Reklama

Zjištění příjmů otce a výživné

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

lopezeka
Povídálka 15 příspěvků 12.01.17 19:13
Zjištění příjmů otce a výživné

Zdravím všechny zde na webu, prosím o radu, jakou legální cestou lze zjistit příjmy otce dítěte v rámci zjištění si informace, zda platí na dítě 10 % jako výživné z platu A další věc, věříte tomu co řekne u soudu, aniž to předloží? Teď soud nemáme a otec dítěte má novou práci a nový příjem..jak se jej legálně dozvědět?? má na to matka dítěte nárok za zákona dozvědět se tyto informace a jak se řeší to, že zaměstnavatel napíše oficiálně něco a něco dává pak bokem na ruku?? Z toho asi neodvádí ani sociální a zdraovtní, že?
Děkuji všem za příspěvky!

Reklama

Reakce:

mazlík.čtyřnohý
Kelišová 5752 příspěvků 12.01.17 20:02

Co dostane bokem na ruku se nedozvíš nikde, to je přeci jasné.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 12.01.17 20:05

@hudečice toť otázka, zda neplatí z toho co dostane na ruku třeba zaměstnavatel nějaké odvody, jina zaměstnanec nebude mít ani vysoký důchod když se nepříznávají nikde jeho příjmy..
nevím, zda se může napsat dotaz do práce k zaměstnavateli, kolik bere plat v rámc otázek příjmů skrz alimenty na syna..ale nevím, zda je povinnost toto sdělit?

lopezeka
Povídálka 15 příspěvků 12.01.17 20:21

Nikdo neví?

mazlík.čtyřnohý
Kelišová 5752 příspěvků 12.01.17 20:24
@Anonymní píše:
@hudečice toť otázka, zda neplatí z toho co dostane na ruku třeba zaměstnavatel nějaké odvody, jina zaměstnanec nebude mít ani vysoký důchod když se nepříznávají nikde jeho příjmy..
nevím, zda se může napsat dotaz do práce k zaměstnavateli, kolik bere plat v rámc otázek příjmů skrz alimenty na syna..ale nevím, zda je povinnost toto sdělit?

Když to má bokem, znamená to, že je příjem načerno, bez odvodů, bez papírů, bez ničeho.
Dotaz můžeš napsat, ale mám za to, že existují nějaké formuláře, kde účetní ve firmě vypisuje příjmy zaměstnance (třeba když si žádá o hypošku) ale takhle aby mi psala cizí žena, že chce o někom vědět příjmy, to bych nevydala. Jedině to zkus přes OSPOD.

glitterball
Zasloužilá kecalka 611 příspěvků 12.01.17 20:24

Tak výše platu je jeho soukromá věc a zaměstnavatel pokud mu napíšeš kolik si vydělá ti logicky neřekne. Není to povinný ani ex ani zaměstnavatel sdělit ani tobě ani třeba tvému právníkovi. Jediná legální cesta je si podat žádost na zvýšení výživného a soud ho vyzve ať to doloží. A to bude muset. A pokud dostává nebo si vydělá něco bokem tak to se ty nedozvíš. Vím z vlastní zkušenosti. Manželovi předchozí zaměstnavatel posílal na účet a přiznával minimální mzdu a zbytek mu dával na ruku. Krátil si tak daně. Takže minimalku měl i ve smlouvě a ten zbytek byl o dohodě a nejednou se o to musel upomínat. Nakonec změnil zaměstnání, protože to nebyly jisté peníze, nemluvě o pozdějším málem důchodu a malých odvodech na daních. Ale k tvému dotazu. Když se tenkrát řešili alimenty tak předkládal pouze to přiznané - minimalku což mu tak doložil i zaměstnavatel a z toho se vypočítali alimenty. Manžel to bokem nepřiznal, ne proto, že je lakomý, ale proto, že by zaměstnavatel mohl mít problémy a kdyby to řekl vyhodili by ho. Ale stejně nakonec odešel do jiné práce kde měl celou mzdu přiznanou a tudíž prokazatelnou. Takže když se prostě jen zeptáš nikdo není povinen ti to sdělit, takže jedině přes soud a to jen to co má přiznané.

lopezeka
Povídálka 15 příspěvků 12.01.17 20:29
@glitterball píše:
Tak výše platu je jeho soukromá věc a zaměstnavatel pokud mu napíšeš kolik si vydělá ti logicky neřekne. Není to povinný ani ex ani zaměstnavatel sdělit ani tobě ani třeba tvému právníkovi. Jediná legální cesta je si podat žádost na zvýšení výživného a soud ho vyzve ať to doloží. A to bude muset. A pokud dostává nebo si vydělá něco bokem tak to se ty nedozvíš. Vím z vlastní zkušenosti. Manželovi předchozí zaměstnavatel posílal na účet a přiznával minimální mzdu a zbytek mu dával na ruku. Krátil si tak daně. Takže minimalku měl i ve smlouvě a ten zbytek byl o dohodě a nejednou se o to musel upomínat. Nakonec změnil zaměstnání, protože to nebyly jisté peníze, nemluvě o pozdějším málem důchodu a malých odvodech na daních. Ale k tvému dotazu. Když se tenkrát řešili alimenty tak předkládal pouze to přiznané - minimalku což mu tak doložil i zaměstnavatel a z toho se vypočítali alimenty. Manžel to bokem nepřiznal, ne proto, že je lakomý, ale proto, že by zaměstnavatel mohl mít problémy a kdyby to řekl vyhodili by ho. Ale stejně nakonec odešel do jiné práce kde měl celou mzdu přiznanou a tudíž prokazatelnou. Takže když se prostě jen zeptáš nikdo není povinen ti to sdělit, takže jedině přes soud a to jen to co má přiznané.

A nedá se to zjistit přes soud i bez podání žaloby o zvýšení? jen prostě prozkoumat, zd ajiž ta skutečnost zvýšení příjmů nenastala. Jak jinak se to může matka dítěte dozvědět, že nastala změna a otec dítěte má třeba 5-násobný plat než měl dříve v jiné firmě.

kotyk
Echt Kelišová 7884 příspěvků 12.01.17 20:49

Povinnost jen tak říct ti příjem nemá. Jediný, kdo to po něm v téhle situaci může žádat, je soud. A ten až ve chvíli, kdy k tomu bude mít důvod. Takže třeba až pro účely případné žádosti o změnu výše alimentů. Nějakou větší změnu příjmů, pokud není extra škudlil, se nejspíš dovíš velmi snadno ze změny jeho zvyků.

glitterball
Zasloužilá kecalka 611 příspěvků 12.01.17 20:56
@lopezeka píše:
A nedá se to zjistit přes soud i bez podání žaloby o zvýšení? jen prostě prozkoumat, zd ajiž ta skutečnost zvýšení příjmů nenastala. Jak jinak se to může matka dítěte dozvědět, že nastala změna a otec dítěte má třeba 5-násobný plat než měl dříve v jiné firmě.

A co by jsi k tomu soudu napsala? Vážený soude, zjistěte mi kolik vydělává můj ex? Nebo můj ex změnil práci a chtěla bych vědět kolik teď vydělává? Kdyby to tak fungovalo tak soudy nedělají nic jiného a každý by chtěl vědět o každém. Bohužel je to prostě už tvůj ex a není povinen ti sdělovat absolutně nic co se týká jeho soukromí. Takže to, že změnil práci a kolik si teď vydělá je jen jeho osobní věc. Pokud máš za to, že má o mnoho vyšší plat tak asi jediná možnost je ta žaloba na zvýšení. A žádný chlap neudělá to, že napíše na soud mám vyšší plat tak mi zvyšte alimenty. A nebo to nenápadně zjistit přes někoho s kým se zná. Ale třeba když to řeknu za nás tak my exce neoznamovali nikdy nic co se u nás děje ani co se změnilo. Že je manžel v jiné práci jí řekla tchyně, výši platu a celkových našich příjmů nesdělujeme nikomu, víme jí my dva a nikdo víc. A můžu ti říct naše ex vyzvídala přímo. Neřekli jsme jí nic s tím, že pokud potřebuje řešit výši výživného ať se obrátí na soud.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 12.01.17 20:58

@kotyk a jak to je když žezaplatí výživné dle rozsudku, dá se dozvědět o jeho příjmu od zaměstnavatele kolik činí a mohu sama navrhnou, aby mi zaměstnavatel srážl ze mzdy, asi blobost, že?

kotyk
Echt Kelišová 7884 příspěvků 12.01.17 21:36
@Anonymní píše:
@kotyk a jak to je když žezaplatí výživné dle rozsudku, dá se dozvědět o jeho příjmu od zaměstnavatele kolik činí a mohu sama navrhnou, aby mi zaměstnavatel srážl ze mzdy, asi blobost, že?

Jeho zaměstnavatel ti nemá co sdělovat soukromé věci svého zaměstnance. A ne, nemůžeš jen tak navrhnout, aby mu strhávali výživné z platu, když řádně platí a platil. To se dělá jen v případě neplacení a uvalení exekuce. Kdyby neplatil, musela bys nejdřív podniknout potřebné kroky k té exekuci.

lopezeka
Povídálka 15 příspěvků 13.01.17 18:37

@kotyk No já jen že dostala takovou divnou radu od jedné právničky, co už je v důchodu. Říkala, že mám napsat zaměstnavateli o „mimosoudní dohodu“ 10 % z platu otce…nevím, zdálo se mi to divné, ale když to říkala taková osoba, tak to má nějakou váhu nebo ne a právo je nyní jiné než dřív???

glitterball
Zasloužilá kecalka 611 příspěvků 13.01.17 22:07

Ježíši kriste to se ex nemůžeš Narovinu zeptat jestli má vyšší plat s tím, že dítěti vzrostly náklady a potřebovala by jsi víc nebo prostě podat žádost o zvýšení? Jako co ty furt čekáš od toho zaměstnavatele? Co má co zaměstnavatel s jeho alimentama? To jako myslíš, že on si s tebou může něco dohodnout a posílat ti deset procent jeho platu bez jeho souhlasu, protože jste se tak domluvily? Však to je protizákonné a nikdo to neudělá. To jedině, že by ses ty s ex dohodli, sepsali dohodu a on by požádal zaměstnavatele zda by ti to posílal což ale může dělat sám. Ty chceš strašně vědět kolik má, ale přemýšlíš nad samýma očkama jak to zjistit místo aby jsi narovinu jednala s ex. Stejně i kdyby jsi to zjistila a chtěla zvýšit alimenty musela bys se s ním buďto domluvit nebo to řešit přes soud. Pokud má více peněz a ty chceš tím pádem víc pro vaše dítě tak je to absolutně pochopitelné a v pořádku, ale proboha nevymýšlej takový ptákoviny, které ti stejně k ničemu nebudou a řeš to normálně.

kotyk
Echt Kelišová 7884 příspěvků 14.01.17 00:23

@lopezeka Není žádná závazná tabulka, co by ti dávala právo žádat automaticky 10% z platu otce jako alimenty.

Nemůžeš uzavřít mimosoudní dohodu se zaměstnavatelem o platu svého ex. A nikdy nic takového nefungovalo.

Pokud potřebuješ právní rady, najdi si praktikujícího právníka. Bude v obraze, při smyslech a dost pravděpodobně skutečný právník.

Úplně ideální ale bude, když se zařídíš podle rady @glitterball

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Nespinká? Vyzkoušejte rady ostatních maminek

Někdo má doma malého spáče, jiní rodiče bojují o každou minutu spánku. Pro... číst dále >

Rekonstrukce bytu: Na co si dát pozor?

Kupujete byt a potřebuje opravit? Anebo už nejste tolik spokojení s vlastním... číst dále >

Články z Expres.cz

Šéfky Británie a Německa pobavily Evropu. Na kostýmcích se snad musely domluvit!

Brexit se nezadržitelně blíží a představitelé evropských mocností začínají... číst dále >

Zablokovaný Facebook? Chtějí mi zavřít pusu, je to jako za nacistů, říká Klaus ml.

Chystá zákon o svobodě slova na internetu, kvůli cenzuře se v neděli veřejně... číst dále >

Články z Ona Dnes

Doktorka mi řekla, ať „to“ dám radši pryč, řekla matka zdravé holčičky

Některá maminka porod císařským řezem nechce, ale stejně to tak nakonec... číst dále >

Šestadvacetiletá žena vážila jen sedmnáct kilo, dávali jí rok života

Kristina Karyaginová (26) z Ruska byla na pokraji smrti. Vážila jako čtyřleté... číst dále >

Reklama