Život v zahraničí - děti a škola.

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
vero.mi
Povídálka 14 příspěvků 03.09.19 19:01
Zivot v zahranici - deti a skola.

Zivot v zahranici se starsim ditetem. Dotaz pro rodice ŠKOLALAČKU…???‍???‍???Chceme zit 1 rok ve Spanelsku. Mame deti, ktere jiz chodi na ZŠ. Jazyk neumi. Jak je to s prihlasenim do statni nebo soukrome skoly? Nebo dokonce je mozne sehnat si soukromou uvitelku, ktera by chodila denne domu? Umi nam tu nekdo poradit? Dekujeme.

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
pikola
Generální žvanilka 21954 příspěvků 03.09.19 19:07

Do školy by měli chodit, ale bude tam problém jazyk. Pokud neumí ani anglicky a jste tam jen na rok zkusila bych učit doma.

axelina
Závislačka 2885 příspěvků 03.09.19 19:19

Posílala bych do skoly kvuli jazyku..když už tam jste. ale aby jste pak tady udělali zkoušky musíte učit doma a je treba vyřídit pr papíru

Micaella22
Ukecaná baba ;) 1847 příspěvků 03.09.19 19:30

No tady vzdycky pozdvizeni z cizincu, co neumi ani ň a kvuli nim vazne vyuka… proc jen na rok? Tak tam posli makat chlapa, pokud jde o job. Letenky tam drahy nejdou. Koupeny s predstihem tam a zpet cca 1900,– treba na 4dny, i vic. To jde. Kvuli jednomu roku je odtrhnout od kamaradu, to vam podekujou. Ja bych takhle sobecka nebyla. Bud to planovat dopredu a ucit se jazyky, nebo se na to vybodnout.

vero.mi
Povídálka 14 příspěvků 03.09.19 19:43

@Micaella22 prosim vas. Muz bude prevazne v CR kvuli praci. Ve Span.budu zejmena ja s detmi, prave kvuli tomu, aby se jazyk deti naucily. Odpovidejte pouze, pokud muzete poradit k dotazu. Dekuji.

vero.mi
Povídálka 14 příspěvků 03.09.19 19:47

@axelina a zkousky na ZS v CR jsou kolikrat do roka?

Cenarius
Ukecaná baba ;) 1242 příspěvků 03.09.19 19:52
@vero.mi píše:
@Micaella22 prosim vas. Muz bude prevazne v CR kvuli praci. Ve Span.budu zejmena ja s detmi, prave kvuli tomu, aby se jazyk deti naucily. Odpovidejte pouze, pokud muzete poradit k dotazu. Dekuji.

Se tam tedy stehujete jen tak z hecu? Kdyz si takto chcete komplikovst zivot a zivot vasich deti, tak si to sama vyreste a nehledejte rady od jinych.

vero.mi
Povídálka 14 příspěvků 03.09.19 19:57

@Cenarius duvod jsem vam psala. Aby se deti naucily jazyk. Hledam radu od rodicu, kteri stejny problem rerisili.

Malaika1234
Kecalka 102 příspěvků 03.09.19 20:07

Španělština není náročná, já se ji dokázala naučit během pár měsíců, když jsem bydlela v latinské americe, ale hodně záleží, kde se člověk pohybuje, rozhodně pokud chete, aby se děti naučily jazyk, tak poslat do školy, pokud by byly doma a někdo by k nim chodil, tak by se toho moc nenaučily, když budou ve škole a budou se denně s tím jazykem setkávat, tak se ho snáze naučí, soukromé skoly můžou být placené a dražší, ale zase třeba můžou být více mezinárodní než státní školy, pokud děti neumí vůbec španělsky, tak pro ně může být náročné zezačátku chodit do školy, kde se vyučuje pouze španělsky, ale děti se učí jazyky rychle a pokud by k tomu měly nějaké dodatečné lekce španělštiny, tak by to nemuselo být tan náročné…ale poradit moc nedokážu, spíše bych si našla na faebooku třeba skupiny čechů žijících ve španělsku a ptala se tam, tam určitě budou mít lidi více zkušeností, jinak do české školy budou muset přijet aspoň 2× ročně na přezkoušení, vždy na konci pololetí, nebo budou muset pak o prázdninách dělat rozdílovky za celý rok, alespoň takto to většuinou chodí, ale budete si muset to domluvit se školou

vero.mi
Povídálka 14 příspěvků 03.09.19 20:17

@Malaika1234 dekuji za vas nazor. Do skupiny jsem se jiz prihlasila. Prijde mi, ze jsou tam zejmena bezdetni nb max s miminkem… :) diky

vokishka
Neúnavná pisatelka 15531 příspěvků 03.09.19 20:31
@vero.mi píše:
@axelina a zkousky na ZS v CR jsou kolikrat do roka?

buď vždy za pololetí, nebo na konci roku.

Pety2
Závislačka 2746 příspěvků 03.09.19 20:38

Ahoj, my zijeme v Nizozemi, oba jsme Cesi, takze doma se mluvi cesky, dcera tady musi ve 4 letech nastoupit do skoly, tak jsme ji od 2.5 let zacaly posilat do holandske skolky kvuli jazyku. Neumela ani n a popravdě ae tam aklimatizovala akvele, deti se jazyk uci strasne rychle, zvlast kdyz jim nic jineho nezbyva(proste tam nikdo cesky nerozumel), tak se musela rychle ucit jejich rec…urcite bych deti poslala spis do skol/kurzu nez doma, kdyz nemaji jinou miz ost, budou se ucit mnohem rychleji. Sama jsem byla na Erasmu rok ve Francii, pamatovala jsem si ze skoly jen uplne zaklady, ale vyuka ve francouzstine a ja tam byla jedina Ceska - za dva mesice jsem mluvila plynule! Sama jsem nechapala, ze to jde tam rychle, ale proste jsem od rana do vecera jiny jazyk neslysela…proste no pain, no gain…

Janina_81
Ukecaná baba ;) 2495 příspěvků 03.09.19 20:50

Na jeden rok to nemá cenu, nevím, o jak staré dítě se jedná, ale po roce se jakžtakž domluví, ale žádná sláva to nebude.

Staršímu synovi bylo 4.5, když jsme se přestěhovali do zahraničí, po půl roce byl schopny fungovat ve školce, po roce měl základy angličtiny, ale stejně nebyl schopen se plnohodnotně vyjádřit jako v češtině.

Spousta státních škol není zvědavá na cizince,
taky si musíte v české škole zařídit tzv docházku zvlášťnim způsobem, ne všechny školy to povolí. Poté musí dítě projít ukončením ročníku. Pokud nechce opakovat.

Není to jednoduché, za rok to podle mého nestojí.

Lenka_Hal
Extra třída :D 10109 příspěvků 04.09.19 03:21

Deti se uci rychle. Zacni do nich hustit jazyk uz ted, at maji na lepsi odraz par slovicek. Spanelstina je lehka, za par mesicu nebudou mit problem. Ja davala treba 3letaka do mistni skolky, po dvou tydnech uz vedel co ma delat, reagoval na pokyny..zacatek nebude lehky, ale i to patri k zivotu. :nevim:

lucenka
Hvězda diskuse 37628 příspěvků 04.09.19 03:36

Nepíšeš důležitou věc, kolik je dětem let. My se stěhovali do zahraničí v době, kdy kluk nastupoval do 1. třídy. Uměl pár základních slovíček v angličtině. Kolem Vánoc už se celkem slušně domluvil s kamarády. Ale měl rovnou ve škole hodiny angličtiny navíc místo výuky cizího jazyka. Teď je ve 3. třídě. Domluví se v pohodě, ale pořád mu dělá problém psaní, píše foneticky. Se starším dítětem, který neumí cizí jazyk, bych má rok do zahraničí nejela.byl by to jenom stres, který by přinesl jen malý užitek.

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama