil na JIP. Chce to byt na to telo hodnejsi a zvysovat zatez postupne a dodavat kvalitni energii

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19498
19.5.22 18:11

@Zuzik94 myslím si, že jsi to přeťapla. Teď vyležet a dat tělu zítra pauzu, klidne i v sobotu. Dle mě jsi dostala svalovou horečku.

Pokud jsi dlouho nic nedělala, začni sviznou chůzí, třeba půlhodinu. Doma protáhnout. Druhy den posilovnu. Další pauza a takto to střídat. Ale po cviceni lehká únava ok, ale ne se odrovnat. To by jsi si mohla ublížit. ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Ou
20789
19.5.22 20:56

Jo a jestli k tomu držíš nějakou dietu, zejména nízko sacharidovou, tak prostě přidej složité sacharidy. Plus teda hořčík a dostatek tekutin-

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
18051
19.5.22 21:08

Ano, to se mi stalo v lednu, kdyz jsem se rozhodla, ze zacnu cvicit podle youtube cviceni Hiit :mrgreen: Ja tez absolutne netrenovana, bez pohybu…no dopadlo to blbe, cekala jsem, ze me treba budou svaly bolet druhy den, ale zacaly me bolet temer okamzite..a porad se to stupnovalo, myslim, ze jsem si tam neco natrhla…protoze jsem stezi dosla na wc i jen sedet, me bolelo…ovsem to nejlepsi prislo rano, kdy jsem vstala z postele a upadla na zem 8o :lol: Myslela jsem, ze se budu snad muset plazit, jeste, ze jsem ten den mela volno…do prace bych to nedala, ani omylem. Pak jsem teda nejak vstala, sla do kuchyne a tam se mi totalne zatmelo pred ocima, ze jsem myslela, ze si budu volat rychlou :lol: Tolik muj prvni pokus o cviceni :mrgreen: Ale postupne se to zlepsovalo…mas asi svalovou horecku, pry je na to dobry pomerancovy dzus, mne teda tenkrat pomohl a taky magnesium samozrejme ;) No a ani nemluvim o tom, ze jsem pak nemohla 14 dni ani dosednout na zachod, jak me ty svaly bolely… :potlesk: No holt jsem delala frajerku a jela poctive podle te profesionalky na videu :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat