Život v suterénním bytu v RD - zkušenosti?

Anonymní
21.8.21 21:22

Život v suterénním bytu v RD - zkušenosti?

Ahoj, nedávno jsem sem psala ohledně příspěvku na bydlení na byt…

Ale jedná o byt suterréní v rodinném domě, nad ním tři byty, jde vlastně o 1+1, dámy obě tvrdí, že tam nikdy plísně nebyly, vlkost taky ne atd. Já už mám v pondělí podepsat smlouvu a chce hezky penízky jak realitačka, tak madam jako kauci a zaplatit 25.8. nájem a stěhovala bych se v září.
Padají na mě (po zkušenostech) obavy, mám zvířátka a začla jsem o suterréním bytech hodně číst. Okna nejsou u stropu, ale z venku jsou hned u země, napadlo mě, co když bude jen hodně pršet? Což má zítra. Hodlám si sebou vzít i měřič vlkosti :mrgreen:
Už jsem 5 měsíců v pěkných plísních a vlhkosti žila, před lety, tam doslova tekla voda a nerada bych za měsíc zjistila, že je problém. Nevím, ani jak s hlukem nademnou, proto jdu až později odpoledne.
Byla jsem tam sice už, ale to bylo 5 minut šup šup kolem poledne.
Mám hodně zdravotních problémů a nerada bych si přidělala další a zvířátka mám jako děti, takže se obávám, abysme se po měsíci nehádaly, že dávám výpověď, ale tři měsíce tam rozhodně nebudu, protože samozřejmě paní musí vědět, jak to tam funguje, mám prostě divný pocit. :think:

Máte někdo zkušenosti?

Já vím, že stačí hezky vymalovat na bílo a nazdar, problémy začnou hned začátkem října.
Taky vytopení… prý stačí zálohy na vodu, topení (plynový kotel) a elektřina 2500kč měsíčně :think:

Příspěvek upraven 21.08.21 v 21:27

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
32540
21.8.21 21:24
@Anonymní píše:
Ahoj, nedávno jsem sem psala ohledně příspěvku na bydlení na byt…

Ale jedná o byt suterréní v rodinném domě, nad ním tři byty, jde vlastně o 1+1, dámy obě tvrdí, že tam nikdy plísně nebyly, vlkost taky ne atd. Já už mám v pondělí podepsat smlouvu a chce hezky penízky jak realitačka, tak madam jako kauci a zaplatit 25.8. nájem a stěhovala bych se v září.
Padájí na mě (po zkušenostech) obavy, mám zvířátka a začla jsemo suterréním bytech hodně číst. Okna nejsou us tropu, a le z venku jsou hen du země, napadlo mě, co když bude jen hodně pršet? Což má zítra. Hodlám si sebou vzít i měřič vlkosti :mrgreen:
Už jsme 5 měsíců v pěkných plsíních a vlkosti žila, před lety, tam doslova tekla voda a nerada bych za měsíc zjistila, že je problém. Nevím, ani jak s hlukem nademnou, proto jdu až pozdjěi odpoledne.
Byla jsem tam sice už, a le to bylo 5 minut šup šup kolem poledne.
Mám hodně zdravotních problémů a nerada bych si přidělala dalšía zvířátka mám jak děti, takže se obávám, abysme se po měsíci nehádaly, že dávám výpověď, ale tři měsíce tam rozhodně nebudu, protože samozřejmě paní musí vědět, jak to tam funguje, mám prostě divný pocit. :think:

Máte někdo zkušenosti?

Já vím, že stačí hezky vymalovat na bílo a nazdar, problémy začnou hned začátkem října.
Taky vytopení… prý stačí zálohy na vodu, topení (plynový kotel) a elektřina 2500kč měsíčně :think:

proč zakládáš další diskusi

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
21.8.21 21:25

...

@vokishka píše:
proč zakládáš další diskusi

No protože není o příspěvku, ale jde mi o to bydlení samotné…

• Citovat
  • Nahlásit
1013
21.8.21 21:32

Ja osobne bych do toho nesla. Bydleli jsme v najmu ve viladomku ve 2 np a s plisni jsme bojovali dost. Kdyz se stehovali lide ze suterenu, tak rikali, ze tam meli pod kobercem normalne houby. A obi i smrdeli takovou tu zatuchlinou, ikdyz meli vyprano. Hodne zalezi, jak je udelana hydroizolace, jestli je zatepleno atd. V kazdym pripade to chce hodne topit a vetrat, hezky vymalovat na bilo ti opravdu nepomuze. S plisni je to, podle me, strasnej boj a to nemluvim o tom, ze to celou dobu dychas… :mavam:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
21.8.21 21:50

...

@TeSudička píše:
Ja osobne bych do toho nesla. Bydleli jsme v najmu ve viladomku ve 2 np a s plisni jsme bojovali dost. Kdyz se stehovali lide ze suterenu, tak rikali, ze tam meli pod kobercem normalne houby. A obi i smrdeli takovou tu zatuchlinou, ikdyz meli vyprano. Hodne zalezi, jak je udelana hydroizolace, jestli je zatepleno atd. V kazdym pripade to chce hodne topit a vetrat, hezky vymalovat na bilo ti opravdu nepomuze. S plisni je to, podle me, strasnej boj a to nemluvim o tom, ze to celou dobu dychas… :mavam:

Děkuji moc za příspěvek!

To vymalování jsem myslela, že majitel to hezky vymaluje, aby to nebylo znát a jak říkám, říjen a přijde problém. Přikládám fota, jak to máme v bytě v peneláku a zbytek je jak jsem bydlela s morčíkama v baráku.
Po odstěhování jsem byla 5 týdnů nemocná a myslím, že nějaké následky jsou pořád. Doma to dýcháme taky, viz foto, dokud neudělají střechu, tak to nemá cenu řešit a i když jsem tuto zimu víc větrala, tak se to udělalo v dalších pokojích.

Jinak koberec tam je, co je pod ním netuším, ale začínám být pěkně nahlodaná :(
Nejradši bych si to tam prošla, poseděla, změřila vlhkost, no jak blb :lol: Taky tam vede dost trubek i tlustých, tak si říkám, co to bude dělat :think:

Ještě jednou děkuji za sdílenou zkušenost. :kytka:

• Citovat
  • Nahlásit
40
21.8.21 21:56

Budu asi trochu mimo.. Ale v první větě čtu příspěvek na bydlení na byt. Tohle podle popisu nebude byt ale ateliér nebo něco takového. Opravdu je to zkolaudovane jako byt? Tak abys nenarazil tady. Jinak bydlet do suterénu bych asi nešla. Nejde jen o vlhkost ale i radon z podloží.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
21.8.21 21:58

...

@Verkahal píše:
Budu asi trochu mimo.. Ale v první větě čtu příspěvek na bydlení na byt. Tohle podle popisu nebude byt ale ateliér nebo něco takového. Opravdu je to zkolaudovane jako byt? Tak abys nenarazil tady. Jinak bydlet do suterénu bych asi nešla. Nejde jen o vlhkost ale i radon z podloží.

Ne příspěvek na to určitě nelze, s tím už jsme se „doma“ dohodly a smířily.

Radon???

• Citovat
  • Nahlásit
1013
21.8.21 22:02

Tak ono nejde o strechu, myslela jsem izolaci okolo baraku od spoda. Voda je mrcha, ta se ti dostane fskt uplne vsude a v zime to bude peklo!

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
21.8.21 22:09

...

@TeSudička píše:
Tak ono nejde o strechu, myslela jsem izolaci okolo baraku od spoda. Voda je mrcha, ta se ti dostane fskt uplne vsude a v zime to bude peklo!

Střecha - to je tady v paneláku, tvrdili, že jí dělali a je v katastrofálním stavu.

No právě, já potřebuju a morčátka taky min. 23 stupňů a realitačka je mladá koza - pardon, ale prostě je, takže ta řekne cokoliv.

Proto se bojím i toho, že budu topit na maximum celý den plus třeba přímotop a stejně to bude na prd a ještě bych doplácela jak blázen, 2500kč za vše mi přijde krásný, ale podezřelý.
Asi x krát se dušovala, jak tam žila pani, co tam porodila i miminko a pak ale majitelka něco o tom, že se s pánem nepohodli - no napadlo mě proč, ono se to člověku rozloží v hlavě a tlačí mě čas, tak hledám všechna info.
Začínám od toho díky vašim zkušenostem upouštět i díky info na netu. Škoda, že nelze najít zkušenosti předešlých nájemníků.

• Citovat
  • Nahlásit
40
21.8.21 22:11
@Anonymní píše:
Ne příspěvek na to určitě nelze, s tím už jsme se „doma“ dohodly a smířily.Radon???
např.
https://www.suro.cz/…radon-v-dome
  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
21.8.21 22:30

...

@Verkahal píše:
např.
https://www.suro.cz/…radon-v-dome

Zajímavé počtení. Že by mi majitelka měla měřit koncentraci Radonu, to by asi koukala :mrgreen:

No zatím tu slyším samá negativa, jakmile řeknu cokoliv realiťačce, tak trochu vyjede, že tam nikdy žádná plíseň nebyla. Mohla by to dát i písemně :mrgreen:
Má teda v inzerátu, že suchý byt či něco takového, ale taky napsané stylem: dodělala jsem sotva Zš a hrubku :zed:

Už jsem se chystala nakoupit čistící prostředky a tak a dnes to na mě padlo a teď jsem tedy nahlodaná až běda 8o

• Citovat
  • Nahlásit
1682
21.8.21 22:46

Můj ex takhle bydlel a plíseň neměl kupodivu. Byl to suterén ve vile ze 20. let. Ale byli tam velcí pavouci :D. A docela zima, bytná moc netopila. Ale ty plísně fakt ne. Divila jsem se. Jeho spolubydla choval nějakou havěť a v pohodě. Asi záleží dům od domu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
21.8.21 22:59

...

@Kolicek95 píše:
Můj ex takhle bydlel a plíseň neměl kupodivu. Byl to suterén ve vile ze 20. let. Ale byli tam velcí pavouci :D. A docela zima, bytná moc netopila. Ale ty plísně fakt ne. Divila jsem se. Jeho spolubydla choval nějakou havěť a v pohodě. Asi záleží dům od domu.

Pavouci mi nevadí, máme v bytě a existovat Tarantule býložravá, tak si jí snad i přeju :mrgreen:

Otázka je, co je zima?
Každý to má jinak.
Ono ze zákona snad stačí 18 stupňů.
Hlavně předpokládám, že tady by jela obě topení na max. pořád a pak je jedno tenké na wc.
Taky záleží, jak moc člověk v tom bytě tráví, vaří, koupe se, větrá, topí, když tam třeba jen přespává, ale to platí spíš o bytech. Nám se udělala první rok plíseň v kuchyni, protože jsme chtěly šetřit a málo tam topily.

Jinak děkuji moc za příspěvek :kytka:

• Citovat
  • Nahlásit
4958
22.8.21 07:37

My v podobném bytě nějakou dobu žili. Bez vody a plísní. Byla tam logicky více tma (přece jen, suterén), zima nám ani nepřišla, protože máme raději trochu chladnější prostor, ale bydlení to bylo fajn. Majitelé domu ten suterénní byt udělali jako první bydlení pro svou dceru, takže si na tom dali záležet. Jak to bude ve tvém nájmu, to těžko vyvěštit.

Nicméně mě jen napadlo, žes nad těmito věcmi možná mohla více přemýšlet dříve, než dva dny před složením kauce - ono je to vůči majitelce, která s tebou počítá a nejspíš ti dala přednost před někým jiným, takový dost blbý. A to, jak se teda vyjadřuješ o člověku, co ti poskytne střechu nad hlavou („madam“), pohrdlivá narážka na to, že bude chtít peníze apod., to jako uf. Hlavně, že morčátka, morčátka.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
22.8.21 10:23

...

@SlečnaDahlia píše:
My v podobném bytě nějakou dobu žili. Bez vody a plísní. Byla tam logicky více tma (přece jen, suterén), zima nám ani nepřišla, protože máme raději trochu chladnější prostor, ale bydlení to bylo fajn. Majitelé domu ten suterénní byt udělali jako první bydlení pro svou dceru, takže si na tom dali záležet. Jak to bude ve tvém nájmu, to těžko vyvěštit.Nicméně mě jen napadlo, žes nad těmito věcmi možná mohla více přemýšlet dříve, než dva dny před složením kauce - ono je to vůči majitelce, která s tebou počítá a nejspíš ti dala přednost před někým jiným, takový dost blbý. A to, jak se teda vyjadřuješ o člověku, co ti poskytne střechu nad hlavou („madam“), pohrdlivá narážka na to, že bude chtít peníze apod., to jako uf. Hlavně, že morčátka, morčátka.

Děkuji moc za zkušenost, tak ono jde o nějakou hydroizolaci atd. Jestli to dělal milující otec pro dceru, tak to chápu a je to fajn, že jste neměli žádný problém :palec:

Přemýšlím pozdě proto, že inzerát byt na netu a pak zmizel, pak se znovu objevil, tak jsem reagovala - realitačka prý byla na dovolené, tak ho stáhla, očividně na to nespěchají ani jedna. majitelka si musí být vědoma, s kým spolupracuje a mé zkušenosti jsou dost velké, jak řekl herec Hugh Laurie v seriálu Dr. House: Všichni lžou!
Bohužel, je to pravda. „Naše“ realiťačky, co nás stěhovaly byly zlatý ženský, ale i ty prostě neříkaly pravdu, to jsou desky proti hluku na tom stropě? Neee nejsou proti hluku a hned zamluvit. Prostě tak to chodí, takže když mi začla vyprávět o tom suchém bytě a pořád to opakovat, začlo mi to být divné a začla jsem googlit, předtím by mě to vlastně vůbec nenapadlo.
Majitelka je zdravá dáma, 73 let! dělá účto a žije tam několik lidí, asi rodina, vypadá, že se mají dost dobře a určitě ze sklepa neudělali obyč byt, aby někomu poskytli přístřeší, ale pro prachy.
Jeden čas bylo velmi módní předělat garáž a chtít za 30m2 kolem 11 000kč a vše bylo na černo, rok 2015 - 2016. Často snobové z vily.

Já se klidně rozhodnu až v pondělí, jí to určitě nezabije, zatím stejně nic neví, jelikož je prý na chatě, takže bych měla mít info ještě dnes, zda to platí.
Mě to problémy přidělat může i dalšímu členu rodiny a ano morčata jsou na prvním místě, nějaká cizí pani je pak hoodně daleko.
Jí jde o to pronajmout komukoliv, kdo nemá psa či kočku a vydělat, toť vše. Takže pokud to nevezmu já, ale někdo jiný, nezhroutí se jí z toho svět ani zdaleka.

Zatím jsme se dohodly s kamarádkou, ať to zkusím na 3 měsíce, ovšem smlouva je na rok, na dobu určitou :think:

Jako nemít určité problémy, které mě dost trápí, ani by mne toto nenapadlo.

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat