Zjištění štítné žlázy v těhotenství

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Papuska36
Stálice 68 příspěvků 05.11.18 10:59
Zjištění štítné žlázy v těhotenství

Ahoj holky, zjistila jsem že jsem těhotná 5tt shodou okolností jsem byla u obvodní dr a ta mi brala krev a zjistila zvýšené testy na štítnou žlázu, poslala mě na endokrinologii, doktorka hned nasadila prášky, mám brát ještě jod(doporucila Vincentku),ale beru vitaminy Chytre miminko a tam jod ve složení je, je to ve vitamínech dostačující? Máte někdo zkušenosti a nemůže špatná funkce štítné žlázy ohrozit miminko už hned takhle na začátku? Jsem z toho nějaká špatná :(

Přečtěte si článek: Štítná žláza v těhotenství

Reakce:
Bananas
Závislačka 4610 příspěvků 05.11.18 11:05

@Papuska36 Klid, taky mám problém se štítnou žlázou a vše proběhlo v pořádku. Musí se to akorát více hlídat. Chodila jsem na odběry na endokrinologii každý měsíc a podle stavu se upravovala dávka léků. Je dobře, že se to zjistilo hned, protože první 3 měsíce si miminko bere ty hormony od Tebe než se mu vytvoří štítná žláza. Na ten jod se zeptej dr., mě třeba říkala, že to stačí. Ale každá jsme jiná.

ugluk
Hvězda diskuse 45825 příspěvků 05.11.18 11:10

Je super, že to zjistili takhle brzo, když to budete hlídat, nestresovala bych. V těhotenství mám předepsáno 100 ug jódu denně (to by ti měla dr. říct, kolik), beru na to jodid, ale v komplexních vitamínech ta stovka bývá, takže k tomu už nebrat nic.

Papuska36
Stálice 68 příspěvků 05.11.18 11:29
@ugluk píše:
Je super, že to zjistili takhle brzo, když to budete hlídat, nestresovala bych. V těhotenství mám předepsáno 100 ug jódu denně (to by ti měla dr. říct, kolik), beru na to jodid, ale v komplexních vitamínech ta stovka bývá, takže k tomu už nebrat nic.

Mě napsala jen 2 lžíce Vincentky denně nebo 2dcl tydne,tak zkusim pozjistit díky:-)

ugluk
Hvězda diskuse 45825 příspěvků 05.11.18 14:18

Jo, přiznávám, že přesné složení Vincentky neznám, takže bych mrkla na množství za den v tvých vitamínech a poptala se, zas by toho nemělo ýt dohromady moc.

Váš příspěvek
Reklama