Žít spolu s novým přítelem, co náklady na bydlení?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 06.02.19 14:58
Žít spolu s novým přítelem, co náklady na bydlení?

Nenašla jsem podobné téma.
Jsem rozvedená, mám 6letého kluka. Přítel (spolu jsme 6 měsíců) je taky rozvedený a má 10letou dceru.
Chce žít spolu…
Jenže, já bydlím ve vlastním bytě (hypotéka), on momentálně u rodičů. Zrovna prodává vlastní byt a chce koupit dva menší, oba pronajímat a z toho platit hypotéky, tj. vyšlo by to pro něj na nulu (žádné peníze navíc).
Jeho názor, co jsem zjistila - pokud by bydlel u mně, tak by přispíval jen na náklady typu potravin a služeb, ale nikoliv za hypotéku… S tou myšlenkou, že byt je přece jen můj a on by ho platit neměl.
Což na jednu stranu chapu. Ale na druhou, kdybych neměla vlastní byt a museli bychom spolu do pronájmu, tak by přece platil půlku za pronájem? Už nemluvě o tom, že mám představu o chlapovi, který větší část rozpočtu vezme na sebe. To už si nedělám iluze :) Navíc, mám přesně dvojnásobek jeho příjmu, on to tak přesně neví, ale domnívá se, že beru o dost více. Tím pádem, bere tak akorát, aby mu stačilo na měsíc, ale na nic většího.
Ani nevím, na co se ptám… Prostě, nepřijde mi to spravedlivé a hlavně si myslím, že pokud to takto dovolím teď (tj. platit sama za svůj byt a on jen jídlo), tak prostě nikdy nedojde k tomu, že by mě živil aspoň z větší části… Pak mu to vždy přijde jako normální.
A co kdyby společné dítě? A moje mateřská s tím spojená? Kdo by pak platil tu hypotéku?
Další věc je to, že když už bydlet u mně, tak on svoji dceru docela často bere k sobě, tj. by ji vodil nakonec ke mně domů, po škole, úkoly, přespat… Nějak si to nedokážu představit, mám malý byt a už vidím, jak budu nervozní, že kvůli tomu není prostor, a ještě navíc budu muset vždy mít navařeno a tak (což teď prostě neřeším, pracuji hodně, často se synem jíme někde mimo domov).
Moje otázka asi bude spíš o těch nákladech - jak to máte v podobné situaci? Kdo platí bydlení (nájem nebo hypo), potraviny apod.?

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 45 Další »
Reakce:
jjanekk
Závislačka 2591 příspěvků 06.02.19 15:03

Ahoj,
asi bych přemýšlela nad pronájmem vlastního bytu (z toho platit hypo) a přítelem jít do většího a tam by se už musel podílet i na platbě za bydlení. Ale já osobně bych si po půl roce nikoho domu nestěhovala… :think:

cecetka
Echt Kelišová 7877 příspěvků 06.02.19 15:04

Myslim, ze po 6 mesicich se sestehovavat je brzy. Uz ted vidis, ze z nej budes tahat kazdou korunu. Tady to vidim hezky kazdy ve svem :nevim:

zoidberg
Extra třída :D 12425 příspěvků 06.02.19 15:07

Podobných diskuzi tu byla spousta. A vždycky byly dva tábory. Jedni si myslí, že by mel přispívat i na hypotéku, protože v nájmu by taky musel platit a ti druzí tvrdí, že nechat si platit od partnera nájem je svinstvo. U vás je to ještě obohaceno tím, že bereš mnohem více než on a stejně máš touhy nechat se přiměřeně vydržovat. Tohle nemůže fungovat. Radši se do společného bydlení nepoustejte.

Elzaaa
Kecalka 131 příspěvků 06.02.19 15:08

Nesla bych do toho. Za prve 6mesicu je malo na to abych si nekoho stehovala domu. A za druhe by neco prispivat mel. V najmu by taky nechal placeni na tobe :nevim:

Lama Lama
Hvězda diskuse 50762 příspěvků 4 inzeráty 06.02.19 15:10
@Anonymní píše:
Jsem rozvedená, mám 6letého kluka. Přítel (spolu jsme 6 měsíců) je taky rozvedený a má 10letou dceru.
Chce žít spolu…
Jenže, já bydlím ve vlastním bytě (hypotéka), on momentálně u rodičů. Zrovna prodává vlastní byt a chce koupit dva menší, oba pronajímat a z toho platit hypotéky, tj. vyšlo by to pro něj na nulu (žádné peníze navíc).
Jeho názor, co jsem zjistila - pokud by bydlel u mně, tak by přispíval jen na náklady typu potravin a služeb, ale nikoliv za hypotéku… S tou myšlenkou, že byt je přece jen můj a on by ho platit neměl.
Což na jednu stranu chapu. Ale na druhou, kdybych neměla vlastní byt a museli bychom spolu do pronájmu, tak by přece platil půlku za pronájem? Už nemluvě o tom, že mám představu o chlapovi, který větší část rozpočtu vezme na sebe. To už si nedělám iluze :) Navíc, mám přesně dvojnásobek jeho příjmu, on to tak přesně neví, ale domnívá se, že beru o dost více. Tím pádem, bere tak akorát, aby mu stačilo na měsíc, ale na nic většího.
Ani nevím, na co se ptám… Prostě, nepřijde mi to spravedlivé a hlavně si myslím, že pokud to takto dovolím teď (tj. platit sama za svůj byt a on jen jídlo), tak prostě nikdy nedojde k tomu, že by mě živil aspoň z větší části… Pak mu to vždy přijde jako normální.
A co kdyby společné dítě? A moje mateřská s tím spojená? Kdo by pak platil tu hypotéku?
Další věc je to, že když už bydlet u mně, tak on svoji dceru docela často bere k sobě, tj. by ji vodil nakonec ke mně domů, po škole, úkoly, přespat… Nějak si to nedokážu představit, mám malý byt a už vidím, jak budu nervozní, že kvůli tomu není prostor, a ještě navíc budu muset vždy mít navařeno a tak (což teď prostě neřeším, pracuji hodně, často se synem jíme někde mimo domov).
Moje otázka asi bude spíš o těch nákladech - jak to máte v podobné situaci? Kdo platí bydlení (nájem nebo hypo), potraviny apod.?

Pokud by s tim dle výuková, tak bych navrhla, ať koupi svůj byt, půjdeš tam zadarmo a svůj pronajmes
A nebo holt do pronájmu, zády zacvakate půlku a ty svůj pronajmes.
Tydle vychcanky, co si myslí, že budou bydlet zadarmo, bez starostí, tíže hypotéky, nutnosti investovat do oprav, vybavení…
Rozhodně si nemyslím, že chlap má přispívat nebo financovat z větší části. Už vůbec ne u dvou rozvedených s vlastními dětmi bez společného potomka.
Takže nějaký příspěvek bych očekávala. A je fuk, jak se to pojme. Buď zacvakal celé jídlo, nebo dvakrát do roka dovolenou nebo pravidelně nějakou přiměřenou částku, na které se shodnete.

Russet
Extra třída :D 14061 příspěvků 06.02.19 15:12
@Anonymní píše:
Chce žít spolu…
Moje otázka asi bude spíš o těch nákladech - jak to máte v podobné situaci? Kdo platí bydlení (nájem nebo hypo), potraviny apod.?

Počkala bych, nesestěhovávala se. Hypo je tvoje, to má pravdu. Ale nechtěla bych žít s kalkulačkou, co dělí vše napůl. My to máme nějak porozdělené, každý platí něco a chlap toho má víc. Má taky vyšší plat. Ale my jsme rodina. Žádné děti navíc z minulého vztahu, bydlení jen jedno. Společné.

Lilith_S
Kecalka 280 příspěvků 06.02.19 15:13

Já se omlouvám, ale nevidím důvod, proč by tě chlap měl živit „větší částí“, když bereš dvojnásobek jeho platu. Byla bych naopak ráda, že se dokážu v případě nouze postarat sama o sebe. Nehledě na to, že když už spolu dva bydlí, představuju si spíš společné finance a ne řešit, kdo platí co.

Na druhou stranu je to z jeho strany docela vypočítavé, když on si nechá splácet nemovitosti a ušetří na nákladech tím, že chce bydlet s tebou. Z obou stran to vypadá, že se asi nemilujete až nakonec světa :P

tatranka999
Kecalka 177 příspěvků 06.02.19 15:15

Vy jste se hledali, az jste se nasli :mrgreen: . Dva vycurankove k pohledani. Pan by chtel bydlet zadarmo a ty bys chtela, aby z vetsi casti platil tve naklady.

Premek_Orac
Závislačka 4687 příspěvků 06.02.19 15:19

Chápu to to dobře, že ty chceš chlapa, který většinu nákladů potáhne, ale když ty bereš dvakrát více než tvůj chlap, tak větší dí nákladů táhnout nechceš?

U nás bydlení, dovolené, auto, služby, energie atd. platím sám, nákupy tak ze 70% sám. Příjem cca trojnásobný oproti partnerce. Ale jsem si jistý, že kdyby se situace otočia, tak nebude mít vůbec problém to zase spíš táhnout ona.

Annabela11
Závislačka 3045 příspěvků 06.02.19 15:21
@Anonymní píše:
Chce žít spolu…

Tak hypotéku bych nežádala aby platil na pul je tvá.To že bereš víc jak on a chceš aby tě živil je blbost. :nevim: Asi potřebuješ může který mě ještě větší plat než ty…já nevím no…

Heinich
Závislačka 3247 příspěvků 06.02.19 15:21
2 byty

Ledaže by ty byty, co plánuje koupit byly v dohledné době zaplacené těmi nájemníky, pak by asi poté nějaké finance byly na obzoru. Ale to spíše asi nehrozí, že?

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 06.02.19 15:21
@Lilith_S píše:
Já se omlouvám, ale nevidím důvod, proč by tě chlap měl živit „větší částí“, když bereš dvojnásobek jeho platu. Byla bych naopak ráda, že se dokážu v případě nouze postarat sama o sebe. Nehledě na to, že když už spolu dva bydlí, představuju si spíš společné finance a ne řešit, kdo platí co.Na druhou stranu je to z jeho strany docela vypočítavé, když on si nechá splácet nemovitosti a ušetří na nákladech tím, že chce bydlet s tebou. Z obou stran to vypadá, že se asi nemilujete až nakonec světa :P

No, momentalne ne, necekam, ze by me zivil, ani se mi takova predstava nelibi. A ano, jsem rada, ze vzdy muzu sama sebe i dite uzivit. Spis jsem to myslela do budoucna, kdybychom byli svoji a meli spolecne dite, tak si myslim, ze je spise na chlapovi, aby celou rodinu uzivil

gilea
Stálice 81 příspěvků 06.02.19 15:22
@Heinich píše:
Ledaže by ty byty, co plánuje koupit byly v dohledné době zaplacené těmi nájemníky, pak by asi poté nějaké finance byly na obzoru. Ale to spíše asi nehrozí, že?

to samozrejme ne, hypoteka je snad na 30 let

tatranka999
Kecalka 177 příspěvků 06.02.19 15:22

Pusobi to na me tak, ze zit spolu je jen zastupny duvod (u obou), jak z toho vyprofitovat maximum vyhod sam pro sebe.

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 45 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Mějte plně pod kontrolou, jaká videa sleduje vaše dítě na YouTube

YouTube sledují děti již od předškolního věku a snadno se mohou dostat k... číst dále >

Tělocvik děti nebaví a pohybová gramotnost klesá. V čem je problém?

Studie Mezinárodní zdravotnické organizace potvrdila, že za posledních 13 let... číst dále >

Články z Expres.cz

Kadeřávková účtuje se svými ex: Byla jsem vaše nejlepší, nechci vás ani za milion!

Mladá herečka Anna Kadeřávková (21), která září v nekonečném seriálu Ulice,... číst dále >

Mottlová sdílela sexy fotky z daňového ráje a prozradila, co neměla

Nejen sportovkyně a modelky tapetují sociální sítě fotkami v bikinách!... číst dále >

Články z Ona Dnes

Sedm tipů, jak vyřešit manželské neshody

Pokud spolu lidé umějí komunikovat, nemusí rozpory končit házením talířů nebo... číst dále >

Pohádky jsou švindl, říká psychiatr Radkin Honzák

Pohádky a Vánoce k sobě patří jako kapr a šupiny. Radkin Honzák však říká, že... číst dále >