Životní pojištění a vše kolem

217
24.10.19 16:09

Životní pojištění a vše kolem

Ahoj. Můžete nám někdo poradit? Přítel je řidič z povolání, tedy řidič kamionu. Když jsem otěhotněla napadlo ho založit si životní pojištění. Manželé zatím nejsme, svatba je v pořadníku, ovšem chceme na ni našetřit a hlavně užít si ji oba naplno. Pojištění je napsané na mě. No ale, jde o to, že platíme měsíčně cca 1 700 Kč a vcelku za nic moc asi na 1 mil korun na smrt jinak je tam i nějaké plnění na úraz tedy placení neschopnosti. Co jsme si ale povídali s jinými, pak existuje i levnější životní pojištění s dobrými podmínkami. My tomuhle nějak nerozumíme, nechali jsme se ukecat do první nabídky :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
100
24.10.19 16:17

Ahoj, já mám životní pojištění u Allianz a platím měsíčně kolem 1400 Kč - přítel o něco méně, protože já tam mám jako žena ještě speciální pojištění na rakovinu prsu nebo co :D Zakládali jsme si ho před víc jak rokem, takže už přesně nevím na co všechno jsme pojištění, ale bude se hodit, až se něco stane, ještě je fajn, že zaplatí, když je člověk na neschopence déle než 28 dní. Myslím, že vaše cena je normální, ale jde i menší. Záleží na co vše jste pojištění - nás se pojišťovací agentka ptala na co chceme a na co ne a podle toho se částka počítala.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
217
24.10.19 16:20

Někdo mi říkal, že na poště pojišťují prý dobře, nevis co je na tom pravdy?
Dotyčného jsem už nevidela, aby jsem se zeptala přímo jeho.
Prý má pojistku na 500 Kč měsíčně 8o

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
24.10.19 16:22

A jak to životní pojištění funguje? To jako platíte peníze měsíčně a nikdo vám je už nikdy nevrátí ne? Pokud se nic nestane.

• Citovat
  • Nahlásit
3950
24.10.19 16:23

Máme kombinované ŽP u ČPP, platíme 2200 Kč. Manžel pracuje v zahraničí, teď už teda mnohem méně a má v tom i pojištění v zahraničí, plus máme pojistku na smrt, trvale následky, dále pak uhrazení hypo v případě úmrtí jednoho z partnerů atd. Máme toho tam vcelku hodně. Jaké by bylo plnění nevím, doufám, že se ničeho z toho nedoziju, kromě ty mojí smrti ta mě čeká určitě :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3950
24.10.19 16:24
@Anonymní píše:
A jak to životní pojištění funguje? To jako platíte peníze měsíčně a nikdo vám je už nikdy nevrátí ne? Pokud se nic nestane.

No jasně, lepší ji ale mít a nepotřebovat než obráceně…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1393
24.10.19 16:38

Ve srovnání s naší pojistkou je to dost, ale neznáme úplně konkrétní podmínky. Osobně doporučuji toto řešit přes nezávislého finančního poradce. Ale nám počítá i pojistky na auta a vlastně vše.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
24.10.19 17:03

My platime pojisteni pres 3tis./mesicne, ja, manzel a dve deti, pouze urazovka (bez sporeni), manzel pracuje v zahranici, obe deti delaji sport, plneni vysoke i kvuli hypotece… pri konzultaci s jinymi nam bylo receno ze lepsi nenabidnou ;) pravidelne aktualizujeme a doplnujeme dle veku deti a za sebe muzu rict, ze dobre, ze mame… manzel mel minuly rok uraz s marodkou skoro rok a vse zaplaceno bez problemu, nemluve o plneni trvalych nasledku. Clovek by byl radeji kdyby to neprislo, ale clovek mini, zivot atd. :mavam: prosim anonym, informace o rodine a financich :oops:

• Citovat
  • Nahlásit
6848
24.10.19 17:06

@tothova jelikoz ridic je rizikova profese a jsou tam velke priplatky

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24.10.19 18:46

Životní pojištění může být se sporenim a bez sporeni. Zdá se, podle toho, co píšeš, jde část z měsíční platby na pojištění rizika a část do sporeni.
Jak už tady výše zaznělo měla by jsi vědět, co od pojištění ocekáváš a podle toho by to v pojišťovně měli nastavit. Ve Tvém případě - tedy v případě pojištění pro Tvého partnera - rizika ano - smrt nemoci i úrazem, invalidita urazova, trvalé následky úrazu, pracovní neschopnost, denní odškodné léčení úrazu a vážně choroby. Bez sporeni. Správně jsi na pojistce napsaná Ty jako příjemce plnění v případě úmrtí partnera. Držím palec

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1020
24.10.19 18:50

Vzal bych to od začátku… cenu pojištění tvoří mnoho věcí. V první řadě věk u rizik, jako je smrt, invalidita nebo závažná onemocnění, dále riziková skupina dle povolání, sport, doba do jakého věku je pojištění sjednáno, vybraná rizika, zdravotní stav, BMI index, to, zda je pojištěný kuřák apod. Každá pojišťovna má svoje vlastní rozdělení, podle čeho si pojištěného taxuje, takže u jedné pojišťovny můžete za něco zaplatit výrazně více, nebo méně, než u jiné.
Nikdo Vám tedy nemůže odpovědět na dotaz, zda je to málo nebo hodně a zda se to jinde nechá udělat lépe, protože bychom museli posuzovat zcela konkrétní situaci. ¨
Pochopitelně, že je vhodné zhodnotit těch nabídek více a porovnat je mezi sebou nejen platbou, ale i parametrově a výlukami.
Prakticky to dělám tak, že proberu s klientem všechna rizika a všechny možné situace, které mohou nastat a jejich ekonomické následky. Z toho vznikne nějaká základní modelace, ze které si klient udělá představu o tom, kolik jednotlivá rizika i celá smlouva stojí a následuje nějaká úprava, aby pojištění dávalo smysl, ale byl také schopný a ochotný tu částku platit. A tato vybraná rizika se pak namodelují v jiných pojišťovnách. Některé mohou být méně a některé více vhodné. Byl tu např. zmíněn Allianz. Ok, ale např. v momentě, kdy je pojištěný ve druhé nebo vyšší rizikové skupině a je kuřák a má k tomu ještě špatný BMI index, tak se cenově dost prohne a rozhodně bych volil jiné řešení. Smlouva ani nemusí být rodinná, protože u vyšších plateb se již může vyplatit to rozhodit mezi dvě smlouvy.
Takže spíš by to chtělo napsat, co máte za parametry smlouvy, pak se nechá bavit o tom, jestli je to ok nebo zda by se to nenechalo udělat jinak nebo jinde.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat