Těhotenství během výpovědní lhůty

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 27.11.17 08:13
Zjisteni Tehotenstvi behem výpovědní lhůty

Ahoj holky
Už půl roku se snažíme o miminko. zatim se nedaří…dostala jsem nebidku lepsi prace…ve ctvrtek chci podat vypoved. Mám dvouměsíční výpovědní lhůtu…Co když otehotnim napr. v prosinci…nechci prijit o ppm :(
Nevím jak by se to řešilo :oops:
Děkuji za odpověď

Přečtěte si článek: Peněžitá pomoc v mateřství 2018: Aktuální info

Reklama

Reakce:

Tichošlápek
Echt Kelišová 9151 příspěvků 27.11.17 08:26

Ja dala výpověď a za 14 dni jsem měla pozitivní tt :lol: v poho. Ja tedy musela zůstat doma ležet, takže neschopenka a pak rovnou nástup na mateřskou. Vesla jsem se do ochranné lhůty

Sova Klára
Zasloužilá kecalka 959 příspěvků 27.11.17 08:27

Co chceš slyšet? abys měla nárok na mateřskou, musíš splnit následující:
Abyste měla nárok na PPM, tak musíte být v okamžiku nástupu na mateřskou dovolenou nemocensky pojištěny. To znamená, že jste buď zaměstnané nebo v ochranné lhůtě. Ta činí 180 dnů od zániku nemocenského pojištění. Musíte také splňovat další kritérium, a to, že si platíte nemocenské pojištění alespoň 270 dnů v uplynulých dvou letech před nástupem na mateřskou.***
(vyhledáno za 20sekund!!!)
pokud otěhotníš ve výpovědní lhůtě a porodíš více jak 180 dní od konce zaměstnání, máš prostě smůlu, je to kruté, ale je to bohužel tak :-( takže buď si najdi novou práci a nebo v té stávající vydrž a doufej, že co nejdříve otěhotníš a pak můžeš ve 4.měsíci skončit (ale je to zbytečné, asi by ti napsali neschopenku - záleží, jakou mšá smlouvu - na dobu určitou?)

edit admin - odstraněn odkaz

Tichošlápek
Echt Kelišová 9151 příspěvků 27.11.17 08:33

@Sova Klára jen upresnim, ze nemusí porodit do 180 dni, ale musí do 180 dni nastoupit na mateřskou. Na kterou muze jít az osm týdnu před termínem.

terinka4444
Hvězda diskuse 65803 příspěvků 27.11.17 08:33

No já vím, že pokud dostaneš výpověď od zaměstnavatele a ve výpovědi otěhotníš, tak se ta výpověď jakoby přeruší, ne zruší, a začne dobíhat až po těhotenství, mateřské a rodičáku. Ale nevím, jestli to platí stejně, když ji podáš ty.

Tichošlápek
Echt Kelišová 9151 příspěvků 27.11.17 08:34

@terinka4444 neplatí

Marben
Ukecaná baba ;) 1951 příspěvků 27.11.17 08:36

Je to fér k novému zaměstnavateli pokud víte o tom, ze brzy zmizite? Pokud plánujete rodinu nebude lepší zůstat ve starém zaměstnání nebo naopak na nějakou dobu se přestat snažit, pracovat v nové práci a zkusit to za rok?

terinka4444
Hvězda diskuse 65803 příspěvků 27.11.17 08:39
@Tichošlápek píše:
@terinka4444 neplatí

no, tak pak je to jasné, buď se vejde do ochranné lhůty 180 dnů nebo zůstane v novém zaměstnání nebo nic.

Cuddy
Neúnavná pisatelka 15095 příspěvků 27.11.17 08:40

@Marben Fer nefer, je to zivot. Zakladatelka se muze snazit dalsich 5 let, nikdo nerika, ze otehotni par mesicu po nastupu do nove prace. A navic muze byt pro noveho zamestnavatele tak atraktivni, ze ji necha doma na home officu po dobu pripadnych komplikaci v tehotenstvi, po nastupu na md ji da dppa, po skonceni md ji umozni vyhodny castecny uvazek, pripadne home office a nebo si proste na ni rad pocka. :nevim:

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 27.11.17 09:02

Ono je to složitější. ja jsem na druhé dítě čekala 3 roky.je mi 32.takže nevím kdy a jestli vůbec se podaří. jen vim ze náhoda je blbec.tak kdyby náhodou tak se ptám…protože ta práce je pro mě zajímavá. nenarocna a za dobře peníze. konecne. pochopi ty které drou v českém zdravotnictví. proste makám několik let a strašně by mě štvalo ze kvůli přestupu bych přišla o ppm.to je logické :kytka:

terinka4444
Hvězda diskuse 65803 příspěvků 27.11.17 09:23
@Anonymní píše:
Ono je to složitější. ja jsem na druhé dítě čekala 3 roky.je mi 32.takže nevím kdy a jestli vůbec se podaří. jen vim ze náhoda je blbec.tak kdyby náhodou tak se ptám…protože ta práce je pro mě zajímavá. nenarocna a za dobře peníze. konecne. pochopi ty které drou v českém zdravotnictví. proste makám několik let a strašně by mě štvalo ze kvůli přestupu bych přišla o ppm.to je logické :kytka:

hele, ale zase řídit svůj život kvůli případné PPM? Tak holt budeš mít případně vytoužené dítě bez PPM. Pokud můžeš přestoupit na lepší práci, tak prostě přestup a pokud ti jde vyloženě o PPM, tak se prostě přestaň cíleně snažit ten poslední měsíc ve výpovědi. A pak se zase začni snažit, až budeš mít dva měsíce zkušebky za sebou.

fontea
Kecalka 438 příspěvků 27.11.17 09:26

Asi máš pravdu.
Spíš mě trochu štve ten systém tady.vis.ze clovek maka jak čert..víkendy. svatky. nocni. a pak kvůli dvoum měsícům…ale to je fuk.
Ten mimisek za to stoji :oops:

terinka4444
Hvězda diskuse 65803 příspěvků 27.11.17 09:40
@fontea píše:
Asi máš pravdu.
Spíš mě trochu štve ten systém tady.vis.ze clovek maka jak čert..víkendy. svatky. nocni. a pak kvůli dvoum měsícům…ale to je fuk.
Ten mimisek za to stoji :oops:

Tady ale není špatný systém, tady dostane PPM kde kdo, kdo jen chvíli pracuje, ochranná lhůta je půl roku, nástup na nemocenskou pro těhotný je až 40 dnů po skončení práce, takže já si myslím, že podmínky jsou více než dobré. Navíc, přestupuješ do jiného zaměstnání. A ještě když ti dají výpovď oni, tak v případě těhotenství se ta výpovědní doba musí přerušit klidně skoro na 4 roky, na celé těhotenství a ještě 3 roky rodičák. Nevím, jak moc by sis představovala ještě vstřícnější systém. Aby jako byly 100% chráněné ženské, které dají samy výpověď? Tak snad kdy měním práci, tak nějak to rodičovství plánuju. Navíc jde o měsíc, protože máš 180 dnů ochrannou lhůtu a namateřskou mlžeš 8 týdnů před porodem, to je 56 dnů, zbývá ti 34 dnů plonkových. Tak holt na měsíc přerušíš snažení a v nové práci po zkušebce už jsi zase chráněná.

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Aktovky do školy pro prvňáčky i ostřílené školáky

Prázdniny se pomalu chýlí ke konci a s blížícím se počátkem září nastává i... číst dále >

Naučte se cizí jazyk během mateřské. Snadno a bez učebnice

Domluvit se anglicky nebo francouzsky, než půjde vaše dítě do školy? Za dva... číst dále >

Články z Expres.cz

Saša Rašilov se podruhé oženil: Nevěsta Lída si počmárala šaty!

Populární herec si dnes po poledni vzal za manželku svoji o čtrnáct let... číst dále >

Černošský James Bond? Tak ať Mandelu hraje Luděk Sobota! říká Klaus ml.

„Přichází čas pro herce, který není bělochem,“ řekla prý dlouholetá... číst dále >

Články z Ona Dnes

Soutěž Léto v plavkách: o vítězi hlasujte až do pondělí

Plavky jsou pro nás nepostradatelnou součástí léta. Na pláži u moře, u... číst dále >

K životu nepotřebujete spoustu oblečení, říká Kamila Boudová

Vždycky ji zajímala móda. Kamila Boudová vystudovala oděvní design, pak... číst dále >

Reklama