Zjistila jsem, že je manžel gambler

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.07.19 11:36
Zistila som ze je manzel gambler

Dobry den

Zalozila som tuto diskusiu pretoze potrebujem poradit. Uz som naozaj zufala ????.

S manželom sme spolu 5 rokov, zobrali sme sa pred rokom. Týždeň pred naším prvým výročím som zistila, ze je gembler a 5 rokov mi vo všetkom klamal.

Žili sme s našimi rodičmi a všetko bolo v poriadku. Kým našim nezmizlo 2000 eur. Po pár dňoch sa manžel priznal, že ich zobral. Priznal sa, že má finančné problémy, ktoré chcel vyriešiť tým, že stávkoval.

Manžel sa priznal, že na začiatku nášho vzťahu, si zobral 2 úvey a pôžičku v nebankovke kvôli svojim kamarátom aby im pomohol. Jeden kamarát mu úver spláca a druhý úver na cca 15 000 eur + nebankovku na 800 eur mu ďalší kamarát nespláca. Ja som vedela iba o úver na tých 15 000.

Cca po pol roku nášho manželstva mal manžel 2 autonehody v práci. O jednej som vedela o druhej mi nepovedal. Keďže sme pracovali v jednej firne tak som sa o druhej autonehode dozvedela náhodou od šéfa ( čo bolo dosť nepríjemné). Manžel sa potom priznal a povedal mi, že to je vybavené a všetko preplatí poisťovňa.

Keď našim zmizlo 2000 eur, tak sa priznal k tomu, že poisťovňa mu autonehodu nepreplatila a všetky úspory aj ukradnuté peniaze minul na stávky aby vyhral na poškodené auto. Taktiež minul aj 12 splátok na úver, ktoré mu dal kamarát dopredu.

Po tom ako sa všetko prevalilo, tam som sa s manželom chcela rozviesť. Ale sľuboval mi že sa to už nikdy nezopakuje, že si užnikdy nepodá, že ma miluje a nechce o mňa prísť. Tak som ho zobrala naspäť. Dohodli sme sa, že budem mať prístup k jeho účtu, že mi bude dávať bločky keď pôjde na nákup.

Vydržalo to iba 3 týždňe. Našim znovu zmizli peniaze ( bolo to iba pár eur ale zmizli), a ešte sme zistili, že mame zobral prsteň, ktorý dal do záložne, stalo sa to ešte pred tým ako sa ku všetkému priznal, ale o tomto nám nepovedal, aj keď mi prisahal, že už viem úplne všetko.

Neviem čo mám robiť, manžela milujem a nikdy som si nemyslela, že sa budem po roku rozvádzať ale neviem či dokážem žiť s človekom ktorý mi klame, kradne a stávkuje. Stále mi sľubuje, že sa to už nikdy nestane, že si uvedomil všetky chyby, že ma miluje a nechce o mňa prísť, bol aj u psychológa (na žiadne liečenie nechce ísť, pretože nie je gambler a už nepodáva a nikdy nebude). V minulosti mal problémy s automatmi ( vraj kvôli zlej partii) ale keď sme spolu chodili tak celý čas tipoval ( vraj kvôli úverom aby vyhral a nemusela som sa kvoli tomu trapit). O problémoch s automatmi som nevedela, nepovedal mi to ani on ani jeho rodina. Stale hlada vyhovorky preco hral, on si vobec nechce pripustit ze ma problem a je gambler. Niekedy uz aj ja o tom zacinam pochybovat a myslim si ze to vsetko zvelicujem.

Stále hovorí, že väčšie sumy začal podávať až keď mal autonehody, ale to nie je pravda, pretože som zistila že minul aj 1500eur, ktoré mu banka vrátila z úveru a to bolo ešte pred nehodami.

Neviem čo mám robiť, nechcem sa rozvádzat, ale neviem či dokážem žiť v neustálom strachu, že sa to môže zopakovať. Že prehrá všetko. Deti zatiaľ nemáme.

Bojím sa, že rozvod budem ľutovať pretože mi sľubuje, že sa zmenil, a taktiež by som to vnímala ako svoje zlyhanie, pretože by som ho opustila keď je chorý (pretože gemblerstvo je vážna diagnóza). Nedokážem žiť s ním ani bez neho.

Bojim sa tiez ze ak ho opustim uz zostanem sama. Vzdy som tuzila po rodine a detoch. A kedze uz nie som najmladsia (mam 30 rokov) tak zacinam stracat nadej ze budem mat niekedy deti. Uz som naozaj zufala, pretoze neviem co mam robit.

Potrebovala by som vedieť názor niekoho objektívneho, pretože stále počúvam rady iba od známych.

Ďakujem.

Reakce:
Andrea.Tom
Ukecaná baba ;) 1840 příspěvků 14.07.19 11:50

Nooo, co na to říct no.. Někdy je lepší člověka opustit a tím mu vlastně dáš šanci.. Tím že padne na dno se třeba vzpamatuje.. neodešla bych od něj jen pokud by mi nejen slíbil ale také dodržel chození na sezení apod, s tím, že bys ho doprovázela.. Hold s lidmi s těmito diagnozami (alkohol, gembler, drogy) se nedá zacházet jinak než jako s dětmi.. Kontrolovat apod.. Donutit se léčit, jinak že ti naslibuje že už si nevsadí apod, to není spolehlivé ;)

Andrea.Tom
Ukecaná baba ;) 1840 příspěvků 14.07.19 11:52

Prosímtě hlavně dkud si aspoň rok v celku nevsadí tak rozhodně se s ním nemnož ;) Nechci aby to vyznělo blbě, ale jak píšeš „zatím nemáme děti“ to je jen a jen dobře.. Nebo ty by sis uměla představit že tvým dětem veze z kasičky peníze jen aby mohl sázet apod?.. Chudáci pak ty děti.. NENE, rodinu až po řádném léčení a minimální roční „abstinenci“..

Monchichik
Echt Kelišová 9394 příspěvků 14.07.19 11:54

Gambler, který slibuje. No to je výhra. Vyrazila bych ho z baráku, neštítí se okrádat ani tvoje rodiče. Bojíš se, že zůstaneš sama? S tímhle chceš děti? To si děláš srandu…Jako žádné selhání bych to fakt neviděla, protože do toho zatáhne akorát i tebe. A jestli je nemocný, ať se léčí. Nechceš se rozvádět? To potom nevím, co chceš. Asi platit jeho neustále naskakující dluhy.

_.Emilyyy
Ukecaná baba ;) 1799 příspěvků 14.07.19 11:56

Na tvym miste bych s nim definitivně skončila…

Freya10
Kecalka 455 příspěvků 14.07.19 12:03

Ahojky,

tedy… byla jsem 5 let s podobným. Společnou domácnost jsme spolu měli jen 2 roky (byli jsme hodně mladí). V podstatě přesně stejné, jak popisuješ - ztrácely se peníze, sázel, lhal, dlužil kam se podíval a následně to všechno dokázal tak vysvětlit a emotivně okecat, že jsem si připadala, že přeháním a že on je v tom všem nevinně, jen se mu dějí prostě pořád zvláštní situace, okolnosti, on se je snaží řešit dobře, ale vždy se to nějak potento.

Vlastně mi dokázal vsugerovat, že je ten nejhodnější a nejvíc milující partner na světe a že všeho, co bylo v minulosti, lituje a co se mu děje nyní, tak to je vždy dílo obrovského nepochopení a náhody…

Před 10 lety jsem se s ním rozešla poté, co jsem zjistila, že dluží 250 000 o kterých jsem nevěděla (byť též 100× přísahal, že o všem vím) a následně po chvilce „lítosti“ a hlavně sebelítosti nad tím vlastně mávl rukou a krize vyřešena…pochopila jsem, že takhle to bude stále dokola a že mě to také může semlít s ním a zabřednu do kolečka žehlení jeho průšvihů, na což on si velmi rychle přivykne.

Nyní jsem 8 let vdaná za muže, který není jen soustavná oběť a je to krásně uklidňující :mrgreen:.

Zpětně to samozřejmě vidím zdravě a nezaujatě. Ano - tito lidé mají objektivně problém. Nemoc. Ale málokdo ji zvládne a málokterá jsme schopná tomu obětovat svůj život. Můj expartner za to rozhodně 100% nestál, ale to vidím až nyní ;). Chápu, že si takto velký krok, jakým je se rozvést, nedokážeš asi zatím představit, ale věř mi, že to je opravdu to nejlepší, co pro sebe můžeš udělat. A vlastně i pro něj - sem tam, když tito lidé dostanou ťafku, tak se vzpamatují. Můj ex se tehdá vzpamatoval asi na rok…že prý konečně pochopil, co vše dělal špatně…blablabla…jeho další se s ním vdala a následně po roce rozvedla…vztahy mezi tím všechny velmi záhy zkrachovaly…je v insolvenci…půjčuje si a nesplácí dál…bude se prostě zřejmě životem už jen plácat, lhát a myslet si, že za všechno mohou vždy ostatní, co ho nechápou a nedávají mu příležitost. Sám ale nevidí, že šancí dostal už nespočet a neuvědomil si zatím vůbec nic.

Chápu, že všechny, co s takovým člověkem nežily, nechápou, jak my s někým takovým mohly být. Jak můžeme být tak pitomé. Jaktože nepráskneme dveřmi rovnou…tak lehké to není - tento typ lidí dokáže výborně manipulovat s těmi, kteří je mají rádi. Já už se zpětně samozřejmě taky vlastně nechápu a v podstatě se za to stydím, že jsem ho několik let před ostatními obhajovala :oops:.

Tedy - vím, že ti to asi říkají lidé hodně, ale odejdi. Mají pravdu. Za pár let se sama sobě budeš divit, co ti na tom tak dlouho trvalo a někde tě čeká manžel, kterého by byla škoda kvůli té současné ztracené duši minout ;)

katintheBOx63
Zasloužilá kecalka 603 příspěvků 1 inzerát 14.07.19 12:12

Manžel nie je gambler ale je chronický klamár - gambling je len jeho riešenie akútneho finančného problému. Z toho čo popisuješ je pravdepodobne ten typ čo vlastne nechce klamať ale nie je schopný povedať pravdu a je pre neho jednoduchšie zaklamať. Poznám takých ludí, v podstate nie sú zlý, ale majú strašný problém povedať pravdu, buď sa boja ako druhá strana zareaguje alebo sa hambia priznať svoje zlé životné rozhodnutia. Takže si radšej vymýšlajú príbehy - v tvojom prípade napr to tvrdenie, že poisťovna zplatila autonehodu i keď to tak nebolo - prečo neplatila? Nebolo to tak, že manžel bol vinník? Potom sa pravdepodobne len hambil to pred tebou priznať a radšej ti narozprával rozprávky. Je otázka či chceš dlhodobo žiť s človekom, čo nie je schopný ti priznať skutočný stav vecí. Dovera je to čo vo vašom vzťahu chýba - tak sa spýtaj sama seba, či aj keby teraz prisahal, že už ti nebude nič zatajovať tak si mu schopná veriť. On by tiež mal na svojej dovere v teba zapracovať, evidentne sa bojí, že ak pred tebou prizná zlé životné rozhodnutie tak ho opustíš alebo si budeš o ňom myslieť, že nie je dosť chlap, prípadne niečo podobné. Ak chcete byť spolu, doporučujem vyložit karty na stol a narovinu si povedať všetky prusery čo má na rováší tvoj muž, spoločne sa dohodnúť ako ich budete riešiť a hlavne sa vzájomne utvrdit vo vzájomnej dovere. Nastavit si jasne pravidla do buducna, že ak vznikne problém tak sa to nerieši zatajovaním ale sa to spoločne preberie a nájde sa riešenie. Btw mám suseda čo je ex-gambler. Manželka tiež netušila kde čo všetko za dlhy porobil, on ale gamblil nie kvoli tomu aby niečo splatil ako ten tvoj, ale že ho to fakt bavilo. Ked sa na to prišlo, so ženou si sadli on sa siel liečit, postupne poplatili dlhy a teraz už x rokov je čistý. Takže ano, ked človek chce dá sa z toho dostať.

edit: este doplním, že osobne by som dala maximálne este jednu šancu, tak ako píšem vyššie. A ak by sklamal, tak bez milosti koniec.

Příspěvek upraven 14.07.19 v 12:22

romik0013
Ukecaná baba ;) 1856 příspěvků 14.07.19 12:17

Mne by se uz tim lhanim tak zhnusil, bez mihnuti oka by sel a jeste bych podala trestni oznameni…co to je za chlapa???s timhle rodinu? A jak by vas zabezpecil? Exekuci?? :zed: :zed: vazna diagnoza je rakovina, tohle je cilene a vedome okradani rodiny…

romik0013
Ukecaná baba ;) 1856 příspěvků 14.07.19 12:24

@katintheBOx63 ze by ho jeste politovala??tohle opravdu neni chlap, ale ubozak, a je mi lito, ze nektere zeny nemaji dost sebevedomi na to, aby takoveho chlapa poslali do…dyt bych se za nej ostudou propadla…

katintheBOx63
Zasloužilá kecalka 603 příspěvků 1 inzerát 14.07.19 12:37

@romik0013 Tak popravde tohle je info jen od jedné strany. Nejde o lítost ale o to, že mi tady nevíme jaký člověk to ve skutečnosti je, to ví jen zakladatelka. V okolí mám pár příkladů - viz ten soused ale taky 30ti letý bratranec, velice milý a dobrý člověk, bohužel šíleně neschopný co se týče správy financí. Dluhy kam se podíváš. On je nedělá záměrně, ale prostě není schopný si uvědomit a zvážit případné problémy - příklad, hrozně před pár lety chtěl jedno auto tak si vzal naň půjčku v době kdy se mu náhodou pár měsíců dařilo v práci. Na to, že to je nárazová práce a není na x let jistý tento příjem jaksi nepomyslel. Dopadlo to tak, že po pár měsících neměl na splátky a auto mi vzali, ted exekučně ještě furt doplácí a auto už x let nemá. A takhle to má s x dalšími věcmi v životě - s motorkou, s bydlením a teď nejnověji se mu podařilo zbouchnout niakou mladou 20ku co jí zná cca pul roku. Takže se za pár dní berou, ale když se ho zeptáš kde budou bydlet a z čeho se živit, slečna ještě studuje, tak pořádně neví říct. Prý to niak dopadne. Jednoduše žije bez dlouhodobého životního plánu a bohužel ženu co by ho trochu usměrnila si nenašel. Když jsme se ptali nevěsty jestli ví o jeho finančních problémech tak s úsměvem řekla, že to časem za něho zaplatí :lol: Nevím tedy z čeho chce jako studentka splácet jeho dluhy, navíc studuje pedagogiku, takže žádný velký potenciální finance asi ani v budoucnu mít nebude.

Jak jsem psala - dala bych mu poslední šanci, a pokud to nevyjde tak pryč od něho.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.07.19 12:55

Tak jsem to zažila, jako přes kopírák. Kecy, že už vím opravdu o všem, že hraje, aby zaplatil dluhy, že pujcil kamarádovi, jak je mu líto, zé mu nikdo nevěří… Proboha, nebuď tak hloupá jako já a rozveď se, nebo si alespoň nechte zúžit SJM, ať tě nezadluzi ještě víc!!!

Cenarius
Ukecaná baba ;) 1050 příspěvků 14.07.19 14:09

U chronickeho gamblera a lhare nikdy nevite co je pravda!!! At vam do oci slibuje cokoliv a breci jak jej kamarad zadluzil apod. Tak absolutne nic z togo nemusi byt pravda.

Reseni je nasledujici: vyresit si SJM, at jsou jeho dluhy opravdu jen jeho. A pak kompletne doma resit veskere finance, aby nemel prostor neco prohrat. Posilat si jeho vyplatu na svuj ucet. ( problem kdyz bude mit exekuce, tak zablokuji i vas ucet). Jinak jedine se na nej vyprdnout, rozvod a nechat si od nej podepsat, ze vsechny dluhy jsou jeho a ne vase.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 22.07.19 11:03

Já do minuleho tydne myslela ze mam krasne manzelstvi. Jsme spolu 13 let od mych 16. Krasne 2 deti, koupili si pozemek ze postavime dum. V pondeli zdrhnul, ze uz semnou nemuze byt ze vse je moje vina atd. Potom jsem zacla patrat. zjistila ze tezce zahucel do hrani automatu pres mobil. Nabral si hrozne moc pujcek. Do te doby jsem myslela ze mam nejlepsiho manzela, kazdy mi ho chvalil a zavidel. Ve ctvrtek jsem podala zadost o rozvod a svereni deti do pece. Porad tomu nemuzu uverit. Zhroutilo se mi vse cemu jsem verila.

PetrDOA
Kecalka 126 příspěvků 23.07.19 22:29
@Anonymní píše:
Já do minuleho tydne myslela ze mam krasne manzelstvi. Jsme spolu 13 let od mych 16. Krasne 2 deti, koupili si pozemek ze postavime dum. V pondeli zdrhnul, ze uz semnou nemuze byt ze vse je moje vina atd. Potom jsem zacla patrat. zjistila ze tezce zahucel do hrani automatu pres mobil. Nabral si hrozne moc pujcek. Do te doby jsem myslela ze mam nejlepsiho manzela, kazdy mi ho chvalil a zavidel. Ve ctvrtek jsem podala zadost o rozvod a svereni deti do pece. Porad tomu nemuzu uverit. Zhroutilo se mi vse cemu jsem verila.

Tak tohle ti fakt nezavidim a drzim pesticky at to dopadne co nejlip pro tebe.

Váš příspěvek
Reklama