Životní posun - jak na to?

Anonymní
29.11.19 15:16

Jakou strategii/postup byste v mé situaci zvolili?

Rád bych se v životě posunul takříkajíc do další fáze.
Vytvořit si vlastní domov a stabilní zázemí, tj.

• perspektivní zaměstnání, ve kterém bych chtěl setrvat dlouhodobě
  • vlastní bydlení
  • partnerka a rodina

Bohužel se můj život dostal naopak do stagnace a udělat další krok
se mi (i přes vynakládané úsilí) nedaří. To mě následně vede k pocitu nespokojenosti a marnosti.

Ustrnul jsem na obchodně-administrativní pozici v zahraniční korporaci. Plat 35k brutto. MSK kraj. Ve 34 letech singl (partnerský vztah se před lety rozpadl a další známosti se ukázaly jako neperspektivní).

Bydlím v nemodernizovaném pronajatém bytě známých za relativně dobrou cenu. Na dobrém místě, ale s nejistotou do budoucna.

Vlastní úspory: 900k
Ročně aktuálně uspořím ca 100k.

Se svými úsporami u nás dosáhnu max. na byt 1+1 pokud vůbec.
Proč ale kupovat 1+1, když mým cílem je rodina?

Brát si hypo jako singl mi přijde hodně rizikové (v případě výpadku příjmů mi nikdo záda nekryje). A kupovat 3+1 jakože pro rodinu momentálně zbytečné, když ani nevím, jestli by v tom místě chtěla případná budoucí partnerka bydlet a jestli nějakou rodinu kdy budu vůbec mít.

Navíc bych rád postoupil na obchodní pozici a zvýšil tak svoji konkurenceschopnost a upevnil svoji pozici na pracovním trhu do budoucna, což se rovná změna zaměstnavatele. Ale v MSK kraji je to obtížné.

Vhodnou partnerku bych snáze našel někde v Brně a v Praze, jenže tam zase na vlastní bydlení v životě nedosáhnu.

Mou výhodou je, že nemám žádné velké závazky, takže v extrémním případě sebrat se a odejít jinam lze. Hledám cestu, která mě k mým cílům může dovést. Jen nevidím, že by to bylo jinde za lepším. Připadám si tak trochu v pasti.

Jaký krok byste udělali na mém místě?

Díky za názory!

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
3930
29.11.19 15:22

Zaměřila bych se na změnu práce, dokud jsi sám a nikdo na tobě není závislý. Choď ven, bav se s přáteli, sportuj, třeba zkus i seznamku, a fajn žena se určitě najde, nejsou jen u nás v Brně a Praze :) vlastní bydlení bych ted neřešila, podle mě aktuálně nejhorší doba na koupi nemovitosti

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5194
29.11.19 15:34

900k rikas :think: ja bych si udelal radost a sel do Fordu Mustang a urcite o zeny mit nouzi nebudes a zbytek se pak nejak podda :D kdyz uz mas trpet, tak at to ma styl :pankac:

A jak rika Houmer: " Mam 3 deti a zadny penize, proc nemuzu mit zadny deti a 3 penize" :D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1828
29.11.19 15:41

Taktez bych se vrhla nejprve na zmenu prace a pak se uvidi, co to prinese dal. Alespon me to tak v zivote pomohlo, zmena zamestnani mi dodala novy impuls a energii do zivota a ten zbytek uz prisel sam. Vlastni bydleni bych na tvem miste zatim neresila. Nikdy nevis koho si k sobe najdes a jake bude mit zazemi nebo predstavy o zivote. Ja si treba koupila vysneny stavebni pozemek a pak jsem si nasla muze s hotovym domem. Pozemek je mi najednou tak trochu k prdu a je stesti, ze jsem na nem nestihla nic vybudovat, protoze by se mi to tezko opoustelo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2203
29.11.19 15:50
@Cenarius píše:
900k rikas :think: ja bych si udelal radost a sel do Fordu Mustang a urcite o zeny mit nouzi nebudes a zbytek se pak nejak podda :D kdyz uz mas trpet, tak at to ma styl :pankac:A jak rika Houmer: " Mam 3 deti a zadny penize, proc nemuzu mit zadny deti a 3 penize" :D
:palec: :palec: :palec:
  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
394
29.11.19 15:50

Když on život nejsou jenom peníze… A nemůžeš si zoufat, že stagnuješ, když si budeš stále jenom říkat, jak jsi zajištěný a proč se nic nemění. Musíš JÍT a NĚCO dělat. Třeba něco novýho, nový sport, nový koníček, něco, co tě přivede mezi novou společnost… Začni třeba psát, začni třeba fotit, já nevím, prostě něco úplně jiného :andel:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
848
1.12.19 15:33

900 je docela dobrý základ. Máš více variant - pokud si pořídíš 3+1, tak můžeš jednu místnost pronajmout? Ale nevím, jak natom jsi se společným bydlením s cizím člověkem. Nebo taky můžeš teda pořídit tu 1+1, kolem milionu již seženeš a v budoucnu, pokud chceš rodinu 1+1 pronajmeš a pořídíš 3+1?
Pokud umíš spořit, tak s 35 brutto to utáhneš.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13867
1.12.19 15:48
@Anonymní píše:
Jakou strategii/postup byste v mé situaci zvolili?

Rád bych se v životě posunul takříkajíc do další fáze.
Vytvořit si vlastní domov a stabilní zázemí, tj.

• perspektivní zaměstnání, ve kterém bych chtěl setrvat dlouhodobě
  • vlastní bydlení
  • partnerka a rodina

Bohužel se můj život dostal naopak do stagnace a udělat další krok
se mi (i přes vynakládané úsilí) nedaří. To mě následně vede k pocitu nespokojenosti a marnosti.

Ustrnul jsem na obchodně-administrativní pozici v zahraniční korporaci. Plat 35k brutto. MSK kraj. Ve 34 letech singl (partnerský vztah se před lety rozpadl a další známosti se ukázaly jako neperspektivní).

Bydlím v nemodernizovaném pronajatém bytě známých za relativně dobrou cenu. Na dobrém místě, ale s nejistotou do budoucna.

Vlastní úspory: 900k
Ročně aktuálně uspořím ca 100k.

Se svými úsporami u nás dosáhnu max. na byt 1+1 pokud vůbec.
Proč ale kupovat 1+1, když mým cílem je rodina?

Brát si hypo jako singl mi přijde hodně rizikové (v případě výpadku příjmů mi nikdo záda nekryje). A kupovat 3+1 jakože pro rodinu momentálně zbytečné, když ani nevím, jestli by v tom místě chtěla případná budoucí partnerka bydlet a jestli nějakou rodinu kdy budu vůbec mít.

Navíc bych rád postoupil na obchodní pozici a zvýšil tak svoji konkurenceschopnost a upevnil svoji pozici na pracovním trhu do budoucna, což se rovná změna zaměstnavatele. Ale v MSK kraji je to obtížné.

Vhodnou partnerku bych snáze našel někde v Brně a v Praze, jenže tam zase na vlastní bydlení v životě nedosáhnu.

Mou výhodou je, že nemám žádné velké závazky, takže v extrémním případě sebrat se a odejít jinam lze. Hledám cestu, která mě k mým cílům může dovést. Jen nevidím, že by to bylo jinde za lepším. Připadám si tak trochu v pasti.

Jaký krok byste udělali na mém místě?

Díky za názory!

Přijde mi, že sis pěkně sám pro sebe obhájil, proč nejde lepší práce, najít si svoje bydlení a ani nic jiného. ;)

Kup si knihu Myšlením k bohatství od Napoleona Hilla. Než ji přečteš a strávíš informace tam uvedené, začneš zvažovat postup v práci. Tím bych na Tvém místě začala já. Změnou pracovní pozice. :palec: Možná i změnou práce.
V knize jsou i návody, jak si udělat životopis, jak se připravit na pohovor. Je tam kopa praktických návodů, jak si vylepšit život. Chce to po Tobě ale to, abys jen nečekal, až Ti něco přijde do cesty. Ty musíš pro to něco udělat. Štěstí přeje připraveným. :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
1.12.19 20:32
@Ernais píše:
Taktez bych se vrhla nejprve na zmenu prace a pak se uvidi, co to prinese dal. Alespon me to tak v zivote pomohlo, zmena zamestnani mi dodala novy impuls a energii do zivota a ten zbytek uz prisel sam. Vlastni bydleni bych na tvem miste zatim neresila. Nikdy nevis koho si k sobe najdes a jake bude mit zazemi nebo predstavy o zivote. Ja si treba koupila vysneny stavebni pozemek a pak jsem si nasla muze s hotovym domem. Pozemek je mi najednou tak trochu k prdu a je stesti, ze jsem na nem nestihla nic vybudovat, protoze by se mi to tezko opoustelo.

Díky. vidím to podobně.

Jen to bohužel není pouze o změně práce. Vzhledem k možnostem na lokálním trhu to je často i o změně bydliště kvůli velké dojezdové vzdálenosti a zvýšeným nákladům finančním i časovým. A stěhovat se třeba někam do škaredého a jinak mrtvého Bohumína, protože třeba zrovna tam by odpovídající práce byla, no nevím. To už snad je možná lépe i vyměnit region třeba za Brno. I když jít tam zase na 2-3 roky s tím, že se chci vrátit zpět tady. Budovat vše od začátku?

Máte někdo takovou zkušenost?

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
1.12.19 20:38
@SussieS píše:
Zaměřila bych se na změnu práce, dokud jsi sám a nikdo na tobě není závislý. vlastní bydlení bych ted neřešila, podle mě aktuálně nejhorší doba na koupi nemovitosti

Yep, taky si myslím, ze doba na nákup nemovitostí není z nejlepších. Nikdo ale neví, jestli nemovitosti ještě v ceně neporostou..
Bydlení můžu z těch 3 věcí, které jsem tady uvedl ovlivnit nejvíce. Ty ostatní nejsou až tak v mé moci.

• Citovat
  • Nahlásit
1382
2.12.19 17:01

Takhle se to psalo v amerických příručkách, které se tu před čtvrt stoletím vyprodávaly v levných knihách. Tak život nefunguje. Nenech si vnucovat šablony, které pro tebe zřejmě doposud nebyly důležité. Nucení se do cílů s tím, že budu šťastný, až budu mít to, či ono, je volovina, která lidi vede k věčnému honu za něčím, ve výsledku k nespokojenosti a depresi. Dělej to, co tě baví a k čemu máš talent. Tak budeš žít trvale spokojeně.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama