Živnostenský list - pečovatelka, ošetřovatelka

356
19.1.20 18:29

Živnostenský list - pečovatelka, ošetřovatelka

Ahoj, je tu někdo, kdo si udělal živnost s kurzem Pracovník v sociálních službách? Delší dobu o tom přemýšlím, jen nevím jak začít, kde a jak shánět klienty, jak to chodí s peníze apod. Za jakékoliv info předem děkuji :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
80
20.1.20 13:01

Ano, jen jsem měla kurz pracovník v sociálních službách se zaměřením na péči o děti 0-7 let + certifikaci profesionální chůvy, takže jsem dělala chůvu v rodinách vesměs u dětí do tří let. Vyřízení ŽL bylo za jeden den s poplatkem 1000,– Kč. Ale chce si to dobře propočítat náklady vs kolik vyděláš. Na ŽL se to vyplatí dělat podle mně jen v případě, že máš jednoho nebo dva stabilní klienty dohromady plný úvazek a platí nějakým fixním paušálem. Jen povinné odvody vycházejí na cca 5.000,– měsíčně + jsem si platila pojištění profesní odpovědnosti, daně až dle celkového výdělku za rok.
Klienty jsem sháněla přes známé nebo mně sami kontaktovali, měla jsem webové stránky - to byl další pravidelný měsíční náklad. Také jsem byla registrovaná v agenturách, které tuto práci zprostředkovávají, nějaké klienty jsem tedy měla přes agenturu. Fungovalo to ale jen dokud jsem měla rodiny s domluveným pevným počtem hodin a plat paušálem. Většina rodin ale takto platit nechce. Jakmile jsem měla rodiny, kde chtěli platit jen skutečně odpracované hodiny s tím, že byla např. domluva na 2 dny týdně po 8 hodinách tak se často stávalo, že některý den zrušili nebo po 4 hodinách mně už poslali domů atd. Postupně to přestalo být výdělečné. Takže jsem živnost pozastavila a obnovím jí jen pokud bych našla opět rodinu, kde budou ochotni platit nějaký dohodnutý měsíční fix a kde to bude dost hodin měsíčně. Takové to tuhle pár hodin u jedné rodiny, pár u další a jednou za dva týdny u další…to na ŽL opravdu nejde.

Dalo by se to určitě vyřešit nějakými storno poplatky nebo prostě nutností hradit vždy minimální počet hodin i pokud je ve skutečnosti nevyužijí, ale bohužel většina rodin toto odmítá. Chůvy většinou pracují načerno a ty rodiny raději zaplatí nižší částku na ruku i když nemají záruky…nevím jak je to u pečovatelek/ošetřovatelek?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
356
20.1.20 16:13

@Zuzula123 děkuji za info. No ty poplatky jsou dost velký, když člověk nemá jisté lidi :roll:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
80
20.1.20 17:55

@luciie88 Právě. Je potřeba mít zajištěné klienty a teprve pak si vyřídit ŽL.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat