Zjištění příčin zamlklého těhotenství

10.7.15 16:08

Zjištění příčin zamlklého těhotenství

Milé dámy, nesčetně z vás, z nás si prošlo zamlknutým těhotenstvím, já osobně dvakrát, v 9tt. a pak v 5tt. Důvod - plod se nevyvíjel. Příspěvků o tom, jak se zaml. těhu projevuje a v kterém týdnu k němu došlo a jak je nám po tom smutno, je tu spousta, mě ale zajímá, jestli jste se některá pídily a hlavně dopídily, proč k tomu dochází. Jaké si např. nechat udělat testy a kde, co vše to může způsobit a zda některá z vás díky nějakému testu odhalila svůj problém a pak otěhotněla. Vždy při rezivi dělají histologii, ale nikdy s nějakým konkrétním výsledkem, který by něco konkrétního odhalil, tedy aspoň u mě…díky za vaše odpovědi.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

324
10.7.15 16:12

Me bylo doktorkou receno, ze pricin je cela rada a ze je konkretne nezjistuji. Dost mozna se to ani zjistit neda :nevim: Ja mam za sebou jedno zamlkle a nemam nejmensi tuseni proc se tak stalo.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
324
10.7.15 16:13

Ted se znovu snazim otehotnet a mam hrozny strach, ze se mi to stane znovu :,(

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9020
10.7.15 16:15

Já jsem otěhotněla napoprvé a pak měla ZT cca v 9.tt. Pak jsem nemohla otěhotnět rok a půl. Nakonec jsem zašla na rehabilitaci a začala cvičit Mojžíšku, dr. mi tam řekla, že mám stažené pánevní dno a posunutou kostrč, že to mohla být příčina toho potratu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
JayLee
10.7.15 16:29

@Více info delal ti někdo imunologii a genetiku? :think:

• Citovat
  • Upravit
324
10.7.15 16:33
@AnastazieB píše:
Já jsem otěhotněla napoprvé a pak měla ZT cca v 9.tt. Pak jsem nemohla otěhotnět rok a půl. Nakonec jsem zašla na rehabilitaci a začala cvičit Mojžíšku, dr. mi tam řekla, že mám stažené pánevní dno a posunutou kostrč, že to mohla být příčina toho potratu.

Ja se obavam, ze tu posunutou kostrc mam take :-( Jak se to pozna? A da se to napravit?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3047
10.7.15 16:57

Já byla po 2 ZT (obě ve 12tt) na genetice a hematologie, našli mi mutací MTHFR a v těhotenství jsem si pichala injekce na ředění krve. Teď mám dva krásné zdravé chlapečky :srdce:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10.7.15 18:20

Holky díky za rady a rychlé odpovědi…kdo vám napsal žádanky na imunologii, hematologii a genetiku? Obvodačka mi řekla, že mi žádanku na genetiku dát nemůže.
Rehabilitace mám také za sebou, moc to pomohlo, měla jsem také zakřivení kostrče a ztuhlé svaly pánevního dna…cvičila jsem denně doma a stejně jsem ted po ZT v 5tt., takže rehabky jsou podle mě fajn bonus, ale na vývoj plodu to podle mě nemá vliv, spíš to má vliv na to, aby se vůbec otěhotnět podařilo…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3047
10.7.15 19:37

@Více info mi to napsala gynekolozka. Držím pěsti ať přijdou na příčinu a jsi brzy těhotná :hug:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1376
10.7.15 20:50

Ty genetické testy bych si rozhodně vydupala. Mě také zjistili trombofilní mutaci, která může právě způsobovat potraty v raném stádiu těhotenství.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9020
10.7.15 21:28

@Zaaria zajdeš si k rehabilitační dr. ;)

@Více info tak potraty určitě nemůžeš řešit u obvodní, na to je gynekolog ;) A nějaké testy ti dělali, aspoň hormonální profil třeba?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11.7.15 07:39

@AnastazieB Zatím za sebou žádné testy nemám, za týden mám kontrolu a uvidíme co navrhne doktor a chci být připravená o co si kdyžtak řeknu sama, aby mi napsal…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11.7.15 07:41

@Samantha9 Díky za radu a podařilo se ti pak otěhotnět? Brala jsi nějaké léky, nebo jak se to dál řeší, když už se zjistilo, čím to asi bylo? ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11.7.15 07:42

@Lennia Díky, za týden jdu na kontrolu, tak chci být připravená a vědět, jaké jsou možnosti.:-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11.7.15 07:43

@JayLee Ahoj,ani jedno nemám udělané, na obojí ti napsal žadanku gynekolog?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama