Živobytí skrze soc. sítě

105
8.4.21 09:03

Živobytí skrze soc. sítě

Pro začátek musím rict, že nejsem žádná socka, co zavidi, mám vystudovane poměrně těžké vysoké školy a živím se slusne hlavou, ale prostě nechapu ten dnešní zvraceny svět. Pripada mi, že každý druhý je „manazer“ (vznešené pojmenování pro vetsinou uplne normální praci) a nebo hur - nejaka influencerka a podobne. Cim dal vic si vazim lidi, kteří opravdu něco dělají a je po nich něco vidět - pekaři, zedníci, uklízečky, prodavacky a mnoho dalsich, prostě lidi normálních profesí. :srdce: Na internetu teď visí článek, že nějaká matka s dcerou jsou jako dvojčata a že si vydělávají tim, že dávají fotky ve stejném ohozu na net. Wtf? Úpadek lidské civilizace? Kromě toho v praci i kolem sebe vidím, kolik lidi zije z podpory, lehkozivky se rozhodně nemaji zle. Byli jsme vychovavani jinak. Proste mi už tahle umělá doba plná stejných bab s podivnými profesemi desne leze krkem. :cert:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
8945
8.4.21 09:15

@Judy Hopkava Já osobně jsem alergická na to když tady lidi píší mám VŠ a s tématem to nemá vůbec nic společného, teď nemyslím tebe. Nemam ráda youtuberky nebo jak se tomu říká, ty které předvádí rtěnky řasenky. Treba taková Týnuš Třešničková nebo jak se jmenuje…fotí se furt v nacvičených pózách atd. A vůbec naše české (celebrity)co cpou na instagram jednu sr…u za druhou. Fotky od moře fotky v plavkách kde většina stojí na spičkach :roll: já mohla bych pokračovat do aleluja.Jo to je pravda jak nejsi manager tak nejsi nic… trapné.

Příspěvek upraven 08.04.21 v 09:36

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
33910
8.4.21 09:17

No, mě to teda nijak neštve, moderní doba, moderní pojmy :mrgreen: Ale už dávno jsem si všimla, že i slovo „kariéra“ je nadužívané a postupně se posunuje jeho význam. Dnes je kariéra i činnost, která by v dřívějších dobách byla považována za normální práci jednak k obživě rodiny a k zařazení do společnosti.

Normálních profesí si taky vážím, ale jsou i lidé a není jich málo, kteří mají obě ruce levé a musí se proto živit hlavou. A společnost potřebuje všechny :mrgreen:

Nemyslím si, že by dnešní společnost byla v tomto směru zvrácená. Spíš naopak, důležitost praktických povolání si uvědomuje čím dál víc. Ale i k tomuto musí mít člověk vlohy. Tak, jak každý nemůže mít dvě vysoké školy, tak každý nemůže makat rukama, každý nemůže pracovat v pomáhajících profesích atd. atd.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
105
8.4.21 09:20

@Annabela11 Ano, to je fakt, VS o člověku vypovídá minimálně. Jen jsem chtěla předejít útočný reakcím jako že asi závidím lehké zivobyti, pohodlný život atd., protože jsem sama „nic nedokazala“. :) Jinak: jsem úplně obyčejná zenska, ne úplně blba a ne žádná hvězda ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1145
8.4.21 09:20

Mě taky vadí, jak fotbalista vydělává miliardy ročně jenom zato, že se vyfotí s nějakou značkou a občas párkrát do roka kopne do koženého míče. Prakticky nic neumí.
Kde je poptávka, je i nabídka.
Nevím, jestli mám ten pocit jen já, ale mě se zdá, že různé youtubery a influencery sledují jen lidé s nízkým IQ. Pohybuji se mezi lidmi, co jsou vzdělaní a ani jeden nemá profil na instagramu a dalších platformách a už vůbec nesledují další lidi, jak se fotí a vystavují se.
Si pořád říkám, k čemu je sledovat fotky nějaké kardašian nebo matoly lotoly :lol:
:think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6101
8.4.21 09:22

Bohužel mnoho mladých holek jim to žerou. A jak píše @Annabela11, mají nacvičené pózy, kilo make upu na sobě, fotky projdou retuší. A zrovna Třešničková už neví jak na sebe upozornit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4594
8.4.21 09:22
@Judy Hopkava píše:
Pro začátek musím rict, že nejsem žádná socka, co zavidi, mám vystudovane poměrně těžké vysoké školy a živím se slusne hlavou, ale prostě nechapu ten dnešní zvraceny svět. Pripada mi, že každý druhý je „manazer“ (vznešené pojmenování pro vetsinou uplne normální praci) a nebo hur - nejaka influencerka a podobne. Cim dal vic si vazim lidi, kteří opravdu něco dělají a je po nich něco vidět - pekaři, zedníci, uklízečky, prodavacky a mnoho dalsich, prostě lidi normálních profesí. :srdce: Na internetu teď visí článek, že nějaká matka s dcerou jsou jako dvojčata a že si vydělávají tim, že dávají fotky ve stejném ohozu na net. Wtf? Úpadek lidské civilizace? Kromě toho v praci i kolem sebe vidím, kolik lidi zije z podpory, lehkozivky se rozhodně nemaji zle. Byli jsme vychovavani jinak. Proste mi už tahle umělá doba plná stejných bab s podivnými profesemi desne leze krkem. :cert:

Tak uprimne zase nedelam ctnost z toho ze je nekdo pekar zednik, ano jsou dulezity a v pohode, nicmene je mezi nimi stejne blbcu jako mezi vzdelanejs.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
105
8.4.21 09:24

@FraDeu Mam stejnou zkušenost :palec:, resp. neznam snad nikoho v blízkém okoli, kdo by někoho sledoval, ale někde ti lidi byt musí, když se tím dá živit, že? :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6101
8.4.21 09:25

Youtubery a influencery také nesleduji. A neznám nikoho z mé generace. Bohužel jen ti nactiletí je sledují. Přitom tito lidé nic zázračného nedokázali.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
105
8.4.21 09:27

@lilith1 Jenže právě každý nemusí mít IQ 150, o tom to je. Ale pokud se dokáže sam uživit, nenatahuje ruku a je za nim neco videt, ma nejaky přínos pro společnost. Ale co zbývá po těch insta-hvezdickach? Fotka? K čemu?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1417
8.4.21 09:27

Tak tyhle hvězdičky musi někdo živit, neboli kde je poptávka, je i nabídka. To ze normalni člověk utrati část výplaty podporou tehlech „celebrit“, to je trochu smutny taky :) Jinak nikoho osobně neznám, vlastně jen jednoho, kdo se pohybuje v těchto vodách, takze to u mladých, některých, spis jen bude nedostizny sen a jednou se stanou většinovou populaci, která občas posle ty peníze, nebo bude cumet na reklamy. Tim ze je aktuálně veliká mediální masáž z této oblasti, tak to zdánlivě vypadá, že se tím živí kazdy druhy…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8945
8.4.21 09:29

@Judy Hopkava Chápu…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
105
8.4.21 09:30

@topazio No právě. Vždyť mne pripada, že vypadají, jako by vyjely z nějaké výrobní linky. Jedna vedle druhé uplne stejne. Takova seriovka.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1145
8.4.21 09:31
@Judy Hopkava píše:
@FraDeu Mam stejnou zkušenost :palec:, resp. neznam snad nikoho v blízkém okoli, kdo by někoho sledoval, ale někde ti lidi byt musí, když se tím dá živit, že? :think:

8 miliard lidí na zemi. Něco musí dělat, když se nudí :lol:
Zapnou wifi a koukaj na fotky cizích lidí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6101
8.4.21 09:34
@Judy Hopkava píše:
@topazio No právě. Vždyť mne pripada, že vypadají, jako by vyjely z nějaké výrobní linky. Jedna vedle druhé uplne stejne. Takova seriovka.

Bulvár nesleduji. Ale pracuji s internetem a není dne, kdy na mě vyskočí titulek článku, kde si nějaká miss nechala zvětšit prsa nebo už ve 20 letech napíchat botox.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat