Životopis - Dlouhý a obsáhlý x krátký a megastručný

14.12.20 11:14

Životopis - Dlouhý a obsáhlý x krátký a megastručný

Ahoj děvčata (a pánové),
po pár letech v práci ve zdravotnictví jsem totálně vyhořela, dala výpověď, a teď si hledám něco nového trochu mimo obor. Posledních pár dnů jsem strávila smolením strukturovaného životopisu, jenže ouha. Po všech možných úpravách ho nejsem schopna zkrátit na požadovanou jednu stránku, má pořád dvě a půl stránky, a já už nevím, kde mám ubírat. Dávat ho sem nebudu protože zas o mě nemusíte vědět všechno, že jo, ale vypadá asi takhle:

1. Stránka

• nacionále a fotka
  • 3 poslední relevantní zaměstnání, u každého 4 - 5 odrážek nejdůležitější informace, co jsem dělala, úspěchy atd.
  • Vzdělání - vysoká + téma diplomky (týká se vybranýho oboru), gympl s adresou, nic víc

2. Stránka

• 2 vědecký projekty + 3 - 4 odrážky o tom, o co vlastně šlo
  • 6 seminářů, které se týkají oboru, který chci dělat - název + jedna věta o to, o čom to bylo (tam je asi prostor pro zkrácení)

3. Stránka

• jedna publikace
  • jazyky
  • řidičák
  • nějaký soft skills
  • programy, se kterými to umím

Vynechala jsem úplně všechny brigády nebo irelevantní práci, vysokoškolský praxe, školení, ke kterým nemám certifikát, dobrovolnickou činnost, koníčky… no a furt je to dlouhý jak Lovosice. Na kolik stránek jste to dokázaly smrsknout vy? Co by se z toho ještě dalo vyřadit? Eventuálně pokud je tu nějaká personalistka, tak co tak obvykle nejvíc zahlcuje životopisy a nemá smysl tam dávat? Díky moc

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
11
14.12.20 11:23

životopis

Je jasné, že pokud máte delší pracovní historii bude životopis delší než u absolventa. Pokud je životopis pěkně strukturovaný a přehledný pak bych si s délkou hlavu nelámala. Pokud není podmínkou zaměstnavatele životopis na 1 stránku. Pokud ano pak zmenšit řádkování a ubrat např. semináře s tím, že bych napsala, že jsem absolvovala několik seminářů v oboru a tyto uvádím v příloze.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
21553
14.12.20 11:36
@Pruhovaný_mýval píše:
Ahoj děvčata (a pánové),
po pár letech v práci ve zdravotnictví jsem totálně vyhořela, dala výpověď, a teď si hledám něco nového trochu mimo obor. Posledních pár dnů jsem strávila smolením strukturovaného životopisu, jenže ouha. Po všech možných úpravách ho nejsem schopna zkrátit na požadovanou jednu stránku, má pořád dvě a půl stránky, a já už nevím, kde mám ubírat. Dávat ho sem nebudu protože zas o mě nemusíte vědět všechno, že jo, ale vypadá asi takhle:

1. Stránka

• nacionále a fotka
  • 3 poslední relevantní zaměstnání, u každého 4 - 5 odrážek nejdůležitější informace, co jsem dělala, úspěchy atd.
  • Vzdělání - vysoká + téma diplomky (týká se vybranýho oboru), gympl s adresou, nic víc

2. Stránka

• 6 seminářů, které se týkají oboru, který chci dělat - název + jedna věta o to, o čom to bylo (tam je asi prostor pro zkrácení)

3. Stránka

• jedna publikace
  • jazyky
  • řidičák
  • nějaký soft skills
Vynechala jsem úplně všechny brigády nebo irelevantní práci, vysokoškolský praxe, školení, ke kterým nemám certifikát, dobrovolnickou činnost, koníčky… no a furt je to dlouhý jak Lovosice. Na kolik stránek jste to dokázaly smrsknout vy? Co by se z toho ještě dalo vyřadit? Eventuálně pokud je tu nějaká personalistka, tak co tak obvykle nejvíc zahlcuje životopisy a nemá smysl tam dávat? Díky moc

já si myslím, že už dávno odzvonilo tomu, že se hodnotí obsah a ne délka obsahu. Ve stručnosti je úspěch. Takoví ti Lojzové Jirásků se rádi ukazují a myslí si, že kvantita zaručuje kvalitu. Jde hlavně o to, když s nadsázkou napíši, že ten, co to bude číst, aby nezapomněl na konci, co bylo napsáno zpočátku. Takoví pisálci můžou exhibovat při psaní různých erotických příběhů, ale ne při životopisu. Proto jasně a stručně, co uvádíš, to bych shrnul na jeden list. :mrgreen: :mavam:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14.12.20 11:44
@opozice píše:
já si myslím, že už dávno odzvonilo tomu, že se hodnotí obsah a ne délka obsahu. Ve stručnosti je úspěch. Takoví ti Lojzové Jirásků se rádi ukazují a myslí si, že kvantita zaručuje kvalitu. Jde hlavně o to, když s nadsázkou napíši, že ten, co to bude číst, aby nezapomněl na konci, co bylo napsáno zpočátku. Takoví pisálci můžou exhibovat při psaní různých erotických příběhů, ale ne při životopisu. Proto jasně a stručně, co uvádíš, to bych shrnul na jeden list. :mrgreen: :mavam:

Dík za radu a filozofickou úvahu. Jak to shrnout najeden list? Co mam vyškrtnout? Já chápu, že to má bejt ideálně kratší, ale ptám se, která část není důležitá.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
942
14.12.20 11:45
@Pruhovaný_mýval píše:
Ahoj děvčata (a pánové),

1. Stránka

• nacionále a fotka

2. Stránka

3. Stránka

• jedna publikace
  • jazyky
  • řidičák
  • nějaký soft skills
Vynechala jsem úplně všechny brigády nebo irelevantní práci, vysokoškolský praxe, školení, ke kterým nemám certifikát, dobrovolnickou činnost, koníčky… no a furt je to dlouhý jak Lovosice. Na kolik stránek jste to dokázaly smrsknout vy? Co by se z toho ještě dalo vyřadit? Eventuálně pokud je tu nějaká personalistka, tak co tak obvykle nejvíc zahlcuje životopisy a nemá smysl tam dávat? Díky moc

Mně to přijde moc dlouhé, oni dostanou desítky či stovky životopisů, silně pochybuji, že ti to bude někdo procházet. Já, u pracovních pozic napsala, zaměstnavatele, pozici a hned pomlčka a popis činnosti. Já hledala práci, pak jsem upravila životopis, jen důležité věci, vložila fotku a našla jsem. Určitý věci napiš do motivačního dopisu.
Záleží o jakou práci se ucházíš?

Příspěvek upraven 14.12.20 v 11:47

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14.12.20 11:46
@Janča05 píše:
Je jasné, že pokud máte delší pracovní historii bude životopis delší než u absolventa. Pokud je životopis pěkně strukturovaný a přehledný pak bych si s délkou hlavu nelámala. Pokud není podmínkou zaměstnavatele životopis na 1 stránku. Pokud ano pak zmenšit řádkování a ubrat např. semináře s tím, že bych napsala, že jsem absolvovala několik seminářů v oboru a tyto uvádím v příloze.

Dík, asi stáhnu ty semináře. Pak by se to mělo vlézt na dvě strany. Je to právě strukturované podle mě hezky, dřu se s tím už týden :zed:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14.12.20 11:48
@Jolka86 píše:
Mně to přijde moc dlouhé, oni dostanou desítky či stovky životopisů, silně pochybuji, že ti to bude někdo procházet. Já pracovních pozic napsala, zaměstnavatele, pozici a hned pomlčka a popis činnosti. Já hledala práci, pak jsem upravila životopis, jen důležité věci, vložila fotku a našla jsem. Určitý věci napiš do motivačního dopisu.
Záleží o jakou práci se ucházíš?

Dobře, že je to dlouhé vím sama, děkuji :mrgreen: proto se ptám, co z toho neni relevantní. Jsem ráda, že jsi práci našla

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
21553
14.12.20 11:49
@Pruhovaný_mýval píše:
Dík za radu a filozofickou úvahu. Jak to shrnout najeden list? Co mam vyškrtnout? Já chápu, že to má bejt ideálně kratší, ale ptám se, která část není důležitá.

důležité jsou všechny, ale vypustil bych takové nic neříkající " a psal to co nejvíce v bodech. :think: :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
29250
14.12.20 11:53

@Pruhovaný_mýval
Nedávala bych fotku a opravdu zkrátila. Nikdo nechce číst 3 stránky…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
942
14.12.20 11:58
@Pruhovaný_mýval píše:
Dobře, že je to dlouhé vím sama, děkuji :mrgreen: proto se ptám, co z toho neni relevantní. Jsem ráda, že jsi práci našla

U zaměstnání, máš u každého 4 - 5 odrážek, dala bych to hlavní, zbytek vypsat do motivačního dopisu. Vypsat to bodově, chápu, že toho máš hodně, ale mysli na to, že kdo bude tvůj životopis číst, třeba tvůj potencionální nadřízený, někteří se bojí, aby jim někdo nepřebral jejich pozici.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
21553
14.12.20 11:58
@Russet píše:
@Pruhovaný_mýval
Nedávala bych fotku a opravdu zkrátila. Nikdo nechce číst 3 stránky…

@Russet ono záleží, kam ten životopis poputuje. Pokud na nějakou agenturu, která ten výběr provádí, tak to foto bych taky vynechal. Ale pokud jde přímo do firmy, tak bych foto dal a zvláště, pokud je paní pěkná baba. Přece jenom jsme v Česku a pokud si vedení vybírá uchazeče o místo, ještě u některých rozhoduje při stejném „počtu bodů“ ta/ten, kdo působí sympatičtěji. :mrgreen: :mavam:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
29250
14.12.20 12:01
@opozice píše:
@Russet ono záleží, kam ten životopis poputuje. Pokud na nějakou agenturu, která ten výběr provádí, tak to foto bych taky vynechal. Ale pokud jde přímo do firmy, tak bych foto dal a zvláště, pokud je paní pěkná baba. Přece jenom jsme v Česku a pokud si vedení vybírá uchazeče o místo, ještě u některých rozhoduje při stejném „počtu bodů“ ta/ten, kdo působí sympatičtěji. :mrgreen: :mavam:

Ono spíš záleží na nátuře personalisty. Jak říkám. Nejprve bych zkusila bez fotky.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14.12.20 12:02
@opozice píše:
@Russet ono záleží, kam ten životopis poputuje. Pokud na nějakou agenturu, která ten výběr provádí, tak to foto bych taky vynechal. Ale pokud jde přímo do firmy, tak bych foto dal a zvláště, pokud je paní pěkná baba. Přece jenom jsme v Česku a pokud si vedení vybírá uchazeče o místo, ještě u některých rozhoduje při stejném „počtu bodů“ ta/ten, kdo působí sympatičtěji. :mrgreen: :mavam:

Je to na pozici Vědecký pracovník v zahraničí, ať se tu nespekuluje. Fotku vyžadují a mám ji dělanou ve studiu, ta místo nezabírá. Pěkná baba paní jednoznačně je :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
21553
14.12.20 12:03
@Russet píše:
Ono spíš záleží na nátuře personalisty. Jak říkám. Nejprve bych zkusila bez fotky.

jasný, u větších společností personalista, u malých si výběr provádí sám majitel/jednatel. On che mít schopné lidi kolem sebe a i příjemný kolektiv. :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1022
14.12.20 12:03

2 stránky jsou maximum… Ideál je 1 strana, někteří personalisti jsou líní otočit stránku. :lol: Ale 2 strany jsou přijatelné.

1. u popisu prac. náplně vypusť odrážky a napiš to na jeden řádek
  1. u těch výzkumů a publikací - mělo by jít poznat už z názvu, o co jde - na podrobnosti se zeptají až u pohovoru, nebo tam vlož odkaz na DOI.
  1. zkus zmenšit písmo, 9pt je většinou OK
  1. pohraj si s formátováním - zkus dát něco do sloupců vedle sebe, jazyky taky stačí napsat na jeden řádek (např. AJ - C2, NJ - C1, IJ-B2 apod. - pod B2 se neuvádí, nejedná-li se o místní jazyk)
  1. gympl se neuvádí, máš-li VŠ (pokud se nejedná o odbornou školu); nacionále - stačí jméno a kontakt

Dodatek - pročetla jsem diskuzi - u vědeckých pracovníků ten životopis může být delší, takže není třeba se stresovat. 2,5 strany není problém. :palec:

Příspěvek upraven 14.12.20 v 12:08

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat