Bydlet s přáteli nebo bydlet za vyšší nájem?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 07.02.19 12:16
Žít v mém věku bydlet sama nebo mě pálí dobré bydlo?

Procházela jsem diskuzní témata zde, našla jsem i podobná, ale ne zcela, proto zakládám své téma a anonymně, týká se samozřejmě mého soukromí.
Bydlím ve městě, kde nájmy nejsou žádný med, ale to je asi problém celé republiky v místech, kde je práce. Mám pronajatý byt s přáteli, kde bydlím už přes rok, ze známosti za dobré peníze - je to nejlepší bydlení od té doby, co žiju „sama“ (bez rodiny, přítele). Začala jsem takto bydlet už během školy a vlastně i teď několik let po jejím konci. Někdy to nestálo za nic, někdy jsem potkala fajn lidi…tohle poslední soužití je nejmíň konfliktní a milé, ale stejně i tak v pár posledních měsících si už přijdu jak praštěný. Vyhledávám svůj klid, oni po práci nikam moc nechodí a pak okupují jak svoji místnost, tak kuchyň, střídavě - a já už bych po práci nejradši zapadla za svý dveře, dělala si svůj nepořádek, všude chodila ve spoďárách, poslouchala jen svojí hudbu a s nikým nemluvila. Jsou nekonfliktní, hodní, milí, ale já už asi stárnu??(je mi 28).
Mám i přítele, který všechno ví (komu bych se taky svěřovala, od toho je to přítel), ale jsme spolu zatím jen 5 měsíců a má pocit, že ho tím spíš děsím a že si myslí, že ho někam tlačím. Jednou by se mnou chtěl bydlet, ale asi zatím není připravený a ani by to asi u něj úplně nešlo, bydlí v ateliéru, který je dost specifický.
Co byste dělali? Mám se uklidnit, využít toho, že šetřím a třeba čekat na chlapa, až si usmyslí? Anebo byste si prostě našly malý byteček i za cenu toho, že ty nájmy jsou astronomické? Přijdu si na jednu stranu, že jsem nevděčná vlastnímu životnímu štěstí, a zároveň si v hlavě kumuluju hrozné mrzoutství…

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
Uživatel je onlineTichošlápek
Extra třída :D 12247 příspěvků 07.02.19 12:18

V tvém veku bych volila samostatne bydlení

Jessica4
Kecalka 223 příspěvků 07.02.19 12:21

Taky bych přemýšlela nad samostatným bydlením :think:

Božislava
Ukecaná baba ;) 2194 příspěvků 07.02.19 12:22

Zkus bydlet sama, ať si to vyzkoušíš, kdyby si bydlela s přítelem, stejně by ti okupoval prostor.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 07.02.19 12:28

@Božislava já už s jedním žila, tak z toho nedělám vědu, klidně bych do toho šla, aspoň se to dřív vyselektuje, když to za moc nestojí, ale tohle má každý jinak, nutit ho do toho nemůžu, a zároveň se mi nechce čekat, než se k něčemu rozhodne…jelikož to pravděpodobně dřív než za půl roku nebude, a to je docela dlouhá doba.

Hanka1
Extra třída :D 13979 příspěvků 07.02.19 12:29

v tomhle veku jednoznacne vlastní bydleni… :palec: :potlesk: to soukromi, vlastní bordylek, chozeni si polonaha za ty zvysene naklady proste stoji… :potlesk:

terien
Echt Kelišová 9598 příspěvků 07.02.19 12:30

Pokud takhle bydlíš několik let, proč si nedáš žádost o městský byt? Takhle bych žít nedokázala, to by mi hvízdlo. Je ti 28, to budeš čekat na partnera jak dlouho než se rozhoupe? Šla bych bydlet sama a hodně bych se rozmyslela, jestli pan z ateliéru je ten pravý.

Aduš8
Závislačka 3454 příspěvků 07.02.19 12:35

Ha bych takhle nežila ani rok, chci své soukromí i za cenu astronomického nájmu. Navíc v tvém věku… Já to chápu při studiu nebo rok, dva po škole, ale tohle ne.. :nevim:

Alušáček
Závislačka 3402 příspěvků 07.02.19 12:41

V tvem věku už bych uvažovala nad vlastním bydlením, tím nemyslím podnájem, ale pořízení svého bytu… Spolubydleni bych nesnesla :lol:

ka2ka
Extra třída :D 13767 příspěvků 07.02.19 12:46

asi takhle pokud chceš mít jednou svůj byt nebo barák zakousla bych se a šetřila, jestli počítáš s tím že budeš žít v nájmu celý život tak bych se odstěhovala už dávno

CoCo93
Povídálka 46 příspěvků 07.02.19 12:47

Já takhle bydlela rok, když jsem maturovala. Byla to zkušenost, ale stačilo. Začala jsem pak bydlet s přítelem. Ale kdyby ne, tak bych si pronajala garsonku nebo max něco s jedním člověkem. Ale v 28 letech, mi to přijde už moc na společné bydlení nebo s rodiči. Radši bych si za svůj klid připlatila.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 07.02.19 12:49

@Alušáček @ka2ka v dnešní době to není s hypo jednoduché pro dva, natož pro jednoho. Jsme jeden z těch, kteří na ni v nejbližších pár letech nedosahnou ani s nějakým šetřením, tedy pokud se něco nezmění…takže takhle varianta alespoň zatím nepřipadá v úvahu.

terien
Echt Kelišová 9598 příspěvků 07.02.19 12:52
@Anonymní píše:
@Alušáček @ka2ka v dnešní době to není s hypo jednoduché pro dva, natož pro jednoho. Jsme jeden z těch, kteří na ni v nejbližších pár letech nedosahnou ani s nějakým šetřením, tedy pokud se něco nezmění…takže takhle varianta alespoň zatím nepřipadá v úvahu.

Protože jsi tu nejlepší dobu na hypo prošvihla bydlením v laciném spolubydleni. Ve finále se ti to nevděčně prodraží.

Uživatel je onlineTichošlápek
Extra třída :D 12247 příspěvků 07.02.19 12:54
@Anonymní píše:

Tak tím spis nemáš co řešit. Přece nebudeš dalsi léta žít ve spolubydlení. Nasla bych hezky malý byt jen pro sebe

Bubla_Bučková
Kelišová 5183 příspěvků 07.02.19 13:37

Já bydlela střídavě s chlapem, spolubydlení.. Ale vždy to bylo 2+1 oddělené pokoje a s jedním člověkem, pár let se mi podařilo i s kamarádkou takto. Do hypo jsem šla s manželem. Ale taky jsem nad tím párkrát uvažovala… Bydlení za 6 tisíc nebo za 12 :think: Občas třeba bydlení u někoho ve vile za 10 :nevim: Můj plán byl vždy, že to budu řešit až s chlapem a to se zdařilo :mavam: tak vydrž. Jinak jestli je chlapovi 30 ,bydlí kdesi pofiderne a váhá a nejsi ten typ, co dítě uvítá až 30+ rychle bych se s ním rozloučila. Dvacetiletí ať si spolu chodí léta. Třicetiletí by měli mít po roce jasno (shodu) ve všem - svatba, děti, bydlení.

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Tělocvik děti nebaví a pohybová gramotnost klesá. V čem je problém?

Studie Mezinárodní zdravotnické organizace potvrdila, že za posledních 13 let... číst dále >

Články z Expres.cz

Průšvih s gentlemanem: Hanzlíkův film do kin přilákal méně lidí než Lego příběh!

Herecké obsazení v čele s Jaromírem Hanzlíkem a Lucií Vondráčkovou slibovalo... číst dále >

Došly prachy? Bývalá miss Houdová bude kněžka, vzniká tady Guru Jára syndrom

Nevíte, co dál se svým životem, a zároveň si na něj potřebujete vydělat? Zdá... číst dále >

Články z Ona Dnes

Jak prožít spokojený rok 2019? Zlepšujte přítomnost, radí psycholog

Pokaždé, když rok končí a další začíná, všichni si přejeme, aby byl ten nový... číst dále >

Příběh Šárky: Máma na mě přepsala byt, švagrová je vzteky bez sebe

S bráchou jsme vyrůstali jen s mámou. Otec nás opustil asi rok po bratrově... číst dále >