Život alergika s kočkou- praktické rady

1074
18.1.19 08:48

Život alergika s kočkou- praktické rady

Ahoj, stala se nám taková věc. Je to asi dva měsíce, co k nám přišel toulavý kocour, který delší dobu chodil na zahradu na granule, v příšerně zbědovaném stavu. Byl velice krásný a celá rodina kočky milujeme, neváhala jsem ani minutu, naložila ho do auta a šup na veterinu. Za strašné peníze jsme ho vykurýrovali a jak to tak chodí, už je náš. Co je hloupé, že mám na kočky alergii. Doufala jsem že to bude v pohodě když budu dodržovat určitá opatření, jako dítě jsem taky měla polovenkovního kocoura a tehdy se nic nedělo. Kocour spává venku; v domě smí jen do chodby, kde má deku, kde se labužnicky vyvaluje a misky. Nehladim, chodí hladit děti a manžel) potom si mejou ruce. Nechovají, aby neměli chlupy na oblečení, Snížek to naštěstí stejně nemá moc rád. Koupili jsme nějaký přípravek, Petal cleanse', zatím nevidím změnu ale prý zabírá pořádně až tak za 8 týdnů, no nic mu nevěřím. Jak jste asi pochopili, mám trochu potíže. Začala jsem pokašlávat a pochrchlavat, občas to ve mě při nádechu, sípe'. Na to aby to byl jen nějaký bacil už se mě to drží hodně dlouho:( děti už kocoura samozřejmě milují, chci zkusit další opatření než ho dáme pryč. Co třeba čističky vzduchu, vaše zkušenosti? Je někdo v podobné situaci? Co pomáhá? Je možné že mi vadí ještě alergeny z obýváku v době, kdy jsme ho sem pouštěli, a chtělo by to když už ho sem nepouštíme uklidit nějak megahloubkově, jako třeba užít nějakou speciální desinfekci? Díky za rady! PS: fotka z doby kdy jsme ho ještě do obýváku pouštěli…

• Citovat
  • Zmínit
  • Upravit
Napsat příspěvek

Reakce:

2395
18.1.19 08:56

Jestli takhle budes pokracovat dal, tak ti pomuze akorat rychla, az diky kaslani pro tebe prijede. Nemusis byt alergicka jen na srst, ale i na tu kuzi, ktera z kazdeho z nas vypadava, na pach z moci, sliny, proste to mate roztahany po celym dome. Tohle neni dobry. Desinfekci muzes pouzit Sanitol na nabytek/obleceni. Myslim, ze to ale stejne moc nepomuze, dostanese vam to do baraku znova jen co otevrete dvere… vim o cem mluvim :(

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1064
18.1.19 08:57

Měla jsem podobnou situaci ale se psem. Po konzultaci na alergologii šel pejsek k našim. Doktorka říkala, že bude trvat nejméně půl roku než se byt pročistí a alergeny zmizí. Nechali jsme vyčistit gauč, všechno jsem vydesinfokovala, koupili jsme drahou čisticku vzduchu. Úleva přišla asi za 3měsíce . Ale stejně pokud budete mít kocoura někde v bytě třeba i jen na chodbě, nezbaviš se toho nikdy. Kočky jsou hodně silný alergen. Může se ti to zpravit ale taky ne, může se to zhoršovat (to byl můj případ) krom dýchacích potíží se přidali ekzemy, jakých jsem se nezbavila do dnes.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
946
18.1.19 08:57

Jsem alergicka na psy a jednoho mám. Tak ti mužů říct, ze bez prášků se neobejdes. Analergin, nebo nejlépe Zyrtec. Ze začátku zobat denně. :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
18.1.19 08:58

A kde ma wc? Alergii na kočky vyvolávají ve většině případu ne chlupy, ale látky ve slinách a moči. Manžel ma také alergii na kočky, já koček vždy plný dům - i když si umeju ruce apod, tak stejne občas stačí, když se k manželovi pritulim a uz mu tečou oči a sype. On si tedy pak vezme analergin a přejde to. Nicméně - nemyslím, ze by čistička vzduchu nějak výrazně pomohla, ono třeba stačí, když projdes po chodbě, kde ma kocka pelech jen v ponozkach, pak se podrbes na noze, sáhneš na obličej… úplně eliminovat se ti to proste nepodaří, dokud bude doma kocka. Ale časem by se to mohlo zlepšit. Manžel je odolnější a odolnější

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
41114
18.1.19 09:00

Jsem alergická na kočky a kočky, na které si zvyknu, tak mi nijak nevadí. Ale během zvykání si na novou kočku jsem se s ní v klidu mazlila, ze začátku jsem si někdy brala prášek. Teď už nemusím.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
18.1.19 09:02

Mimo tema - ma kocourek modre oci?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
hodinarka
18.1.19 09:03

Mám brutál alergii na kočky a mám dvě. S oběma byl začátek hrozný, ale tělo si přivyklo. Taková drsná vakcinace. Blbý to je jen když jsem nějak oslabená. Cizé kočky mi vadí příšerně-astma záchvat.

• Nahlásit
  • Citovat
1074
18.1.19 09:06
@Tichošlápek píše:
A kde ma wc? Alergii na kočky vyvolávají ve většině případu ne chlupy, ale látky ve slinách a moči. Manžel ma také alergii na kočky, já koček vždy plný dům - i když si umeju ruce apod, tak stejne občas stačí, když se k manželovi pritulim a uz mu tečou oči a sype. On si tedy pak vezme analergin a přejde to. Nicméně - nemyslím, ze by čistička vzduchu nějak výrazně pomohla, ono třeba stačí, když projdes po chodbě, kde ma kocka pelech jen v ponozkach, pak se podrbes na noze, sáhneš na obličej… úplně eliminovat se ti to proste nepodaří, dokud bude doma kocka. Ale časem by se to mohlo zlepšit. Manžel je odolnější a odolnější

Chodí konat potřebu ven. On je v domě souhrnne dost málo. Díky za naději!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6972
18.1.19 09:06

@Rezii jej to mě mrzí, jste moc hodní a kocourek krásný. Šla bych na alergologii. Mám ve svém okolí několik lidí s těžkou alergií na zvířata (jednu dokonce odvezla záchranka) a nyní mají po léčbě vsichni mazlíčky. Ta se záchrankou má kočku i psa, potíže jsou pryč. Léčba asi není lehká, ale dala bych tomu šanci. Co se týče opatření doma, asi si moc nepomůžes :nevim: pokud sipes i z kocky venku, asi máš také těžší formu

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1074
18.1.19 09:07
@hodinarka píše:
Mám brutál alergii na kočky a mám dvě. S oběma byl začátek hrozný, ale tělo si přivyklo. Taková drsná vakcinace. Blbý to je jen když jsem nějak oslabená. Cizé kočky mi vadí příšerně-astma záchvat.

Díky! Co brát zpočátku zyrtec, jak tu někteří navrhují? Nezpomalí to zvyšování odolnosti?;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1074
18.1.19 09:07
@Cvrčínek píše:
Mimo tema - ma kocourek modre oci?

Ne, jantarové. Hluchý není!;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1074
18.1.19 09:09
@Lalelale píše:
@Rezii jej to mě mrzí, jste moc hodní a kocourek krásný. Šla bych na alergologii. Mám ve svém okolí několik lidí s těžkou alergií na zvířata (jednu dokonce odvezla záchranka) a nyní mají po léčbě vsichni mazlíčky. Ta se záchrankou má kočku i psa, potíže jsou pryč. Léčba asi není lehká, ale dala bych tomu šanci. Co se týče opatření doma, asi si moc nepomůžes :nevim: pokud sipes i z kocky venku, asi máš také těžší formu

Já se léčím. Jsem teď ale vprostřed pětileté vakcíny proti vose, vakcína na kočku by nešla zároveň. Za dva roky můžu začít… mému alergologovi jsem o kocourovi neřekla. Normálně by mě zabil.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6972

Jinak též se přidávám k OT, kocourek je bílý a proto je velká pravděpodobnost, že je hluchý. Zejména pokud má aspoň jedno oko modré.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1074
@lucenka píše:
Jsem alergická na kočky a kočky, na které si zvyknu, tak mi nijak nevadí. Ale během zvykání si na novou kočku jsem se s ní v klidu mazlila, ze začátku jsem si někdy brala prášek. Teď už nemusím.

Super!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama