Reklama

Zjištěné těhotenství - budu mít nárok na mateřskou?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Olahova.andrea
Stálice 82 příspěvků 22.09.18 09:19
Zjištěné těhotenství , a otázky zda budu mít nárok na mateřskou

Zdravím dámy, prave včera jsem zjistila že jsem prý v začátku těhotenství. Poslední ms byla 14.8 a trvala do 21.8.
Nevíte v kolikatem tak mužu být? Doktorka mě objednala 1.10 na kontrolu na ultrazvuk. Když jsem tam byla tak nic neviděla.

V hlavě se mi tvoří několik otázek, jestli budu mít nárok nám mateřskou když jsem pracovala na dohodu o provedení činnosti a Byla na pracaku. Nějak 4mesice a teď sem 4 měsíce v nové práci a mám smlouvu na dobu neurčitou. Taknevim jestli budu mít Na mateřskou nárok. Jsem teprve po vyučení a dělalo mi problém sehnat práci :oops: A taky přemýšlím kdy je ideální to říct zaměstnavateli :nevim:

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Reakce:

lachtanice86
Kelišová 6075 příspěvků 22.09.18 09:23

@Olahova.andrea na netu si najdi těhotenské kalkulačky. Ta ti vypočte kolikátý si týden. Pro nárok na ppm musíš mít odpracovano 270dnu za poslední 2roky a nastupovat na ni z pracovniho pomeru. A v práci bych to oznámila po prvnim screeningu. Ten začátek je buď a nebo.

Gosi
Kelišová 5644 příspěvků 22.09.18 09:24

Myslim, ze i z te dohody se obcas plati socialni, na pasce ti ho strhavali? Ale pokud v praci vydrzis jeste pet mesicu, tak bys materskou mela mit… Po kontrole uvidis jak to vypada a jak se tva prace shoduje s tehotenstvim… Pokud vse bez komplikaci, rekla bych jim to tak během 4 mesice…

lachtanice86
Kelišová 6075 příspěvků 22.09.18 09:26

@Olahova.andrea jsi nějaký 5tt. Takže nechápu proč si šla k dr tak strašně brzy.

eva.pass
Povídálka 45 příspěvků 22.09.18 09:41

@lachtanice86 mne to nepripada brzy.. ja pred dvema lety - datum posl.men. 10.8. a zrovna 21.9. jsem taky byla u dr., ktery tam toho pro me videl dostatek - slo mi hlavne o potvrzeni tehotenstvi.

ludmilaadamkova
Ukecaná baba ;) 1103 příspěvků 22.09.18 09:50

Pokud budes v pracovnim pomeru 270 dni uz ted jsi 4 mesice zamestnanec coz je cca 120 dni tak jeste cca 150 dni a budes mit narok na materskou. coz je cca 5 mesicu. Pokud nebudes mit problemy klidne muzes jit na materskou az 6- 8 tydnu pred terminem. A materska ti pak bude delat cca 70 procent hrubeho mesicniho vydelku.

Hazentla
Zasloužilá kecalka 916 příspěvků 22.09.18 09:50

Ahoj, délka těhotenství se počítá od prvního dne poslední menstruace, tedy dnes jsi 5+4tt, to znamená, od poslední menstruace 5 ukončených týdnů a 4dny z týdne šestého, tj. jsi v šestém týdnu, to je na ultrazvuk ještě skutečně brzy, aby něco bylo vidět.
Ve stávající práci, pokud nebudeš potřebovat úlevy (těhotné by neměly mít například noční, nosit příliš těžká břemena, pracovat s některými chemikáliemi atd.), bych to hlásila po prvním trimestru, resp. prvním screeningu.
Na mateřskou budeš mít určitě nárok, pokud budeš od teď v práci ještě aspoň 5 měsíců, resp půjdeš na MD regulérních 6-8 týdnů před porodem. Pokud bys marodila, nebo z jiného důvodu nepracovala, tam si už nejsem jistá. Záleží, jestli v práci na dohodu za Tebe odváděli nemocenské pojištění, případně za určitých okolností se započítává i úspěšně ukončená škola, ale to by ses musela informovat na správě sociálního zabezpečení, to už přesně nevím.
Držím palce :)

maminka_03
Kecalka 323 příspěvků 22.09.18 09:58

Pokud behem 2let ti v zamestnani odvadeli zatebe zdravotni tech 270dni tak mas narok.a pokud mas odmakano nahpp neurcito ty 4m a sla bys az do porodu treba marodit tak narok na materskou mas.taky jsem marodila ale zjostovala jsem si to…

rozand
Závislačka 2938 příspěvků 22.09.18 10:47
@maminka03 píše:
Pokud behem 2let ti v zamestnani odvadeli zatebe zdravotni tech 270dni tak mas narok.a pokud mas odmakano nahpp neurcito ty 4m a sla bys az do porodu treba marodit tak narok na materskou mas.taky jsem marodila ale zjostovala jsem si to…

Ne zdravotní, ale nemocenské, tj. součást sociálního :roll: .

Olahova.andrea
Stálice 82 příspěvků 23.09.18 12:48

.

Příspěvek upraven 23.09.18 v 21:43

Lendeš
Kelišová 5290 příspěvků 23.09.18 14:04

@Olahova.andrea Tak pokud už tam jsi 4 měsíce, tak máš už po zkušebce, takže tě vyhodit jen tak nemůže. Dát výpověď těhotné jde jen v několika výjimečných situacích.

A jinač, když necheš těhotenství prozrazovat, tak není nejvhodnější o něm psát pod svým jménem veřejně na netu. Ta vedoucí nebo někdo z kolegů tady taky může chodit.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně dnes v 08:15
Ahoj prosim o radu

Kdyz jsem 3.9 2018 nastoupila do prace na hpp a zaroven 3.9 mela posledni menses to se ani tak nevlezu do tech 270 dni do ppm ze ? Jsem jak guma vubec mi to nemysli :D snazili jsme se tri roky a ted :srdce:
Predtim jsem byla na uradu po skonceni rd. Termin vychazi nekdy na 10.6 2019
A v praci mi prodlouzi smlouvu
Moc dekuji

j.a.n.i1
Hvězda diskuse 62944 příspěvků 3 inzeráty dnes v 08:19

Ne, to se nevlezes, pokud nejde neco zapocitat z minule prace, ale tu nepises, kdy si ukoncila.

rozand
Závislačka 2938 příspěvků dnes v 08:22
@Anonymní píše:
Kdyz jsem 3.9 2018 nastoupila do prace na hpp a zaroven 3.9 mela posledni menses to se ani tak nevlezu do tech 270 dni do ppm ze ? Jsem jak guma vubec mi to nemysli :D snazili jsme se tri roky a ted :srdce:
Predtim jsem byla na uradu po skonceni rd. Termin vychazi nekdy na 10.6 2019
A v praci mi prodlouzi smlouvu
Moc dekuji

Ne, pokud jsi předtím nepracovala, nebo úspěšně neukončila studium.

Ještě mě napadá, na PPM se dá nastoupit i později, jen je kratší, ne? Nešlo by to řešit tím? @j.a.n.i1 @Lendeš

j.a.n.i1
Hvězda diskuse 62944 příspěvků 3 inzeráty dnes v 08:30

@rozand Ne nedalo, podminky musi byt splneny 6 tydnu pred terminem porodu, presne aby neslo udelat ti co pises.

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

Jak probíhala stavba rodinného domu na klíč pro čtyřčlennou rodinu?

Čtyřčlenná rodina pana Nového toužila vyměnit byt v panelovém domě za vlastní... číst dále >

Do plavek s eMimino.cz: Zdravá budoucnost před námi

Všechno jednou končí... Nebo začíná? V posledním díle naší výzvy Do plavek s... číst dále >

Články z Expres.cz

Socha Špinarové vznikla bez výběrového řízení. Proč její autor tvrdí opak?

Slavnostní odhalení bronzové sochy Věry Špinarové vyvolalo pořádný rozruch, a... číst dále >

Nejslavnější „ubeři“ v Česku: Koho z řad hvězd jako taxikáře můžete potkat i vy?

Exekuce, trestní stíhání nebo dokonce pobyt ve vězení. To jsou hlavní důvody,... číst dále >

Články z Ona Dnes

KVÍZ: Vyznáte se ve zdravém stravování?

Češi stále tloustnou, a to i přesto, že je v obchodech dostatek zdravých... číst dále >

Kvůli extrémní chuti k jídlu váží roční holčička čtyřiadvacet kilo

Chahat Kumarová z Indie váží v pouhých šestnácti měsících neuvěřitelných... číst dále >