Životní rozhodnutí - strach z nového začátku

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 26.02.17 07:10
Životní rozhodnutí - strach z nového začátku

Ahoj maminky, předem se omlouvám za anonym, snad chápete…

Vůbec nevim jak začít… Jsem v manželství, mame jedno dítě, poslední 3 roky jsou dost křížové, neustále hádky, nezájem čehokoliv ze strany manžela ( vyjma sexu ), kolikrát jsem psala za tu dobu zde diskuse o tom, jak mě opět zklamal, jak sliboval, nedodržel, hodně z vás mě podporovalo v odchodu.

Stala se ale taková věc, že už půl roku miluji jiného muže, i on mě… I mé dítě. Manželovi jsem se hned přiznala, že jsem našla štěstí jinde… V tu chvíli klesl na úplné dno, změnil se, staral se… Opravdu jsem mu měla málo co vyčíst, ale jednu věc ano, neustále vyžadoval sex a já prostě nemohla, nechápal to, vždy mně vyčetl mého milence ( se kterým to bylo již dávno ukončené ) a posílal mě k němu.

Takových hádek bylo nyní opravdu hrozně moc, řekla jsem si, že to opravdu nemá smysl, začala si hledat nové bydlení, vyrizujeme rozvod… A ja jsem středem neustálých připomínek, jak jsem to vše zavinila já, jak si jednou uvědomím, že to byla chyba, že všichni chlapi jsou stejní a že na to doplatim… Přitom je to on, kdo mě neustále vyhazuje. Vše dokáže oživit proti mně tak, že on vyjde že všeho jako ten dobrý.

K druhému muži… Je to hodný chlapec, který mě vždy ve zlem podpořil, upřímně mě miluje a dal by za to být s náma snad úplně všechno. Říká, že jsem jeho životní láska, tě to tak cítí. ( Známe se déle, ne jen ten půl rok ), já to cítím dost podobně, ale mám strach začít nový život někde jinde, navíc manžel chce střídavou péči, dite půl na půl, což jsem z toho dost nesvá, nedokážu si to představit. :( Přemýšlím o ukončení vztahu s milým a opět slepit manželství. Protože se bojim neznáma a že to třeba nezvládnu. Jen by mě hodně mrzelo to, že bych už po několikáté ublížila mému milému, který již už opravdu věří tomu, že nám to konečně vyjde. Je mi oporou a vždy je tu pro mě. Ale zároveň mám i strach z toho, že já a manžel již nedokážeme normálně fungovat, neustále by mi to vyčítal, říkal, že já jsem ta kdo se má snažit, že to budu mít hodně těžké… on se vrátit nejspíš ani nechce. Ale myslim, že by tomu ještě poslední šanci dál, jenže to bych už na dobro přišla o člověka který upřímně miluje mě a koho miluju i já… Vím, že mi spousta z vás napíše, že bych měla být úplně sama, ale to bych opravdu nezvládla.

Stránka:  1 2 3 4 Další »
Reakce:

Aslei
Zasloužilá kecalka 989 příspěvků 26.02.17 07:34

Já bych manželství nezachraňovala, stejnak se to nezlepší, chvíli to bude dobrý a pak to najedete zase na tu samou kolej. A hlavně miluješ uplne někoho jiného :andel: Určitě bych zůstala s novým přítelem :andel: :pankac:

Uživatel je onlineterinka4444
Hvězda diskuse 67826 příspěvků 26.02.17 07:34

Já ti to napíšu tak, jak to je, s vědomím toho, že tady budu za tenhle příspěvek rozcupována na kousky. Rozveď se a jdi. Lepit tohle je dle mne cesta do pekla, na to je život krátký. Neschavaluju nevěru a milence v manželství, o tom nebudu psát, ale tohle manželství se už nespraví, už je rozbité. A k dítěti, manžel chce střídavku, zase se nebude pouštět do nějakých genderových debat a kdo je jakým rodičem a kolik má toho práva a podobně, manžel chce střídavku, no a je otázkou, nakolik ji dokáže u soudu vybojovat. Čistě z hlediska pravděpodobnosti, přestože je trend posilovat práva otců, tak čistě z hlediska pravděpodobnosti je pravděpodobnější, že jí nedostane. Jen kvůli dítěti bych nefunkční vztah nelepila.

Aenne 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 26.02.17 07:50

Proč ne střídavku? Proč by mnelo stratit dite otce a otec své díte, pokud je dobrý otec, miluje své díte a stará se? Matky nejsou majitelé svých detí, problémy si řešte mezi sebou, ale netahejte do toho deti, pokud je otec dobrým otcem, střidavka je pro díte nejlepší ŕešení…

Hvězda diskuse 67826 příspěvků 26.02.17 07:54
@Aenne píše:
Proč ne střídavku? Proč by mnelo stratit dite otce a otec své díte, pokud je dobrý otec, miluje své díte a stará se? Matky nejsou majitelé svých detí, problémy si řešte mezi sebou, ale netahejte do toho deti, pokud je otec dobrým otcem,střidavka je pro díte nejlepší ŕešení…
řekl kdo? Četlas o tom nějaké články od odborníků? Od dětských psychologů? Rozhodně je nejlepším řešením pro otce, nikoliv ale pro děti.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 26.02.17 07:54

Jsem na tom naprosto stejně…Až na to, že nejsem vdaná a důvod, že jsem potkala jiného, byla i náhoda i to, že u nás to bylo a je obráceně…Partner sex zanedbával…Resp.vse kolem něj. A já byla a jsem pouze matka jeho dítěte…Tak si ráda přečtu, co sem kdo napíše.. pocitově, jsem na tom úplně stejně jak ty.

brumdinka
Nadpozemská drbna 25345 příspěvků 26.02.17 07:57

@Aenne souhlas

Jinak zakladatelko myslím, že je to jasný jdi…I když tvůj strach chápu :hug: mám to podobne jen bez milence o to je to tezsi…A ano měla bys být nějaký čas sama aby tvůj přítel nebyl jen převozník…

Aenne 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 26.02.17 08:04
@terinka4444 píše: řekl kdo? Četlas o tom nějaké články od odborníků? Od dětských psychologů? Rozhodně je nejlepším řešením pro otce, nikoliv ale pro děti.

pŔesne, podle odborníku je to v případe rozchodu rodiču nejlepší řešení pro dite, pokud je otec dobrý otec.

Malaga
Generální žvanilka 24690 příspěvků 26.02.17 08:05

Pokud jste v procesu rozvodu, dotáhla bych to už do konce. Když to neuděláš, bude to spíš horší než lepší. Manžel by se nezměnil, naopak by se utvrdil v tom, že to bude po jeho a hlavně si myslím, že by tě tím i vydíral např. pokud bys nechtěla sex. Co se týká toho dalšího vztahu - sama vidíš, že to vždy nemusí vyjít, ale občas člověk musí riskovat. Když nic jiného, tak aspoň víš, že je nutné s partnerem komunikovat a řešit i možná nedorozumění hned na počátku. Ohledně střídavky- dovedeš si představit, že by to tvůj manžel v pohodě zvládal?
A to, že bys něco nezvládla (např. kdyby ten další vztah neklapl), zvládla, protože bys musela, nic jiného by ti nezbývalo…

Hvězda diskuse 67826 příspěvků 26.02.17 08:06
@Aenne píše:
pŔesne, podle odborníku je to v případe rozchodu rodiču nejlepší řešení pro dite, pokud je otec dobrý otec.

NNo tak podle odborníků není. A proto se tady nechci opět pouštět do debaty o střídavce, je to zbytečné a nesouvidí to s tématem. Pravdou je, že z hlediska pravděpodobnosti ji otec spíš nevybojuje než vybojuje.

Mrazivý dech
Zasloužilá kecalka 845 příspěvků 26.02.17 08:07
@Anonymní píše:
Ahoj maminky, předem se omlouvám za anonym, snad chápete…

Vůbec nevim jak začít… Jsem v manželství, mame jedno dítě, poslední 3 roky jsou dost křížové, neustále hádky, nezájem čehokoliv ze strany manžela ( vyjma sexu ), kolikrát jsem psala za tu dobu zde diskuse o tom, jak mě opět zklamal, jak sliboval, nedodržel, hodně z vás mě podporovalo v odchodu.

Stala se ale taková věc, že už půl roku miluji jiného muže, i on mě… I mé dítě. Manželovi jsem se hned přiznala, že jsem našla štěstí jinde… V tu chvíli klesl na úplné dno, změnil se, staral se… Opravdu jsem mu měla málo co vyčíst, ale jednu věc ano, neustále vyžadoval sex a já prostě nemohla, nechápal to, vždy mně vyčetl mého milence ( se kterým to bylo již dávno ukončené ) a posílal mě k němu.

Takových hádek bylo nyní opravdu hrozně moc, řekla jsem si, že to opravdu nemá smysl, začala si hledat nové bydlení, vyrizujeme rozvod… A ja jsem středem neustálých připomínek, jak jsem to vše zavinila já, jak si jednou uvědomím, že to byla chyba, že všichni chlapi jsou stejní a že na to doplatim… Přitom je to on, kdo mě neustále vyhazuje. Vše dokáže oživit proti mně tak, že on vyjde že všeho jako ten dobrý.

K druhému muži… Je to hodný chlapec, který mě vždy ve zlem podpořil, upřímně mě miluje a dal by za to být s náma snad úplně všechno. Říká, že jsem jeho životní láska, tě to tak cítí. ( Známe se déle, ne jen ten půl rok ), já to cítím dost podobně, ale mám strach začít nový život někde jinde, navíc manžel chce střídavou péči, dite půl na půl, což jsem z toho dost nesvá, nedokážu si to představit. :( Přemýšlím o ukončení vztahu s milým a opět slepit manželství. Protože se bojim neznáma a že to třeba nezvládnu. Jen by mě hodně mrzelo to, že bych už po několikáté ublížila mému milému, který již už opravdu věří tomu, že nám to konečně vyjde. Je mi oporou a vždy je tu pro mě. Ale zároveň mám i strach z toho, že já a manžel již nedokážeme normálně fungovat, neustále by mi to vyčítal, říkal, že já jsem ta kdo se má snažit, že to budu mít hodně těžké… on se vrátit nejspíš ani nechce. Ale myslim, že by tomu ještě poslední šanci dál, jenže to bych už na dobro přišla o člověka který upřímně miluje mě a koho miluju i já… Vím, že mi spousta z vás napíše, že bych měla být úplně sama, ale to bych opravdu nezvládla.

Nechápu proč chceš zachovat manželství. Milence si držíš neustále v záloze a on pořád krouží jako sup kolem. S manželem nejsi schopna mít sex… Co by se vlastně změnilo, kdyby jste zůstali spolu? Milenec by pořád číhal, a ty bys s manželem neměla sex, i kdyby byl manžel zlatý a diamantový. Takže co dál? Dej šanci tomu druhému, třeba to vyjde, třeba ne, ale bude to tvé rozhodnutí, za které jako dospělá ženská musíš nést odpovědnost. Střídavka je taková poslední pevnost uražených manželů, já sám bych ji nechtěl, ono starat se na 100% o dítě není žádná sranda a dřív nebo později na to přijde i ten největší zabedněnec. :think:

Aenne 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 26.02.17 08:08
@brumdinka píše:
@Aenne souhlasJinak zakladatelko myslím, že je to jasný jdi…I když tvůj strach chápu :hug: mám to podobne jen bez milence o to je to tezsi…A ano měla bys být nějaký čas sama aby tvůj přítel nebyl jen převozník…

á ja zase suhlasím s vámi, samota je po rozchode duležitá psychická rekonvalescence, veci se vyjasni…a zakladatelke bych poradila poslouchat svuj vnitrný hlas, svuj instinkt… ne racio a ani ne strach

brumdinka
Nadpozemská drbna 25345 příspěvků 26.02.17 08:11

@Aenne jj poslouchat svůj instinkt…Tím že sem ho neposlechla a nechala se ovládnout strachem…tak jsem si všechno zasekala :zed:

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 26.02.17 08:18

Zakladatelka… Děkuji vám za názory, vidím že to vidíte vše stejně. Je pravda, že jsme to za ten půl rok zkoušeli nejméně 3×, já vždy dala šanci manželstvi, ale pod nátlakem mého milence jsem do toho nemohla jít na 100%, neustále mi psal, jak mě miluje, že ne že mě nedokáže žít, byl z toho opravdu špatný, za tu dobu i hrozně zhubl. Já vždy když se pohádala s manželem opět běžela k němu a tak to bylo již 3×. Vzhledem k tomu, že jsem stále na mateřské, tak mi i chce platit být a podpořit náš, chápe, že se k němu nechci stěhovat. Je opravdu hodně chápavý a chce mi maximálně pomoct, i kdyby to prý mezi námi nemělo vyjít…

Pájinka25
Závislačka 2885 příspěvků 26.02.17 08:22

Já zase nechápu, proč bys nemohla být sama. Já byla sama s dítětem skoro tři roky a rozhodně to bylo nejlepší období mýho života. Tedy až an finance samozřejmě. Ale nemusela jsem se nikomu zpovídat, se synem jsme si vyjeli kdykoli kamkoli na výlet, s kámoškama a s dětma…ne že teď s přítelem by to nešlo, nejsem omezovaná, ale máme každý úplně jiné zájmy a občas mám výčitky, že dělám něco, co jeho nebaví, ale já se toho zkrátka nechci vzdát a tak třeba kvůli tomu netrávíme tolik času společně… :nevim: chce to najít si na tom něco pozitivního, upřímně, kdybych se teď rozešla s přítelem, už si na stálo ani nikoho hledat nebudu :lol:

Stránka:  1 2 3 4 Další »
 Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Nádherná proměna: Kuchyně se díky odborníkům stala skutečným srdcem domova

Paní Jana si ve svém životě prožila mnoho těžkých chvil. Příběh dvakrát... číst dále >

Podzimní čtení: Tyhle knihy vás v klidu nenechají

Podzim je ideální na to uvařit si čaj (nebo nalít dvojku červeného), zavrtat... číst dále >

Články z Expres.cz

Socha Špinarové možná zmizí! Nová radnice chce jednat, syn bude shánět sponzory

Kontroverzní socha zpěvačky Věry Špinarové je opět na scéně. Ačkoliv kritika... číst dále >

Krym, místo, o němž se teď hodně mluví: Co tam vidět a jak se tam dostat?

Kauza Čapí hnízdo znovu rozvířila veřejné diskuze poté, co byla zveřejněna... číst dále >

Články z Ona Dnes

O holky se postarám, slíbil Mirek snoubence, která zemřela v den svatby

Simona zemřela pár hodin před vlastní svatbou a zoufalému snoubenci zůstaly... číst dále >

Život Livie Klausové ovlivnil pobyt v dětském domově i smrt otce

Zatímco Václav Klaus byl jako prezident jedněmi obdivován a druhými... číst dále >