Získání hypotéky

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Astyna88
Kecalka 340 příspěvků 06.01.19 14:26
Získání hypotéky

Dobrý den, mám dotaz na ty, kteří řešili podobný případ. S manželem žijeme v pronájmu, kde nám bylo naznačeno, že příští rok budeme muset byt asi uvolnit, vrací se původní majitelé. A tak jsme přemýšleli, co dál. V okolí je několik větších bytů na prodej, do pronájmu se nám už asi znovu chtít nebude (znovu se pak stěhovat, přepisovat školku atd.), už bychom chtěli někde na stálo. Problém ale je, že já budu ještě rok na rodičovské dovolené, manželovi končí za rok pracovní smlouva - pracuje ve státním sektoru, na neurčitou nedostane nikdy. Má někdo zkušenost s tím, že by dostal hypotéku, když je 1) žena na RD, případně má smlouvu na určito, 2) chlap má taky pracovní smlouvu na určito. Jistit bychom měli čím. De facto jsme platebně schopní platit splátky, ale nějak nevím, zda by nám hypo dali :think: docela paradox. díky!

Stránka:  1 2 3 4 5 Další »
Reakce:
vokishka
Extra třída :D 13181 příspěvků 06.01.19 14:30

Hlavne musite mit uz neco nasporeno.

Astyna88
Kecalka 340 příspěvků 06.01.19 14:32

@vokishka

ručení máme. V tom není problém, vlastním byt.

Ennny
Ukecaná baba ;) 2118 příspěvků 06.01.19 14:33

A kolik máte nasetreno?

dada85
Kecalka 291 příspěvků 06.01.19 14:36

RD ani doba neurcita neni problém

vokishka
Extra třída :D 13181 příspěvků 06.01.19 14:37
@Astyna88 píše:
@vokishkaručení máme. V tom není problém, vlastním byt.

Podle novych pidminek musite mit i dost nasporeno.

nozu
Extra třída :D 11911 příspěvků 06.01.19 14:38

musíte mít naspořeno alespoň 20 % ceny pořizované nemovitosti. A pak už podle mě záleží spíš na příjmech domácnosti. Ale ve vašem případě bych velmi doporučovala finančního poradce. Řekne vám, co je a není možné.

BaMaK
Závislačka 2919 příspěvků 35 inzerátů 06.01.19 14:38

@Astyna88 pokud bude manžel dostatečně bonitni a ručení dostatečně vysoké pak ano. Ale hodně se to zprisnilo. Splátky nesmí překročit určitě procento příjmu, měli byste mít 20% částky nasporeno… Není nic snazšího než si zajít do banky a zeptat se tam.

dada85
Kecalka 291 příspěvků 06.01.19 14:40

Nasporene nemusi být nic pokud neruci kupovanou nemovitosti, ale ruci necim jinym kde je dostatecna hodnota…

Luboš P
Ukecaná baba ;) 1161 příspěvků 06.01.19 14:40
@Astyna88 píše:
@vokishkaručení máme. V tom není problém, vlastním byt.

A proč se nenastěhujete do svého?

Astyna88
Kecalka 340 příspěvků 06.01.19 14:42

@nozu

nebo vlastní nemovitost v podobné hodnotě. Moje neteř vlastní byt ve vedlejším vchodu a ručí tím. jinou hotovost nemají.

chaela
Ukecaná baba ;) 1541 příspěvků 3 inzeráty 06.01.19 14:43

Proč bydlíte v podnájmu, když vlastnís byt? Pokud nechcete nebo nemůžete bydlet v něm, tak ho prodej a budete si moct vzít menší hypo nebo dokonce žádnou. Nebo ho pronajimej a máš další příjem. Pak by s hypo neměl být problém.

Astyna88
Kecalka 340 příspěvků 06.01.19 14:44

@BaMaK

Banku jsem zatím ještě neřešila :think:

Astyna88
Kecalka 340 příspěvků 06.01.19 14:44

@chaela @Luboš P

protože můj byt je přes půl republiky a tam nenajde manžel práci. šli jsme oba za prací jinam.

Astyna88
Kecalka 340 příspěvků 06.01.19 14:45

@nozu

dobrý tip, díky :mavam:

Stránka:  1 2 3 4 5 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

3 nejčastější úrazy dětí a první pomoc: Víte, jak se zachovat?

Hlídáte je jako ostříž, ale stačí vteřinka nepozornosti a neštěstí je na... číst dále >

Články z Expres.cz

Zdrogovali je a svázali! Reportér tvrdí, že zná pravdu o záchraně thajských fotbalistů

Už půl roku uplynulo od záchranné akce, která měla za cíl dostat dvanáct... číst dále >

Doják dne: Hollywoodský herec Steve Buscemi se rozloučil s láskou svého života

Miloval ji z celého srdce dlouhých třicet let. Teď musel hollywoodský herec... číst dále >

Články z Ona Dnes

Příběh Šárky: Máma na mě přepsala byt, švagrová je vzteky bez sebe

S bráchou jsme vyrůstali jen s mámou. Otec nás opustil asi rok po bratrově... číst dále >

Horoskop 2019: Lvice si užijí ctitelů, ženy v Kozorohu vydělají peníze

Rok, na jehož prahu stojíme, slibuje, že bude sice na práci náročnější, ale... číst dále >