Živnostenské oprávnění jako mzdová účetní

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

kpiskacova 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 08.02.17 19:49
Živnostenské oprávnění jako mzdová účetní

Dobrý večer,
chtěla jsem se zeptat zkušenějších jaké mám možnosti pokud bych ráda získala zivnostenske opravneni k vykonavani prace mzdove ucetni…mam jen střední ekonomickou školu a podle zákona je tam daných v tehke situaci 5 let…jenže ja mám jen 2 a nikde me nechtějí s 3 malinkymi dětmi a požadavkem na homeoffice vzít…jenže ja potřebuju práci, ale nemám tolik hlídání…můžu fakt do kanceláře max. na jedno dopoledne v týdnu…v oboru bych fakt chtěla zůstat, baví me to a vidím v tom nějaký potenciál do budoucna…napadlo mě, pokud bych si dodelala jeste rekvalifikační kurz, pak mi zivnostak dají? ještě existuje možnost, ze by se za mě někdo zaručil, ale nějak si to neumím představit…najdu firmu a tu oslovim? V oboru se dal vzdelavam i sama teď a práci umím…jen jaksi nemám pro koho ji dělat :(

Reakce:

jakákoliv
Zasloužilá kecalka 532 příspěvků 08.02.17 19:56

Tak rekvalifikační kurz nepotřebuješ, když máš školu..ale potřebuješ garanta, toho ti může dělat v podstatě jakákoliv účetní, ale musí splňovat podmínku praxe..můžeš zkusit oslovit účetní v okolí, většinou se za garantství platí ;) ideální je tím pádem někdo známý ;)

kpiskacova 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 08.02.17 19:57

@jakákoliv a v jakých částkách se to pohybuje? :)

Alkata
Zasloužilá kecalka 570 příspěvků 08.02.17 20:05

To je smutný. Stát by mel tuhle snahu vic podporovat. Kdyz čtu jak te nechtějí kvůli dětem, grrr.

histep
Závislačka 3495 příspěvků 08.02.17 20:07

Rekvalifikacni kurs ti nepomuze, zadny garant ti nepomuze. Musis mit bud maturitu + 5let praxe nebo vysokou + 3 roky praxe. Jinak ZL nedostanes.

Naomina
Zasloužilá kecalka 923 příspěvků 08.02.17 20:08

Dobrý den, nelze nic, než mít potvrzenou praxi 5.let. Nevím teda jak je to s tou garancí, ale ŽL jsem řešila před několika lety a normálně jsem potřebovala potvrzení zaměstnavatele.

Gába27
Kelišová 7210 příspěvků 08.02.17 20:16
@histep píše:
Rekvalifikacni kurs ti nepomuze, zadny garant ti nepomuze. Musis mit bud maturitu + 5let praxe nebo vysokou + 3 roky praxe. Jinak ZL nedostanes.

To není pravda. Když bude mít garanta, tak délku praxe splňovat nemusí. Viz živnostenský zákon, některá z příloh.

@kpiskacova píše:
@jakákoliv a v jakých částkách se to pohybuje? :)

Garanta najdeš různě. Viděla jsem poptávku i nabídku třeba na Bazoši. Cena záleží na dohodě, je to individuální.

histep
Závislačka 3495 příspěvků 08.02.17 20:29

@Gába27 Garant urcite nestaci. Leda tak odpovedny zastupce, kdy zivnost je vykonavana jeho prostrednictvim.

Dr.Renča
Ukecaná baba ;) 1332 příspěvků 08.02.17 20:32

Je to tak, buď musíš mít minimálně 5 let praxe a nebo si najít garanta s pětiletou praxí…jsem účetní s praxí, ale ŽL má můj manžel, který nemá ani střední školu a už vůbec praxi, já mu dělám garanta na ŽL

kpiskacova 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 08.02.17 21:21

Děkuji za příspěvky, zkusím sehnat bližší informace ohledně toho odpovedneho zastuoce.

jakákoliv
Zasloužilá kecalka 532 příspěvků 08.02.17 21:32
@Gába27 píše:
Garanta najdeš různě. Viděla jsem poptávku i nabídku třeba na Bazoši. Cena záleží na dohodě, je to individuální.

To jo, ale já myslela, že ten garant musí mít praxi ;)

jakákoliv
Zasloužilá kecalka 532 příspěvků 08.02.17 21:34
@Gába27 píše:

Pardon, špatně jsem si to přečetla a myslela, že reaguješ na mě, že to není pravda :kytka:

beodenka
Kelišová 5245 příspěvků 08.02.17 21:35

@kpiskacova Živnostenský zákon mluví o odpovědném zástupci, lidově se tomu často říká garant, řekla bych, že se tady mluví o jednom a tom samém.
Odpovědný zástupce je v režimu živnostenského zákona někdo, „jehož prostřednictvím“ lze ohlásit živnost. Tzn. pokud se jedná o regulovanou živnost (živnost vyžadující splnění podmínky odborné způsobilosti), je třeba splnit tuto podmínku osobně nebo se někdo zaručí za výkon činnosti (odpovědný zástupce).
Může to být kdokoliv, kdo splňuje podmínku odborné způsobilosti, je svéprávný a bezúhonný ve smyslu živnostenského zákona a nebyl ustanoven u více než 4 podnikatelů jako OZ.

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Seriál o motorickém vývoji: Co se děje ve třetím roce?

Děti ve třetím roce života své okolí baví rozpustilostí. Rády tančí, zpívají... číst dále >

Video: Vlastnoručně vyrobeným adventním kalendářem zpříjemníte dětem čekání na Ježíška

Děti začínají být natěšené na vánoční dárky, tak jim to netrpělivé čekání... číst dále >

Články z Expres.cz

Babiš promluvil o synovi i jeho cestě na Krym: Občanem Švýcarska je už 10 let!

Nedávná reportáž serveru Seznam Zprávy pořádně otřásla pozicí premiéra... číst dále >

Nový fotbalový boss na obzoru? Zemanův kancléř Mynář si chce koupit Slovácko

Fotbalové Slovácko letos patří mezi nejhorší týmy v české nejvyšší soutěži.... číst dále >

Články z Ona Dnes

Vánoční divočina podle Konarovské na přehlídce luxusního prádla

Jemné krajky, podvazky nebo průsvitné negližé na těle krásných modelek... číst dále >

VIDEO: Hadašová a Průšová v plavkách se odvázaly na přehlídkovém mole

Léto je sice v nedohlednu, ale to neznamená, že bychom museli nechat plavky... číst dále >