Život bez sociálních sítí

Anonymní
16.7.19 14:40

Život bez sociálních sítí

Dobrý den, asi trošku divný dotaz, tak to prosím berte s nadhledem.Jsem maminka malých dětí, nemam žádné sociální sítě, opravdu nic(eMimino používám spíš na čtení jak diskutování) a přes PC hlavně, ale mobil mám jen na sms, volání. Ale proč? Nedokážu si nic nainstalovat a vysedávat na mobilu a psát s druhými, mám pak pocit, že tím se nevěnuji dětem a neužívám života jak bych měla…máte to někdo podobně, že nevysedava na telefonu, jen proto, že pak má pocit, že o něco přichází?..
Nevím jak to jinak popsat. Prosim anonym nebo smazat citlivé téma.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
15533
16.7.19 14:44

Ne, ze zásady dělám to, co mi delá radost a ne to, co by se dělat mělo 8) to jen k tě nešťastné formulaci - neuzivam života tak, jak bych měla ;) jinak velmi podobná diskuze tu už běžela, zkus pohledat

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
863
16.7.19 14:50

Ja zadny soc.site nemam, ani msg nic proste a je mi dobre. Jak me pocitove, tak i doma je klid, i s pritelem. Takze za me jsou to blbosti a radsi si s nekym pokecam u kavy a sklenky vina. :andel: nebo jdu radsi na zahradu, na prochazku, nez vysedavat na mobilu

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
22958
16.7.19 14:51
@Anonymní píše:
Dobrý den, asi trošku divný dotaz, tak to prosím berte s nadhledem.Jsem maminka malých dětí, nemam žádné sociální sítě, opravdu nic(eMimino používám spíš na čtení jak diskutování) a přes PC hlavně, ale mobil mám jen na sms, volání. Ale proč? Nedokážu si nic nainstalovat a vysedávat na mobilu a psát s druhými, mám pak pocit, že tím se nevěnuji dětem a neužívám života jak bych měla…máte to někdo podobně, že nevysedava na telefonu, jen proto, že pak má pocit, že o něco přichází?..
Nevím jak to jinak popsat. Prosim anonym nebo smazat citlivé téma.

Napíše někdo, kdo kvůli tomu založí diskuzi na internetovém fóru. To je snad ještě absurdnější, než diskuze o výuce ve škole.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1055
16.7.19 14:52

Nemám a v podstatě ti závidím. Facebook a Instagram jsou pro mě tak trochu závislost, kolikrát už jsem se přistihla, že tam jen prokrastinuju a koukám na blbosti, hrozně to žere čas, v tom máš pravdu. Smazat všechny účty by bylo ideální. Ale už tam zase mám kontakty, různé bazárky atp., tak mi to přijde škoda :-(

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13447
16.7.19 14:56

Používám, ale celkem málo. Na FCB jsem aktivní v jedne skupince, e. mimino prolitnu občas, když čekám až děti po uspavani tvrde usnou a můžu odejít. Mám messenger a WhatsApp pro komunikaci místo klasických SMS zpráv. Ulehčuje mi to život. Je spoustu skupin na FCB kde čerpám bezlepkové skupiny, skupiny o nošení dětí…Nejsme tam aktivní používám tam lupu a hledám jen co potřebuji.
Rozhodně to ale není o vysedavani s mobilem v ruce, místo péči o děti. Využívám prevazne ve chvilkach kdy mají děti jinou zábavu.
Bez inetrnetu v mobilu si to nedovedu představit. Vyhledám si během minuty v kolik nám jede bus, zda mají otevřeno v lékárně atd.
Je to podle mého šikovný pomocník, když tomu člověk nepodlehne a nežije s mobilem v ruce.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13479
16.7.19 14:59

Ne, nemám, zvládám obojí, tak jak mi to vyhovuje, ráda jsem v kontaktu s přáteli, které už nemám v blízkosti nebo jsem se poznali mimo bydliště, používám teda jen FB, intagram mě nechytl. Nikdy jsem nepochopila to „vysadávání u telefonu“ jakože si k tomu sedneš a půl dne se nehneš? tak jestli znáš jen tuto variantu, tak je vlastně dobře, že nejsi schopna si nic nainstalovat (což je pěkna blbost, zvladne to i 5 leté dítě a když tu zvládneš založit diskusi, tak tak negramotná asi nebudeš :roll: )

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
27075
16.7.19 15:05
@Anonymní píše:
Nevím jak to jinak popsat. Prosim anonym nebo smazat citlivé téma.

Používám Whatsapp, Messenger, Facebook a nepřipadám si jako mimoň. Když mě dítě potřebuje, na mobil nekoukám. Ale mít mobil bez internetu, to si nedovedu představit. Vyhledávám na něm spojení, koukám do mapy, objednávám nějaké dárky a potřebné věci, sleduju počasí, popovídám si s kamarádkou, vyměníme si pár fotek. Na Fcb dávám fotky málo, ale občas se ráda pochlubím.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1388
16.7.19 15:07
@Anonymní píše:
mám pak pocit, že tím se nevěnuji dětem a neužívám života jak bych měla…máte to někdo podobně, že nevysedava na telefonu, jen proto, že pak má pocit, že o něco přichází?..

Ne. Děti nemám, s partnerem aktuálně vztah na dálku a bydlím cca 200 kilometrů od rodičů. Přátele, se kterýma se známe už kolem 20 let, život zavál skoro stejně daleko.
Takže ne, nemám to jako ty. Asi bych naopak o dost přišla, kdybych smazala ten „proklatej“ messenger a facebook, díky kterým jsem s nimi v kontaktu. A můžu je nejen slyšet, ale i vidět fotky dětí z rodiny, vědět, co dělají a jak se mají, sdílet jejich radosti…
Zlý sociální sítě, zlý. :think:

PS, to dělení na svatý, co nemají sociální sítě, a deb.ly a demen. y, co ty „zbytečný žrouty času“ mají, je jedno z nejstupidnějších v současný době.
Ale já to chápu, poplácat se po ramenou je prostě důležitý. :potlesk:

Příspěvek upraven 16.07.19 v 15:10

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5553
16.7.19 15:08

Používám FB, Messenger, Line, Instagram a Whatsapp. Mám přátelé i rodinu různé po světě, je to pro mě nejjednodušší komunikace. Dozvídám se přes Instagram/FB spoustu věcí, co mě zajímají.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
45077
16.7.19 15:11

Používám Facebook, messenger, WhatsApp, mám instagram a i tak se dítěti zvládám věnovat. Stejně tak zvládám i jiný aktivity. A nepřijde mi, že bych něco nebo někoho zanedbávala. K tomu ještě blog. Ale dost toho je i proto, že něco z toho potřebuju v práci (WhatsApp) a pak žiju v zahraničí a mám dost přátel různě po světě.

Příspěvek upraven 16.07.19 v 15:23

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
18120
16.7.19 15:21

Ono lze využívat soc. sítě i rozumně, nemusí to být ode zdi ke zdi. Já sice nemám ani fcb, ani instagram ani Messenger, ale že bych si nenašla chvilku pro sebe a jenom seděla dítěti za zadkem, to říct nemůžu. Kvůli tomu, že mám dítě, neodsunu svůj život někam do pryč.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4467
16.7.19 15:22

Mám Facebook, messenger, Instagram a whatsapp a dětem se zvládám v pohodě věnovat ale to je na tobě co ti vyhovuje :nevim: mám ségru na druhým konci republiky takže se moc nevidame a kdybych si s ní měla volat tak utratím peněz že bych se asi nestačila divit. Občas si taky napíšu z kamarádkama co žijou daleko na to abych s nima několikrát týdně šla na kafe. Dětem se normálně věnuju většinou stejně máme všechny čas hlavně večer a když má chlap večer čas a zrovna nepracuje tak nemám problém nechat mobil v kuchyni, a v obýváku s ním koukat na film nebo se bavit. Spíš to vypadá že ty si v souvislosti se sociálními sítěmi automaticky predstavis někoho komu mobil prirostl k ruce :think: :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3065
16.7.19 15:35

Facebook, Instagram ani messenger nemam, jen whatsapp kde si napisem s kamaradkama nebo s manzelem kdyz jsme v praci, radeji posloucham pratele treba u kavy. Ale kazdy to mame tak jak to chceme mit. Urcite nemam pocit ze nekdo kdo ma socialni site o neco prichazi :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6230
16.7.19 15:41

Používám Instagram, mám nastavený upozornení na 5 minut denně. Pak chodím sem a ještě na fórum jedné hry. To je všechno. Udělám si čas na to, na co si ho udělat chci. Dítěti se zvládám věnovat, dokonce mám čas i na manžela, na domácnost, na knížku, na jógu, na moje oblíbený seriály i na hraní mé oblíbené hry. Jaký si to udělám, takový to mám.

Příspěvek upraven 16.07.19 v 15:42

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama