Život bez dítěte - online meetingy

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
45
14.1.22 12:46

Život bez dítěte - online meetingy

Dobrý den,
nevím, kde vůbec začít, tak mě napadlo se zeptat tady, třeba mi někdo pomůže, nebo nasměruje správným směrem. Žiji v zahraničí a s manželem nemáme děti. Tady v zahraničí fungují centra vedené jak profesionály tak dobrovolníky, kteří například vedou a pomáhají organizovat různé online, Zoom meetingy s páry nebo jednotlivci, co nemají děti a potřebují se vypovídat, ulevit si, prostě si lépe, většinou na začátku nechtěného života bez dětí, zvyknout. Moc ráda bych se stala dobrovolnici u takové organizace, ale přece jenom nemluvím místním jazykem úplně plynně a netroufám si. Napadlo mě tedy, zda v ČR existuje nějaká taková organizace, nebo poradna, která takové online meetingy pořádá a hodil by se jim někdo, neprofesionální, ale s dlouholetou zkušenosti v řešení neplodnosti, kdo by mohl u takovýchto zoom meetingu být a podělil se o zkušenosti nebo jinak pomohl.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
12856
14.1.22 12:58

Jakože nechtěného života bez VLASTNICH děti jsi chtěla napsat ne? Jelikož jinak jsou ještě možnosti adopce, pěstounská péče a další, kde můžete svou rodičovskou lásku a péči věnovat nějakému dítěti, kterému chybí a udělat z něj šťastné dítě.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
170
14.1.22 13:24

@Cenarius Aha, to zakladatelka jistě neví. :mrgreen: Přesně na to se ptala!

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
41900
14.1.22 13:39

A co se nabídnout v nějakém CARU jako děvče z lidu, abys pomáhala dlouhodobě se snažícím o miminko?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
599
14.1.22 14:03

Ahoj,
o ničem takovém nevím a asi ani při CARech nic jako podpůrná skupina, či tak, neexistuje. Ale je to skvělý nápad! Sama již déle uvažuji, že obecně mi přijde, že kapku chybí obecné povědomí nejen o neplodnosti, ale třeba i o četnosti potratů apod. Skoro každý takový příběh pak začíná slovy „netušila jsem, že se to děje tak často“ a „připadala jsem si sama a všude kolem všichni těhotní“…a přitom i ti „všude kolem“ si možná prošli kdoví čím, jen se o „tom nemluví“, neb teď je spíš (obzvláště mezi influencery) hit šířit „hlavně se nikoho neptejte na děti, kdoví čím si prochází“ a přitom kdyby to podle mě nemělo tu auru toho tabu, tak by si ti, co je to potká, nepřipadali tak vyčlenění a viděli i ty dobré konce :think:
Tím chci říct - totálně naivní nápad - pojďme (jestli někdo máte podobnou myšlenku) s tím zkusit něco udělat :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
587
14.1.22 16:41

@hele1 @Freya10 taky o ničem takovém v ČR nevím, ale je to rozhodně velmi zajímavý nápad pro založení spolku nebo NNO, myslím, že zájem by byl a rozhodně by mě bavila práce v takovém spolku / NNO, po dokončení terapeutického výcviku i jako terapeutka.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
599
14.1.22 16:56

@Proseccová Super! To zní skvěle… já jsem teda původem sociolog pracující v marketingu, ale snad bych byla taky k něčemu :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
587
14.1.22 17:00
@Freya10 píše:
@Proseccová Super! To zní skvěle… já jsem teda původem sociolog pracující v marketingu, ale snad bych byla taky k něčemu :think:

Jé, to je ale náhoda!
Já jsem to samý :lol:, jakože fakt! A čemu se věnuješ v rámci mkt? Já dělám průzkumy trhu a další šetření, plus se pak spolupodílím na návrhu strategií.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
45
14.1.22 22:26

@Proseccová @Freya10 Děkuju holky. Založila jsem teď na Facebooku skupinu "Neplánovaně bez dětí ", tak třeba by se tam mohl někdo přidat a mohly bychom tam zatím diskutovat. Nemám se zakladanim skupin zkušenosti, takže z toho nic nebude. No každopádně kdybyste znaly někoho, kdo si chce o své neúspěšné cestě k dítěti povykladat a vyměnit si zkušenosti, zmiňte se prosím o mě. Teď jsem skupinu založila, tak jsem tam sama :D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
587
14.1.22 22:28

@hele1 Nehodíš sem odkaz? Nejde mi skupinu vyhledat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
45
15.1.22 07:22
@Proseccová píše:
@hele1 Nehodíš sem odkaz? Nejde mi skupinu vyhledat.

https://m.facebook.com/…58614867357/?…

Jde to teď najít?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat