Život s hysteriky - poraďte

Anonymní
13.2.16 18:18

Život s hysteriky - poraďte

Ahoj,

tchýně hysterická (zažila jsem urážení, útěky z domu, kdy jsme ji hledali i trucování celý den v posteli či když s námi celý víkend, když jsme přijeli s dětmi, nemluvila) - nejvíc to asi odnesl tchán (v minulosti toho bylo víc, popisovat zde nechci), my pak bydleli dost daleko, takže jsem omezila návštěvy (ona pak byla naštvaná) či nepřistupovala na její hry a snažila se to manželovi vysvětlit - neúspěšně, tchýně zamrčela a on skákal. Tchýně mi vadí nejmíň, koneckonců s ní z rodiny vycházím vpodstatě nejlíp já.

Hysterický manžel - když byl mladší, tak to nějak šlo anebo jsem líp zvládala, ale jak stárne, začíná být víc a víc výbušný, má fakt velké konflikty s dcerou, uráží se, trucuje, bohužel se naučil se mnou manipulovat. Někdy zvládám, někdy ne. Když se to týká mě, mávnu rukou, zvládnu, jedu dál, ale naučil se útočit na dceru. No a mě „trestá“ různými způsoby - nemohu jet s ním na dovolenou, zapře peníze, „reguluje“ s kterými jeho známými se mohu bavit, nemluví se mnou, je cholerický…

Hysterická dcera - dlouho nebylo nic znát, jen trochu křehčí psychika, nicméně v dospívání začala dělat taky hysterické scény - uráží se, trucuje, lže. Vztah s tátou, ač se snažím moc, je úplně KO.

A já mezitím lítám. Oba by nejradši, abych se jim plně podřídila, tj. byla doma, uklízela a vařila, čekala na ně až přijdou, obsluhovala je, jsem i hromosvod stížností a jejich výpadů.

V poradnách jsme byli, manžel se vždycky „divil“, proč tam je, když doma je vše ok (divadlo), dcera chvílemi náhled má a chodí na terapii.

Co s tím, totálně se devastují vztahy a nejhůř jsem na tom já, protože cítím, že ztrácím partnera, případně i dítě. A psychicky mě to ničí, ta neustálá tenze, dusno, co zas bude. nemáte někdo zkušenost, co s tím? Ď.

• Citovat
  • Upravit
Napsat příspěvek

Reakce:

Inaris
13.2.16 18:32

Mám.
Stojí to za starou belu. Kdyby šlo jen o chlapa, řekla bych, ať to zabalíš.
Bohužel hysterie není něco, co by se dalo napravit. To se musí buď jenom vydržet, nebo to skončit.
Argumenty a přesvědčování jsou k ničemu, oni to sice vyslechnou, kývnou, uznají chybu, ale za týden znova kvůli komárovi trucunk.
Dcera už je skoro dospělá?

P. S. Jen jsem si tak vzpomněla na moji ráznou mámu. Ta by ty hysteriky dobila jako koně. :D Jakmile by chlap nebo děcko natáhlo obličej, už by ji měli. :D
Samozřejmě se to takhle řešit nedá, to jsem si jen vzpomněla na máminy výchovné metody. :D

• Citovat
  • Upravit
Anonymní
13.2.16 18:38

@Inaris

Jejda, no jo, fakt, manžel u sebe vinu nevidí, nedej bože, kdybych začala vyčítat (to mu dělala máma a má z toho trauma dodnes, vyprávěl mi to), dcera jakous sebereflexi má, slíbí, že na tom zapracuje, vydrží to nějakou dobu, ale pak to zase začne. Jo, skoro dospělá je.

• Citovat
  • Upravit
6639
13.2.16 18:38

Buď taky hysterická a tak, aby si z toho ti tvoji dárečci sedli na prdel!

legrace, asi to máš hodně těžký :hug:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
13.2.16 18:45
@suricata píše:
Buď taky hysterická a tak, aby si z toho ti tvoji dárečci sedli na prdel!legrace, asi to máš hodně těžký :hug:

To jsem svého času zkoušela praktikovat - dořvat manžela jako malé děcko, slzy, pláč - poslední dvě už byly spíž z vyčerpání a zoufalství. Zvlášť ty slzy na něj platily (tchýně). Účinek byl jen na chvíli, mě to ale hrozně devastovalo a vyčerpávalo, nejsem ta povaha. Asi by se ze mě stala troska.

• Citovat
  • Upravit
Inaris
13.2.16 18:49
@Anonymní píše:
@InarisJejda, no jo, fakt, manžel u sebe vinu nevidí, nedej bože, kdybych začala vyčítat (to mu dělala máma a má z toho trauma dodnes, vyprávěl mi to), dcera jakous sebereflexi má, slíbí, že na tom zapracuje, vydrží to nějakou dobu, ale pak to zase začne. Jo, skoro dospělá je.

To znám, uslzené oči, jak nesnáší výčitky, jsem viděla hned při druhém setkání. A co se z toho vyvinulo??? Výčitky týden co týden ale kvůli nesmyslným kravinám. On udělal chybu, ale mistrně to dokázal převrátit na mě, že kdybych já neudělala to a to, tak on by nemusel být hysterický. (slovo hysterický samozřejmě nepoužil, to si nepřiznal, protože ve společnosti je přece hysterická jen ženská, která při hádce zvýší hlas - byla by dobrá důrazná osvěta mezi lidmi). :)
Jo, tůdle.
S hysteriky od té doby i kvůli jiným věcem slitování nemám. Tihle ztraumatizovaní chudáci dokážou zdravého partnera svým hloupým jednáním tak ztraumatizovat sami, že je ten partner během pár měsíců na prášky. :lol: :cert:

Příspěvek upraven 13.02.16 v 18:54

• Citovat
  • Upravit
Inaris
13.2.16 18:52
@suricata píše:
Buď taky hysterická a tak, aby si z toho ti tvoji dárečci sedli na prdel!legrace, asi to máš hodně těžký :hug:

Ono to moc nejde, protože to je zase voda na jejich mlýn, jak jsi k nim nespravedlivá a zlá a co já vím co ještě, když oni přece všecko myslí dobře.
A je fakt, že kdo je vychován normálně a nepotřebuje k životu ani urážení se, ani řvaní, tak to má opravdu složité.

• Citovat
  • Upravit
Inaris
13.2.16 18:53

Zakladatelko, a jaké máš možnosti?

• Citovat
  • Upravit
49236
13.2.16 19:02
@Anonymní píše:
Ahoj,

tchýně hysterická (zažila jsem urážení, útěky z domu, kdy jsme ji hledali i trucování celý den v posteli či když s námi celý víkend, když jsme přijeli s dětmi, nemluvila) - nejvíc to asi odnesl tchán (v minulosti toho bylo víc, popisovat zde nechci), my pak bydleli dost daleko, takže jsem omezila návštěvy (ona pak byla naštvaná) či nepřistupovala na její hry a snažila se to manželovi vysvětlit - neúspěšně, tchýně zamrčela a on skákal. Tchýně mi vadí nejmíň, koneckonců s ní z rodiny vycházím vpodstatě nejlíp já.

Hysterický manžel - když byl mladší, tak to nějak šlo anebo jsem líp zvládala, ale jak stárne, začíná být víc a víc výbušný, má fakt velké konflikty s dcerou, uráží se, trucuje, bohužel se naučil se mnou manipulovat. Někdy zvládám, někdy ne. Když se to týká mě, mávnu rukou, zvládnu, jedu dál, ale naučil se útočit na dceru. No a mě „trestá“ různými způsoby - nemohu jet s ním na dovolenou, zapře peníze, „reguluje“ s kterými jeho známými se mohu bavit, nemluví se mnou, je cholerický…

Hysterická dcera - dlouho nebylo nic znát, jen trochu křehčí psychika, nicméně v dospívání začala dělat taky hysterické scény - uráží se, trucuje, lže. Vztah s tátou, ač se snažím moc, je úplně KO.

A já mezitím lítám. Oba by nejradši, abych se jim plně podřídila, tj. byla doma, uklízela a vařila, čekala na ně až přijdou, obsluhovala je, jsem i hromosvod stížností a jejich výpadů.

V poradnách jsme byli, manžel se vždycky „divil“, proč tam je, když doma je vše ok (divadlo), dcera chvílemi náhled má a chodí na terapii.

Co s tím, totálně se devastují vztahy a nejhůř jsem na tom já, protože cítím, že ztrácím partnera, případně i dítě. A psychicky mě to ničí, ta neustálá tenze, dusno, co zas bude. nemáte někdo zkušenost, co s tím? Ď.

manžel se nezměnil za xxxx let, nepřišlas na to, jak se s ním dá žít, pravda je, že už nebožtík Plzák říkával - psal, že s hysterikem se žít nedá a že je to zakázaný typ partnera… prostě za mě - zdrhej než tě zničí.. a že našlápnuto k tomu máš - nechat se

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
13.2.16 19:03
@Inaris píše:
Zakladatelko, a jaké máš možnosti?

To je to, co nevím. Zpočátku dostával absolutní svobodu (já na MD, ale on třeba čtyři dny pryč, protože podnikal a „musel“), jenže pak jsem přišla na to, že sice tvrdil, že pracuje u rodičů, ale nebyl tam. Ale dobrý, neřešila jsem, neměla jsem kam jít s dětmi a ani za co - tedy totálně závislá.

pak nějakou dobu fungovaly peníze - měla jsem docela vysoký plat, žili jsme skromně, takže jsem mu vždy dala uspořené peníze a byl na nějakou dobu klid. Jenže částky se zvyšovaly, doba klidu se zmenšovala, říkala jsem si, že to prostě takhle dlouho neufinancuju.

pak jsem ho po nějakou dobu zkoušela „zdusit“ - viz výše

pak vysvětlovat

pak jsem po něm po jeho dvou problémech chtěla konečně příspěvek na domácnost (cca 10 let neplatil) a od té doby se to všechno hrozně zhoršuje

a ted ta holka do toho

proto přemýšlím, co dál, hlavně mě to strašně ničí a rozhodla jsem se to řešit

• Citovat
  • Upravit
49236
13.2.16 19:03
@suricata píše:

to je to o co jim ale jde - živná půda pro hysterii - v tom si libují a jsou jak ryby ve vodě

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3053
13.2.16 19:07

Dcery je mi líto, pravděpodobně je to výsledek zhoubého vlivu otce nebo to může být i genová záležitost a ona za to nemůže jakého muže sis vybrala jako partnera a otce dítěte.
Ve vztahu k maželovi bys měla jasně stanovit vlastní hranici, a tu si bránit za každou cenu. Pokud tě „trestá“ nemluvením nebo dalšími tresty, jako že nepojedeš na dovolenou atd. zavání to silně manipulací a zneužíváním. Nechápu, jak si něco takového můžeš nechat líbit. Ty si nikdy neuvažovala odejít ze vztahu?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Inaris
13.2.16 19:31
@jdukolem píše:
to je to o co jim ale jde - živná půda pro hysterii - v tom si libují a jsou jak ryby ve vodě

A ještě pak můžou vyčítat oni. :?

• Citovat
  • Upravit
8941
13.2.16 19:34

No, být tebou tak už se o nic nesnažím, myslím že z tvé strany bylo snahy dost, teď je řada na něm :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Inaris
13.2.16 19:37
@Anonymní píše:
a od té doby se to všechno hrozně zhoršuje …
proto přemýšlím, co dál, hlavně mě to strašně ničí a rozhodla jsem se to řešit

Hmmm, asi Tě tu všechny chápeme.
No, zkus si především na papíře rozpočítat, jak jsi na tom finančně sama… jestli bys utáhla aspoň malý podnájem nebo případně bys dosáhla na hypošku na jednopokoják…
O dceru bych se zas tak nebála, co jsem tedy já potkala za materiál, tak ten se o sebe uměl dost dobře postarat.
Předpokládám, že dcerka je šikovná, maximálně holt bude vytáčet nějakého toho svého partnera. Ono to zas není tak, že by hysterici byli nemohoucí. Jsou „jen“ otravní :-).
Nepsala jsi, kolik jí je. Jestli 18 nebo 22… jestli studuje nebo ne…
Chápu Tvoje váhání, ale dokážu si představit peklo, v němž žiješ, a taky tu svobodu a hluboký nádech, pokud se dokážeš nějak odpoutat.

Příspěvek upraven 13.02.16 v 19:38

• Citovat
  • Upravit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama