Život rodiny s příjmem 20 000,-

Shaari90
2.6.16 21:12

Život rodiny s příjmem 20 000,-

S přítelem budeme mít po narození miminka čistý příjem cca 20 000 Kč za měsíc. Nájemné bytu 2+1 je včetně energií 9 000 Kč měsíčně. Přijde vám to jako málo peněz? Jinak mám nachystané látkové pleny a prcka plánuju kojit tak do 1 roku a přítel má možnost dojíždět do práce zdarma firemním autobusem. Jinak přítel má možnost občas dělat přesčasy a získat prémie za výkon, ale s těmito částkami se nedá pevně počítat, tak uvádím spodní hranici. Jaké máte vy zkušenosti s rodinnými financemi?

• Citovat
  • Upravit
Napsat příspěvek

Reakce:

413
2.6.16 21:15

@Shaari90 Chápu dobře, že máte na měsíc 11 tisíc?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5130
2.6.16 21:16

To zalezi… Kdyz budu hodne pri zemi tak 5000 jidlo, 1000 drogerka, leky… Mobily net-1000, plus 2000 vydaje navic ci na odkladani… Mne by asi vyslo…ale za predpokladu, ze budes fakt kojit a latkovat a nic moc si nekoupis

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Shaari90
2.6.16 21:17

Po zaplacení nájmu to tak bud nespíš vycházet, někdy možná trochu víc.

• Citovat
  • Upravit
1095
2.6.16 21:22

Asi to budete mit tip top, je treba pocitat, ze kojit nepujde ci se nebude kojit dlouho. Clovek nikdy nevi a UM se prodrazi. Ze zacatku asi tolik ne, ale pak ano. Radsi mit rezervu i na toto. Vyzit se s tim da, ale na nejake vetsi setreni to nebude. Spis hodne s rozmyslem kupovat veci a pocitat a i presto se snazit davat stranou ba necekane vydaje.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
23180
2.6.16 21:24

No, da se to. Já u prvního neutratila ani celý rodičák, 2000 jsem šetřila. Ale my měli trochu rozdělené hospodaření, ja nevím kolik utratil on. Já za sebe a dítě, za běžné věci 5500. On platil sobě, jizdne, mobil, jidlo v práci, vetsi nákupy když jsme měli nakupovat spolu.. Těch 11 tis.by stačilo, pokud máte nějaké rezervy, na dražší veci které se nekupují každý měsíc.
Taky jsem latkovala a kojila něco přes rok.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
2.6.16 21:29

Jako prezit se urcite da, my mame prijmy 21 000, ja jsem na rd. Bydlime ale u rodicu, a „najem“ je opravdu mene nez polovina vaseho, dokonce jsme se pustili do rekonstrukce, jidlo-se da uskromnit varenim na vice dni atd., ale my mame na dva lidi i s kocourem nejakych 4.500 a to kupujeme kvalitni nekdy i bio, jime tuny ovoce a zeleniny-zase vsak mame babicku co zasobuje zavareninama atd. a zahradu k pestovani atd.
Nejhorsi jsou necekane vydaje-rozbity telefon, oprava auta, pracka odejde atd. Vyzit se kazdopadne da. Ja vzdy tady v tech diskuzich narazim na lidi nadprumerneho prijmu, co daji za jidlo (placnu) 12 000 o dvou lidech a miminu a pak jsou tady Ti jako my. Vse se da, zalezi na prioritach, jak zijete co kupujete-jestli potrebujete 2× do roka k mori ci vam staci tuzemske vylety a dovca pod stanem. My mame jak na vylety, tak na prkotiny a konicky, hadry, kosmetiku napriklad kupuju jen kvalitni z bylin…opravdu nezivorime-dokonce i uskudlim do prasatka :kytka:
PS: taky kojim a latkuju :srdce:

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
2.6.16 21:31

My na tom po narození prcka budeme podobně. Není to žádná hitparáda, ale co dělat, když plat není extra nic moc? A člověk je tady rád, že má aspoň nějakou práci :(

• Nahlásit
  • Citovat
44786
2.6.16 21:38

@Shaari90 pokud budeš opravdu látkovat a kojit (na to se spoléhat ale na stoprocent nedá), tak se zavřenýma očima asi ano, i když si to moc nedovedu představit. Mimino ze začátku moc nestojí, dneska je „nutných“ spousta zbytečností, bez kterých se ve finále klidně obejdeš. Na druhou stranu, když onemocní, tak v lékárně stovky jen lítaj :roll:
Náklady ale rostou s tím jak roste dítě a ne zrovna málo, takže bych hledala cesty jak ten příjem zvýšit do budoucna

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
31695
2.6.16 21:43

Půjde to, neboj nebude to teda na vyskakování, ale živořit taky nebudete :hug:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5240
2.6.16 21:46
@Shaari90 píše:
S přítelem budeme mít po narození miminka čistý příjem cca 20 000 Kč za měsíc. Nájemné bytu 2+1 je včetně energií 9 000 Kč měsíčně. Přijde vám to jako málo peněz? Jinak mám nachystané látkové pleny a prcka plánuju kojit tak do 1 roku a přítel má možnost dojíždět do práce zdarma firemním autobusem. Jinak přítel má možnost občas dělat přesčasy a získat prémie za výkon, ale s těmito částkami se nedá pevně počítat, tak uvádím spodní hranici. Jaké máte vy zkušenosti s rodinnými financemi?

Neumím si to představit, stačí aby se něco vydělalo, dítě onemocnělo, to pak lítají div že ne tisíce… :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5029
2.6.16 21:53

@Shaari90 Peněz je to málo, ale žít se s tím dá, mimi ze začátku moc nestojí a když se hospodaří a plánuje, jde to. Žila jsem pár let s dítětem sama s jedním platem a nebyl problém ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Shaari90
2.6.16 21:54
@Moise píše:
@Shaari90 pokud budeš opravdu látkovat a kojit (na to se spoléhat ale na stoprocent nedá), tak se zavřenýma očima asi ano, i když si to moc nedovedu představit. Mimino ze začátku moc nestojí, dneska je „nutných“ spousta zbytečností, bez kterých se ve finále klidně obejdeš. Na druhou stranu, když onemocní, tak v lékárně stovky jen lítaj :roll:
Náklady ale rostou s tím jak roste dítě a ne zrovna málo, takže bych hledala cesty jak ten příjem zvýšit do budoucna

No tak jasně že nebudu celý život na rodičovské… Já nemám problém pracovat, akorát prostě s tím malým dítětem to teď bude složitější. Uvažuju o přivýdělku na RD, ale sama ještě nevím, co se mi podaří sehnat, a taky nechcu dítě zanedbávat. Jinak moje švagrová má holčičku 2 roky) používala látkové pleny, jednorázové měla na návštěvy a k doktorovi (právě od ní mám dost těch plenek). A samozřejmě moje mamka mě na látkovkách vychovala - tak proč by to nešlo? Uvidím, jak to budu mít s kojením, ale moje mamka třeba s mlékem problém neměla - v porodnici odstříkávala i jiným ženským.

• Citovat
  • Upravit
243
2.6.16 21:56

Jsme na tom podobně a nepřipadám si, že bych živořila. Doporučuji kojit co nejdéle třeba do tří let a a to nejen kvůli penězům. A taky bezplenkovou metodu, je to úžasná věc a nebudeš muset tak často prát. Miminko ze začátku opravdu skoro nic nepotřebuje. Jen nějaké to oblečení a to se dá pořídit za pár korun v sekáči. Z kosmetiky jsem používala jen bepanten na zadeček.
Taky jsem v těhotenství ale měla hrůzu z toho, jak vyjdeme.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
580
2.6.16 21:56

Taky na tom budeme podobně, až budu na rodičáku (teď jsem 30 tt). Ale nějak se to zvládnout musí :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama