Reklama

Zip jde hrozně ztuha

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Uživatel je onlineTaciras
Extra třída :D 10812 příspěvků 04.04.18 21:03
Zip jde hrozně ztuha

Ahoj,

syn má softshelovou bundu z Lidlu a jde u ní hrozně ztuha zip. Je to takový ten obráceně všitý (vystouplou částí dovnitř), drobný plastový. Mám problém to zapnout já, učitelky ve školce si na to stěžovaly, že to nejde a synek to nedá sám vůbec. Mýdlo jsem zkoušela a bez většího efektu. Nějaké nápady, co by ještě mohlo pomoct? Nechce se mi úplně kupovat novou, takhle je jinak dobrá a velikostně ještě chvíli vydrží :(

Dík.

Reklama

Reakce:

janablízka
Kecalka 104 příspěvků 04.04.18 21:20

Mě poradila paní v krejčovství natřít hodně mýdlem a pomohlo to, ale ty píšeš že žádný efekt tak jinou radu nemám.

Oplatečka
Zasloužilá kecalka 975 příspěvků 04.04.18 21:24

Nechej u švadleny vyměnit zip, stojí to pár korun.

Nicollka1993
Zasloužilá kecalka 741 příspěvků 04.04.18 21:33

Zkusila bych misto mydla jen trosicku kremu, ale aby se neupatlala bunda :) a nebo voskem (svickou).

cverunka
Ukecaná baba ;) 2485 příspěvků 04.04.18 21:37

Zkusila bych zajít do galentérky a nechala vyměnit běžec. Stojí to tak 10 korun a často to pomůže.

Stevia
Závislačka 3562 příspěvků 04.04.18 21:41

Zkus vzít Božik a ten jezdec tak o mm rozevrit v dolní části. fakt malinko…
Když tak zas klestickama secvaknout kdyby to bylo moc…

Extra třída :D 10812 příspěvků 04.04.18 21:52
@Nicollka1993 píše:
Zkusila bych misto mydla jen trosicku kremu, ale aby se neupatlala bunda :) a nebo voskem (svickou).

Ten vosk mi přišel dobrej nápad, zkusila jsem to. Padla na to celá dortová svíčka a je to lepší (znám teda i zipy, co jdou lépe, ale s tímhle už si asi synek poradí). Díky za všechny tipy. To mýdlo jsem dávala opakovaně a fakt nepomohlo. :kytka:

Extra třída :D 10812 příspěvků 04.04.18 21:55
@Stevia píše:
Zkus vzít Božik a ten jezdec tak o mm rozevrit v dolní části. fakt malinko…
Když tak zas klestickama secvaknout kdyby to bylo moc…

Dík, to ještě asi zkusím jako další krok.

Eridana
Ukecaná baba ;) 1493 příspěvků 04.04.18 22:02

U bund z Lidlu mi to taky dělá (ale nejen z Lidlu, i u dosti jiných softshellových bund). Nakonec po pár letech stejně byla nutná výměna zipu (u sourozence, který bundu zdědil). Takže si myslím, že promazávání je jen dočasné řešení. Jak to šlo ztuha, tak se nám pak nakonec zip dole natrhl a právě ho vyměňuju :cert:

xstrasilka
Ukecaná baba ;) 1711 příspěvků 30 inzerátů 04.04.18 22:37
@Eridana píše:
U bund z Lidlu mi to taky dělá (ale nejen z Lidlu, i u dosti jiných softshellových bund). Nakonec po pár letech stejně byla nutná výměna zipu (u sourozence, který bundu zdědil). Takže si myslím, že promazávání je jen dočasné řešení. Jak to šlo ztuha, tak se nám pak nakonec zip dole natrhl a právě ho vyměňuju :cert:

Nám se taky zip dole u softsheelky natrhl, ale na výměnu nemám odvahu, dělali jste doma sami?

Eridana
Ukecaná baba ;) 1493 příspěvků 04.04.18 22:44

@xstrasilka jo jo, dělám to sama, ale vyměňování zipů u bund nesnáším :cert:

xstrasilka
Ukecaná baba ;) 1711 příspěvků 30 inzerátů 04.04.18 22:48
@Eridana píše:
@xstrasilka jo jo, dělám to sama, ale vyměňování zipů u bund nesnáším :cert:

To se ani nedivím, mamka umí dobře šít (já jsem začátečník) a říká mi, ať radši koupím novou bundu, že to je hrozná práce. :think:

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Váháte, zda a kdy nechat děti očkovat? Udělejte si vlastní názor

Neublížím svému miminku očkováním brzy po narození? Otázku, kdy začít s... číst dále >

Co zařídit po porodu: Přehled do konce šestinedělí

Už se miminko klube na svět? Příjemnou novinku je potřeba nahlásit nejen... číst dále >

Články z Expres.cz

Rozvodová bitva: Soud rozhoduje o výživném pro Paroubkovou, kolik chce?

U městského soudu v Praze dnes pokračuje rozvodová sága manželů Paroubkových.... číst dále >

Bučková a Vágner už spolu na ryby nevyrazí. Po třech letech se rozešli

Modelka a náš nejznámější rybář se rozhodli jít od sebe po dvouletém vztahu.... číst dále >

Články z Ona Dnes

Pětkrát o očekávání: Submisivní muž ženě neimponuje, říká psycholožka

„Bez ohledu na proměnu společnosti a generační rozdíly očekává stále žena... číst dále >

Žena věří, že je opravdovou elfkou a pochází z jiného světa

Šestatřicetiletá Kimberel Eventide z Illinois věří, že je elfkou a má na... číst dále >

Reklama