Život v zahraničí s malým dítětem

Pff...
31.7.15 11:52

Život v zahraničí s malým dítětem

Ahoj holky
Chtěla bych se zeptat, jestli máte některá zkušenost s životem v zahraničí s malým dítětem. Jsem vystudovaný zootechnik s maturitou a bez praxe. A tady v ČR mám nouzi o zaměstnání. Tento obor není moc lukrativní a abych řekla pravdu, jsem zemědělec asi jako vy hodináři. Teď jsem zatím na mateřské (malinkému budou dva měsíce) ale už teď si lámu hlavu, kam půjdu pracovat, až mi mateřská skončí. Už jsem se smiřovala s kasou za lidlem a nebo nějakým úklidem, až mi sestřenice mého táty nabídla práci ve Švýcarsku. Za divokých totalitních let tam emigrovala a zřídila si tam dost nobl penzion, který prosperuje. A tady je ten první problém - jazyk. Žijí v té části Švýcarska, kde se mluví jen Francouzsky. Já se bohužel FJ nikdy neučila. Celý život dělám AJ. Francouzsky umím říct jen dobrý den, děkuji, Dáš si paštiku a chceš mít sex? :D. A další věc je můj malej. Bylo by to pro něj moc fajn, uměl by dva jazyky, Ale nedovedu si to představit. Asi bych tam jela po mateřský, ale jak mu domluvím školku, kde a jak ho mám přihlásit a pod. A další věc - můj přítel. Ten má gympl, celej život se učí Německy a anglicky, práci sice má ale našel by si jí i tam? Vůbec nevím. Obdivuji lidi který takto s celou rodinou emigrovali. Já emigrovat přímo nechci (jsem celkem vlastenec) jen tam když už pár let žít a vydělat si. Zní to všechno moc komplikovaně. Asi půjdu do toho lidlu. Díky za názory :mavam:

• Citovat
  • Upravit
Napsat příspěvek

Reakce:

Meha
31.7.15 11:57

@Pff… Zní to jako zajímavá nabídka.
Pokud Ti to nabídla Tvá příbuzná, tak by ses s ní určitě mohla pobavit i o těch dalších věcech - školce pro malého, práci pro přítele.
Nemusíte tam být navždy, získáte zkušenosti, jazyky, s tím se pak snadněji chytneš i tady.

• Nahlásit
  • Citovat
merde
31.7.15 11:58

Co na to partner? Mate v CR sve bydleni?
Musite chtit s partnerem oba, nicmene pokud vam sestrenice opravdu pomuze, tak to muze byt neuveritelna zivotni sance :palec:

• Nahlásit
  • Citovat
4578
31.7.15 11:58

Než ti skončí mateřská, máš dost času se na život v zahraničí připravit, resp. se jazyk naučit.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Pff...
31.7.15 12:00

@merde Než se nám narodil malý Ondra (neplánovaně) Už jsme byli jednou nohou v Australii. Takže kdyby tam měl dobrou práci, jel by hned

• Citovat
  • Upravit
2825
31.7.15 12:02

Já si myslím, že je to dobrá příležitost, být na tvém místě, brala bych ji všemi deseti. Máš dvouměsíční dítě a fůru času, než skončí mateřská, co takhle se učit francouzštinu? Abys měla alespoň hrubé základy, zbytek se naučíš za chodu. Pokud jde o přítele, myslím, že i když se tam mluví FR, neznamená to, že oni neumí německy nebo anglicky a že by si práci nenašel ;).

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Pff...
31.7.15 12:07

Díky za názory. S tou sestřenkou se vídáme málo, ale asi se jí na všechno vyptám. Studoval někdo FJ? Je hodně těžký? Jak moc se liší od AJ? Díky moc

• Citovat
  • Upravit
22767
31.7.15 12:10

Dneska už se moc za penězi nejezdí a už vůbec ne s dítětem. Možná jako bezdětná, kdybys sharovala nějakou spelunku s dalším a 6 a jedla bagety. Pokud chceš udržet nějakou úroveň, Švýcarsko je hodně drahé. Kde bys bydlela, živila bys i chlapa?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
merde
31.7.15 12:10
@Pff… píše:
Díky za názory. S tou sestřenkou se vídáme málo, ale asi se jí na všechno vyptám. Studoval někdo FJ? Je hodně těžký? Jak moc se liší od AJ? Díky moc

Francouzstina je, tedy alespon pro me sakra tezka. Ale kdybych mela prilezitost se ji ucit primo v prostredi, kde se pouziva, absolutne bych nevahala

• Nahlásit
  • Citovat
Meha
31.7.15 12:11

@Pff… Mně přišla fránina těžší než Aj, ale při troše vůle se určitě naučit dá.

• Nahlásit
  • Citovat
22767
31.7.15 12:12

Jinak bys neemigrovala, jen se přestěhovala. Mě se dcera narodila ve Španělsku, teď jsme v nemecku. A ještě mne napadlo, pokud bys pracovala jen ty a ne přítel, bude mít asi dost problémy s pojištěním.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Pff...
31.7.15 12:13

@pikola Jo, Toto mi proběhlo hlavou okamžitě. Přesně to co píšeš. Proto, jsem se šla zeptat i ostatních :)

• Citovat
  • Upravit
2874
31.7.15 12:13

Neváhala bych, ale co s dítětem? JE ještě malinké, kdo by ti jej tam hlídal? Pokud má sestřenice možnosti ohlídání dětí, moje volba by byla jasná.
Pokud ti nabídne i možnost půlročního ubytování v hotelu, než si našetříš na vlastní podnájem tam, neváhala bych!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
313
31.7.15 12:16

S malym ditetem se v zahranici zije uplne stejne jako doma - napriklad pro Svycary se o zadne zahranici nejedna a ziji tam urcite bezny kazdodenni zivot (z jejich pohledu). Samozrejme tady jde o to, ze kazda zeme ma jinou mentalitu, jine zvyklosti, jinak zorganizovanou zdravotni peci - ale o tom te muze prece informovat tvoje pribuzna. Dale muzes zkontaktovat ceske velvyslanectvi nebo ambasadu ve Svycarsku - zeptej se na kontakt na nejaky krajansky spolek a posli jim svoje dotazy, zda by ti nekdo nepomohl.
Dale co se tyce jazyku - co za praci bys tam delala? Treba takova uklizecka pokoju se s nikym vybavovat nemusi a jazyk se doucis postupne, jak tady uz lidi psali, muzes si osvojit zaklady a nejlepsi skola je zit v dane zemi. Zalezi, jestli ti jazyky jdou.
Preju hodne stesti.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
313
31.7.15 12:21

Jinak dodavam, ze ziju 15 let ve Spanelsku a mam trileteho syna. Doporucuju si zjistit, jak dlouha je materska v danem state, kam se chystas, jak tam funguji jesle, skolky a skoly (proces zapisu a prijeti, otviraci doba, ceny…) jestli zamestnavatele vychazi maminkam vstric - jake jsou tam uvazky, zda existuje paragraf, jak dlouho a casto jsou skolni prazdniny atd.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama