Život s člověkem s BAP nebo s HPO

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
Anonymní
5.10.21 15:59

život s člověkem s BAP nebo s HPO

Zdravím maminky chtela bych se zeptat pokud mate zkusenost s lidmi s temito diagnozami? je mozne s nimi byt dlouho ve vztahu a jak s nimi v tezkych chvilich komunikujete-jak se okolo nich citi druhy clovek?
byvaly mel BAP a novy pritel se mi sveril s HPO vcera… prosim anonym je to citlive tema :hug:

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
Anonymní
5.10.21 16:12

Život s osobou s HPO je peklo, doslova.
Třeba si jednou dovolíš někomu napsat sms a hned budeš mít doma hysterák že jsi nevěrná a následně se ten člověk demonstrativně bude sebepoškozovat nebo polykat prášky a podobný srandy. To fakt nechceš.
Všechno bude tvoje vina a on bude chudáček co je přece nemocný a nemůže za to.
HPO je hned po narcistovi nejhorší možná diagnóza, zlatá BAP, to je fakt nesrovnatelný.

Nedej bože kdyby došlo na rozchod, to bude peklo na zemi. Vydírání, vyhrožování sebevraždou a tak…

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
5.10.21 16:22

Dekuji za reakci. A Vase zkusenost byla s clovekem co se lecil a nebo nemoc…nevim jak to rict-prechazel?

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
5.10.21 16:22
@Anonymní píše:
Zdravím maminky chtela bych se zeptat pokud mate zkusenost s lidmi s temito diagnozami? je mozne s nimi byt dlouho ve vztahu a jak s nimi v tezkych chvilich komunikujete-jak se okolo nich citi druhy clovek?
byvaly mel BAP a novy pritel se mi sveril s HPO vcera… prosim anonym je to citlive tema :hug:

Ty se nemas rada? Svagr sice nema ofiko diagnozu, ale moje svagrova ma bud svatozar, anebo je masochistka, ze si od neho necha „srat“ na hlavu :zed: :zed: :zed:
Jeste doplnim, ze jsou okamziky, kdy je fajn. Ale tech je malo :?

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
5.10.21 16:24

A jak vite ze je to vina HPO kdyz nema diagnozu?

• Citovat
  • Nahlásit
4233
5.10.21 16:26
@Anonymní píše:
byvaly mel BAP a novy pritel se mi sveril s HPO vcera… prosim anonym je to citlive tema :hug:

Ahoj, já sama mám mimo jiné HPO, partneři většinou měli schizofrenii (psychozu mám také). Rozhodně jsem partnerovi nikdy nevyhrozovala, nenutila ho k něčemu, nevydirala. Sice se sebeposkozuji, ale tak, aby o tom nikdo nevěděl, když je mi psychicky zle, ne tedy demonstrativne. Každý s HPO je jiný, někdo třeba může dělat hysteraky, vydírat… Ale to už je pak zas spis histrionska porucha osobnosti. Pokud ho miluješ a chová se nějak v rámci mezi… Tak i s lidmi s HPO můžeš mít vztah. Doporučuji přečíst si knížku od Rohra Hraniční porucha osobnosti a nebo pokud jsi z Prahy, tak organizace Kaleidoskop má skupiny pro blízké, nebo poskytuje individuálně poradenství třeba i partnerům lidí s HPO. Držím palce. Samozřejmě to s ním nemusí být med ve vztahu, ale ani peklo, jak ti tady lidé asi budou psát. Dej mu šanci a uvidíš, odejít že vztahu můžeš, když to s ním nepůjde dávat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
5.10.21 16:29

A jak partneri berou to, ze se poskozujete-kdyby na to prisli? kdy se to bere jako demonstrativni a kdy jako kvuli bolesti?

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
5.10.21 16:30

A jeste by me moc zajimalo clovek s HPO jako rodic-matka/otec jestli je to pro ne mozne? podotykam ze clovek ktery se leci-AD a AP

• Citovat
  • Nahlásit
18376
5.10.21 16:35
@Anonymní píše:
A jeste by me moc zajimalo clovek s HPO jako rodic-matka/otec jestli je to pro ne mozne? podotykam ze clovek ktery se leci-AD a AP

Jak dlouho se znate? :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2142
5.10.21 16:39

Pokud vím, tak HPO na rozdíl od bipolární poruchy není psychiatrická diagnóza jako taková. Je to případ spíš pro psychologa, zatímco BAP se léčit musí (měla by). Oboje není nic příjemného, pro partnera. Ale prostě HPO je v podstatě vada charakteru, povahový rys, na kterém se asi dost podepisuje i výchova a prostředí rodiny atd. Pokud má daný člověk nějakou sebereflexi, tak dochází na psychoterapii. Mohou k tomu pak být navázané asi opravdu diagnozy. Psychiatr by také asi napsal nějakou medikaci, ale je na rozdíl od BAP to není nemoc. Hlavně tedy napsat, že osoba s HPO bude určitě ve vztahu dělat to a to a to, je prostě pitomost. Že to dělá jeden, neznamená, že to jako přes kopírák bude vypadat stejně i u druhého. Co je ale jisté, pokud chceš mít pohodový život, spíš si najdi nejlépe někoho bez BAP, HPO a jiných psychických zádrhelů… :?

Edit: jednou jsem měla krátký vztah s chlapem (asi) s HPO, a ani kdyby na to neměl zkratku, tak by nakonec skončil v propadlišti dějin. Byl žárlivý, přehnaně dával najevo náklonnost, ale na druhou stranu byl strašně nestálý ve všem a měl velký problém se sebevědomím, což kompenzoval frajeřením. Pár měsíců s ním mi stačilo. Ke konci ho okouzlila nějaká jiná, to mě se hodilo a dala jsem mu kopačky. Což on na ulici oplakal… Myslím, že ani hollywoodský scénárista by větší doják nevyplodil. Pak jsem mluvila s kamarádkou psycholožkou, a ona pravila „hmmm typický hraničář“.

Příspěvek upraven 05.10.21 v 16:57

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4233
5.10.21 16:39
@Anonymní píše:
A jak partneri berou to, ze se poskozujete-kdyby na to prisli? kdy se to bere jako demonstrativni a kdy jako kvuli bolesti?

No moji partneři věděli, že se sebeposkozuji, oni zas měli jiné své mouchy. Já to jinak nedělám demonstrativne, ale když je mi špatně, mám depresi, sebenenavist… S dětmi nevím, ty nemám, ale myslím, že jsou hranicari, kteří je klidně mít můžou. Ještě mě napadají stránky nejsempsychopat ty založily 4 holčiny myslím, které mají samy HPO a úspěšně s ní bojují a pořádají různé besedy, i na YouTube jsou záznamy nějakých besed. Já nevím, jak se zrovna u tvého přítele HPO projevuje.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
5.10.21 16:41
@Anonymní píše:
Dekuji za reakci. A Vase zkusenost byla s clovekem co se lecil a nebo nemoc…nevim jak to rict-prechazel?

Je to porucha osobnosti a ta je nevyléčitelná.

Léčil se ale ono je to skoro jedno. Antidepresiva ani antipsychotika osobnost neovlivňují. Ovlivňují deprese, úzkosti ale ta osobnost je pořád stejná.

Blbý je když je potřeba něco závažného řešit nebo být nepříjemná pokud ten člověk dělá něco co nemá. To je hned že je nemocný a bla bla. Případně skončí po stopadesáté v léčebně (to je u HPO typické že jsou věčně v léčebnách protože nedokážou žít „normálně“ mimo zdi ústavu) a obviňuje z toho partnera :roll:
Přece nemůžeš být nepříjemná na někoho kdo se zrovna pořezal.. jenže život je často nepříjemný a s tím mají tyhle lidi problém. Chtějí aby na ně byl každej jenom milej, jak není tak se hroutí a sebepoškozují a páchají demostrativní pokusy o sebevraždu. Ta emoční labilita je tam ohromná, plus velmi nízká frustrační tolerance - všechno jim hned vrcholně ublíží.

Osob s HPO znám cca 5, z toho jeden byl partner. To co píšu bylo u nich všech velmi podobné.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
5.10.21 16:42

Par mesicu ale sama vim ze deti chci tak premyslim o budoucnosti.je mozne cloveku s HPO nejak pomoci? u neho je hlavne problem pry s nejistotou, strachem ze samoty a celkove ma asi problem sam se sebou, ale nevsimla jsem si nikdy ze by byl agresivni

• Citovat
  • Nahlásit
8657
5.10.21 16:44

Mam kamaradku, ma hpo, 4 deti a je skvela mama. Prosla v detstvi zneuzivanim a ma to z toho. Jako kamaradka je v pohode. Obcas je takova jakoby tvrdsi v nevhodny situaci ale to je vse..z myho pohledu teda.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
5.10.21 16:44
@Anonymní píše:
Je to porucha osobnosti a ta je nevyléčitelná.

Léčil se ale ono je to skoro jedno. Antidepresiva ani antipsychotika osobnost neovlivňují. Ovlivňují deprese, úzkosti ale ta osobnost je pořád stejná.

Blbý je když je potřeba něco závažného řešit nebo být nepříjemná pokud ten člověk dělá něco co nemá. To je hned že je nemocný a bla bla. Případně skončí po stopadesáté v léčebně (to je u HPO typické že jsou věčně v léčebnách protože nedokážou žít „normálně“ mimo zdi ústavu) a obviňuje z toho partnera :roll:
Přece nemůžeš být nepříjemná na někoho kdo se zrovna pořezal.. jenže život je často nepříjemný a s tím mají tyhle lidi problém. Chtějí aby na ně byl každej jenom milej, jak není tak se hroutí a sebepoškozují a páchají demostrativní pokusy o sebevraždu. Ta emoční labilita je tam ohromná, plus velmi nízká frustrační tolerance - všechno jim hned vrcholně ublíží.

Osob s HPO znám cca 5, z toho jeden byl partner. To co píšu bylo u nich všech velmi podobné.

a kdyz u neho jde spis o problem se sebou a prehnane reakce? ale nedela zadne extempore

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat