Reklama

Životko, nebo pojištění hypotéky?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Kat80
Ukecaná baba ;) 1110 příspěvků 2 inzeráty 31.01.17 12:35
Životko nebo pojištění hypotéky?

Ahoj všem,
potřebovala bych poradit od zkušenějších. Kupujeme byt a vzhledem k financím si nechal partner udělat životní pojištění od ČPP za 759,– a k tomu OK Double za 262,– celkové krytí je pro případ smrti a invalidity. Smlouva je podepsaná, ale ještě jsem první platbu nezaplatila. Teď jsem si všimla, že je to životko až do 80 let. Nechápu proč, když hypotéku budeme mít do 65 let věku. Jsem na sebe naštvaná, že jsme se asi nechali napálit, a uvažuji, že si necháme udělat jenom pojištění k hypotéce od banky. Jaký je Váš názor, životko ale předělat smlouvu do 65 let nebo jenom pojištění od banky?
Moc děkuji za reakce

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Reakce:

Svistice
Neúnavná pisatelka 16930 příspěvků 1 inzerát 31.01.17 12:52

@Kat80 My máme oboje - pojištění k hypotéce od banky (to bylo povinné) - je vinkulované ve prospěch banky na pokrytí zvývající hodnoty úvěru.
A pak má muž ještě extra (to měl založené již mnoho let před tím, než jsme řešili bydlení) a to je „pro rodinu“, kdyby něco.

Nicméně to životko samozřejmě asi budete moct vypovědět po doplacení hypotéky, ne? Na druhou stranu, čím dýl jsi pojištěná, tím líp pro tebe. V těch 65 už tě nikdo za rozuné peníze nepojistí. Takhle když se zrakvíš v 66, tak rodina dostane pojistné plnění.

Uživatel je onlineTichošlápek
Echt Kelišová 9620 příspěvků 31.01.17 12:56

Mame oboje ;)

Kat80
Ukecaná baba ;) 1110 příspěvků 2 inzeráty 31.01.17 12:56

Já si právě říkám, jestli by mě nestačilo jenom to pojištění od banky. Nechce se mě platit pojistku do 80 let a ještě k tomu z důchodu. Přijde mi to zbytečný. Vím, že se nám může stát cokoliv a kdykoliv, ale já si tohle vůbec nepřipouštím. Můžu se zeptat kolik cca stojí to pojištění od banky?

Svistice
Neúnavná pisatelka 16930 příspěvků 1 inzerát 31.01.17 13:01

@Kat80 To záleží, co tam máš, jak vysoká je pojistná částka (hodnota hypotéky), jaká jsi riziková skupina. U nás asi 900 (takže je dražší, než měl chlap to svoje, ale ta nemá tak vysoké krytí na smrt).

Pokud nechceš být po 65 věku pojištěná, tak snad se ta pojistka dá normálně vypovědět, ne? Co máte v pojistných podmínkách?

Kelsey
Hvězda diskuse 44220 příspěvků 31.01.17 13:03

Tez mame oboje.

Svistice
Neúnavná pisatelka 16930 příspěvků 1 inzerát 31.01.17 13:04

Taky záleží, jestli to životní pojištění je nastaveé jenom jako pojistka, nebo má i tu kapitáovou spořící část.

AliTad
Kelišová 5263 příspěvků 31.01.17 13:05

@Kat80 Co a jak kryje pojištění hypotéky? Osobně myslím, že pokud rodina nemá dostatečnou finanční rezervu (což v případě, že řešíte bydlení hypotékou, asi nemáte), je rozumné, aby byl živitel rodiny pojištěný, aby v případě neštěstí alespoň finance zajištěné byly.

Janli
Kelišová 5391 příspěvků 9 inzerátů 31.01.17 13:05

Pokud budete mít jen pojištění od banky, bude krýt jen hypotéku. Vezmi si, že pokud se opravdu něco stane a přítel zůstane invalidní, zajistí vám dobře uzavřené životko peníze navíc. Stačí jednoduchá otázka - Mám dost peněz, abych si mohla dovolit žít zbytek života jen z invalidního důchodu? Ne? Tak je potřeba se kvalitně pojistit. A tvrdit, že jsou to vyhozené peníze je nesmysl. Nejlepší je pojištění, které nikdy nepotřebuješ uplatnit, ale víš, že máš krytou p.del…

Kat80
Ukecaná baba ;) 1110 příspěvků 2 inzeráty 31.01.17 13:12

Souhlasím, že nějaké zajištění je mít dobré, my to máme nastavené na 2 mil.
Je to investiční životní pojištění od ČPP, právě je tam, že smlouva zaniká až v 80 letech a tím, že je u toho nárok na odpočet daní, a ukončila bych to dříve, budu muset dodaňovat, a tím se to stává nevýhodné. Prostě nechápu důvod proč platit ještě 15 let navíc, když už bude hypotéka splacená. Pokud bych měla jenom pojištění hypotéky bez životka, tak by mě to přece taky mělo pokrýt, kdyby se něco stalo

Kelsey
Hvězda diskuse 44220 příspěvků 31.01.17 13:20

My to mame nastavene jaksi, kdyby se neco muzi stalo, kdyz se vsechno spocita dohromady ty pojistky, aby nam to pokrylo veskere vylohy s barakem.

Janli
Kelišová 5391 příspěvků 9 inzerátů 31.01.17 13:20
@Kat80 píše:
Souhlasím, že nějaké zajištění je mít dobré, my to máme nastavené na 2 mil.
Je to investiční životní pojištění od ČPP, právě je tam, že smlouva zaniká až v 80 letech a tím, že je u toho nárok na odpočet daní, a ukončila bych to dříve, budu muset dodaňovat, a tím se to stává nevýhodné. Prostě nechápu důvod proč platit ještě 15 let navíc, když už bude hypotéka splacená. Pokud bych měla jenom pojištění hypotéky bez životka, tak by mě to přece taky mělo pokrýt, kdyby se něco stalo

Protože pojištění nepotřebuješ jen kvůli hypotéce, ale především kvůli sobě. Nebo myslíš, že po doplacení hypotéky se tě přestanou úrazy a nemoci týkat. Zvládnete při splácení hypotéky našetřit dost peněz do rezervy?

Svistice
Neúnavná pisatelka 16930 příspěvků 1 inzerát 31.01.17 13:26

@Kat80 A proč si nezajistíš investování/spoření jinak (v rámci jiného, pro to výhodnějšího produktu) a pojistku řešit opravdu jen jako pojistku?

Kat80
Ukecaná baba ;) 1110 příspěvků 2 inzeráty 31.01.17 13:34
@Svistice píše:
@Kat80 A proč si nezajistíš investování/spoření jinak (v rámci jiného, pro to výhodnějšího produktu) a pojistku řešit opravdu jen jako pojistku?

to jsem právě myslela, ale byla nám rovnou předloženo životní pojištění a já si tím teď nejsem až moc tak jistá. Prostě začínám mít pochybnosti. Teď nám jde skutečně o to, aby byla zajištěná hypotéka pro případ smrti nebo invalidity. Navíc z té smlouvy vůbec nechápu jestli by nějaké peníze zbyly i po případném plnění

Svistice
Neúnavná pisatelka 16930 příspěvků 1 inzerát 31.01.17 13:40

@Kat80 Pokud nechápeš smlouvu, tak nemá smysl nic podepisovat. Ještě jsi nic neplatila, takže bych se snažila odstoupit os smlouvy.
Udělej si v hlavě jasno, proč a co chcete, za jakých podmínek, nakontaktujte nějakého poradce a vyberte produkty tak, aby vyhvovali Vám, ne prodejci/posky­tovateli.

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Kdy začít děti učit zacházet s penězi? Začněte pomocí her v předškolním věku

Jedním z nejčastějších sociálních problému, se kterými se dnes potkávají... číst dále >

Váháte, zda a kdy nechat děti očkovat? Udělejte si vlastní názor

Neublížím svému miminku očkováním brzy po narození? Otázku, kdy začít s... číst dále >

Články z Expres.cz

Bývalý sparťan Zelenka dvakrát napadl manželku: „Neuklízí a vylila na mě kolu“

Platí za jednu z ikon fotbalové Sparty, vždyť v jejím dresu válel v dobách,... číst dále >

Syn Dády Patrasové se pustil do Gelemové: Jsi ubohá a trapná!

Syn Dády Patrasové Felix se pohádal s milenkou svého otce Lucií Gelemovou. Ta... číst dále >

Články z Ona Dnes

Doktorka mi řekla, ať „to“ dám radši pryč, řekla matka zdravé holčičky

Některá maminka porod císařským řezem nechce, ale stejně to tak nakonec... číst dále >

Přehlídka prádla podle Rihanny? Nálepky na bradavky i těhotné modelky

Pětinásobná držitelka Grammy, zpěvačka, herečka a módní návrhářka Rihanna se... číst dále >

Reklama