Zjištění těhotenství v 9. týdnu těhotenství

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 18.07.18 10:34
Zjištění těhotenství v 9. tt

Ahoj holky, je tady někdo, kdo zjistil těhotenství až v 9. tt nebo později? 8o Jsem z toho v šoku! Příznaky žádné, až na pobolívání prsou, což jsem přikládala blížící se MS… Nejhorší je, že jsem kuřačka, kouřím tak 10-12 lehkých cigaret denně! Takže se bojím, co to mohlo mimču způsobit a jdu googlit. Máte prosím někdo podobnou zkušenost? Díky

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:

ludmilaadamkova
Ukecaná baba ;) 1221 příspěvků 18.07.18 10:38

Tak myslim ze zjistit tehotenstvi v tomto obdobi je celkem normalni. Ne kazda zena den po vynechani MS bezi do lekarny pro test, zejmena pokud se o dite nesnazi a nejakym zpusobem se chrani. Jsou pripady a neni jich malo kdy to zena zjisti az o hodne dele. Coz v pripade nechteneho tehotenstvi muze byt velkej prusvich.

Kellynka123
Povídálka 32 příspěvků 18.07.18 10:39

Kamarádka to zjistila v 11tt. Byla pracovně extra vytizena. Kourila v té době, když to zjistila hodně omezila, ale kourila cele těhotenství. Holku má zdravou, bez nemoci a tak.. :)

elinka90
Závislačka 2521 příspěvků 18.07.18 10:45

znám mamči co kouří celé těhotenství a dětem nic není. Jinak cca do 8tt dítě není propejené s matkou. Řikala mi to doktorka, když jsem se jí ptala na to, že jsem si vzala algifen a už jsem byla těhotná

Makito
Zasloužilá kecalka 651 příspěvků 18.07.18 10:48

Tak pokud miminko chceš, tak je nejlepší, když jsi to zjistila takto náhodou. Než aby ses nervovala už od začátku, jako některé holky, které se snaží už několik měsíců nebo let a čekají na to, až budou testovat.
Co se týká kouření, není to dobré, to víš. Je třeba to omezit a pak co nejdřív nekouřit. Nejlépe hned přestat.

jancabr
Kecalka 342 příspěvků 15 inzerátů 18.07.18 10:49

Já měla od začátku těhotenství bezproblémové, takže kdyby mi nevynechala má pravidelná MS, tak bych si toho ani nevšimla. Kouření by takhle v začátku nijak extrémně vadit nemělo, mimi se teprve začíná pořádně propojovat s tvým tělem. Pokud to omezíš nebo přestaneš uplně, bude to fajn. Ale jsou matky, které kouří celé těhotenství, neřeší to a mají zdravá miminka.

lampicka11
Závislačka 3412 příspěvků 2 inzeráty 18.07.18 10:58

Já..v 8tt. Začátkem října ms 20 listopadu HCG z krve 2,3 tudíž jsem brala jako negativ ale pořád mě boleli prsa. 20prosince jsem šla na gyndu a už tlouklo :srdce: . U dcery podobně… Konce září ms a v půlce listopadu jsem zjistila těhotenství. Mám hodně nepravidelně cykly. :mavam:

Zabatko
Závislačka 4270 příspěvků 18.07.18 11:10
@jancabr píše:
Já měla od začátku těhotenství bezproblémové, takže kdyby mi nevynechala má pravidelná MS, tak bych si toho ani nevšimla. Kouření by takhle v začátku nijak extrémně vadit nemělo, mimi se teprve začíná pořádně propojovat s tvým tělem. Pokud to omezíš nebo přestaneš uplně, bude to fajn. Ale jsou matky, které kouří celé těhotenství, neřeší to a mají zdravá miminka.

No ale zrovna její dítě být OK nemusí, riziko je obrovské. Jinak ale samozřejmě neblahý vliv na dítě má i kouření před početí, přece jen ta vajíčka si žena nese od narození a čím víc svinstva do sebe dopraví, tím větší rizko problémů nebo genetických vad. Nejlepší je samozřejmě okamžitě přestat kouřit. 12 cigaret denně je dost.

Katus44
Ukecaná baba ;) 1658 příspěvků 18.07.18 11:10

Ja otehotnela v listopadu,a test jsem si dělala na vánoce,ale pořád jsem tomu nevěřila,„jak se to mohlo stát“ :mrgreen: K dr jsem šla az v půlce ledna a to uz jsem byla 11.tt Mimi uz vypadalo jako mimi,hybalo se…no legrace a velký šok. Jinak co se týče kouření,tak ja kouřila taky,a proběhly i tři velmi alkoholove večírky :roll: S kouřením jsem sekla postupně asi ve 4.m. Mimo je v pořádku a asi tak za 4 týdny uz ho uvidím :D

hanka.br.
Neúnavná pisatelka 18573 příspěvků 18.07.18 11:10
@Anonymní píše:
Ahoj holky, je tady někdo, kdo zjistil těhotenství až v 9. tt nebo později? 8o Jsem z toho v šoku! Příznaky žádné, až na pobolívání prsou, což jsem přikládala blížící se MS… Nejhorší je, že jsem kuřačka, kouřím tak 10-12 lehkých cigaret denně! Takže se bojím, co to mohlo mimču způsobit a jdu googlit. Máte prosím někdo podobnou zkušenost? Díky

Nic negoogli, ničemu to nepomůže. Akorát si způsobíš stres, což je další prokazatelný původce VVV. Všechno bude v pohodě, zas takové dramatické kouření to není.

Podještědí
Kecalka 453 příspěvků 18.07.18 11:11

Ahoj, buď v klidu, já kouřila do prvního screeningu, měla jsem nervy ohledně prodělávající angíny do toho a braní antibiotik od 5. do 7. týdne a vzhledem k prodělanému biochemku pár měsíců předtím jsem byla smířená s tím, že je to v háji… No screening dopadl na jedničku a tak jsem hned druhý den na to úplně přestala - taky jsem kouřila denně 10 lehkých slimek a teď jsem v 19. týdnu a mimčo je zdravé. Moje 2 kamarádky kouřily celé těhu a taky mají zdravé děti. Ale pro své vlastní svědomí je asi lepší toho nechat - já to tak teda mám :kytka: Když už je děťátko takový bojovníček, tak už ho zbytečně ohrožovat nechci :dance:

Tardulka
Závislačka 3618 příspěvků 18.07.18 11:16

Moje známá to zjistila v půlce. Kdybych toho nebyla svědkem, neuvěřím tomu. Začala mít pohyby. Ona je ten typ, co má na konci těhotenství bříško asi jako já v půlce :) Jak to měla s menstruací netuším, ale ještě v tu dobu kojila.

Tejy
Ukecaná baba ;) 1770 příspěvků 18.07.18 12:07

Neboj já u první to zjistila až na konci 12tt do té doby jsem dost kourila měla jsem zrovna takové náročnější období a pila jsem i alkohol, brala atb a podstoupila i rentgen když jsem to říkala na gynde doktorovi tak mi řek ať se nebojím že první trimestr je to buď vše a nebo nic takže kdyby se tím něco pokazilo nejspíš bych potravina. Tak buď hlavně v klidu a nestresovali se.

Uživatel je onlineKukacka123
Ukecaná baba ;) 2320 příspěvků 18.07.18 12:16

Hlavne nic negoogli, akorat se vystresujes ;) jinak s kourenim bych prestala hned byt tebou…sice ti tu plno lidi napise, jak to vliv nemelo…ale ono se to muze i projevit pozdeji treba a riskovat to asi nikdo nechce ne? ;) posilas to tam miminku…preju ti, at je vse v poradku :kytka:

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 18.07.18 12:36

Díky holky za vaše zkušenosti. Já tedy nepiji vůbec, aspoň po této stránce jsme v klidu. Ani léky jsem žádné nebrala, u zubařka rtg někdy na jaře, takže až na to kouření jsem klidná. 8. srpna už mám naplánovaný i velký utz, tak uvidím. Spíš to teď celé musím vstřebat…

Stránka:  1 2 Další »
 Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Video: Vlastnoručně vyrobeným adventním kalendářem zpříjemníte dětem čekání na Ježíška

Děti začínají být natěšené na vánoční dárky, tak jim to netrpělivé čekání... číst dále >

V soutěži Nastartujte se uspěl nápad na originální Priessnitzovy zábaly

V již šestém ročníku grantového programu Komerční banky a Asociace malých a... číst dále >

Články z Expres.cz

Marek Taclík se během StarDance měl k sexy brunetce. Co je to za krásku?

V sobotu Česká televize odvysílala šestý soutěžní večer taneční show... číst dále >

Že ho Me Too semele? Ale kdeže! Ronaldo střílí gól za gólem a zřejmě se bude ženit!

Už už to vypadalo, že se kariéra hvězdného fotbalisty Cristiana Ronalda... číst dále >

Články z Ona Dnes

O 10 let mladší: Přece nesklouznu zpátky, kdy jsem byla vyžraná kisna

Drahomíra a Tomáš jsou kamarádi, kteří postrádají sebevědomí. Oba mají za... číst dále >

Zpověď moderátorky: Proč ten porod tak moc bolí?

Prý to každá zvládne. Prý jsme stvořené proto, abychom porodily. Tak proč to... číst dále >