Zjištění ovulace pomocí slin?

3
7.11.04 11:19

Zjištění ovulace pomocí slin?

Ahoj,
chtěla jsem se zeptat, jestli někdo má zkušenosti s následující věcí - má to být tyčinka o velikosti rtěnky, kterou stačí olíznout, a když má žena neplodné dny, tak se tam objeví jen nevýrazné tečky a když má plodné dny, tak nějaký vzorek. Nikdy jsem o tom nikde nečetla, ale včera mi o tom vyprávěla kamarádka, že něco takového má a otěhotněla na první pokus. Bohužel to zrovna půjčila jiné kamarádce snažící se o mimi. Tak by mě zajímalo, jestli se to dá třeba koupit v lékárně a jak se to jmenuje. Díky předem za odpovědi.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

Anonymni
7.11.04 12:57

Ahoj jmenuje se to Fertility Lady Tester a dá se to sehnat přes internet na Vltavě za 300,–.
Co se týče přesnosti tak se názory mění.
Hodně štěstí.

• Nahlásit
  • Citovat
1
7.11.04 13:21

Ahojky, moje kamarádka takovou tyčinku má, když chtěla moje sestra otěhotnět tak si tu tyčinku půjčila a otěhotněla hned první měsíc :) Takže na tom asi něco bude :) Držím pěstičky at se to brzy povede :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
7.11.04 14:23

http://www.vltava2000.cz/…dsdetail.asp?…
Já ho mám.ale kapradiny mám skoro po celou dobu!Má někdo zkušenosti s tímhle?Jsou jakoby tlusté a nebo vláskovité jen někdy tam nejsou kapradiny,ale takové mapky.Jak mám poznat v tomhle případě ten den?Hanka

• Nahlásit
  • Citovat
3
7.11.04 16:27

Moc děkuju za informace. Na té internetové adrese na Vltavě je to opravdu dobře popsáno. Tak jsem si to objednala a uvidím… Trochu se divím, že se o tom tak málo mluví. Všichni píšou o měření bazální teploty, výpočtech plodných dnů, ovulačních testech… Tato metoda mi připada nejjednodušší. Otázkou je, na kolik procent to funguje. Tak to vyzkouším a uvidím jestli :D nebo :(

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
7.11.04 18:38

Hribe!Ještě si můžeš koupit v lékárně Glukophan!Jsou to proužky na určení cukru z moči,ale na určení ovulace se používá hlen z pochvy.Když se zabarví do zelena až modra je období ovulace!Stojí asi 60-70kč a je tam 50 proužků!Mám s tím dobré zkušenosti,ale zatím nic.Ovulaci mám určenou asi správně,ale ještě jsou tu jiné překážky ,jako stres a partner na cestách …!Tak náp přeju,ať to brzo dopadne!Hanka

• Nahlásit
  • Citovat
980
7.11.04 18:38

Kamarádka tuto „rtěnku“ měla a zkoušelo ji na partnerovi. I její přítel ovuloval:-))) DOcela jsme se tomu nasmáli, ale druhá má zase jen pozitvní zkušenosti. Na podruhé se jim zadařilo.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2304
7.11.04 21:00

Používám ho 8 let a jsem spokojená. Nejprve jsem to začala používat jako pomůcku při pokusech otěhotnět, potom jako pomůcku k antikoncepci (nesnáším HA). Vřele doporučuji. Jen k antikoncepci to ale nestačí, otěhotněla jsem ačkoli jsem byla pečlivá.

Hanka - nejlépe ještě sledovat měkkost čípku, protože tester ukazuje nástup, průběh a ústup plodného období. To jsou ty kapradinky. Jakmile čípek opět ztuhne, už skončily plodné dny kapradinky nekapradinky.

Desty - přítel ovuloval? Zkusím na manželovi :-), proč by ale nemohl mít výkyvy jako žena? Jenom proto že to nikoho nenapadlo zkoumat? Muži přeci taky mají období snížené a zvýšené plodnosti.

Musela jsem si objednat u výrobce, protože woodland nereagoval. Když do dvou týdnů nedošlo, napsala jsem na marketing@meopta.com a poslali obratem.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
212
8.11.04 09:42

uz se to tady resilo myslim v diskuznim tematu depo provera, ale nemuzu to najit

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7.12.17 06:03

Ovu test ze slin a kapradiny

Nechapu. Vcera jsem byla 19. DC a na ovu testeru ze slin jsem mela jakoby kapradiny. Nechraneny sex probehl 18. DC. Dnes rano jsem tester zkousela znovu a jsou tam takove shluky, ale kapradiny nee. Ted se bojim, ze bych mohla jaksi posleze byt v tom. Ale ovu hlen jsem mela jeden den kolem 14. DC, akorat jsem tento mesic mela jakesi stresy - umrti, tak snad ta kapradina je tam omylem, jindy sex nebyl. :roll:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7801
7.12.17 06:37

Take mam doma, dala jsem za něj 600,– z nějaké lékárny z netu. Nikdy nefungoval. Od dr potvrzená ovulace, probíhající iui a nic :) nikdy tam takový jakoby kapradiny nebyly ve větším množství, aby se dalo rozhodnout, že probíhá ovulace..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
775
7.12.17 09:10

Tento způsob ochrany není absolutně spolehlivý. Kapradinky se tvoří kdykoliv, třeba v závislosti, co jsi jedla. Nebo naopak můžeš být v plodném období a kapradiny se neukážou. Je třeba myslet i na to, že spermie si mohou uchovat oplodňující schopnosti i několik dnů, uvádí se až pět (většinou tři). Lépe je používat třeba symtotermální metodu, to znamená sledování bazální teploty, cervikálního hlenu, případně stavu čípku. Ale klidně stačí ta teplota a hlen. Vyhledej si, jak se metoda používá, ale nespoléhej prosím na tester slin. Pokud proběhne sex až po potvrzené ovulaci na základě měření bazální teploty a už není hlen maximální plodnosti, nemusíš se bát otěhotnění.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama