Život bez půjček ve starším domě. Jde to vůbec?

Fotoalbum tématu (3) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.02.18 11:23
Život bez půjček ve starším domě.Jde to vůbec?

Ahoj holky, zákládám diskusi pro zajímavost. Už mám kolikrát takové nervy. Žijeme ve starším rodinném domě 3 roky. Miluji to tady, přestože jsem byla celý život ve městě, teď si neumím představit, žít zpátky v paneláku. Barák je starší, vše děláme postupně z našetřených peněz, máme i fin. rezervy, ale ne moc velké. Poslední rok se vše se.re.Nedávno jsme dělali kanalitaci, úplně novou, jelikož stará to nějak nepobírala. Před týdnem nám prasknul bojler, pak přestala fungovat vestavěná trouba, dneska jsem zjistila že za linkou protéká voda. Takže zas prachy. Musíme barák tateplit, jinak se v ostatních místnostech tvoří plíseň. Teď se bude 100%tvořit plíseň i za tou linkou :cert: Potřebuje se udělat kotel, topíme krbovkama.Na jaře je tu tolik práce, že se bojím, že se zas nic nestihne. Manžel dělá většinu věcí sám. Platíme jen hypo, půjček se bojíme. Ale poslední dobou si říkám, že by nebylo od věci, něco si vzít a udělat vše najednou.Ale zas se bojím, že budeme zasekaný na x let, náhodou vypadne manželovo příjem, který nás defakto živí a jsme v loji.Tak jsem se chtěla zeptat vás, zda se to dá zvládnout i bez půjček, pokud bydlíte ve starším baráku, kde člověk neví, co se každou chvilku rozbije.

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Reakce:

alvapinka
Kelišová 5541 příspěvků 14.02.18 11:29

Ja bydlim taky ve starem baraku..letos 120 let -ten dum ???? a vzdycky jsme investovali jen nasetrene penize. Ale ziju v zahranici. Bojler me ceka taky. Uz jen cekam na druhy odhad a jdu do toho.
Musite zvazit no. Ja jsem ted uz sama a dokoncila jsem posledni mistnost. A za rok muzu rozjet po 10 letech, co tu zijem dalsi veci. pomalu a postupne. Do pujcek se mi taky nechce.

Amys
Generální žvanilka 20664 příspěvků 14.02.18 11:30

Tak co bys narvala do půjček, dáš si bokem na spořicí účet, aby bylo kam sáhnout, až se to po… My si taky spoustu věcí opravujeme sami a jak známo, pokud se něco pokazí, pokazí se toho víc najednou :lol: Ale je fakt, že z tohoto důvodu nechceme nic vestavěného. Když se mi rozbil sporák, prostě se koupil nový za pár korun, jen se prohodil a nazdar bazar, to samé pračka, lednička… Co se týče vlhkosti v baráku, tak je lepší nejdřív pořešit, proč to tak je a ne bezhlavě zateplit a pak zjistit, že to nepomohlo, ale naopak je to horší, no.

Aries6
Generální žvanilka 21876 příspěvků 2 inzeráty 14.02.18 11:31

My to tak taky máme. Jde to straaašně pomalu, teprve jsme začali podkroví a už se se. e kotel, baterie odchází (máme hodně tvrdou vodu). Dost věcí se pokrylo z mého „věna“ :D, ale jinak to zvládáme bez půjček. Co měl chlap, tak akorát na střechu.
Ale dělá si 99% věcí sám. Podlahy, elektriku, topení, všechno.

My to bereme tak, že po 20 letech by se ti toto dělo i nově postaveném baráku a ještě by jsi měla třeba na dalších 10 let hypotéku.

Bábrdl
Generální žvanilka 20599 příspěvků 14.02.18 11:38
@Anonymní píše:
Ahoj holky, zákládám diskusi pro zajímavost. Už mám kolikrát takové nervy. Žijeme ve starším rodinném domě 3 roky. Miluji to tady, přestože jsem byla celý život ve městě, teď si neumím představit, žít zpátky v paneláku. Barák je starší, vše děláme postupně z našetřených peněz, máme i fin. rezervy, ale ne moc velké. Poslední rok se vše se.re.Nedávno jsme dělali kanalitaci, úplně novou, jelikož stará to nějak nepobírala. Před týdnem nám prasknul bojler, pak přestala fungovat vestavěná trouba, dneska jsem zjistila že za linkou protéká voda. Takže zas prachy. Musíme barák tateplit, jinak se v ostatních místnostech tvoří plíseň. Teď se bude 100%tvořit plíseň i za tou linkou :cert: Potřebuje se udělat kotel, topíme krbovkama.Na jaře je tu tolik práce, že se bojím, že se zas nic nestihne. Manžel dělá většinu věcí sám. Platíme jen hypo, půjček se bojíme. Ale poslední dobou si říkám, že by nebylo od věci, něco si vzít a udělat vše najednou.Ale zas se bojím, že budeme zasekaný na x let, náhodou vypadne manželovo příjem, který nás defakto živí a jsme v loji.Tak jsem se chtěla zeptat vás, zda se to dá zvládnout i bez půjček, pokud bydlíte ve starším baráku, kde člověk neví, co se každou chvilku rozbije.

Tak si představ, že už sis půjčila a každý měsíc posílej „splátku“ na spořák. za rok má rezervu :nevim:

iiiv
Extra třída :D 10773 příspěvků 14.02.18 11:42

Až to zateplíte, bude vám to plesnivět všude, podle vašeho popisu. Chce to pořádný větrání a topení. A zjistit kudy se k vám ta vlhkost táhne

kterk
Zasloužilá kecalka 963 příspěvků 14.02.18 11:52

Bydlim v tom samem baraku od svych peti, barak ma 250let, kamenne zdi. Co na nem nasi udelali (to zasadni jako nove příčky, topeni, odpady atd. )Je v poho, ale postupne se se.ou a pridavaji vzdy nove veci, tak to ale budes mit casem i v baraku novem, proste veci starnou.
Kupr nas ceka letos obrouseni a natreni plotu, oprava fasády (dve místa se loupou) natreni uzlabi a okapu, vymena jednoho okna. Loni se delalo deckam „hriste“ furt je proste co delat, do ceho cpat…ale zase to cloveka tesi bych rekla vic, kdyz je to bez sekery…pokud to nejsou existencne dulezite upravy samozrejme. P. s. chlap si to tez dela sam tyhle veci, parkrat jsme nekoho najali, ale budcsi za to rekl raketu nebo to odflakne :nevim:

pe-terka
Neúnavná pisatelka 15101 příspěvků 14.02.18 11:56

Jaký je zdroj té vlhkosti? může tooh být hromada, od špatných technických věcí - trubky, podlahy, nefunkční izolace, okapy, střecha - po špatné hospodaření s vlhkem (vaření, sušení prádla) a neefektivní odvětrávání. Nebo špatně topíte :nevim: Je třeba to zjistit a jít od příčiny, ptž zateplení pomůže jen v nkterých případech, jindy zas ublíží.
Jinak to, že starší dům je žrout penez, je známá věc. A vše postupně dosluhuje. Radím totéž co holky - než další půjčky, odkládejte si bokem a za rok, dva máš našetřeno. Taky to tak děláme.

Keltka
Kecalka 469 příspěvků 14.02.18 12:05
rd

Ahoj a co tvůj příjem, ty jsi na MD? Počkala bych asi na to, až budeš mít příjem, pak případně půjčku. Asi tě nepotěším, ale pokud je RD vlhký, tak to asi bude chtít ho celý odizolovat („obkopat a podkopat“), jakoby znovu odspodu izolaci, která tam asi ani není, pak teprve zdi, apod., chtělo by to udělat celé komplet, i kvůli nezdravé plísni (na zdraví má plíseň hrozný vliv), takže sice ušetříte, ale byli byste nemocní, což nedoporučuji. Je ještě varianta jít do bytu, ale pokud jste si zvykli na dům a nechcete to měnit, tak spořte dál, jakmile našetříte aspoň 300 000,, tak odizolovat celý dům. Dům jsou stálé investice. :zed:

kontramatka
Závislačka 3767 příspěvků 14.02.18 12:32

Rozhodně nezateplovat dům, ve kterém je už teď plíseň. To bych řešila snad jako první. Zbavit se té příčiny. Po zateplení to bude 100× horší. Jestli vlhne od spoda, tak podřezat a izolovat. na fasádu pak nějaké sanační omítky…takové základní věci ale snad znáte, když jste šli do starého domu.

kontramatka
Závislačka 3767 příspěvků 14.02.18 12:37

A jinak pokud není hypotéka, tak se investuje to, co byste jinak platili třeba za nájem. Místo 15 tis za nájem to dáte do baráku. :nevim: Však jsou to investice do vlastního.

Popokatepetla
Závislačka 2963 příspěvků 14.02.18 12:39

Řeším uplně to samé - 150 let starý barák na hypo, postupně předěláváme z vlastních zdrojů. Teď nám fin. poradkyně navrhovala možnost půjčky, abychom vše dodělali. Nejdřív mi to přišlo jako super lákavá nabídka, mít vše hned. Ale nepůjdeme do toho, přesně - když by vypadl příjem jednoho z nás - máme problém. Dřív to bylo normální, že se stavělo / rekonstruovalo půl života. To jen dnešní doba vyžaduje vše hned teď :)

LimitedEdition
Zasloužilá kecalka 829 příspěvků 14.02.18 12:39
@Anonymní píše:.

Příspěvek upraven 28.02.18 v 14:46

sanyaa
Zasloužilá kecalka 560 příspěvků 14.02.18 13:07

Ahoj, také bydlíme v domě, co má skoro 120 let. Když jsem ještě sama rekonstruovala spodní část, vzala jsem si úvěr ze stavebního spoření (ten budu mít už brzo splacený), na vestavbu jsme si později vzali s manželem hypotéku, takže splácíme jak mourovatí a stejně dům stále vyžaduje další a další opravy a náklady. Takže někdy je to o nervy, ale zase velký prostor a vlastní zahrada je třeba pro děti k nezaplacení. Každopádně víc už se rozhodně zadlužovat nebudeme, vše ostatní budeme platit jen z úspor.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.02.18 14:55

Holky moc děkuju za vaše příspěvky a zkušenosti :kytka: My si brát půjčku nechceme.Jsem ráda, že to má víc z nás. Zakl.

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Aby bylo mateřství jen samá radost!

Objevila jste dvě čárky na těhotenském testu poprvé nebo kolem vás už běhá... číst dále >

Do plavek s eMimino.cz: Tipy na zdravé recepty přímo od výherkyň

Jaká zdravá jídla vedou v domácnostech výherkyň naší soutěže o hubnutí pod... číst dále >

Články z Expres.cz

Vondráčková se uzavřela do sebe. Jaké jsou teď její plány a co bude dělat?

Prožívá nejhorší období svého života a projevuje se to na její psychice.... číst dále >

5 věcí, které jste nevěděli o mihuli potoční: Nejtajemnější tvor vodní říše v Česku!

Mihule potoční je jedním z nejvzácnějších vodních obratlovců v Česku.... číst dále >

Články z Ona Dnes

Módní bible Vogue přichází do Česka, titulní stránka patří Olze Havlové

Poprvé v historii se magazín Vogue objevuje v československé verzi. První... číst dále >

Vendula se těšila na nový účes. Proměna byla tak radikální, že se nepoznala

Od střední školy Vendula nezměnila účes. Ve svých šestadvaceti letech se... číst dále >

Reklama