Reklama

Živnostenský list a příjem z nemovitosti

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

welovefashion
Zasloužilá kecalka 555 příspěvků 94 inzerátů 03.02.17 14:27
živnostenský list a příjem z nemovitosti

Mám dotaz pro někoho kdo se vyzná v účetnictví a daních. Jsem na RD mám živnostenský list v oblasti velkoobchod, maloobchod, příjmy nebudou příliš velké, ale pak také vlastním část nemovitosti, nejsem plátcem DPH, může se stát, že díky příjmům z nemovitosti budu muset být plátcem DPH?

Otázky tedy je započítávají se příjmy z nemovitosti do celkových příjmů z podnikání?

Děkuji za odpovědi

Reklama

Reakce:

Regina Hero
Nadpozemská drbna 27169 příspěvků 9 inzerátů 03.02.17 14:45

@welovefashion ne, příjmy z pronájmu se uvádí zvlášť v jiném řádku…

jana9020
Kecalka 241 příspěvků 03.02.17 15:01

Do příjmů z podnikání se příjmy z pronájmu nezapočítávají.

Ale i v případě, kdy dochází k pronájmu, který je pronajímatelem fyzickou osobou zdaňován dle § 9 ZDP, a nejedná se o doplňkovou činnost uskutečňovanou příležitostně, vstupuje příjem z pronájmu do obratu, z kterého se odvozuje povinná registrace k DPH.

Takže plátcem DPH se stanete pokud součet příjmů z podnikání a pronájmu přesáhne 1mil. Kč

J_Doe
Závislačka 2850 příspěvků 03.02.17 15:06

@welovefashion Řekla bych, že to závisí od toho, jestli nemovitost máš v obchodním majetku. Pokud ne, pak se to do obratu dle DPH nepočítá, je to tvůj příjem jakožto fyzické osoby, a ne jako podnikatele.

welovefashion
Zasloužilá kecalka 555 příspěvků 94 inzerátů 03.02.17 15:57

@J_Doe tak jsem to taky do dneška chápala, ale účetní, co nám počítá nemovitost mě dneska dost znejistěla :-(

welovefashion
Zasloužilá kecalka 555 příspěvků 94 inzerátů 03.02.17 16:00

@jana9020

takže pokud mám z té nemovitosti každý měsíc příjem, tak pak se to do obratu počítá jo? aspoň takto to z toho co píšeš chápu :-( ikdyž ta nemovitost nemá s mým podnikáním cokoliv společného…

Sojkka
Ukecaná baba ;) 2407 příspěvků 03.02.17 16:48

@welovefashion Psala jste, že máte příjmy z nemovitosti

welovefashion
Zasloužilá kecalka 555 příspěvků 94 inzerátů 03.02.17 19:00

@Sojkka ano to jsem psala

welovefashion
Zasloužilá kecalka 555 příspěvků 94 inzerátů 03.02.17 19:01

@Sojkka příjmy z pronájmu nemovitosti, asi jsem to nenapsala přesně

Sojkka
Ukecaná baba ;) 2407 příspěvků 04.02.17 00:45

@welovefashion
To zda je nemovitost v obchodním majetku má vliv na způsob zdanění § 9 x § 7, nikoliv na nutnost registrace DPH z důvodu překročení limitu obratu.
Plátcem se stáváte ve chvíli, kdy obrat za nejvýše 12 bezprostředně předcházejících po sobě jdoucích kal. měsíců přesáhne 1 mil, s výjimkou osoby, která uskutečňuje pouze plnění osvobozená od daně bez nároku na odpočet daně.(§ 6 ZDPH). Zároveň § 4a, odst. 1c uvádí, že obratem je úplata za toto plnění podle § 56a, jestliže nejsou doplňkovou činností uskutečňovanou příležitostně­.(nahodilé, vyjímečné příjmy).
Takže mohou nastat 2 situace:
1/ máte pouze příjmy z nájmu - nestanete se plátcem i kdyby došlo k překročení limitu
2/ máte příjmy z nájmu + vykonáváte další ek. činnost - přijmy se sečtou a při překročení se musíte registrovat

welovefashion
Zasloužilá kecalka 555 příspěvků 94 inzerátů 04.02.17 08:41

@Sojkka děkuji,tak doufám, že se vejdu a koncem tohoto roku své podnikání ukončím, opravdu nestojím o to abych kvůli zisku z podnikání do 2000 tisíc měsíčně platila DPH, to budu po RD radši zaměstnaná a v klidu pobírat něco z nájmu bez stresu, jestli mi to vyjde nebo ne…

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Do plavek s eMimino.cz: Jak pokračuje cesta za zdravým životním stylem?

Naše čtyři výherkyně jsou skoro u cíle! Nebo snad teprve na počátku? Ptali... číst dále >

Zpevnění intimních partií a léčba inkontinence bez bolesti

Laserová medicína vás bez bolesti, skalpelu a s nulovým omezením zbaví... číst dále >

Články z Expres.cz

Jsi tlustá a zemřeš, vzkazuje morbidně obézní modelce známý novinář a porotce

Americkou XXXL modelku Tess Holliday už podruhé v uplynulých týdnech... číst dále >

Spí v její ložnici! Plekanec si nastěhoval Šafářovou a Lucie to snáší těžce!

Právní zástupce zpěvačky Lucie Vondráčkové se rozhodl učinit přítrž... číst dále >

Články z Ona Dnes

Doktorka mi řekla, ať „to“ dám radši pryč, řekla matka zdravé holčičky

Některá maminka porod císařským řezem nechce, ale stejně to tak nakonec... číst dále >

Devadesátkový trend znovu na scéně. Čtyři tipy, jak nosit džíny do pasu

Džíny patří k základním kouskům šatníku. Stačí jen najít střih, který si bude... číst dále >

Reklama