Když do firmy zavolám, je větší šance na přijetí?

Anonymní
4.11.19 11:35

Získali jste práci, když jste do firmy zavolali?

Zdravím,
Zajímali by mě Vaše zkušenosti, když jste si hledali práci, byli na pohovoru a následně sami proaktivně do firmy zavolali a zajímali se. Myslíte, že je větší šance na přijetí?

Když popíšu svůj případ, tak proběhl pohovor místo se mi moc líbí. Počkala jsem si než uplyne lhůta, kterou jsme si dali na pohovoru a pak jsem volala. Omlouvali se, že toho mají strašně moc nestíhají a že chtějí výběrko uzavřít následující týden. Tak jsem poděkovala a řekla jsem, že můj zájem o místo stále trvá. Myslíte, že jsem získala větší šance na přijetí? Říkám si, že kdyby mě už rovnou odložili jako nevhodného kandidáta, tak by mi řekli rovnou do telefonu, že mě neberou, ale nevím…

Díky moc za Vaše příspěvky, které mi zkrátí to čekání a třeba mi přinesou i reálný pohled na věc. :andel:

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
Anonymní
4.11.19 11:40

V pripade zajmu jsem vedela vzdy vse hned, manzel taky. Spise bych to videla, ze to nevyslo.

• Citovat
  • Nahlásit
128
4.11.19 11:47

Teď se mi stalo to samé, nejde náhodou o stejně místo? :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
4.11.19 11:48
@Dunkey píše:
Teď se mi stalo to samé, nejde náhodou o stejně místo? :mrgreen:

Hehe, tak to doufám, že ne, ale nepochybuji, že měli uchazečů dost :cert: :mrgreen:

• Citovat
  • Nahlásit
128
4.11.19 11:51

Tak nějak se mi stalo podobné, minulý týden to mělo být uzavřené, s tím, že mi v pátek volali, že to prodlouží do tohoto týdne, zda to ještě vydržím.. řekla jsem, že ano, ale upřímně si také nemyslím, že by tam bylo takových kandidátů, takže raději hledám dál, nepočítám a tím, že by me vzali..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10101
4.11.19 11:57

Tak taky hodně záleží na tom, s kým jsi mluvila. Pokud s někým z osobního, tak se to k šéfovi, který většinou o přijetí rozhoduje, nemusí ani donést. Jinak, v každé práci jsem se to dozvěděla hned, v mé úplně první mi řekli, že jim ze všech uchazečů vyhovují nejlépe a musí jen počkat na výsledky psychotestů. Ale nikdy jsem nebyla na takovém tom klasickém výběrovém řízení, vždycky jsem se ptala na místo a když měli zájem, pozvali mě na pohovor. A pokaždé přijali. Ale dělám v oboru, kde bude lidí vždycky málo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
4.11.19 11:59

Kdyz se rozhoduji mezi dvěma, co mají naprosto stejné předpiklady, jeden je laxnější, druhý dává zájem najevo, raději vezmu toho proaktivního. Telefonat Vám místo nepřiklepne, ale je dobré vědět, ze zaměstnanec má zájem! Zrovna dělám výběrko a taky někdy nestíhám dodržet termín. Když to nehoří, tyden není dlouhá doba..

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
4.11.19 12:00
@Aduš8 píše:
Tak taky hodně záleží na tom, s kým jsi mluvila. Pokud s někým z osobního, tak se to k šéfovi, který většinou o přijetí rozhoduje, nemusí ani donést. Jinak, v každé práci jsem se to dozvěděla hned, v mé úplně první mi řekli, že jim ze všech uchazečů vyhovují nejlépe a musí jen počkat na výsledky psychotestů. Ale nikdy jsem nebyla na takovém tom klasickém výběrovém řízení, vždycky jsem se ptala na místo a když měli zájem, pozvali mě na pohovor. A pokaždé přijali. Ale dělám v oboru, kde bude lidí vždycky málo.

Mluvila přímo s mým možným nadřízeným… Právě tam mám hodně otazníků, nechápu proč by to natahovali, když by mě nechtěli?

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
4.11.19 12:02
@Anonymní píše:
Zdravím,
Zajímali by mě Vaše zkušenosti, když jste si hledali práci, byli na pohovoru a následně sami proaktivně do firmy zavolali a zajímali se. Myslíte, že je větší šance na přijetí?

Když popíšu svůj případ, tak proběhl pohovor místo se mi moc líbí. Počkala jsem si než uplyne lhůta, kterou jsme si dali na pohovoru a pak jsem volala. Omlouvali se, že toho mají strašně moc nestíhají a že chtějí výběrko uzavřít následující týden. Tak jsem poděkovala a řekla jsem, že můj zájem o místo stále trvá. Myslíte, že jsem získala větší šance na přijetí? Říkám si, že kdyby mě už rovnou odložili jako nevhodného kandidáta, tak by mi řekli rovnou do telefonu, že mě neberou, ale nevím…

Díky moc za Vaše příspěvky, které mi zkrátí to čekání a třeba mi přinesou i reálný pohled na věc. :andel:

Dobře že jsi řekla že tvůj zájem trvá. Ale asi bych nepocitala s přijetím. Po pravdě bych ani do téhle firmy jít nechtěla, když neumí říct narovinu jak to je.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
4.11.19 12:03
@Anonymní píše:
Kdyz se rozhoduji mezi dvěma, co mají naprosto stejné předpiklady, jeden je laxnější, druhý dává zájem najevo, raději vezmu toho proaktivního. Telefonat Vám místo nepřiklepne, ale je dobré vědět, ze zaměstnanec má zájem! Zrovna dělám výběrko a taky někdy nestíhám dodržet termín. Když to nehoří, tyden není dlouhá doba..

Samozřejmě jsem nemyslela, že je to formou závodu, kdokoli první zavolá, ten to dostane, ale právě v případech kdy jsou kandidáti na stejno. Hlavně, když Vy děláte výběrko a zavolal by Vám uchazeč u kterého víte, že o něj nemáte zájem, tak by jste mu stejně řekla ať počká? Zajímá mě to právě čistě z Vašeho pohledu člověka co dělá výběrová řízení. :andel:

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
4.11.19 12:16

Jako člověk, který dělá výběrová řízení, bych to viděla možná takto:
Třeba mají někoho, koho by upřednostnili, dali mu nabídku a nyní čekají, jestli to ten člověk vezme a zároveň, kdyby ten to nevzal, tak nechtějí zamítnout ty další…
Nebo to prostě vázne na hiring manažerovi (nemá čas, nemůže se rozhodnout, není k zastižení (velmi časté).

• Citovat
  • Nahlásit
3279
4.11.19 12:29
@Anonymní píše:
Mluvila přímo s mým možným nadřízeným… Právě tam mám hodně otazníků, nechápu proč by to natahovali, když by mě nechtěli?

Jako člověk, co dělá výběrka Ti můžu říct, že na tom, jestli voláš nebo ne obvykle nezáleží.
A proč by to natahovali? Mohl se jim přihlásit ještě někdo zajímavý a nebo už dali nabídku někomu jinému a čekají, zda to přijme. Do té doby si nechávají v záloze ještě další lidi.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4226
4.11.19 12:30
@Anonymní píše:
Jako člověk, který dělá výběrová řízení, bych to viděla možná takto:
Třeba mají někoho, koho by upřednostnili, dali mu nabídku a nyní čekají, jestli to ten člověk vezme a zároveň, kdyby ten to nevzal, tak nechtějí zamítnout ty další…
Nebo to prostě vázne na hiring manažerovi (nemá čas, nemůže se rozhodnout, není k zastižení (velmi časté).

Tak bych si to myslela taky…
Ale určitě je dobře, že jsi zavolala a dala najevo že o to stojíš. Víc už udělat nemůžeš, jen čekat. Moc držím palce :hug:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
8.11.19 10:18

Zdravím všechny, tak abych toto téma uzavřela, tak jsem předevčírem obdržela nabídku a příští týden tam jdu pro podpis smlouvy, takže happy end. Děkuji všem za názory. :kytka:

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
8.11.19 12:09
@Anonymní píše:
Zdravím všechny, tak abych toto téma uzavřela, tak jsem předevčírem obdržela nabídku a příští týden tam jdu pro podpis smlouvy, takže happy end. Děkuji všem za názory. :kytka:

To je super zpráva! :kytka: ať se ti tam daří a jsi tam dlouho spokojená :kytka:

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat