Zjištění těhotenství v 9.tt a později

15.10.19 10:03

Zjištění těhotenství v 9.tt a později

Zdravím děvčátka,
dám takovou malou anketku. Kolik z vás zjistilo těhotenství po 9 týdnu a jak? :-) Moje sestřenice to zjistila náhodou někdy začátkem 9 týdne, když při fotbale dostala šílené křeče do podbřišku, že jela na gyn. pohotovost a ejhle, ono tam mrně. Do té doby žádné příznaky, nevolnosti nic :D první MS slabší, ale byla. Další se nedostavila, ale brala HA, tak ji těhotenství nenapadlo, spíš jestli nemá nějaký zánět :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

724
15.10.19 10:10

Kolegyně z práce to myslím taky zjistila až kolem 9tt, měla delší cyklus, tak to nějak neresila až začala mít klasický příznaky.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11133
15.10.19 10:19

Známá to zjistila až když začala rodit.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15.10.19 10:21

Kolegyně zjistila těhotenství a druhý den už nepřišla do práce, protože nastoupila na mateřskou 6 týdnů před termínem porodu. :nevim: I takové věci se stávají :?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
279
15.10.19 10:21

Známá také zjistila později, normálně krvácela, i když slaběji, tak jí to vůbec nenapadlo, až když se zpozdil další cyklus, tak se objednala na gynekologii.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
15.10.19 10:36
@S.Berankinová píše:
Kolegyně zjistila těhotenství a druhý den už nepřišla do práce, protože nastoupila na mateřskou 6 týdnů před termínem porodu. :nevim: I takové věci se stávají :?

No u těch tlustých se ani nedivím že to nezjistí, taky znám pár případů, kdy šla k dr a zjistila že je v 7 nebo 8 mesici. Jenže na tom spekatym břichu to nebylo vidět :D Taková 50 kg nebo 60 kg slečna to zjistí snad do 4 měsíce :D

• Nahlásit
  • Citovat
15.10.19 11:03
@Anonymní píše:
No u těch tlustých se ani nedivím že to nezjistí, taky znám pár případů, kdy šla k dr a zjistila že je v 7 nebo 8 mesici. Jenže na tom spekatym břichu to nebylo vidět :D Taková 50 kg nebo 60 kg slečna to zjistí snad do 4 měsíce :D

No jako pardon, taky nejsem a nikdy jsem nebyla nějak stihla, ale těhotenství jsem zjistila brzo, díky vynechane MS teda, ale už od 6.mesice jde na tom spekatem břiše krásně vidět, že je těhotenské. Jo, na některých silnějších ženských to nejde vidět, ale rozhodne bych to nedávala jako hlavní důvod toho, ze nepoznali ze jsou těhotné.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
119
15.10.19 12:58

Já to zjistila někdy kolem začátku 9. týdne. Lépe řece na to přišel přítel, mne to ani nenapadlo. :lol: Kojila jsem a měla jsem po porodu hodně nepravidelné cykly. Takže když se na termín MS zase neobjevila, neřešila jsem to (2 měsíce před tím mi MS přišla po 68 dnech). Přítel měl zrovna v době očekávané MS dovolenou, tak jsme jezdili s dcerou po výletech, užívali si to. Já jen s sebou vesele vozila všude vložky a čekala, kdy to zase přijde. No a jednoho dne mi začalo být zle od žaludku, ale nezvracela jsem. Spíš celodenní nevolnost, myslela jsem, že na mne něco leze. Když to nepolevovalo ani třetí den, nadhodil přítel, jestli nemůžu být náhodou těhotná, že mám i nějaký divný nálady. Klepala jsem si na hlavu, že na blbý vtipy nemám náladu. Vůbec mě to nenapadlo, dávali jsme si sakra pozor, aby se něco takového nestalo, protože jsme akorát začali stavět a měla jsem nastoupit do školy si dodělat VŠ. Přítel druhé neplánoval vůbec a já jsem vždy říkala, že jestli někdy druhé, tak až dcera trochu odroste, až jí bude třeba 8 let.
Další den se mi hrozně zvedl žaludek u pokladny v obchodě a hned jsem hnala pro test. Odpolední moč, okamžitě 2 čárky :lol: Byl to šok pro oba a termín mám přesně na Apríla :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4588
15.10.19 14:25

@kristencupcake To záleží na postavě. Znám holku, na které to opravdu nebylo poznat až do konce. Je morbidně obézní, typ postavy doslova kvádr a v těhotenství rovnoměrně tloustla a „krabicovatěla“. Jak se cítila ona, to nevím, nikdy jsem nechápala, že někdo zamění pohyby dítěte za pohyb střev apod., ale asi to možné to je :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15.10.19 18:23

@Ba-stet tak pokud je ten člověk jako fakt hodně obézní tak to chápu, ale třeba moje mamka, když čekala mě, už měla takové skarede vytahané bricho po sourozencich (je nás celkem 6 :lol: ) a poznala ze je těhotná, i cítila pohyby a sama musela doktory přesvědčovat ze je fakt těhotná, doktoři ji nevěřili a prý mě nemohli najít :nevim: a řekli ze je určitě v přechodu (bylo ji 39 let). Takže tak no :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama