Žít v cizině a doktoři v Česku

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 04.10.18 13:06
žít v cizině a doktoři v česku

Dobrý den,

máme možnost jít na rok - dva žít do zahraničí - pracovně, zatím uvažujeme, proto anonym, možná ani nepojedeme..

Ale mě tak napadá kdyby ano, jak je to s lékaři, pojištěni bychom byli v cizině, řeším ale, že bych nerada přišla o 2 své doktory, a to gynekoložku a zubaře, jsme s nimi maximálně spokojená, ani jeden už nebere nové pacienty, takže když bych se odhlásila a našla nové v cizině a za rok jsme se vrátili, moc by mě mrzelo, kdy by mě už nevzali. Jak je to, můžu i bez pojištění v česku mít lékaře tady? v cizině řešit max akutní problém? Třeba kdybych přijela na návštěvu do česka a měla jít na preventivní prohlídku s cytologií ke své gyndařce, šlo by to? asi bych si to musela zaplatit, máte představu kolik by to stálo? to samé zubař, třeba preventivní a vrtání kazu a plomba?

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:

Keyllah
Echt Kelišová 9697 příspěvků 04.10.18 13:10
@Anonymní píše:
Dobrý den,

máme možnost jít na rok - dva žít do zahraničí - pracovně, zatím uvažujeme, proto anonym, možná ani nepojedeme..

Ale mě tak napadá kdyby ano, jak je to s lékaři, pojištěni bychom byli v cizině, řeším ale, že bych nerada přišla o 2 své doktory, a to gynekoložku a zubaře, jsme s nimi maximálně spokojená, ani jeden už nebere nové pacienty, takže když bych se odhlásila a našla nové v cizině a za rok jsme se vrátili, moc by mě mrzelo, kdy by mě už nevzali. Jak je to, můžu i bez pojištění v česku mít lékaře tady? v cizině řešit max akutní problém? Třeba kdybych přijela na návštěvu do česka a měla jít na preventivní prohlídku s cytologií ke své gyndařce, šlo by to? asi bych si to musela zaplatit, máte představu kolik by to stálo? to samé zubař, třeba preventivní a vrtání kazu a plomba?

A právě z těchto důvodů bych si hradila zdravotní dál, obzvlášť když máš tu možnost, se sem na zdravotní zákroky/kontroly jezdit…jinak se nedoplatíš.

pikola
Neúnavná pisatelka 19424 příspěvků 04.10.18 13:13

Buď by jsi si musela nechat české pojištění, nebo jako pendler. Ale to by jsi pojišťovně musela prokázat, že jezdíš často do Čech, třeba z německa.
V zahraničí ti platí česká jen na akutní veci pokud by jsi měla české a naopak, prevenci ne. Ceny by ses musela zeptat u svých lékařů.
Ale teoreticky by jsi měla mít povinnost se po 3 měsících v tom státě nahlásit do systému.

blumen
Hvězda diskuse 42591 příspěvků 04.10.18 13:15

Zalezi kam byste sli. V Nemecku lze vyplnit papir u pojistovny a mit karticku pojistence ceskou i nemeckou. Nemecke pojistovne se to vyplati lip a pojistovny si to vyresi pak mezi sebou.

Plati to pak i pro planovane veci, nejen pro akutni.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 04.10.18 13:18

@Keyllah zdravotni pojisteni si muze platit pouze v jednom státe a tímto statem je stat vykonu vydelecne cinnosti. Pokud se teda bavime o EU.

Zakladatelko, s gyndou zkusenost nemam, ale v CR chodim k zubari. Proste jsem mu nahlasila, ze pojisteni v CR uz nemam a jsem samoplatce (mam takovou tu modrou Evropskou karticku). Nikdy jsem tam vic jak 2-3 tisice nenechala, coz je furt mnohem levnejsi nez tu u nas.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 04.10.18 13:27

jednalo by se o Víden, budeme tu pojištěni přes práci a mít jejich ecard. bydlet bydleli bychom taky tady a aby mi vzali deti do školky budeme to tu mít jako hlavní adresu i potvrzení o pobytu, tak asi nepůjde mít dvojí pojištění, vím,že mi říkal muž, že top jde, kdyžby jel on a my zůstaly s dětma tady nebo kdyby bylpendler, což není a jedeme oba a oba budeme pracovat @Keyllah a to jde si tu platit zdravotní, když už jakoby budeme žít v jiném státě?

Janina_81
Ukecaná baba ;) 2286 příspěvků 04.10.18 13:32

Koukni tady
https://www.vzp.cz/…vropske-unie

Janina_81
Ukecaná baba ;) 2286 příspěvků 04.10.18 13:33

Záleží také na tom, jestli manžel třeba nebude vyslán svojí českou organizací.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 04.10.18 13:37

Taky jsem toto pri odchodu do zahranici resila. Ptala jsem se primo na pojistovne a bylo mi receno, ze byt pojistena ve dvou zemich nejde. V CR bych mohla dal odvadet a cerpat pojisteni, pokud bych zde pracovala. Trvaly pobyt je nezajimal. A protoze nepracuji, tak mohu byt pojistena jen v zemi, kde je vydelecne cinny manzel. Takze v zahranici.

Hobitka
Závislačka 3679 příspěvků 04.10.18 14:21

Pokud tam budes pracovat, tak to nepujde. Pokud jste manzele a manzel tam bude pracovat, tak taky ne. Existuje formular E106 pro „pendlery“, mel ho muz a deti, muz pracoval pres tyden v Nemecku a vikendy tady, ja na RD, takze deti to musely mit pres chlapa. Pojistovny si vse vyrizovaly mezi sebou. Nevim ale presne, jaka jsou tam omezeni, podminky. Ale ve vasi situaci to asi nepujde. Takze asi se s lekari domluvit na hubu, no.

Lalelale
Závislačka 2683 příspěvků 04.10.18 14:30
@Anonymní píše:
Taky jsem toto pri odchodu do zahranici resila. Ptala jsem se primo na pojistovne a bylo mi receno, ze byt pojistena ve dvou zemich nejde. V CR bych mohla dal odvadet a cerpat pojisteni, pokud bych zde pracovala. Trvaly pobyt je nezajimal. A protoze nepracuji, tak mohu byt pojistena jen v zemi, kde je vydelecne cinny manzel. Takze v zahranici.

Mně přijde, že v tom je úplně strašný bordel, a sami pracovníci pojištovny často nevědí. Mám celkem dost známých, co si platí pojištění v obou zemích, přestože „to nejde“. Já se z pojištovny musela docela složitě odhlásit a několikrát se připomínat, přestože paní trvala na tom, že si mohu pojištění platit dál. Nakonec mi i něco zpětně vraceli.

blumen
Hvězda diskuse 42591 příspěvků 04.10.18 14:48
@Anonymní píše:
jednalo by se o Víden, budeme tu pojištěni přes práci a mít jejich ecard. bydlet bydleli bychom taky tady a aby mi vzali deti do školky budeme to tu mít jako hlavní adresu i potvrzení o pobytu, tak asi nepůjde mít dvojí pojištění, vím,že mi říkal muž, že top jde, kdyžby jel on a my zůstaly s dětma tady nebo kdyby bylpendler, což není a jedeme oba a oba budeme pracovat @Keyllah a to jde si tu platit zdravotní, když už jakoby budeme žít v jiném státě?

Nemusis byt pendler. Moji znami tak pojisteni jsou a my mohli taky. Zazadas o formular, cislo bych musela zjistit a pak vyplnis, ze se i tak zdrzujes casto v Cesku, jezdis tam. Jako podrobnosto sibuz nepamatuju, ale v DE to jde stopro. Ve Vidni nevim.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 04.10.18 15:19

@Lalelale To máš pravdu, bordel v tom je. Protože u stejné pojišťovny mi tři různí pracovníci řekli něco jiného. Pak jsem je požádala o písemné vyjádření - ať mám kdyžtak pak něco v ruce - a tam mi napsali to, co jsem zmínila. Ale jestli to je fakt tak… :nevim:

Lalelale
Závislačka 2683 příspěvků 04.10.18 15:55

Jinak technická, odhlášení od pojišťovny vás automaticky vyřadí od doktora? K zubaři jsem se vracela pár let a v životě mě nenapadlo, že by mě mohl odmítnout s tím, že nejsem pacient. Pouze jsem zákrok platila.

Hobitka
Závislačka 3679 příspěvků 04.10.18 18:13

@blumen Jo, muze to byt asi i tak. Presne podminky nevim, ale je fakt, ze to tak ma znama, co jeji chlap pracuje v DE a ona tam zije s nim. Ke vsem doktorum jezdila do CR, protoze odchazeli, kdyz byla tehotna. Takze v tom pripade vyridit E106.

Stránka:  1 2 Další »
 Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Velká fotosoutěž: Fisher-Price je u konce. Kdo se může těšit na výhru?

Milé maminky, od 24. 9. 2018 do 9. 12. 2018 jste mohly přidávat fotografie... číst dále >

Konec ftalátům i salmonele. Co přináší Evropa vašemu miminku?

Slýcháte kolem sebe občas lamentování, že přivést děti do dnešního světa je... číst dále >

Články z Expres.cz

Svoboda ze StarDance má tajemství. Proč nechce mluvit o přítelkyni?

Od poroty získal nejvíc bodů a vyslechl si jen slova chvály. Přesto nakonec... číst dále >

Pryč s šedým a upršeným hnusem! Chci slunce a hranolky, kňourá Kopřivová

Podnikatelka a travellerka Veronika Kopřivová (27) trpí jako zvíře, chuděra.... číst dále >

Články z Ona Dnes

Pomozte nadšené sportovkyni Natálce k bezbolestnému pohybu a nové protéze

Jednou by chtěla být veterinářkou, ze všeho nejvíc však čtrnáctiletá Natálie... číst dále >

Nemoci u dětí často odrážejí atmosféru v rodině, říká lékařka

Dokud jsme zdraví, bereme to jako samozřejmost. Zpozorníme, až když je... číst dále >