Cena životní pojistky

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
dog.s
Kecalka 130 příspěvků 30.07.19 10:39
Životní pojistka, přítel

Ahoj, přítel si založil životní pojištění, jezdí kamionem a já otěhotněla, asi mě chce zabezpečit „kdyby náhodou“ tak založil pojistku,
no ale platí 1 700 měsíčně. Oproti ostatním co tak vypráví je to hrozná částka… a nikdo nám ji už nevrátí… Není lepší šetřit někam do hrníčku? 8o dá se to zrušit nebo je to jako u auta se zánikem a musí se počkat do lhůty?

Stránka:  1 2 3 4 5 Další »
Reakce:
Zástavanda
Zasloužilá kecalka 709 příspěvků 10 inzerátů 30.07.19 10:46

@dog.s Platí víc, protože má rizikové povolání. Taky záleží na krytí, někdo může platit 300 měsíčně a v případě, že se něco stane dostane partnerka 50tis na pohřeb a to je vše. Mrněte do papírů, jaké je krytí, jestli je tam pojištěna třeba i invalidita a podobně a podle toho se rozhodněte. vypovědět novou smlouvu můžete většinou do 2 měsíců odmsjednání, ale konkrétně vám to řeknou na CC dané pojištovny. Jen si to fakt promyslete, já si loni chtěla založit pojistku s pojištěním smrti, invalidity a vážných onemocnění… 1200 se mi zdálo moc… V únoru mi zjistili roztroušenou sklerozu… Teď už mě nikdo nepojistí

Cenarius
Ukecaná baba ;) 1075 příspěvků 30.07.19 10:50

Tak zalezi co v tom ma vsechno. Je mozny, ze tam ma i nejake sporeni v tom a proto plati vic. Nebo jen kvuli profesi a vysokym castkam na ktere je pojisteny. Chce porovnavat i co je ve smoouve ne jen to kolik to stoji. Kdyz kupujete auto a mate jedno za 30tis a druhy za 100tis. Tak taky zkoumate co je to za auto, ne jen ze je to proste „auto“ a to za 30tis. je levnejsi a lepsi.

Kazdopadne do hrnicku nikdy nenasetrite tolik, kolik byste potrebovali, kdyby treba naboural a byl z nej invalida atd.

jezek1
Zasloužilá kecalka 725 příspěvků 30.07.19 10:58

Pokud takovou částku zvládá platit a pojistka má dobré krytí (nemoc, úraz, trvalé následky, pobyt v nemocnici…) tak bych jí určitě nechala - nikdy nevíš, co se může stát. Spíš bych mu tleskala, že je tak odpovědný a myslí na vás. Sám jako řidič ví, jaká je situace na silnicích.
Jestli si v té smlouvě uvedená jako oprávněná osoba pro plnění v případě… (radši nedopisuji), tak ti tím ulehčil situaci, kdyby něco takového nastalo. Protože životní pojištění se nevztahuje do dědického řízení a není třeba čekat na rozhodnutí od notáře…
Ale záleží jen na vás

Keyllah
Extra třída :D 12902 příspěvků 30.07.19 11:00

@dog.s já platím cca 1200, jako je to pálka a nikdo mi to nevrátí, ale kdyby se mi něco stalo, tak manžel s dětma budou aspoň finančně trochu zajištění a doplatí hypo atd…

samá práce
Závislačka 2994 příspěvků 30.07.19 11:04

@dog.s
Ty voe. Jaká hrozná částka? Jako kamioňák si vydělá kolem čtyřiceti tisíc a tobě se zdá blbejch 1700 korun moc. Za to riziko v kterým pořád denně na silnicí je. A ani nevíš co v ty smlouvě je, jaký krytí na nemoc, úraz, invaliditu. A něco může být to rádoby spoření. Místo diskuze si přečti smlouvu ať tu nejsi za blbce. ;)

Petája
Zasloužilá kecalka 613 příspěvků 30.07.19 11:04
@Keyllah píše:
@dog.s já platím cca 1200, jako je to pálka a nikdo mi to nevrátí, ale kdyby se mi něco stalo, tak manžel s dětma budou aspoň finančně trochu zajištění a doplatí hypo atd…

Máme to podobně, všechny stupně invalidity atd. Kdyby se jednomu z nás něco stalo, ten druhý i děti budou zajištění a vše splaceno…

Nimie
Nadpozemská drbna 28143 příspěvků 30.07.19 11:05
@dog.s píše:
Ahoj, přítel si založil životní pojištění, jezdí kamionem a já otěhotněla, asi mě chce zabezpečit „kdyby náhodou“ tak založil pojistku,
no ale platí 1 700 měsíčně. Oproti ostatním co tak vypráví je to hrozná částka… a nikdo nám ji už nevrátí… Není lepší šetřit někam do hrníčku? 8o dá se to zrušit nebo je to jako u auta se zánikem a musí se počkat do lhůty?

Platí se i o dost víc, je to hodně, ale je to životní pojistka… zkontrolovala bych krytí, ale čekala bych, že za takovou částku už tam má něco rozumného. Navíc když má rizikové povolání. Máš našetřeno nebo jsi nějak jinak zajištěna pro případ průšvihu (s ohledem na to, že nejste manželé)? Pokud ne, nechala bych.

Keyllah
Extra třída :D 12902 příspěvků 30.07.19 11:07
@Petája píše:
Máme to podobně, všechny stupně invalidity atd. Kdyby se jednomu z nás něco stalo, ten druhý i děti budou zajištění a vše splaceno…

asi tak. Časem až splatíme závazky a děti budou starší, samostatnější, tak to budeme ponižovat, ale zatím to raději platíme. Stačí, že by se nedej bože něco stalo, ještě aby měli i finanční problémy...…….

P4ja
Extra třída :D 10673 příspěvků 30.07.19 11:07

@dog.s No tak je pojistka a potom spoření. Takže buď ráda, že přítel myslí na zadní vrátka. Jako kaminoňák má vyšší rizikovou skupinu.

A spoření je potřeba si vyřešit jinde. Pojištění si člověk právě platí, kdyby něco. A mělo by být podle toho i nastavené.

Lama Lama
Hvězda diskuse 54389 příspěvků 30.07.19 11:07
@dog.s píše:
no ale platí 1 700 měsíčně. Oproti ostatním co tak vypráví je to hrozná částka… a nikdo nám ji už nevrátí… Není lepší šetřit někam do hrníčku? 8o dá se to zrušit nebo je to jako u auta se zánikem a musí se počkat do lhůty?

Když se vyboura za rok, bude ti 12×1700z hrníčku na zajištění stačit?
Jinak záleží výši pojistky.
Je to se sporici složkou? Je v tom i pojistenitrvalych následků, invalidyty, úraz?

Uživatel je onlineJanli
Echt Kelišová 9869 příspěvků 30.07.19 11:20

Pokud do toho hrníčku našpóruješ za rok pár mega, tak si klidně pojistku zruš. Do té doby buď ráda, že más zodpovědnýho chlapa.

dog.s
Kecalka 130 příspěvků 30.07.19 15:03

Já jsem ráda, že na nás myslí. Ale prý jsou i pojistky, kde se finance i navrací, když se nic nastesti nestane. Já si nedovedu představit platit to třeba 5 let. To je hrozný, když to nikdo nevrátí :nevim: ani část.

P4ja
Extra třída :D 10673 příspěvků 30.07.19 15:32
@dog.s píše:
Já jsem ráda, že na nás myslí. Ale prý jsou i pojistky, kde se finance i navrací, když se nic nastesti nestane. Já si nedovedu představit platit to třeba 5 let. To je hrozný, když to nikdo nevrátí :nevim: ani část.

Jako, že bys po pěti letech chtěla peníze zpátky?? Docela vyčůrané. A představ si, že to někteří platí skoro celý život. Vem si, že se něco stane, a on nebude moci jezdit třeba rok. Jak to utáhnete z tvého rodičáku??

Nimie
Nadpozemská drbna 28143 příspěvků 30.07.19 15:33
@dog.s píše:
Já jsem ráda, že na nás myslí. Ale prý jsou i pojistky, kde se finance i navrací, když se nic nastesti nestane. Já si nedovedu představit platit to třeba 5 let. To je hrozný, když to nikdo nevrátí :nevim: ani část.

To je daň za jistotu no :nevim: pojištění za auto taky platíš a nikdo ti nic nevrací pokud ho nevyužiješ. Je to samozřejmě na vás pokud do toho chcete jít, na druhou stranu pokud to teda chceš rozporovat že jsou i lepší varianty, tak je potřeba jednak porovnávat stejné krytí (tzn. pak je otázka jaké krytí v tom má zahrnuté) a nebo to teda srovnávat s dostupnými alternativami, což ukládání do prasátka tak úplně není.

Za 5 let např. v tom prasátku budeš mít blbých 100 tis. To je částka, kterou mnozí lidé mají jako rezervní pro případ pouhého výpadku příjmu na nějakou dobu. Pokud máš malé dítě, nedejbože máte nájem/hypotéku, tak ti ta částka pokryje co? Pár měsíců existence? A co pak? A to je za dlouhých 5 let, kdy vlastně nejkrizovější období (ty na RD) pomine. A když se něco stane když dítě bude mladší? Tak budeš mít kolik, třeba 40 tis. v té době? V čem konkrétně ti taková částka pomůže při nějakém větším průšvihu?

Upřímně, to co ta životka většinou kryjí je většinou VELMI velkorysé když si to takhle spočteš.

Stránka:  1 2 3 4 5 Další »
Váš příspěvek
Reklama