Život bez cukru - fanatismus?

110
28.10.19 11:11

Život bez cukru - fanatismus?

Ahoj, maminy, tak mě napadlo, jestli tu jsou další rodiny, které žijí a uvažují stejně, jako ta naše, a stejně jako nám jim to dlouhodobě funguje. Dřív jsem moc nepřemýšlela o tom, jak škodlivý cukr (který koupíte pod názvem CUKR) vlastně je. Ráno jsem si dala koláček, odpoledne čokoládu, pila ochucené minerálky, jedla musli a sem tam párky a říkala si, jak dobře se o sebe a své tělo starám. No, ale pak přišel převrat. Začala jsem číst etikety všech výrobků, co jsem koupila, a nestačila se divit - ve všem, v čem jsem ho nečekala, byl přidaný cukr. Mé nákupy se sice protáhly na dost dlouho, než jsem se naučila všechny produkty bez cukru, barviv a Éček, ale teď vím, že skutečně kupuju jenom zdravé věci a aktivně k tomu vedu (za pomocí manžela) i své děti (12,17). Ty překvapivě žijí poměrně aktivním životním stylem a nemají zapotřebí kupovat si brambůrky, bonbóny nebo jakékoliv jiné srágory. Dort k narozeninám samozřejmě dostanou, ale tvarohový jen s medem a holandským kakaem, když mají chuť na něco sladkého, sáhnou po raw tyčinkách, domácí špaldové buchtě nebo ovoci. Když je chuť na sladké knedlíky, udělám tvarohové s ovocem. Přijde vám život úplně bez cukru jako fanatismus, jak řekla jedna moje kamarádka? Opravdu jsem svoje děti o něco ošidila, když jsem nedávala Milka čokolády, mléčné řezy, pendreky a pestrobarevné bonbóny a pitíčka a nesladila čaje? :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
10092
28.10.19 11:15

Přijde. Podle mě, všeho moc škodí. Tak jako toho cukru, tak jeho striktní odmítání. Ale tak u vás to není jen o cukru, ne…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16966
28.10.19 11:16

Fanatismus z toho bude, az budes treba prehnane reagovat, kdyz si deti nekde neco daji, napriklad. U nas jime LC hodne let, deti uz jinou stravu ani nepamatuji, ale kdyz jdou treba na narozeninovou party, jsou nekde na navsteve, je to na nich. :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16966
28.10.19 11:17

A k posledni otazce, ne, o nic si je neosidila :D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19991
28.10.19 11:18

Život úplně bez cukru mi jako fanatismus přijde, ale je obrovský rozdíl, jak to která rodina pojme. Když se tak rozhodnou všichni, včetně větších dětí a vyhovuje jim to, tak proč ne. Když pak dítě nesmí ochutnat nic, v čem cukr je a matky dělají scény ve školce kvůli bonbónu, tak už mi to normální nepřijde.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
110
28.10.19 11:20

@Aduš8 A co dobrého na rafinovaném cukru je? Vždyť tělu nic nedává…

@Lenka_Hal Taky tak, my teda většinou po návštěvách moc nejezdíme, spíše přátelé jezdí k nám (máme většinou víc místa pro posezení), ale taky jsem to nechávala na nich. O to víc mě překvapilo, že třeba jen zkusili a nechali být (protože nebyli zvyklí) anebo si teda dali. Ale většina přátel také žije zdravěji, takže tam ani moc jo hodně nezdravých věcí není. Samozřejmě je to věc mlaďochů jestli si někde něco dají, zase nejsem taková, že bych je kvůli tomu peskovala nebo se pohoršovala. :D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
110
28.10.19 11:24

@terien Tak se zdá, že jsme v normě. Děti sice nebyly zvyklé na sladké, ale kvůli bonbónu ve školce jsem scény nedělala. Doma mi to ale nevyžadovali, tak jsme si dál žili po svém. Možná je spíš náhoda, že ani jeden z těch dvou na sladké moc není a vrcholem nezdravého, co si dávají, je jednou za čas kebab, když jsou ve městě.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3279
28.10.19 11:26

Mně to jako fanatismus přijde ve chvíli, kdy si dítě nesmí dát sladkost nebo cokoliv „zakázaného“ za žádných okolností, třeba ani nikde na oslavě nesmí ochutnat nic nezdravého.
Jinak je to naopak super, že takhle žijete celá rodina ;) Já mám vždycky jen takový období a pak mě to přejde :roll:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2740
28.10.19 11:27

Před lety byly zabijákem živočišné tuky a vejce, teď je to cukr. Uvidíme co to bude příště.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
110
28.10.19 11:30

@Jitul.kaaa9 S tím souhlasím, jako když už někde něco je a oni chtějí ochutnat, nikdo jim v tom nebrání. :) Většinou jim to ale stejně nechutnalo, protože mají ty chuťové pohárky nastavené jinak jak nejsou zvyklí. :mrgreen:

@Sojkka Až na to, že o cukru se to ví už pěkně dlouho a je hromada výzkumů. Co myslíš, že způsobuje obezitu, cukrovku a psychickou nestabilitu? Špatná životospráva.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1352
28.10.19 11:34

No ale med je fruktóza a glukóza, v ovoci to samé, v tvarohu cukr laktóza atd. takže bez cukrů fakt nežijete a ani to nejde…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2740
28.10.19 11:35

@Bromelia
Tohle všechno se tvrdilo i u másla. Proto si troufnu tvrdit, že je to o selském rozumu a míře.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
110
28.10.19 11:41

@Pantalaimon Umíš číst? Psala jsem že rafinovaný cukr, který je bílý a koupíš ho pod názvem cukr.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
28.10.19 11:41

Pokud to tak vyhovuje vám všem tak proč ne, je to vaše věc :) a děti už jsou dost velké aby se rozhodly samy :)
A fanatismus no možná malinko, ale to bude spíš tím ze Ti možná závidí :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4040
28.10.19 11:42

Skodlivy vliv cukru byl od 60.tych let schvalne bagatelizovan diky lobby cukrovarnickych vyrobcu. Naopak se vsechno svadelo na tuky, hlavne nasycene, tedy zivocisne, mastne kyseliny. A diky tomu se do nasich zivotu vkradla kvanta cukru i tam kde by ho clovek necekal a pomer nenasycenych 6 omega MK ke 3 omega MK je v te vyspele casti sveta uz bohuzel 50:1. Takze pokud se to diky bohu zacne menit, nejde o fanatismus, ale vraceni do normalu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat