Život bez radosti, život z povinnosti....

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 28.07.19 11:49
Život bez radosti, život z povinnosti....

Je mi přes 30roků, mám manžela, dítě, dům na hypo v místě, kde jsem zažila jen bolestné chvíle. Navíc vedle manžela již jen žiji či existuji. O dítě se starám, nic mu nechybí, je navařeno, uklizeno, postaráno o zahradu, prostě to, co je mou povinností si splním a to je právě to. Můj život je v poslední době naprosto bez radosti a vnitřních emocí, krom možná těch negativních. Před nedávnem mě zasáhla další ztráta blízké osoby, ale pochopení od unaveného manžela moc velké nebylo. Chápu ho. Pro něj je prostě práce středobod všeho. Navíc to není emotivní člověk. Jinak jeho práce to je kapitola sama pro sebe. Je to jeho druhý domov. No a nejde o peníze, které bych si užila atd… On se nedře kvůli mě. Jsou to jeho peníze a investuje je většinou do svého domu. Takže to chození do práce fakt nedělá kvůli mě… Svou práci miluje. :-( Upřímně nemít dítě, už tu nejsem a tím nemyslím, že tu nebydlím. Myslíte si, že život z povinnosti se dá nějak „přežít“. Můj život je omyl, měla jsem to zabalit už dávno. Nemám se komu svěřit. Kamarádky daleko, rodiče nemám… prostě to tlačím sama. K tomu všemu se přidala i nechut k jídlu, jsem ráda, když do sebe kopnu nějaký nápoj, abych mohla fungovat, protože klasické jídlo mi už ani nejde. Nevím, jestli je fakt na tohle rada, ale asi se potřebuji svěřit, i když to tady asi spíše schytá,, jak jsem nevděčná atd… asi ano…

Stránka:  1 2 3 4 Další »
Reakce:
Tichošlápek
Neúnavná pisatelka 15549 příspěvků 28.07.19 11:51

Vyhledej odbornou pomoc

Helca83
Ukecaná baba ;) 1262 příspěvků 28.07.19 11:53

Nejsem psycholog ani psychiatr, ale zda se mi, ze mas depku. Nekoho vyhledej - psychiatra, psychologa, terapeuta, krizove intervencni centrum, a hned, at se v tom neplacas. Nebo aspon pis sem :) Vsechno je resitelne, ale musis se nejdriv trosku sebrat, najit nejake svetle body v zivote, a pak uz to zas pujde, neboj :hug:

Kaci89
Zasloužilá kecalka 825 příspěvků 28.07.19 11:53

A proc si tu nejakou radost neudelas? nenakdes nejaky konicek, neco co by te bavilo, naplnovalo. jinak doporucuji taky odbornou pomoc, jestli si neupadla do deprese nebo tak neco :nevim:

lleennttiillkkaa
Generální žvanilka 23467 příspěvků 28.07.19 11:54

Přesně tak vyhledej odborníka a to rychle.
Jinak nechápu, jeho dům, jeho peníze…jste manželé…ale v zásadě je to vaše věc, jak to máte. Odjeď někam na víkend, sama. Že manžel nebude s děckem? Je taky rodič. Nicméně opravdu vyhledej odbornou pomoc a taky komunikuj s manželem…

malá_holka
Extra třída :D 13721 příspěvků 28.07.19 11:56

Psychiatra, psychologa, terapii :hug: :hug: Zase bude dobře, jen teď procházíš těžkým obdobím :hug:

Sany80s
Kelišová 7469 příspěvků 28.07.19 11:58

Vzhledem k tomu, jak se vyjadřuješ, mi přijde, že jsi nemocná. Myslím psychicky.
Vyřešila bych napřed toto, ono je otázka, jak reálně vše okolo sebe vidíš.
Až budeš v pořádku, řešila bych zbytek.
Mimochodem i když investuje do svého, stejně je půlka těchz proinvestovaných peněz tvoje.
Takže bych si z praktických důvodů kopírovala fakury.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 28.07.19 12:03

@Helca83 Víte, světlé body jsem hledala a pak mě zase srazila další ráda a už to jede. Lituji, že mám dítě, protože mu prostě nedokážu nabídnout celoživotní podporu. Manžela nelituji, on je velké zklamání a asi je to i obráceně. Nevím co se mu honí v hlavě. Umí většinou mluvit jen o práci a já jsem postavena před to, aby poslouchala a aby mě to zajímalo. Čím déle to trvá, tím je mi hůř. Víte nedivím se, že se někteří lidé rozhodnou to ukončit. Vím, že to stejně jednou zabalím. Od 13roků je to stále rána za ranou.

Navíc si každý žije v domnění, jak jsem krásná rodina atd… a manžel úsměv od ucha k uchu. Mé trápení ho nezajímá, tak ho tím již neobtěžuji, takže každý ráno bojuji s tím, abych vstala a fungovala a pak šla spát…

Sany80s
Kelišová 7469 příspěvků 28.07.19 12:08

Vyhledej psychiatra.

Mrusnok
Kecalka 105 příspěvků 28.07.19 12:11

Člověk si jen trochu postěžuje a hned ho pošlou k psychiatrovi. To znám. Hrozná doba. Jenom držet hubu a krok. Máme se neskutečně dobře, a ty pokud s tím nesouhlasíš, tak jsi psychicky nemocný.

brisco
Závislačka 3719 příspěvků 28.07.19 12:11

To zní jako deprese, vyhledej doktora. Bude líp. :hug:

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 28.07.19 12:12

@Sany80s Nemocná, neštastná, ztracená. Život si „odžívám“. Přitom manžel pro mě mohl udělat něco, co by to možná změnilo. Je tu možnost odstěhovat se do ciziny, zaměstnavatel mu je schopen nabídnout podobné místo a třeba by nám to pomohlo, ale bohužel, jsou to pořád dokola jen sliby. On má vše co chtěl. Manželku, dítě, dům a práci, která ho naplnuje. Ke změnám ho stejně nikdo nedokopu. Tolik jsem ho milovala a najednou je to vše v troskách a já mám být „uměle štastná“. No jo, můžu si za to sama.

brisco
Závislačka 3719 příspěvků 28.07.19 12:12
@Mrusnok píše: Člověk si jen trochu postěžuje a hned ho pošlou k psychiatrovi. To znám. Hrozná doba. Jenom držet hubu a krok. Máme se neskutečně dobře, a ty pokud s tím nesouhlasíš, tak jsi psychicky nemocný.

Pokud si myslí, ze její život je omyl a chce to zabalit a hledá důvody vstavat, pak je to nemoc.

Sany80s
Kelišová 7469 příspěvků 28.07.19 12:14

Štěstí je stav, který za nás nikdo nezařídí.
Nepotřebuješ stěhování do zahraničí, potřebuješ lékaře!

Mrusnok
Kecalka 105 příspěvků 28.07.19 12:16
@brisco píše:
Pokud si myslí, ze její život je omyl a chce to zabalit a hledá důvody vstavat, pak je to nemoc.

Hledat pravdu je prý nemoc. Další příznak dnešní doby.

Stránka:  1 2 3 4 Další »
Váš příspěvek
Reklama