Kdy myslíte, že začneme po koronaviru zase žít normálně?

1057
21.3.20 20:50

Život po koronaviru,kdy myslíte že začneme žít zase normálně?

Zajímal by mě váš názor, možná si chci i trochu popovídat nebo vlít optimismus do žil, případně se konfrontovat s tvrdou realitou, nevím. Vím, že tohle nikdo neví přesně, ale zajímal by mě váš názor na to, kdy si myslíte že náš život zase vrátí do normálních kolejí? Život bez roušek, volný pohyb, jak myslíte že ta opatření budou postupně rozvolňovat? Slyšela jsem dnes, že školy se asi do září neotevřou, co školky, co myslíte, bude to asi podobné? Asi žiju mimo realitu nebo co, ale dnes jsme se bavili s manželem a ten na mě koukal jako bych spadla z višně, prý nemám moc počítat s tím, že by se otevřely školky, kroužky, že bychom si zašli v létě na koupák či na dovolenou u nás v ČR a podobně. Asi mi chce jako naznačit že už nikdy nebudeme žít jako dřív. Docela mě to umrtvilo a padla na mě tíže této situace ještě víc :( Asi mám pořád pocit, že karanténa bude trvat měsíc a postupně se vše vrátí do starých kolejí, jsem opravdu tak naivní?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

3932
21.3.20 20:54

Ale tak nedelejte s pripadnych par mesicu celou vecnost. Krapet prehanite… :roll:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1057
21.3.20 20:56

@Cenarius ale to já přece vůbec nedělám, nenapsala jsem nic o věčnosti…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1913

Ja si myslim, ze bez rousky a volny pohyb nekdy kolem koncem kvetna zacatkem cervna, restaurace, kina, a spol akce bych videla nekdy na podzim. Mame rezervacku na cervenec v hotelu na sumave a pocitame s tim tak na 20%. Skoly si myslim, ze zustanou zavrene a zari bude takovy dohanejici a testovaci mesic za tento pololeti. Jinak me spis zajima co nam to da, co si z toho vezmeme az budeme mit opet volnost. Myslim ze vic nez polovicka nic, kdyz nevydrzi sedet mesic doma na zadku a chlastaji si bez rousek v parku…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Vše se vrátí do starých kolejí, ať už to bude měsíců méně nebo více. Zkus na tom najít pozitiva. Přesně takhle se totiž řeší problémy. Aspoň budeš odolnější. :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9568
21.3.20 20:58

@Teruška85 hele ja to taky přestávám dávat. Mám pocit, strach, že to nikdy neskončí.
A bojím se, že zruší procházky do parku, přírody a mně jebne úplně.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2581

Ja myslim, ze to nebude tak zlý. Max do května a léto už bude jako dřív. Každopadně nasledky pocítíme asi všichni.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
16085

No za mesic vse v normalu nebude. Ja cekam tak tenhle rok ze bude takovy omezený, divný a pak to pomalu spadne zas do zajetych koleji. Možná (snad) se teda pletu, ale pořád lepší počítat s horsi variantou a být mile prekvapen, nez doufat, že si za par dni budu zas chodit po světě jakoby nic :nevim: me ten stav ani nevadi, kdyby povolili normalne chodit venku a aspon navstevovat rodinu, tak je mi jedno ze se musi nosit rousky nebo ze jsou zavrene obchody a restaurace (ano je mi jasne ze tem co tam pracují už to tolik jedno neni), i bez te skolky se obejdu, i kdyz se syn doma nudi a je nestastny, ze nema kamarady.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1529
21.3.20 20:59

Upřímně, já doufám že se to do třech týdnu zastaví a začne to klesat. V létě pořád doufám v dovolenou u moře. :mrgreen: nemůžeme tu být zavření věčně. Někdo pracovat musí, pokud budou děcka doma a půlka rodiču na OCR, tak nevím, kdo bude chodit do práce. I sam Babiš říkal, že se musí co nejvíce lidi co nejdřív vrátit do práce, aby se udržela ekonomika. A to půjde těžko, když děcka budou drepet doma. Ale uvidíme, dnes říkali že hodně ukáže konec příštího týdne.
Ale já jsem vážně optimista, stačí číst diskuse tady, většina to vidí na školu v září, ti optimističtější na červen. Já už na květen. :mrgreen: :mavam:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13909
21.3.20 20:59

Ja myslím, že část lidí to změní ve vztahu k životu a svobodě, věcem a blízkým.
Myslím, že normální režim léto a čekám, že se budou školy otvírat na konec sk roku, aby se dala vysvědčení

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
20435
21.3.20 21:00

Myslím, že tak půl roku nejmíň. Ani pak bych nějak necestovala. Vláda zazdila co se dalo a náprava je v nedohlednu. Navíc někteří lidi nedodržují nařízení a vesele roznáší vir. Kdyby někteří měli mozek a nejezdili lyžovat v době, kdy se to nedoporučovalo, nebylo by to tak zlé. Bude to trvat dlouho, než se dostaneme do normálu. Ale je to můj názor.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
20435
21.3.20 21:03
@jizvíková píše:
Ja myslím, že část lidí to změní ve vztahu k životu a svobodě, věcem a blízkým.
Myslím, že normální režim léto a čekám, že se budou školy otvírat na konec sk roku, aby se dala vysvědčení
Školy podle všeho otevřou až v září a vysvědčení… to bude problém. Jen jak dlouho bude trvat, než všechny děti přezkouší. Jen tak jim vysvědčení nikdo nedá.
  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
17620
21.3.20 21:03
@Netopýr1 píše:
Upřímně, já doufám že se to do třech týdnu zastaví a začne to klesat. V létě pořád doufám v dovolenou u moře. :mrgreen: nemůžeme tu být zavření věčně. Někdo pracovat musí, pokud budou děcka doma a půlka rodiču na OCR, tak nevím, kdo bude chodit do práce. I sam Babiš říkal, že se musí co nejvíce lidi co nejdřív vrátit do práce, aby se udržela ekonomika. A to půjde těžko, když děcka budou drepet doma. Ale uvidíme, dnes říkali že hodně ukáže konec příštího týdne.
Ale já jsem vážně optimista, stačí číst diskuse tady, většina to vidí na školu v září, ti optimističtější na červen. Já už na květen. :mrgreen: :mavam:

Souhlasím do puntíku, já potřebuji, aby byly otevřené i penziony a hotely tady v ČR, protože jezdím na služebky, úplně mě ale děsí, že třeba v červnu ještě ne.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
21.3.20 21:04

@Netopýr1 optimistická jsi rozhodně :mrgreen:
Počítat s létem u moře :mrgreen:
Babiš sám řekl, že hranice neotevře dříve, dokud bude korona ve světě řadit.
Korona teprve začala.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
562
21.3.20 21:04

Podle mě v létě už to bude v pohodě, ty koupáky a výlety. Mám to jak ty, podvědomě počítám tak s tím měsícem, dvěma a pak už bude léto, to už nemůže tolik řádit. Karanténa bude teda určitě dyl jak měsíc, ale to jsi pořád v půlce května, ne v létě. Spíš si myslím, že je potřeba to tvrději podchytit hned v začátku a ne tu nechat všechno otevřené a dál předávat nákazy a pak řešit apokalypsu. Pokud by nastalo to, co tvrdí tvůj manžel, že nadále nebude skoro nic možné, nastala by extrémní nezaměstnanost, tím pádem by se rapidně zhoršila úroveň života mnoha lidi, zvýšila kriminalita…to jsou všechno jenom domněnky, ta situace je natolik unikátní, že bohužel nikdo neví, co bude. Ani ten slavnej Babiš, jak se čím dál víc ukazuje. Z těch dopadů máme strach minimálně stejný jako z té nemoci. Ale svět se točit nepřestane, jak s ukazuje, Češi jsou přizpůsobivý, vynalézavý národ, tak snad nebude tak zle. ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama