Život s alkoholikem - zkušenosti

Anonymní
18.9.20 11:06

Život s alkoholikem - zkušenosti

Ahoj holky, jsem tu nová a protože se cítím už zoufalá, zkouším se obracet na vás a poprosit o vaše zkušenosti, rady a případně podporu.
Jsem s manželem již několik let a bohužel se ukázalo, že má problémy s pitím. Několikrát za náše manželství se vracela závislost s nepříjemnými stavy, náladami, urážkami, tajným pitím a následným vystřízlivěním…to se stalo vždy po té, kdy si uvědomil, že už je to moc a má to negativní vliv na vše. Vždy se z toho dostal bez lékařské pomocí a sliboval a sliboval. Jenže vždy se k tomu vrátil.
Je nějaká možnost, jak ho z toho dostat? Na léčení samozřejmě nechce… Chtěla bych mu pomoci, ale pokud to bude takto dál, jednoho dne mi dojdou síly, přestávám to zvládat. :(
Je pravda, že takovýchto scénářů jsem četla spousty, tak se bojím, ale vzdát bez boje to prostě nechci.
Všem moc děkuji.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
5268
18.9.20 11:08

Klasicky kvartalni alkoholik. U nich se jen stridaji dobre a spatne oddobi. Nikdy ve skutecnosti neprestal.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
18.9.20 11:13

@Cenarius děkuji za reakci, to jsem si bohužel myslela :( a zkušenosti nějaké máš? Zkouším najít radu, co s tím.

• Citovat
  • Nahlásit
856
18.9.20 11:14

Sama ho nezměníš, k lékaři ho nedostaneš. Takhle budeš trpět pořád.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
18397
18.9.20 11:15
@Anonymní píše:
Ahoj holky, jsem tu nová a protože se cítím už zoufalá, zkouším se obracet na vás a poprosit o vaše zkušenosti, rady a případně podporu.
Jsem s manželem již několik let a bohužel se ukázalo, že má problémy s pitím. Několikrát za náše manželství se vracela závislost s nepříjemnými stavy, náladami, urážkami, tajným pitím a následným vystřízlivěním…to se stalo vždy po té, kdy si uvědomil, že už je to moc a má to negativní vliv na vše. Vždy se z toho dostal bez lékařské pomocí a sliboval a sliboval. Jenže vždy se k tomu vrátil.
Je nějaká možnost, jak ho z toho dostat? Na léčení samozřejmě nechce... Chtěla bych mu pomoci, ale pokud to bude takto dál, jednoho dne mi dojdou síly, přestávám to zvládat. :(
Je pravda, že takovýchto scénářů jsem četla spousty, tak se bojím, ale vzdát bez boje to prostě nechci.
Všem moc děkuji.

sám to evidentně nezvládá a pomoc odborníků odmítá, takže si de facto vybral :think: děti máte? a máš pocit, že jsi za ty roky toho nabojovala málo? :think: aby se nestalo, že bojuješ sama za něco, co on až tak nechce, ne tolik, aby se šel léčit…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
18.9.20 11:22

@Keyllah děti máme, o to je to těžší. Navíc mu chci pomoc, nemůžu se přeci jen dívat, jak se ničí :,( proto hledám, kde se dá, ale popravdě je to asi takové to…„tonoucí se stébla chytá“ prostě poslední možnost.

• Citovat
  • Nahlásit
18397
18.9.20 11:25
@Anonymní píše:
@Keyllah děti máme, o to je to těžší. Navíc mu chci pomoc, nemůžu se přeci jen dívat, jak se ničí :,( proto hledám, kde se dá, ale popravdě je to asi takové to…„tonoucí se stébla chytá“ prostě poslední možnost.

o to by mělo být pro tebe lehčí, to vyřešit jednou pro vždy, protože on se nezmění a ubližujete oba nejvíc těm dětem. Dala bych mu nůž na krk, buď odborná pomoc a léčení pod dohledem nebo rozchod. Pokud mu ty a děti nestojíte za to, aby se šel léčit, pak je zbytečné s ním zůstávat a sama bojovat, nemyslíš? :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
73298
18.9.20 11:31
@Keyllah píše:
o to by mělo být pro tebe lehčí, to vyřešit jednou pro vždy, protože on se nezmění a ubližujete oba nejvíc těm dětem. Dala bych mu nůž na krk, buď odborná pomoc a léčení pod dohledem nebo rozchod. Pokud mu ty a děti nestojíte za to, aby se šel léčit, pak je zbytečné s ním zůstávat a sama bojovat, nemyslíš? :think:

Přesně tak, pokud se léčit nechce, tak rychle od něj pryč. Nelze pomoci někomu, kdo o pomoc nestojí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6929
18.9.20 11:31

Ahoj zakladatelko,
no, obávám se, že pokud to chce vyřešit trvale, není jiné cesty, než že vyhledá odbornou pomoc.
Nejsou jen programy, kde ho zavřou do léčebny, jsou sanatoria, která léčbu závislostí dělají i formou denních stacionářů, to by mohl zkusit.
Ikdyž to asi bude nepopulární názor, tak mě se líbí, že ho prostě jednoduše neodepíšeš, ale snažíš se být opravdu partnerkou i ve zlém.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
18397
18.9.20 11:34
@Premek_Orac píše:
Ahoj zakladatelko,
no, obávám se, že pokud to chce vyřešit trvale, není jiné cesty, než že vyhledá odbornou pomoc.
Nejsou jen programy, kde ho zavřou do léčebny, jsou sanatoria, která léčbu závislostí dělají i formou denních stacionářů, to by mohl zkusit.
Ikdyž to asi bude nepopulární názor, tak mě se líbí, že ho prostě jednoduše neodepíšeš, ale snažíš se být opravdu partnerkou i ve zlém.
žít jako dítě toho, kdo chtěl být v dobrém i zlém, se mi moc nelíbilo, tak aspoň že někomu…
  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
18.9.20 11:42

@Keyllah něco na tom bude…jen jsem to asi potřebovala slyšet od někoho jiného. Zkusit se asi musí všechno než nad tím zlomim hůl :(

• Citovat
  • Nahlásit
60511
18.9.20 11:44
@Anonymní píše:
Je nějaká možnost, jak ho z toho dostat? Na léčení samozřejmě nechce… Chtěla bych mu pomoci, ale pokud to bude takto dál, jednoho dne mi dojdou síly, přestávám to zvládat. :(
Všem moc děkuji.

Nakopat do prdelky a hodně rychle.. Jak sám nechce, tak neuděláš nic.. Ex se vzpamatoval, když jsme se rozvedli.. Řekla jsem mu jasně, že jedinkrát bude napity a už neuvidí syna.. Je to 12 let a nepije vůbec :think: ale zpět byhc ho nechtěla

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
128

Znám alkoholiků v okolí několik, ženy i muže, a nikdo z nich neabstinuje ani po x léčeních. Nevěřím, že se z toho někdy může někdo vyhrabat. Odejdi od něho pryč. Maminka kamaráda to udělala až po 25 letech soužití a je neskutečně šťastná, chlap byl ztracená existence, vyhodili ho z práce, pak se nakonec oběsil. Každý svého štěstí strůjce, nenech se proto kvůli alkoholikovi táhnout k zemi a pošli ho k šípku, kdyby chtěl skutečně přestat, udělá to už dávno.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní

@Premek_Orac děkuji moc za názor a určitě ještě něco zkusím než to vzdám. A děkuji i za pochopení, že nechci hned utíkat…prostě to není tak lehké, když někoho i přes to všechno miluješ :(

• Citovat
  • Nahlásit
60511
18.9.20 11:46
@Anonymní píše:

O to lehčí by to být mělo.. Hele, můj syn má 14 a doteď si pamatuje, jak na něj táta málem spadnul, když přišel napitej.. To nechceš prostě.. Nechceš, aby v tom děti vyrůstaly.. Bic a pryč..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama