Zjištění downuv s. revize a další těhotenství

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
59
15.10.21 09:33

Zjištění downuv s.revize a další tehu

Ahoj holky. Tak dnes je to 14 od revize ve 14 tt😞.U doktora kontrola ok a řekl mě ze se můžeme po první ms klidně začít snažit, já tomu říkám nechat tomu volný průběh ☺️. Cekala jsem ze budeme čekat ještě další dvě ms, tak mě to překvapilo ze máme svolení už takhle brzo, mate taky někdo zkušenost. Jinak jsem měla potvrzeny downuv syndrom 😞.Na genetice mě řekli ze je to proste jen náhoda, stalo se někomu ze i další tehu dopadlo špatně.?Trochu se bojím s přítelem je to naše první společné jinak já mám dva kluky a on dvě holky z předchozího vztahu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
Anonymní
15.10.21 09:53

Ahoj, nemam zkusenost s DS, ale se zamlklym tehu. Snazit jsme se zacali uz po prvni MS, hned to vyslo. Ted mam doma uz skoro rocni holcicku. Nicmene tehotenstvi bylo hodne rizikove, cele jsem ho prolezela, mela jsem velky hematom a nevypadalo to dobre. Byt tebou, pockala bych delsi dobu. At se da telo dohromady…

• Citovat
  • Nahlásit
427
15.10.21 09:57

@Dino..21 Já jsem nebyla na revizi, ale měla jsem zamlklé těhotenství v 13tt. Měla jsem jít na revizi, ale předtím jsem potratila spontánně. Po revizi mi říkala doktorka počkat 3 měsíce, po spontánním potratu počkat na první menstruaci, nepockat ani jeden cyklus jsem ještě neslyšela.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
59
15.10.21 10:02

@VelkaMys pravé ze mě řekl počkat jednání ms a pak ze si tělo řekne samo kdy je připravené. Nechci nic uspechat právě tohle tehu se povedlo na první dobrou.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
15.10.21 10:20

Potkalo mě letos to samé co tebe. Revize na začátku 14tt - potvrzen downuv syndrom s tím, že miminko bylo tak oteklé, že by stejně nepřežilo, i kdybychom si nechali postižené. Miminko z IVF. Teď tápeme co dál. Dostali jsme svolení hned druhou MS řešit další miminko, jenže jak na potvoru první MS po revizi trvala 9 týdnů než dorazila a druhá přišla teprve teď, takže teď budeme mít konzultaci v CAR, co dál. Doktora mi řekl, že prostě když je to takto na začátku, že nemáme na nic čekat a hned po druhé MS se začít snažit. Teď mám úplně hrůzu, aby se to neopakovalo… I když mě všichni přesvědčují, že to byla taky náhoda a že se to už u nás nikdy opakovat nebude, ten strach že bude je neuvěřitelnej. Chtěla jsem hlavně počkat na výsledky genetiky a pak to teda zkusit zase řešit, ale řekli mi, že pokud nejsem s tím vyrovnaná psychicky, že máme na další mimčo ještě chvíli počkat. Ráda bych taky slyšela příběhy, že už se to nikdy u ostatních neopakovalo a další miminko již bylo zdravé. Já ani partner nemáme žádné děti a oba jsme naprosto geneticky v pořádku. :zed: :zed: :zed:

• Citovat
  • Nahlásit
59
15.10.21 10:39

Taky se šíleně bojím. Doktorka na genetice řekla ze je to opravdu náhoda ze vlastně ani neví proč se ta vada objevuje u zdravých lidi.☹️Ja teda psychicky jsem OK. Jelikož pracuji s dětmi na speciální škole kde máme samé těžké postiženi. Ja jsem hned věděla ze jestli bude problém jsi na ukonceni. Už jsem pro jistotu měla predooperacni vyšetření hotové než jsem dostala výsledky z odběru klku. A ten den co zavolali z genetiky jsem šla hned na ukonceni. Nechtěla jsem čekat ani den.Po zjištění ze je to špatně jsem už nedokázala ani sáhnout na břicho které jsem už měla dost velké tím ze to bylo 3 tehu a jsem hibena tak vylezlo strašně brzo. A vím ze jsem udělala nejlepší rozhodnutí které jsem mohla, nebudu nikdy litovat. Ty děti mají opravdu těžký život a to nemluvím o zbytku rodiny, je to opravdu těžký život a plný slz a smutku. Vidím ty rodiče jak trpí jen kvůli tomu ze jim nemůžou pomoci. A hlavně co snímá bude až oni se o ne nebudou moci postarat, musí to byt strašný, člověk musí myslet hlavně na děti které už má.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
692
15.10.21 11:11

Omlouvám se, že trochu odbočuji, ale když Anonymní paní měla miminko z IVF, tak snad museli vědět, jestli má nějaké nemoci ne? Nám ta špatná vajíčka v rámci genetiky hned vyřadili, vždyť to hradí pojišťovna.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
59
15.10.21 11:22

@Malineka já teda do toho moc nevidím. Ale co mě řekli na genetice tak ani oni nevědí co a jak tudíž myslím ze i z ivf je riziko. Oni nedokážou léčit nebo upravit tak aby to nemělo třeba downuv s

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
23457
15.10.21 11:26
@Malineka píše:
Omlouvám se, že trochu odbočuji, ale když Anonymní paní měla miminko z IVF, tak snad museli vědět, jestli má nějaké nemoci ne? Nám ta špatná vajíčka v rámci genetiky hned vyřadili, vždyť to hradí pojišťovna.

Při ivf se nedělá automaticky genetika embryí, takže pokud nejsou vyšetřená, mají stejnou pravděpodobnost nějaké vady, jako v přirozeném těhotenství. Pokud se vyřazují vajíčka, tak ta, která mají už od pohledu vadu, jako divný tvar nebo otvory. Embrya se nechají dojít do pátého dne a vyřazují se ta, která se nevyvíjí rovnoměrně.
Pokud se genetika embryí dělá, tak samozřejmě zavedou pouze ta zdravá, ale PGD je sakra drahá záležitost a pojišťovny ji neplatí automaticky, jen po schválení.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
692
15.10.21 11:27

@Dino..21 Neodkážou léčit ani upravit, to je pravda, ale jasně poznají, jestli to má správný počet chromozomů. To právě dělá ta genetika. Tudíž je opravdu zvláštní, že po IVF má někdo dítě s Downovým syndromem.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
59
15.10.21 11:29

@Malineka aha tak to jsem netušila. Ale jestli to pojišťovna neplatí tak věřím ze to bude sakra drahé 🤦‍♀️

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
23457
15.10.21 11:30

@Dino..21 já byla na ukončení v 21tt, taky pro m.Down. My jsme teda čekali půl roku, nešlla bych do toho po první menzes ani omylem. On je to i v tom 14tt velký zásah do dělohy. Půl roku čekat nemusíš, ale aspoň tři cykly bych si pauzu dala. Zkus čaj z kontryhele, třezalky a řebříčku. Pomáhá to regenerovat dělohu a sliznici po revizích.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
903
15.10.21 11:51

Je to náhoda, neboj :kytka:, mamka tohle měla potvrzené u prvního těhotenství a pak měla mě a brachu a v pohodě :kytka:, taky jsem byla na genetice a říkala to, ze se to objevuje náhodně..mě na pohotovosti řekli počkat 2 cykly, ale co doktor to názor :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1208
15.10.21 13:13

@Dino..21 Taky jsem byla na ukončení z důvodu DS. Následně jsme byli oba s manželem na krvi a vše v pořádku, závěr genetičky byl, že se jednalo o náhodu. Gynekolog mi řekl, ať počkáme dva cykly, aby se vystřídaly oba vaječníky. Mně ale trvalo ještě půl roku, než jsem začala znovu menstruovat. Nakonec máme ještě další dvě zdravé děti. Ty nervy v těhotenství byly samozřejmě po té špatné zkušenosti mnohem větší. Ale vždy mě všichni ujišťovali, že to špatné už jsme si vybrali a všechno bude v pořádku :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
18.10.21 12:51
@Malineka píše:

Jsem ta anonymní, co psala o miminku s downovým syndromem po IVF. Genetiku embryí nehradí pojišťovna vždy. Hradí ji, když je špatná predispozice, což u nás nebylo. Nám bylo řečeno, že pravděpodobnost, že budeme mít z IVF postižené dítě je max 3%. Je tam údajně větší šance že vyhraju jackpot ve sportce. Nebylo u nás tedy potřeba dělat genetiku embryí. Ani jeden z nás nejsme ani přenašečem žádné mutace genu, ani nic podobného nemáme v celé rodinné anamnéze. Máme karyotypy, které k sobě vzájemně pasují, prolustrovaný jsme horem dolem. Nikdo nepředpokládal, že se může stát něco takového, ale může. Jenže víte co je horší? že ani genetika embryí vám nezaručí, že to miminko bude zdravé, jsou i genetické vady, které se prostě na tom ebryu nepoznají… My neměli genetiku právě z toho důvodu, že by nám to pojišťovna nezaplatila, stojí to navíc 30 - 40 tis., a nebyl důvod ji dělat. Nyní samozřejmě, že kdybychom šli do dalšího IVF, tak už nám pojišťovna genetiku zaplatí. Je tohle dost složité, a kdo si neprošel IVF, tak nemůže říct, že vždy je z IVF zdravé dítě, to jsme si také mysleli a ani doktora nenapadlo, že by to mohlo dopadnout takto, když jsme oba kompletně zdraví - prostě blbá náhoda. :zed: :zed: :zed:

Jo a pouhým okem embryolog opravdu tyto vady nezjistí bohužel, kdyby ano, tak mi embryoložka na transferu neříká, jak máme krásné embryo, že tomu dává obrovské šance, že se podaří… Takže asi tak no…

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat