Zjištění preeklampsie z krve

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

zdendulka.k
Kecalka 284 příspěvků 37 inzerátů 29.11.17 13:29
Zjisteni preeklampsie z krve

Prosim brali nekomu krev primo na toto onemocneni? od sameho pocatku mam vysoky TK, ovsem bilkovina v moci nikdy zatim nebyla, otoky nejsou..jsem 28 tt a nyni mi zniceho nic volala sestra, ze mam prijit na odber kvuli preeklampsii..desim se..diky

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Reakce:

alisekR
Závislačka 4896 příspěvků 29.11.17 13:40

Pokud ti volala, tak jdi, nepolemizuj o tom a ani moc nepřemýšlej. Preeklampsie je velmi zákeřná. U mě se o bazírovalo několi týdnů…naštěstí můj vysoký tlak byl zřejmě jen syndrom bílého pláště, ale i tak jsem ležela 5 dní ve špitále…Bílkovinu jsem měla podle testovacích papírků taky…ale dřív, než se to stačilo provalit, tak jsem porodila předčasně z jiného důvodu. Při příjmu k porodu jsem, ale náhle měla tlak 120/80, což byl krásný vysledek. Oproti neustálým 165/95 8o před tím. Vyšší tlak jsem měla už někdy od 18tt, což bylo divné. U druhého dítěte jsem měla tlak vyšší už taky kolem 18tt, tak pak jsem si ho směla měřit doma hlásit hodnoty sama. Strašně jsem se toho bála a tak mi lítal tlak nahoru, zajímavé je, že od 30tt jsem měla tlak opět krásný.
Mám dvě kamarádky, které měly Preeklampsii…jedna rodila 26tt, miminko v těžkém stavu, ale dostalo se z toho a je to zdravý kluk. Druhá rodila skoro na termín nicméně malá byla hodně růstem opožděná…několik týdnů s jejím tlakem nic moc lékaři nedělali, v nemocnici byla jen chvilku a jinak jí nechali doma, nedali jí na tlak nic. Přitom měla tlak šílenej, až jednou jela na kotrolu a rovnu jí odvlíkli na sála za 10 minut bylo miminko venku akutní sekcí. Taky je to zdravá holčička. Ale je třeba si uvědomit, že tato nemoc je život ohrožující a to ne jen miminka život, ale matky.

ka2ka
Extra třída :D 12497 příspěvků 1 inzerát 29.11.17 13:42

Ano brali a několikrát a tak mi jí prokázali a dost mě hlídali, ono když mi ten tlak ulítl do nekontrolovatelného stavu tak mi bylo naprosto šíleně

zdendulka.k
Kecalka 284 příspěvků 37 inzerátů 29.11.17 13:46

Diky za nazory..prave ze mi bilkovinu kontroluji kazde dva tydny, tak sem myslela, ze to bude v pohode a ted me vystrasili..snad se z krve nepotvrdi :(

Adinal
Kelišová 6467 příspěvků 29.11.17 14:01

Já jsem kvůli preeklampsii rodila ve 30.týdnu, tak to určitě nepodceň a na vyšetření jdi.

ka2ka
Extra třída :D 12497 příspěvků 1 inzerát 29.11.17 14:05

@zdendulka.k bil­kovinu v moči jsem neměla a z krve preeklapsie potvrzená

zdendulka.k
Kecalka 284 příspěvků 37 inzerátů 29.11.17 14:14

Zítra jdu na odběr, tak budu hrůzou trnout..a pokud se potvrdí, je to tedy na okamžitou hospitalizaci??

ka2ka
Extra třída :D 12497 příspěvků 1 inzerát 29.11.17 14:15

Podle toho jak na tom budeš jaký máš tlak? bereš na to něco? mě nechali ještě měsíc doma

zdendulka.k
Kecalka 284 příspěvků 37 inzerátů 29.11.17 14:17

Mám Dopegyt již cca od 14 týdne..takže tlak tak na hraně díky němu..

ka2ka
Extra třída :D 12497 příspěvků 1 inzerát 29.11.17 14:19

A kolik ho bereš?

zdendulka.k
Kecalka 284 příspěvků 37 inzerátů 29.11.17 14:23

3×2 denně, takže hodně..dal mi ho kardiolog při té první návštěvě a já se ho ještě ptala, jestli mi pree hrozí a on, že prý když mám hypertenzi již od počátku tak že je to velmi nepravděpodob­né,..tak mě uklidnil a teď tohle..

ka2ka
Extra třída :D 12497 příspěvků 1 inzerát 29.11.17 14:27

A jaký máš tlak? dopegyt ti ještě můžou zvednout a pak se dává vasocardin

zdendulka.k
Kecalka 284 příspěvků 37 inzerátů 29.11.17 14:29

Měřím se denně doma do těch 140/90 se vlezu i v poradně jsem už poslední týdny měla třeba 135/85..takže prý to ještě jde..

ka2ka
Extra třída :D 12497 příspěvků 1 inzerát 29.11.17 14:32

@zdendulka.k to je dobrý je to hraniční mě nechali chodit se 160/110 a rozjetou preeklampsii měsíc pak nemocnce, ale to už mi bylo zle. Takže klid měř se a bude to v pohodě

zdendulka.k
Kecalka 284 příspěvků 37 inzerátů 29.11.17 14:39

Díky za uklidnění, dám vědět, jak jsem z té krve dopadla

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Aktovky do školy pro prvňáčky i ostřílené školáky

Prázdniny se pomalu chýlí ke konci a s blížícím se počátkem září nastává i... číst dále >

Naučte se cizí jazyk během mateřské. Snadno a bez učebnice

Domluvit se anglicky nebo francouzsky, než půjde vaše dítě do školy? Za dva... číst dále >

Články z Expres.cz

Pohnutý osud „chateau Stropnický“: Baronka ho propila, pak propadl kampeličce

Kdo ví, možná Matěje Stropnického (34) ke koupi zámku v Osečanech na... číst dále >

Try and buy Kiu Cee'd? Šprtka, které nejde konkurovat. Ale budete ji mít rádi?

O Kie se ví, že dělá dobrá spolehlivá auta, a o Kie Cee'd se ví, že když si... číst dále >

Články z Ona Dnes

Co má hot dog společného se psy a kde se vlastně vzal?

Dlouhá uzenina v housce se všemožnou oblohou je kandidátem na nejdokonalejší... číst dále >

Soutěž Léto v plavkách: o vítězi hlasujte až do pondělí

Plavky jsou pro nás nepostradatelnou součástí léta. Na pláži u moře, u... číst dále >

Reklama