Životní beznaděj mojí matky

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 27.01.18 10:33
Životní beznaděj mojí matky

Ahoj, jdu si k Vám pro radu. Moje máma to neměla v životě jednoduchý. Vlastní máma ji dala do děcáku a pěstounská rodina si ji vzala hlavně kvůli financím. Komunisti tehdy osvojení dobře podporovali. Plus se doma dost nadřela, žádný kvalitní zázemí a ještě ji nevlastní otec ošahával, čemuž jeho žena odmítala věřit, a kdyż se to provalilo, všechno bylo zametený pod koberec. Máma se odstěhovala v sedmnácti, ve 22ti poznala mýho tátu, byl to spíš nevztah než vztah, ale zůstali spolu, jelikoż máma čekala mně. Nebylo to jednoduchý, můj táta je v poho, alw když mu šibne, zraplovatí (ale ne že by ji někdy bil!) no a na mámě se dětství bez lásky podepsalo. Nakonec šli po 17ti letech od sebe.
Táta si našel ženskou a postavili dům. Je to tam všelijaký, ale žijou. Máma se ale propadá víc a víc. Ještě jí není ani 50, ale žije jak od 10 let starší ženská. Za celých 10 let si nenašla chlapa a pořád jen nadává na zpackanej život. Já vím, má toho fakt hodně za sebou, ale na tom nejde fňukat celej zbytek života. Nemá jedinou kámošku ani koníček, jen jí baví pít (alkoholik ještě není), kouřit a víkendy a čas po práci proválet u televize. Jakákoli akce je předem vždy zavrhnuta, a když se odhodlá, je na tom vždy něco špatně. Je děsně negativní. A čím jsme starší (se sestrou), tím je to horší, já nebydlím doma uż 4 roky, na což si zvykla až po dvou letech, a u ségry to je otázka času. Krom nás vlastně nikoho nemá. Se zbytkem rodiny ce nestýká a otcovu stranu nebere ani jako známé.
Strašně moc věcí je pochopitelných, ale ona okolo sebe fakt už staví doslova neviditelnou zeď.
Hrozně ráda bych jí pomohla zvýsit kvalitu života a udělat jí spokojenější, ale je to jak boj s větrnými mlýny a nakonec se to ještě zpravidla obrátí proti mně.
Máte s tím někdo zkušenost, je z toho cesta ven?

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Reakce:

Uživatel je onlineEmimin7
Kelišová 7129 příspěvků 27.01.18 10:36

Odborná pomoc v takových případech dokáže otočit život zpět do normálu.

sucuba
Stálice 71 příspěvků 27.01.18 10:47

Zkuste s ní trávit více času, vytahnout ji ven, třeba na kolo.. Postupně..každý si v životě necim projde, ale ne Každý ses tim umí vyrovnat

jenny.fields
Generální žvanilka 24268 příspěvků 27.01.18 10:47

Obávám se, že ona sama musí chtít něco změnit. Násilím ji psychologovi či psychiatrovi nedotáhneš. Jsou lidi, kteří na svých sebelítostech lpí velkou silou. Co by jim zbylo, kdyby o ně přišli.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 27.01.18 10:49
@Emimin7 píše:
Odborná pomoc v takových případech dokáže otočit život zpět do normálu.

Díky za reakci. Bohužel kterapeutovi ji nemám šanci dostat, nechce. Ale je děsná škoda, aby taková pěkná ženská v jejím věku tak rychle stárla…ono by stačilo dle mýho i trochu, jednou tejdně jít třeba zacvičit, o víkendu tajít na nějakej kurz, najít si kámošku a jít si s ní občas pokecat, popít, do baru…klidně i přes net, osamělých lidí je dnes hromada. Ona hledá přes net jen lidi přes Badoo, kde chtěj lidi jen sex, a pak vykládá, jak jsou všichni nemožný, že 10 let nic…ale to, že je absolutně pasivní a nemá žádnej sociální život, to už nevidí.
Já vim, že je to těžký, začínat od nuly je fakt náročmý, ale nese to ovoce.
 Q.

Kelišová 7129 příspěvků 27.01.18 10:55
@Anonymní píše:
Díky za reakci. Bohužel kterapeutovi ji nemám šanci dostat, nechce. Ale je děsná škoda, aby taková pěkná ženská v jejím věku tak rychle stárla…ono by stačilo dle mýho i trochu, jednou tejdně jít třeba zacvičit, o víkendu tajít na nějakej kurz, najít si kámošku a jít si s ní občas pokecat, popít, do baru…klidně i přes net, osamělých lidí je dnes hromada. Ona hledá přes net jen lidi přes Badoo, kde chtěj lidi jen sex, a pak vykládá, jak jsou všichni nemožný, že 10 let nic…ale to, že je absolutně pasivní a nemá žádnej sociální život, to už nevidí.
Já vim, že je to těžký, začínat od nuly je fakt náročmý, ale nese to ovoce.
Q.

Co vím, tak takovou pomoc člověk vyhledá až když se dostane na absolutní dno. Do té doby bohužel nejspíš nejde dělat nic než čekat. :(

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 27.01.18 10:56

@sucuba to nejde. Ona nejde ani na výšlap 5 km, kolo nesnáší, do divadla nepůjde ani na výstavu, kino je moc drahý, odmítá přespat u mně v Praze, jelikož se neíp vyspí doma…jediný, kam se nechá dotáhnout, je hospoda. Už jsem se za poslesní dva roky snažila hodně, ale tak nějak mi dojíždí baterky a rezignuju.
Ona by nejradši, abych u ní byla každý víkend nebo aspoň ob víkend, seděla s ní doma u televize a odkejvávala jí ty její pravdy. Žel po mně často vyjíždí, jelikož jí někdo musí nastavit zrcadlo, ač mě to netěší.
Ona za mnou nepřijede nikdy. Jenže já mám ještě tátu, starou babičku a pár přátel, nemůžu volný čas trávit jen s mámou, umocněno tím, že bych si ráda našla i nějakého přítele.
 Q.

Kelišová 7129 příspěvků 27.01.18 11:01
@Anonymní píše:
@sucuba to nejde. Ona nejde ani na výšlap 5 km, kolo nesnáší, do divadla nepůjde ani na výstavu, kino je moc drahý, odmítá přespat u mně v Praze, jelikož se neíp vyspí doma…jediný, kam se nechá dotáhnout, je hospoda. Už jsem se za poslesní dva roky snažila hodně, ale tak nějak mi dojíždí baterky a rezignuju.
Ona by nejradši, abych u ní byla každý víkend nebo aspoň ob víkend, seděla s ní doma u televize a odkejvávala jí ty její pravdy. Žel po mně často vyjíždí, jelikož jí někdo musí nastavit zrcadlo, ač mě to netěší.
Ona za mnou nepřijede nikdy. Jenže já mám ještě tátu, starou babičku a pár přátel, nemůžu volný čas trávit jen s mámou, umocněno tím, že bych si ráda našla i nějakého přítele.
Q.

To ní jako deprese, s tím asi opravdu vlastní silou nemáš šanci nic udělat.

xjuklickova
Kelišová 5068 příspěvků 2 inzeráty 27.01.18 11:13

Zkusila bych rodinne konstalace, clovek se tam hodne dozvi.

Aamanda
Kelišová 5554 příspěvků 27.01.18 11:42

Zakladatelko, přece musíš sama vidět, že když ona nechce, nenaděláš vůůůůbec nic. Máme podobnou ženu v rodině a nepohne s ní nic. Od 30 let žije život důchodkyně, všechno je pro ni problém, nikdo ji nechápe a nerozumí, utápí se jen ve svém nanicovatém životě. Na všechno odpoví - já na to nemám povahu, už se nezměním. Musíš se smířit, že to jinak nebude. Rady, co tu ostatní udílí jsou fajn, ale musí ten konkrétní člověk sám chtít něco změnit. Musí být ochoten něco udělat. A to máme není :(.

arinecka
Závislačka 4500 příspěvků 27.01.18 12:02

Pokud ona sama nebude chtít změnit svůj život tak s tím nic neuděláš, bohužel :nevim: Máš už děti? Třeba by jednou mohla fungovat jako babička, kdo ví, možná by jí vnouče dalo nový smysl života.

mehaaja
Kecalka 247 příspěvků 1 inzerát 27.01.18 12:13

V zadnou zmenu neverim, takovi lide jsou takovi cely zivot a myslim, ze to neni zpusobeno tim, ze tata odesel. Ona je typ co si bude porad stezovat a rady jak z toho ven jdou jednim uchem dovnitr, druhym ven. Mame v praci takovou kolegyni. Vsechno ma spatne, i kdyz mne se zda, ze se vlastne ma docela fajn. Neustale si stezuje, ze ji nikdo s nicim nepomuze, ale to uz jsem zjistila, ze neni pravda. Jen to ze sebe tak dela, aby ji vsichni litovali. Ja jsem typ co se snazi pomoct, ale radou konkretne ji uz ne. Jen ji vyslechnu a nereaguju. Takze poradim jen at ji takovou beres a asi ji prestan rozcilovat svymi nazory, i kdyz to myslis dobre. Nauc se prikyvovat, pak zjistis, ze ona vlastne ani zadny nazor po tobe nechce. Pak te to prestane vysilovat a muzete v klidu fungovat dal… :hug:

smutny klaun2
Kecalka 408 příspěvků 27.01.18 12:20
@Anonymní píše:
Q.
Šetři síly, budeš je potřebovat pro svůj život. A mamince řekni, že pokud stojí o to, abys za ní jezdila, měla by se svou beznadějí něco urychleně dělat. Není nic tak vyčerpávající, jako poslouchat věčného brblala.Za sebe si myslím, že potřebuje vhodná antidepresiva.Ty z ní udělají zcela jiného člověka, ani jí nepoznáš. Vrátí jí chuť nejen žít a vnímat svět okolo sebe, ale dodají i radost z všedních věcí-třeba z Tvé návštěvy. A na hospodu si ani nevzpomene.

Kazimíra Olejovka
Kecalka 294 příspěvků 27.01.18 21:56

Musí chtít sama! Jinak se to vždy obrátí proti tobě. S mamkou jsem to měla podobné. Začala sama od sebe navštěvovat terapii a užívá několik let antidepresiva (domácí násilí). Seznamuje se, má kamarádku…

Dokud tvoje maminka nebude opravdu sama chtít, nic s ní nezmůžeš. Nedávej si nic za vinu a nenech se manipulovat. Navštěvuj…vše v mezích…projev pochopení a lehce naznač, co by bylo třeba. Víc stejně dělat nemůžeš.

Lalelale
Ukecaná baba ;) 1622 příspěvků 27.01.18 22:00
@jenny.fields píše:
Obávám se, že ona sama musí chtít něco změnit. Násilím ji psychologovi či psychiatrovi nedotáhneš. Jsou lidi, kteří na svých sebelítostech lpí velkou silou. Co by jim zbylo, kdyby o ně přišli.

trefně a pravdivě napsáno

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Vzpomínáme: Kdo nechal sestru jíst mouchy a kdo chutnal žížaly?

Když jsem u nás v kanceláři řekla, že chystám článek o příhodách z dětství,... číst dále >

Do první třídy jedině s kvalitní aktovkou. Víte, na co si dát při výběru pozor?

Prázdniny pomalu končí a blíží se začátek školního roku, pro mnohé děti... číst dále >

Články z Expres.cz

Dara drtí Alagič i Rytmuse: Takto odpovídá na jejich zamilované fotky!

Koncem března Dara Rolins (45) a Patrik Rytmus Vrbovský (41) informovali o... číst dále >

Komplic ústeckého vraha před soudem: Na jeho verzi něco nesedí!

Soud začal projednávat případ dvojnásobné vraždy a znásilnění v chatové... číst dále >

Články z Ona Dnes

Potraviny, které byste rozhodně neměli omývat před vařením

Takřka každý ví, že si má před jídlem umýt ovoce či zeleninu. Možná vás však... číst dále >

Svět mě dřív štval, dospěla jsem teprve nedávno, říká Simona Babčáková

Proměna herečky Simony Babčákové na blondýnu se promítla i do chování lidí... číst dále >

Reklama