Životní rozhodnutí ovlivněné vaším okolím

Anonymní
2.2.21 22:01

Životní rozhodnutí ovlivněné vaším okolím

Ahoj,

Máte někdo zkušenost s tím, že některá vaše životní rozhodnutí do velké míry rozhodlo vaše okolí i když jste to chtěli jinak a teď toho zpětně litujete? Myslím tím otázky školy, vlastní kariéry, partnerství, rodiny a podobně.

Hodně přemýšlím nad jednou známou, která chtěla jít po střední na vysokou školu o kterou měla vážný zájem. Ale bylo jí partnerem vysvětlené, že je to vlastně k ničemu a ať jde raději pracovat. No poslechla ho, přece jen měli před sebou svatbu, teď rekonstruují dům, v blízké budoucnosti si myslím, že plánují děti.

Ale zase za sebe musím říct, že by to byla určitá životní zkušenost, která může do života člověku hodně dát, i kdyby to nakonec nedopadlo. Prostě říct si, že jsem to alespoň zkusila.
Já jsem tvrdá kebule, mě by takhle nikdo nic nerozmluvil. Své životní výhry a prohry si dělám sama. Partnerské problémy sice řešíme tak, aby byl vždy alespoň kompromis, nechtěla bych jít přímo proti jednomu nebo druhému. Tím se nad tou známou nechci jakkoliv povyšovat. Je to jen asi otázka mého pohledu na věc. Jen vím, že mě osobně by mě to jednou prostě začalo žrát. Že bych pak ve 40-50 začala dohánět staré „křivdy“.

Jak to máte vy? Vzdaly jste se někdy něčeho o co jste stály na základě názoru ostatních?

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
Anonymní
2.2.21 22:05

Ano, na nátlak svého bývalého jsem přerušila dálkové studium zdravotnické školy. Dneska mu za to děkuji, stálo by mě to spoustu peněz, času a úsilí a dneska by mi to bylo k ničemu. Daný obor by mi v Německu, kde teď žiju, nebyl uznaný.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
2.2.21 22:26

Dali mě po páté třídě na víceleté gymnázium a bohužel jsem se tam dostala :zed: neprospívala a přešla za čtyři roky na jiný gympl do třídy pro odpadlíky posbírané všude možně…no tak mám tu maturitu…k ničemu. Prostě nejsem studijní typ a tak VŠ nee, i když pokus o VoŠ byl. Kéž bych byla zahradnice, nebo tak něco. Ale já administrativní pracovnik forever.
Ale tak všechny životní kroky vedli k tomu, kde teď jsem. Mám děťátko skoro ve čtyřiceti letech, dříve nebylo s kým, jak, proč, prostě nebylo štěstí na ty správné okolnosti. Ale teď mám všechno na světě, tak velké štěstí jaké miminko si mě vybralo. Tak asi nemůžu litovat ničeho, všechno co se děje prostě k něčemu je.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
2.2.21 22:34

Ano mám.
Zpětně lituji, že jsem nešla z pětky na gympl, protože by mi to dle rodičů vzalo dětství a nechala jsem si to vymluvit.
A našlo by se toho více..
Ale myslím, že bývalý, kterého jsem musela trošku nakopnout aby si dodělal maturitu je mi dodnes vděčný.

• Citovat
  • Nahlásit
25219
2.2.21 22:36
  • Vdej se, nemůžeš mít dvě děti za svobodna :roll:

Mohla jsem si ušetřit 7 roků nervů, splácení dluhů za ex, skoro ztrátu střechy nad hlavou a jiné podobné „vymoženosti“.

Pak ještě jeden nepovedený vztah, teď jedu 11. rok na sebe a za mě dobré :palec:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5497
2.2.21 22:39

No jasně že

slo o výběr školy, toužila jsem velmi studovat něco " tzv nevhodné pro ženskou"
a na nátlak rodičů, hlavně soustavný a tvrdý tlak matky jsem šla studovat něco " tzv vhodné pro ženskou"

byla jsem mladá, blbá a netroufla jsem se vzepřít, říkejte mi kráva

lituju toho velmi, minimálně jednou tejdně, v dobrým období jako je leden – únor i denně

:zed: blbec

hlavně vím že to nesmím nikdy udělat vlastním dětem

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20099
2.2.21 22:42

Chtěla jsem jít po základce na střední zahradnickou. Všichni mi to rozmluvili, protože jsem byla jedničkářka, vyloženě studijní typ a viděli mě minimálně jako doktorku. No prd. Gymplem jsem prolezla, ale nebavilo mě to. I když mám hodně vysoký IQ a neskutečně velký všeobecný znalosti, tak mě baví fyzická práce. Jsem daleko šťastnější někde ve fabrice než na vedoucí pozici, vyzkoušela jsem si oboje. Lituju toho, že jsem si to neprosadila.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
2.2.21 22:48

A nezkoušely jste později změnit obor na tu vysněnou práci? Prostě si třeba v 25-30 letech říct, že si dálkově budu něco šudlit nebo že si udělám nástavbu?

Teď mám ve velmi blízkém okolí člověka, co naprosto diametrálně změnil obor. A teda když vidím kolik stresu, času a práce to stojí tak vím, že třeba já bych na to fakt neměla. No a pak to je taky otázka peněz. Jít na půlku původního platu, když si jde člověk za snem, je taky o nervy (výhledově ale zase několikanásobné výdělky při získání praxe). No a už vůbec bych nedávala dobré rady rodiny, jak je to šílenství a ať si to rozmyslí, že to špatně dopadne. :roll:

• Citovat
  • Nahlásit
640
2.2.21 22:51

Měla jsem to spíš vždycky naopak. Zapsala jsem se po základce na soukromou střední školu (nějaká ekonomka), protože jsem si myslela, že nikam jinam bych se nedostala. Čtyři dny před nástupem jsem si stěžovala kamarádce, že mě asi nebude bavit dojíždět. Ta jen tak mimochodem prohodila, že na gymplu letos prý vzali málo lidí a ať to zkusím. Byl čtvrtek, v pondělí se šlo do školy. V pátek ráno mě přijali, asi ne úplně lege artis, na gympl :D nevěděla jsem ale, co chci dělat po něm a vize byla spíše, že ač jen gympl, půjdu někam pracovat. Na gymplu jsem se poznala s ex, ten mi řekl - mohla bys třeba jít na takovouhle VŠ a pak přebrat po mojí tetě praxi. Tak jo, třeba :nevim: no a v prváku na VŠ jsme se rozešli a tam mi přednášel učitel, no - teď už manžel :mrgreen: tak jsem asi byla vždy na dobrém místě v dobrý čas a nelituju, že jsem se svých představ vzdala

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
2.2.21 22:55

Do me ryla rodina, at se vratime z ciziny, po navratu to neprestalo - vratila jsem se do Prahy a ne do rodneho mesta - no, mohla jsem si to asi usetrit. Jinak jsem se vzdycky ridila sebou, ale tady jsem se nechala zpitomet stkanim, ze vnoucata jsou daleko.

• Citovat
  • Nahlásit
5497
2.2.21 23:10
@Anonymní píše:
Do me ryla rodina, at se vratime z ciziny, po navratu to neprestalo - vratila jsem se do Prahy a ne do rodneho mesta - no, mohla jsem si to asi usetrit. Jinak jsem se vzdycky ridila sebou, ale tady jsem se nechala zpitomet stkanim, ze vnoucata jsou daleko.

ty jo, to je zajímavé, díky za zkušenost :think:

já co tak znám pár lidí, co se vrátili…jedna kvůli otřesnému kanadskému zdravotnictví…se tam bála rodit
jinej kvůli práci, plus ve Státech onemocněl a vypadalo to všelijak a nechtěl bejt bezdomovec kvůli nemoci, zde se dal dokupy a je dobrej

jiná kvůli babičkám a dětem a rodině

tak jsou celkem i rádi že se vrátili…i když ono, člověk stejně nevidí pod povrch

zase jsou další co se nevrátili ani kvůli babičkám a jsou mooooooc rádi že se nevrátili
:think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3345
3.2.21 09:43

Jo, já nešla na vysněnou SŠ. Lituji toho pořád. :? I když jsem se pak vlastní dřinou dostala kam jsem chtěla a nakonec jsem si k dalšímu dálkovému studiu vybrala obor, který mě zajímá a baví a i dál se v něm vzdělávám. Vtipné je, že i k němu mě přivedla kamarádka :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
3.2.21 10:11
@beneskat píše:
Měla jsem to spíš vždycky naopak. Zapsala jsem se po základce na soukromou střední školu (nějaká ekonomka), protože jsem si myslela, že nikam jinam bych se nedostala. Čtyři dny před nástupem jsem si stěžovala kamarádce, že mě asi nebude bavit dojíždět. Ta jen tak mimochodem prohodila, že na gymplu letos prý vzali málo lidí a ať to zkusím. Byl čtvrtek, v pondělí se šlo do školy. V pátek ráno mě přijali, asi ne úplně lege artis, na gympl :D nevěděla jsem ale, co chci dělat po něm a vize byla spíše, že ač jen gympl, půjdu někam pracovat. Na gymplu jsem se poznala s ex, ten mi řekl - mohla bys třeba jít na takovouhle VŠ a pak přebrat po mojí tetě praxi. Tak jo, třeba :nevim: no a v prváku na VŠ jsme se rozešli a tam mi přednášel učitel, no - teď už manžel :mrgreen: tak jsem asi byla vždy na dobrém místě v dobrý čas a nelituju, že jsem se svých představ vzdala

Tohle je dobrý příběh. To se mi líbí mít takhle svojí vlastní vyšlapanou cestičku ke štěstí. :kytka:

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat