Život se základním vzdělání

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
3
2.1.22 17:29

Život se základním vzdělání

Ahoj, jsem ve čtvrtém ročníku na stavební škole. Letos budu maturovat. Bohužel jsem si vybrala školu, která je nad moje síly. Mám z ní neustálý stres a úzkosti a podepisuje se to na mém zdraví. Kantoři se zdají být bezcitní, mají na nás velmi vysoké nároky. Třetím ročníkem jsem stěží prošla. Mám z maturity obrovský strach a tak nějak je ve mně furt pocit, že to nemám šanci zvládnout a že s končím se základním vzděláním. Chtěla jsem se zeptat, je to opravdu tak strašné, jak o tom všichni mluví? Nebo máte s tím nějaké zkušenosti? Děkuju

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
10423
2.1.22 17:31

@12Anna03 Sem to nepiš tady má úplně každý VŠ :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
560
2.1.22 17:32
@12Anna03 píše:
Ahoj, jsem ve čtvrtém ročníku na stavební škole. Letos budu maturovat. Bohužel jsem si vybrala školu, která je nad moje síly. Mám z ní neustálý stres a úzkosti a podepisuje se to na mém zdraví. Kantoři se zdají být bezcitní, mají na nás velmi vysoké nároky. Třetím ročníkem jsem stěží prošla. Mám z maturity obrovský strach a tak nějak je ve mně furt pocit, že to nemám šanci zvládnout a že s končím se základním vzděláním. Chtěla jsem se zeptat, je to opravdu tak strašné, jak o tom všichni mluví? Nebo máte s tím nějaké zkušenosti? Děkuju

A vůbec nad tím takto nepřemýšlej. Hecni se a pak si oddychneš. Když to nedáš napoprvé, je možnost si to opravit. Zvládla jsi tři roky, tohle je poslední krůček.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1172
2.1.22 17:33

Kliid, nevim na jake jsi stavebni prumyslovce, ale ja delala jednu z prazskych a kdyz uz nechaji profesori do 4. dojit, podrzi te i u maturity :mavam: sezen si doucovani :mrgreen: a ver ze ve stavebnictvi je sranda, nikdy bych v jinem oboru byt nechtela… zacni u nejake stavebni firmy jako pripravar a uvidis, ze praxe je zcela jina nez skola :palec: a v dnesni dobe je obrovska poptavka ve stavebnictvi, takze kdyz uz to studujes tak se toho drz, uvidis v praxi :pankac:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Lucaik
2.1.22 17:35

Nepodceňuj se ❤️ Když už jsi došla do čtvrtého ročníku, tak to zvládneš i kdyby se čtyřkami. Já z určitých důvodů ukončila střední, také vysoké nároky… mám jen zakládku. Práci si našla a spokojenost i se zakladkou. Spolužačky, co úspěšně dokončili střední jsou za pokladnou nebo doplňují zboží

• Citovat
  • Nahlásit
188
2.1.22 17:38
@Lucaik píše:
Nepodceňuj se ❤️ Když už jsi došla do čtvrtého ročníku, tak to zvládneš i kdyby se čtyřkami. Já z určitých důvodů ukončila střední, také vysoké nároky… mám jen zakládku. Práci si našla a spokojenost i se zakladkou. Spolužačky, co úspěšně dokončili střední jsou za pokladnou nebo doplňují zboží

Ty seš solidně mimo. Všichni s maturou doplňují zboží a ty se základkou jsi ředitelka, ne? Vytáhni ruku z nočníku a dodělej si školu.
Zakladatelko, kousni se a dodělej to. Za blbý půlrok budeš vysmátá a s dokončeným středoškolským vzděláním.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
27277
2.1.22 17:42

Znám pár lidí, co mají základku a nemají se zle, ale ty už máš většinu školy za sebou, tak to nevzdávej, hecni se, makni a dodělej to, i kdybys měla mít samé 4.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2977
2.1.22 17:42
@Annabela11 píše:
@12Anna03 Sem to nepiš tady má úplně každý VŠ :mrgreen:

Ach, kdyby jen jednu! Zde se to jen hemží absolventy Etonu+ Oxfordu :roll:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10423
2.1.22 17:45
  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10967
2.1.22 17:58
@Lucaik píše:
Nepodceňuj se ❤️ Když už jsi došla do čtvrtého ročníku, tak to zvládneš i kdyby se čtyřkami. Já z určitých důvodů ukončila střední, také vysoké nároky… mám jen zakládku. Práci si našla a spokojenost i se zakladkou. Spolužačky, co úspěšně dokončili střední jsou za pokladnou nebo doplňují zboží

A proto ses dnes zaregistrovala? Kvůli tomuto příspěvku?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
SAJ
12106
2.1.22 17:59
@llida píše:
Kliid, nevim na jake jsi stavebni prumyslovce, ale ja delala jednu z prazskych a kdyz uz nechaji profesori do 4. dojit, podrzi te i u maturity :mavam: sezen si doucovani :mrgreen: a ver ze ve stavebnictvi je sranda, nikdy bych v jinem oboru byt nechtela… zacni u nejake stavebni firmy jako pripravar a uvidis, ze praxe je zcela jina nez skola :palec: a v dnesni dobe je obrovska poptavka ve stavebnictvi, takze kdyz uz to studujes tak se toho drz, uvidis v praxi :pankac:

Zakladatelka má za sebou druhák a třeťák v covidovém režimu, kdy neproběhla přirozená probírka studentů a kdy ti nejslabší neodešli na jednodušší školy. Takže ne, na obvyklou shovívavost učitelů bych letos určitě nespoléhala.

Zakladatelko, nepopírám, že to tvůj ročník odnesl nejhůř že všech, čeká tě maturita, která po dvou letech nejspíš proběhne v plném rozsahu. I já mám doma maturanta a maturanty učím.

Z vlastní zkušenosti tě ale mohu uklidnit, ten, kdo se připraví a naučí, nakonec zdárně odmaturuje - a je opravdu fuk, zda v prvním, druhém nebo třetím termínu. Neboj se, neházej fintu do žita a nauč se. A bude to dobrý. :hug:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
26306
2.1.22 18:01
@ropucha 02 píše:
Ach, kdyby jen jednu! Zde se to jen hemží absolventy Etonu+ Oxfordu :roll:

Tady je to samej Harvard. :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
26306
2.1.22 18:02
@karkarka píše:
A proto ses dnes zaregistrovala? Kvůli tomuto příspěvku?

Je to trollík. Ať už jde zítra do školy.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2952
2.1.22 18:03
@12Anna03 píše:
Ahoj, jsem ve čtvrtém ročníku na stavební škole. Letos budu maturovat. Bohužel jsem si vybrala školu, která je nad moje síly. Mám z ní neustálý stres a úzkosti a podepisuje se to na mém zdraví. Kantoři se zdají být bezcitní, mají na nás velmi vysoké nároky. Třetím ročníkem jsem stěží prošla. Mám z maturity obrovský strach a tak nějak je ve mně furt pocit, že to nemám šanci zvládnout a že s končím se základním vzděláním. Chtěla jsem se zeptat, je to opravdu tak strašné, jak o tom všichni mluví? Nebo máte s tím nějaké zkušenosti? Děkuju

Ano je to tak strašné. Popros rodiče, ať ti zaplatí doučování a tu školu dodělej za každou cenu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
560
2.1.22 18:17

@12Anna03 bez toho papíru máš extrémně omezené pole působnosti kam tě přijmou, ano můžeš třeba podnikat. Ale málokterá firma ti dá šanci na prokázání toho co v tobě je. A mne je jasné že to je náročné a člověku se nechce a cítí se bezmocný a k ničemu. Ale raději si přijď pro povzbuzení, určitě se nevzdávej.

S tím papírem si naopak můžeš vydobit cestičku tam, kam dřív brali jen VŠ. Mám to několikrát v přímém přenosu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat